خاموش شدن و نحوه روشن کردن یخچال در جابجایی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
خاموش شدن و نحوه روشن کردن یخچال در جابجایی

روشن نشدن یخچال بعد از جابجایی یکی از پرتکرار ترین مشکلات در راه اندازی مجدد لوازم پس از اسباب کشی است. جابجایی یخچال در اسباب کشی مانند سایر قسمت­‌های اسباب کشی اصول و نکات مخصوص به خود را دارد. با توجه به ابعاد، وزن، و قیمت این دستگاه، اطلاع از نحوه بسته بندی یخچال برای اسباب کشی و جابجایی یخچال در اسباب کشی از اهمیت بالایی برخوردار است.

نحوه روشن كردن يخچال بعد از جابجايي و پاسخ به سوال چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم؟ از سری مواردی است که افراد در هنگام استفاده از یخچال جا به جا شده با آن مواجه هستند. با بررسی نکات مهم در خصوص جا به جایی یخچال و نحوه تکان دادن یخچال از جایی به جایی دیگر می‌توان به راحتی به مشکلات پیش آمده در این خصوص خاتمه داد.

در این مطلب روش جابجایی یخچال در اسباب کشی از جمله حمل یخچال ساید بای ساید سامسونگ و مدل­‌های معمولی را برای شما توضیح می­‌دهیم. در پایان نیز به نکاتی برای جابجایی یخچال اشاره می­‌کنیم تا بتوانید تکان دادن یخچال و جابجایی یخچال ساید در اسباب کشی را بدون مشکل و خسارت انجام دهید.

 

دلایل روشن نشدن یخچال بعد از جابجایی

در میان اسباب کشی ماشین ظرفشویی و دیگر لوازم برقی آشپزخانه وبسته بندی ظروف چینی توجه کافی به نحوه جا به جایی و راه اندازی یخچال در پروسه اسباب کشی از اهمیت بالایی برخوردار است.

اولین و مهمترین دلیل روشن نشدن یک یخچال جا به جا شده عدم ارتباط با منبع تامین برق در محیط جدید است. رعایت نکات اصولی در جا به جایی یخچال و نحوه روشن کردن یخچال بعد از جا به جایی از تاثیرگذارترین موارد در فعالیت یا عدم فعالیت یخچال پس از تکان دادن است. 

 

حرکت دادن یخچال ساید

 

رعایت نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی را برای انواع یخچال در نظر گرفته و پس از پایان جابجایی یخچال ساید بای ساید سامسونگ، آن را بررسی کنید تا کاملا سالم باشد. در ادامه، از تراز بودن یخچال مطمئن شوید و 2 تا 5 ساعت آن را به برق وصل نکنید. اما در صورت روشن نشدن یخچال بعد از جابجایی باید چه کرد؟بنابراین در وهله اول وضعیت برق را چک کنید سپس نسبت به نکات ارائه شده در این مطلب برای جا به جایی یخچال به شیوه اصولی توجه داشته باشید. 

 

1. بدون برق بودن پریز

ساده‌­ترین دلیل روشن نشدن یخچال بعد از جابجایی برق­‌دار نبودن پریز است. پس از بررسی پریز و سالم بودن آن، دوشاخه و سیم رابط یخچال را بررسی کنید.

 

2. جدا شدن سیم رابط در جابجایی یخچال در اسباب کشی

در صورتی که سیم­‌های اصلی مدار مانند نول، فاز و... پاره، و یا از قطعات دیگر مدار مانند اورلود و ترموستات جدا شوند، روشن نشدن یخچال بعد از جابجایی رخ م‌ی­دهد. در این شرایط باید سیم‌کشی را بررسی، و جدایی اتصال را برطرف کنید.

 

3. خرابی اورلود یخچال

خرابی اورلود یخچال نیز می­‌تواند دلیل روشن نشدن یخچال بعد از جابجایی یخچال در اسباب کشی باشد. در صورت خرابی اورلود، کمپرسور نیز روشن نخواهد شد. برای بررسی این مشکل باید در حالی­که دوشاخه یخچال از پریز برق جدا شده است، با استفاده از اهم‌­متر متصل بودن پلاتین­‌های داخل اورلود را بررسی کنید.

 

4. خراب بودن ترموستات

در صورت خرابی ترموستات موتور نمی­‌تواند حرکت کند و با روشن نشدن یخچال بعد از جابجایی مواجه می‌شویم. برای تست ترموستات، باید ورودی و خروجی آن را به آرامی جدا و اهم­‌متر را به آن وصل کنید. ترموستات در صورتی سالم است که هنگام وصل شدن کلید، عقربه به سمت صفر، و هنگام قطع بودن آن به بی‌­نهایت حرکت کند. اگر نحوه حرکت عقربه طور دیگری باشد، ترموستات خراب است.

 

جابجایی یخچال در اسباب کشی (آماده­‌سازی)

نحوه بسته بندی یخچال برای اسباب کشی و تکان دادن یخچال حقیقتا کار مشکلی به نظر می­‌رسد. حرکت دادن یخچال ساید، خواباندن یخچال، طریقه حمل یخچال در راه پله و...، باعث می‌­شود تا مایل باشیم کار جابجایی یخچال در اسباب کشی را به افراد متخصص بسپاریم. به همین دلیل، بسیاری از افراد از شرکت‌­های باربری معتبر برای تکان دادن یخچال و انتقال آن کمک می‌گیرند.

 

جابجایی یخچال در اسباب کشی

 

چه تصمیم داشته باشید جابجایی یخچال ساید بای ساید سامسونگ خود را به متخصصان بسپارید یا خودتان آن را انجام دهید، حتما به موارد زیر توجه کنید:

 1. پیش از تکان دادن یخچال، ابتدا تمام مواد غذایی را از داخل آن خارج کنید. پیشنهاد می­‌کنیم موادی که زود فاسد می‌­شوند را مصرف کنید تا در جابجایی یخچال در اسباب کشی راحت‌­تر باشید.
 2. یکی از نکات مهم در نحوه بسته بندی یخچال برای اسباب کشی، خارج کردن قفسه­‌ها و سینی‌­های داخل دستگاه، بسته بندی، و جابجایی جداگانه آنهاست. گاهی اوقات افراد در جابجایی یخچال ساید بای ساید سامسونگ، آنها را با استفاده از چسب در جای خود ثابت نگه می‌­دارند و از یخچال خارج نمی­‌کنند.
 3. فراموش نکنید که چند ساعت قبل از تکان دادن یخچال و جابجایی یخچال در اسباب کشی، دستگاه را از برق بکشید. همچنین، اگر یخچال شما دارای سیستم یخ‌­ساز است، حتما آن را از منبع آب جدا کنید.
 4. برای جابجایی یخچال ساید بای ساید سامسونگ، از برفک نداشتن دستگاه اطمینان حاصل کنید. بنابراین اگر یخچال برفک دارد، حتما آن را تمیز کنید.
 5. رعایت نکات حمل اثاثیه در کرونا را در شرایط پیش آمده برای بسته بندی، حمل و راه اندازی یخچال پس از انتقال در نظر بگیرید.

 

تکان دادن یخچال در اسباب کشی

هنگام تکان دادن یخچال و جابجایی یخچال در اسباب کشی، باید از از بسته بودن درب یا درب‌های یخچال مطمئن بود. بیشتر شرکت‌­های در نحوه بسته بندی یخچال برای اسباب کشی حتما دور دستگاه را با چیزی (برای مثال تسمه) می‌­بندند، تا هنگام جابجایی یخچال ساید بای ساید سامسونگ و طریقهحمل یخچال ساید در راه پله در دستگاه باز و دچار آسیب نشود.

 

تکان دادن یخچال

 

در ادامه، روش صحیح حرکت دادن یخچال ساید و معمولی را توضیح داده­‌ایم:

 1. همانطور که قبلا اشاره کردیم، ابتدا مطمئن شوید که یخچال کاملا خالیست و هیچگونه مواد غذایی در آن وجود ندارد. علاوه بر آن، از بسته بودن درب­‌های آن پیش از جابجایی یخچال ساید در اسباب کشی مرتب کاملا مطمئن شوید.
 2. نکته مهم در تکان دادن یخچال و طریقه حمل یخچال در راه پله، حمل کردن آن به صورت ایستاده یا نیمه ایستاده است. از خواباندن یخچال بپرهیزید و هیچگاه آن را کاملا نخوابانید. با خواباندن یخچال ممکن است روغن موجود در کمپرسور یخچال وارد لوله‌­های خنک‌­کننده گاز شود.
 3. طریقه حمل یخچال در راه پله یکی از مراحل حساس جابجایی یخچال ساید بای ساید سامسونگ (یا مدل­‌های معمولی) است. یکی از بهترین وسایلی که می‌توان از آن در حرکت دادن یخچال ساید و معمولی استفاده کرد، چرخ‌دستی است. این وسیله وزن یخچال را به راحتی تحمل کرده و باعث سهولت تکان دادن یخچال و مخصوصا طریقه حمل یخچال در راه پله می‌شود.
 4. زمانی‌که یخچال را در داخل وسیله نقلیه قرار دادید، ابتدا باید جای آن را کاملا ثابت کنید. سپس، اطراف دستگاه را با مقوا و وسایل ضربه‌­گیر ببندید تا هنگام انتقال به آن آسیب نرسد.

سپردن جابجایی یخچال در اسباب کشی با شرکت­‌ها و افراد متخصص می­‌تواند خیال شما را از آسیب‌­های احتمالی در تکان دادن یخچال و جابجایی یخچال ساید در اسباب کشی راحت کند.

نکاتی برای جابجایی یخچال

در این بخش به ارائه چندین نکته اصولی در مسیر جا به جایی یخچال به شیوه صحیح پرداخته شده است. 

 • به نحوی غذاهای داخل یخچال را مدیریت و مصرف کنید که تا قبل از جابجایی یخچال در اسباب کشی تمام شوند. از خرید میوه تا حد امکان بپرهیزید یا به تعداد آنها را خریداری کنید.
 • مطالعه نکات راهنمای جابجایی و تکان دادن یخچال را در دفترچه‌ راهنمای آن به دقت بخوانید. اینکار باعث امنیت بیشتر در حرکت دادن یخچال خواهد شد.
 • اگر در جابجایی یخچال در اسباب کشی مجبور شدید که آن را به صورت افقی حمل کنید، بعد از آنکه یخچال در جای مورد نظر ثابت شد، 24 ساعت آن را روشن نکنید.
 • پس از جابجایی یخچال در اسباب کشی، حداقل 3 روز طول می‌کشد تا یخچال شما به حالت ایده‌آل و دمای ثابت خود برسد و درست کار کند.
 • با نصب اپلیکیشن اثاث کشی و خدمات آنلاین باربری امکان دسترسی سریع و بدون محدودیت زمانی را برای حمل اثاثیه اصولی وسایل سنگین و حساس مثل یخچال را برای خود فراهم کنید.

تمامی مراحل جا به جایی یخچال بهتر است تحت نظارت کارگر حرفه ای اسباب کشی و یا شرکت‌های شاغل در این زمینه صورت گیرد. برخی مواقع تکان دادن یخچال بطور غیر اصولی منجر به بروز مشکلاتی مثل روشن نشدن و یا خرابی قطعات جانبی را به همراه دارد. 

4.5 امتیاز از 1376 رای


کارگر اسباب کشی و باربری
برای سرویس کارگر اسباب کشی و باربری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین