خدمات حمل اثاثیه منزل

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
خدمات حمل اثاثیه منزل

برای حمل اثاثیه منزل، یکی از اولین روش‌های انتخابی هر فرد، استفاده از اتوبار است؛ حمل و نقل اثاثیه و اسباب کشی این روزها یکی از نیازهای مهم بازاربه شمار می‌آید. حمل و نقل اثاثیه منزل به صورت اتوبار می‌تواند توسط شرکت‌های مخصوص باربری صورت پذیرد. برای تسهیل روند اسباب کشی می‌توان از این سرویس‌ها استفاده کرد.

خدمات حمل اثاثیه منزل می‌تواند درون شهری یا برون شهری باشد. در این مطلب به معرفی روش اصولی اسباب کشی، خدماتی که اتوبارها ارائه می‌دهند و همین طور عوامل موثر در نرخ و هزینه حمل اثاثیه منزل خواهیم پرداخت. در صورتی که قصد اسباب کشی دارید یا می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید، با ما باشید.

 

حمل اثاثیه

باتوجه به شرایط موجود دنیای امروز و به طور مشخص در شهرهای بزرگی مثل تهران، اقدام به حمل و نقل اثاثیه منزل به صورت شخصی، کمی دشوار و طولانی به نظر می‌آید. برای تسهیل روند حمل و نقل اثاثیه می‌توان از سرویس‌های اسباب کشی و اتوبار کمک گرفت. در این سرویس‌ها، متخصصین، وسایل شما را در اصولی‌‌ترین شکل ممکن ، جمع‌آوری و حمل می‌کنند تا اثاثیه سالم به مقصد برسند.

مزیت استفاده از خدمات شرکت های حمل اثاثیه این است که اسباب و اثاثیه منزل شما در سریع‌ترین زمان ممکن و با کمترین آسیب به محل مورد نظرتان خواهد رسید. بطور کلی براساس نیازتان می توانید از خدمات زیر برای حمل اثاثیه استفاده کنید:

 

بنابراین باید مشخص کنید که در کدام مراحل حمل اثاثیه به کمک نیاز دارید و درخواست خود را برای همان خدمات ثبت کنید. علاوه بر این موارد اگر اعلام نیاز کنید، می‌توانید برای چیدمان وسایل نیز از این شرکت‌ها کمک بگیرید.

 

درخواست آنلاین حمل اثاثیه

 

خدمات حمل اثاثیه

وقتی که صحبت از حمل اثاثیه به میان می آید، ذهن بسیاری از افراد به سمت اسباب و اثاث خانه می رود. البته که بخش عمده ی حمل اثاثیه که توسط شرکت های اتوبار انجام می شود، مربوط به انتقال وسایل منزل است، اما روزانه تعداد زیادی از افراد هستند که دفتر محل کارشان یا مغازه شان را تغییر می دهند، پس بخشی از خدمات حمل اثاثیه مربوط به حمل اثاثیه شرکت و دفتر کار یا بارهای انبار مغازه است.

در ادامه به این سوال پاسخ میدهیم که حمل اثاثیه شامل چه خدماتی می شود؟

 

1- حمل اثاثیه منزل

همانطور که گفتیم عمده ی خدمات حمل اثاث، برای جابجایی وسایل خانه است. معمولاً وسایل حساس و یا سنگین متعددی در بین اسباب خانه وجود دارد، مانند یخچال ساید بای ساید یا پیانو. اما نکته مهم درباره حمل اثاثیه منزل، وجود بیشمار وسایل خرد و ریز و شکستنی است. پس قبل از روز اسباب کشی، باید حتما وسایل را بسته بندی کنید.

گاهی اوقات برای جابجایی برخی اسباب و وسایل خانه، مثل تخت خواب، نیاز است تا قطعات آن ها را از هم جدا کرد یا اینکه مثل لباسشویی، اجاق گاز یا بخاری، باید از انشعابات آب و گاز جدا کرد. اگر این کار را قبل از آمدن نیروهای شرکت حمل اثاثیه انجام دهید، مدت زمان حمل اثاث را کاهش می دهید که در کم کردن هزینه حمل اثاثیه بسیار موثر است.

 

2- حمل اثاثیه شرکت

برخلاف اسباب خانه، اثاثیه دفتر کار یا شرکت، تعداد و حساسیت کمتری دارند. بطور معمول مدت زمان حمل وسایل دفتر کار هم کمتر از یک اسباب کشی و حمل اثاثیه خانه است مگر اینکه حمل اثاثیه یک شرکت بزرگ یا انبار بزرگ یک مغازه مطرح باشد.

بیشتر بار محل کار، در کارتن قابل بسته بندی است که همین نکته باعث می شود زمان حمل اثاثیه کمتر بوده و در کل هزینه جابجایی وسایل کمتر باشد.

[لینک پیشنهادی: اسباب کشی اداری]

 

3- حمل اثاثیه درون شهری

یک نکته مهم در حمل اثاثیه، مبدا و مقصد جابجایی اثاث است. اگر شما قصد جابجایی اثاثیه خانه یا محل کارتان در یک شهر را دارید، به خدمات حمل اثاثیه و اسباب کشی درون شهری نیاز دارید.

 

4- حمل اثاثیه برون شهری

چنانچه مقصد اثاثیه در یک شهر دیگر باشد، لازمست تا برای حمل اثاثیه منزل بین شهری از خدمات باربری استفاده کنید. خدمات باربری، عمدتاً توسط ماشین های حمل بار است (بسیاری از افراد به آن خدمات اتوبار می گویند). در مواقعی، لازمست تا برای حمل اثاثیه از باربری دریایی یا هوایی استفاده شود.

 

چند نکته برای حمل اثاثیه آسان

در حین پروسه حمل اثاثیه و اسباب کشی، باید مراحل مشخصی را طی کنید. این مراحل شامل نکات نه چندان دشواری هستند که رعایت نکردن آن‌ها خسارت و ضرر مالی را در پی دارد. این نکات و توصیه‌ها را در بخش زیر توضیح خواهیم داد.

 

رزرو وسیله نقلیه از قبل روز حمل اثاثیه

به طور طبیعی باید روزی را از پیش برای اسباب کشی و انتقال اثاثیه منزل مشخص کنید. پس باید، از طریق شرکت‌های اتوبار، خودرو مناسب حمل و نقل اسباب و اثاثیه خود را برای منزل جدید رزرو کنید. در این صورت درگیری فکری و دغدغه‌های پیرامون پیدا کردن وسیله نقلیه در روز اسباب کشی رفع خواهد شد.

 

بسته بندی اصولی و با دقت لوازم

به دلیل حرکت‌های نرمال و طبیعی ماشین و احتمال ناهمواری مسیر، بسته بندی اصولی در هنگام حمل اثاثیه خانه از اهمیت زیادی برخوردار است. لوازم شما، بالاخص لوازم شکستنی، باید با متریال مناسبی مثل پلاستیک‌های حباب دار و ضد ضربه پکیج شوند و به شکل صحیح در جعبه‌های مقوایی جا گذاری شوند.

این بسته بندی باید به طریقی باشد که فضای اضافی برای تکان‌خوردن و ضربه دیدن اسباب وجود نداشته باشد. می‌توان برای بسته بندی اصولی اسباب و اثاثیه، از کارگران متخصص کمک گرفت. این افراد، با تجربه و مهارتی که دارند، به بهترین نحو بسته‌بندی وسایل را انجام می‌دهند.

 

جابجایی و چیدمان لوازم در وسیله نقلیه

برای این کار نیز بهتر است از نیروی کار ماهر کمک بگیرید. حمل و نقل وسایل سنگین مثل مبلمان با لوازم برقی (یخچال، ماشین لباسشویی و ...) و همچنین چیدمان آن‌ها در خودرو، نیازمند تجربه و مهارت کافی است. افرادی که بطور تخصصی کار حمل اثاث را انجام می دهند، به بهترین و اصولی‌ترین صورتی که امکان دارد، اثاثیه خانه را حمل کرده و در ماشین جایگذاری می‌کنند. همچنین برای پیاده سازی این وسایل در مقصد، مجددا می‌توانید از همان کارگرها کمک بگیرید.

 

از لوازم منزل برای هر کارتون، چک لیست تهیه کنید.

روی همه بسته بندی‌ها، اسم تمام وسایلی را که در آن موجود است، به طور روشن و واضح یادداشت کنید. سپس از همه آن‌ها یک لیست کامل بردارید. این کار باعث می‌شود موقع تحویل بار در مقصد دچار گیجی و گمراهی نشوید و همه وسایل را به شکل کامل از کارگران تحویل بگیرید.

 

مزایای سرویس های حمل و نقل اثاثیه و بار

همانطور که در ابتدا گفتیم، تقریبا تمام کارهای لازم در پروسه جابجایی اثاثیه منزل را می‌توان به سرویس‌های حمل و نقل و اتوبار سپرد. در صورتی که به صورت شخصی اقدام به اسباب کشی نمایید، از برخی مزایای بهره مند نخواهید شد.

بطور کلی مزیت های حمل اثاثیه و بار توسط شرکتهای تخصصی عبارتند از:

 • حمل و نقل و جابجایی اثاثیه منزل، نه تنها به صروت درون شهری، بلکه بین شهری و در سطح کشور.
 • اختصاص خودرو مناسب با اتاقک موکت کاری شده و متناسب با میزان و حجم اثاثیه شما.
 • بسته بندی صحیح، مناسب و اصولی برای سالم ماندن اثاثیه.
 • اعزام نیروی کار ماهر و باتجربه برای حمل و چیدمان وسایل.
 • حمل ویژه وسایلی که نیازمند دقت و مراقبت بالایی هستند: مثل تابلوهای نقاشی خاص و یا سازهایی مثل پیانو.
 • ارائه ضمانت برای اثاثیه.

 

حمل اثاثیه منزل

 

عوامل موثر در نرخ و هزینه حمل اثاثیه منزل

شاید برایتان سوال باشد که قیمت حمل اثاثیه چطور محاسبه می شود؟

برای تعیین قیمت این سرویس،عوامل مختلفی دخیل‌اند. از جمله این معیارها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعداد نیروی انسانی مورد نیاز برای حمل و نقل اثاثیه
 • مدت زمان فعالیت کارگران ( ساعت کار نیروها)
 • فاصله بین مبدا و مقصد (منزل جدید و منزل قدیم شما ممکن است در مقیاس شهر با یکدیگر فاصله داشته باشند)
 • نوع وسیله حمل و نقل جهت اثاث کشی
 • محدوده جغرافیایی منزل شما (برای مثال هزینه حمل و نقل اثاثیه منزل در تهران از شهرهای کوچک‌تر، معمولا پر هزینه‌تر است)
 • وجود وسایل حساس یا سنگین و بزرگ (مثلا جابجایی یخچال ساید در اسباب کشی یا پیانو هزینه حمل اثاثیه را افزایش می دهد)

 

نکات مهم در جابجایی و حمل اثاثیه خانه

 • همیشه باید چند هفته پیش از اثاث کشی به دنبال تهیه کارتن برای وسایل خود باشید. برای اینکه حمل و نقل کارتن ها راحت تر باشد می توانید وسایل سنگین مانند کتاب را در کارتن ها ی کوچک و وسایل سبک مثل بالش و پتو و لحاف را در کارتن های بزرگ قرار دهید.
 • برای سهولت کار خود هنگام باز کردن کارتن بهتر است در زمان بسته بندی اثاث خانه روی هر کارتن محتویات و اسم محل آن را لیست کنید و بچسبانید.
 • سعی کنید تا زمانی که بسته بندی اسباب یک اتاق تمام نشده به سراغ قسمت های دیگر نروید. چون ممکن است باعث دوباره کاری برای جداسازی وسایل شما شود.
 • شخصی را در خانه جدید قرار دهید تا کارگرها را راهنمایی کند تا وسایل هر قسمت را که بر اساس نامی که روی جعبه ها نوشته شده در جای خود قرار دهد.
 • وسایل مربوط به انباری را پس از چیدمان منزل مرتب کنید و در انباری قرار دهید.

 

حمل اثاثیه

 

 • برای جلوگیری از چروک شدن لباس ها, لباس های آویز را سریع به کمدها آویزان کنید.
 • تا قبل از اینکه جای وسایل ها مشخص نشده آن خا را باز نکنید, این کار باعث می شود ماه ها در داخل جعبه های باز شده به دنبال وسایل متفرقه و مختلف بگردید.
 • در هنگام حمل اسباب و اثاث چوبی برای مراقبت بیشتر، روی زوایا را با پلاستیک حباب دار و یا پلاستیک ساده یا روزنامه پوشانده و سپس لایه دیگری از مقوای ضخیم را روی پوشش قبلی قرار دهید. برای این کار از چسب های محکم نواری استفاده کنید.
 • قبل از حمل اثاثیه به منزل جدید, آنجا را تمیز کرده و سمپاشی کنید.
 • قبل از اثاث کشی وسایل شستنی مانند روکش های رختخواب, ملحفه ها و ... را بشویید تا هنگام چیدن منزل وقت خود را صرف شستن نکنید.

 

حمل اثاث خانه

[لینک پیشنهادی: جابجایی گیاهان در اسباب کشی]

 

 • قبل از بسته بندی وسایل کارتن هایی که می خواهید درون آن ها اثاث بچینید با چسب پهن کف جعبه را به خوبی بچسبانید.
 • برای حمل اسباب صوتی و تصویری از جعبه های مخصوص آن ها و یا جعبه یک جعبه دیگر با بسته بندی محکم استفاده کنید. بهتر است این وسایل را با وسایل نقلیه شخصی حمل کنید.
 • اگر اثاثیه شما شکستنی هستند می توانید از لباس های نخی منزلتان استفاده کنید.
 • برای حمل گلدان های بزرگ و سنگین ناچار هستید که آن ها را به همان صورت جابجا کنید, اما اگر گلدان ها کوچک بودند می توانید آن ها را در یک جعبه محکم قرار داده و در داخل هر یک از گلدان ها, چوبی به ارتفاع بلندترین گیاه مجموعه فرو کنید. سپس کیسه زباله ای بزرگ را روی سطح دهانه و اطراف جعبه و همچنین پایه های چوبی فرو رفته در گلدان ها قرار داده و با چسب محکم کنید. البته منافذی را برای تنفس گیاه باقی بگذارید.

 

چند سوال رایج درباره حمل و جابجایی اثاث

وقتی که برای حمل و جابه جا کردن اثاثیه به دنبال شرکت های اسباب کشی و حمل بار هستید، ممکن است سوالات متعددی در ذهنتان باشد. در ادامه به چند سوال پرتکرار مشتریان پاسخ می دهیم:

 

1- چه ماشینی برای حمل اثاثیه مناسب است؟

اگر وسایلی که قصد جابجایی آن ها را دارید، حجم کمی دارد، بهتر است از نیسان یا وانت بار استفاده شود. اما اگر وسایل بزرگ و زیاد هستند، بهتر است از خاور و یا کامیون استفاده شود. بطور کلی 3 دسته ماشین برای خدمات حمل بار و اثاثیه وجود دارد:

 1. ماشین های سبک (مثل نیسان، وانت و وانت پراید)
 2. ماشین های نیمه سنگین (مثل کامیون، خاور و کامیونت)
 3. ماشین های سنگین (مثل تریلی و کمپرسی)

یک نکته مهم در انتخاب ماشین مناسب برای حمل اثاثیه، فصلی است که در آن قصد جابجایی دارید. بهتر است در مواقعی که احتمال بارندگی وجود دارد و برای مسیرهای طولانی از ماشین با کابین مسقف (فلزی یا پارچه ای) استفاده کنید.

 

2- قیمت حمل اثاثیه چطور محاسبه می شود؟

هزینه حمل اثاثیه، براساس نوع ماشین، تعداد کارگرها، ساعات کار و هزینه بیمه مشخص می شود. البته هزینه های جانبی (مانند هزینه بسته بندی و یا دستمزد چیدمان) هم در صورت نیز شما، به قیمت حمل اثاثیه اضافه می شود.

 

3- حمل اثاثیه شامل چه خدماتی می شود؟

شما می توانید از مرحله ی جمع آوری و بسته بندی تا مراحل چیدمان وسایل از شرکت های اسباب کشی و باربری و کارگر اسباب کشی کمک بگیرید.

 

4- چطور بهترین شرکت حمل اثاثیه را پیدا کنم؟

بهترین جا برای پیدا کردن بهترین شرکت اتوبار و اسباب کشی در تمام شهرها، بازار خدمات است. یعنی جایی که شرکت های متعدد باربری و حمل اثاثیه در آن فعالیت می کنند و مشتریان هم با دادن امتیاز و ثبت نظر، رضایت خود از نحوه دریافت خدمات از متخصصین را بیان می کنند. علاوه بر این ها، پشتیبانی بازار خدمات هرگونه مشکل را در روند دریافت خدمات بررسی کرده و شما را راهنمایی می کند.

 

حمل اثاثیه، از جمله خدماتی است که بشر همواره در طول تاریخ به آن نیاز داشته است. این مقاله به توضیح طریقه اصولی اسباب کشی پرداخته است. همچنین مفهوم اتوبار و نقش آن در حمل و نقل اثاثیه به شکل امروزی، به طور کامل توضیح داده شد. همچنین گفته شد در صورت تمایل به استفاده از سرویس حمل اثاثیه منزل، از چه خدماتی می‌توانید بهره مند شوید.

 برای تعیین قیمت خدمات حمل اثاثیه منزل، عوامل مختلفی دخیل هستند، سریعترین راه استعلام نرخ حمل اثاثیه خانه، ثبت یک درخواست رایگان در "خدمت از ما"ست. امیدواریم نکاتی که بیان شد، شما را در فرایند جابجایی و حمل اثاث خانه یا محل کارتان یاری کند.

4.5 امتیاز از 986 رای


کارگر اسباب کشی و باربری
برای سرویس کارگر اسباب کشی و باربری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین