بسته بندی وسایل برای اسباب کشی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
بسته بندی وسایل برای اسباب کشی

نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی مهمترین مرحله هنگام نقل مکان است. در واقع تهیه کارتن بسته بندی اسباب کشی و نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی، باعث می‌شود به سادگی و بدون خسارت اثاث کشی کنید.

مطمئنا اولویت شما هم آسیب ندیدن وسایل هنگام جابه‌جایی، و بسته بندی اصولی اشیاء شکستنی و گرانبهاست. مقاله‌های آموزش طریقه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی، و همچنین خدمات برترین شرکت‌های باربری و کارگر بسته بندی اسباب کشی بهترین گزینه‌های شما برای اسباب کشی آسان هستند.

برای پیدا کردن شرکت‌های باربری و دریافت خدمات بسته بندی اثاث منزل می‌توانید از یک اپلیکیشن اثاث کشی کمک بگیرید. اما اگر مایل‌اید درباره بسته بندی وسایل برای اسباب کشی اطلاعات بیشتری کسب کنید و خودتان اینکار را انجام دهید، با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

 

با آموزش مهار بار و نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی (مخصوصا بسته بندی ظروف چینی و آسیب‌پذیر) در کنار استفاده از کارتن بسته بندی اسباب کشی، می‌توانید وسایل و اثاث خود را بدون نگرانی از آسیب دیدن و گم شدن‌شان جابه‌جا کنید؛ و در نهایت یک اسباب کشی مرتب، اصولی و مطمئن را تجربه کنید.

برای اطمینان از کیفیت مطلوب بسته بندی وسایل برای اسباب کشی بهتر است با شرکت‌هایی که در این حوزه فعال هستند در ارتباط باشید، و با استعلام هزینه بسته بندی لوازم منزل و ماشین باربری، اینکار حساس را به آنها بسپارید و با خاطری جمع اسباب کشی کنید.

 

بسته بندی وسایل برای اسباب کشی

 

اموزش بسته بندی وسایل برای اسباب کشی؛ آیا مهم است؟! 

بیشتر افراد (مخصوصا کسانی که به جابجایی زیاد عادت ندارند) تصور می‌کنند بسته بندی اثاث کشی تفاوت خاصی با جمع کردن معمولی وسایل تفاوت خاصی ندارد.

اما اگر به افرادی که چند پیراهن بیشتر پاره کرده‌اند گوش دهیم، متوجه می‌شویم که اینکار نکات ریز و درشتی دارد و به شدت زمان‌بر هم هست. با این حال، برخی ترجیح می‌دهند خودشان لوازم را (که بعضا ارزش خاصی برای آنها دارد) با توجه به نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی جمع کنند.

در این حالت باید توجه داشت نحوه بسته بندی اثاث کشی مستقیما به وسایل مدنظر بستگی مستقیم دارد. مثلا برای بسته بندی وسایل شکستنی مانند ظروف که در اثر برخورد با هم در کارتن ممکن است بشکنند، باید لوازم و تجهیزات مخصوص اثاث کشی منزل را تهیه کرد.

قدرتمندترین و قابل اعتمادترین ترکیب برای بسته بندی وسایل برای اسباب کشی پلاستیک حباب‌دار و کارتن‌های محکم است. مثلا برای جمع‌آوری لیوان‌ها و بشقاب‌ها بهتر است ابتدا یک حوله نرم ته کارتن قرار دهید.

بشقاب را کف کارتن بچینید، با مقوای ضخیم یا کارتن‌های بازشده روی آن را یک طبقه ایجاد کنید، و بعد لیوان‌های پیچیده‌شده در پلاستیک حباب‌دار را روی آنها بپیچید. وقتی بسته بندی اثاث کشی تمام شد، حتما لیست وسایل هر کارتن را روی آن بنویسید.

 

اموزش بسته بندی وسایل برای اسباب کشی

 

جالب است بدانید که استفاده از روزنامه به دلیل داشتن جوهر چاپ در نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی (مخصوصا بسته بندی وسایل آشپزخانه) توصیه نمی‌شود.

هنگام جمع کردن و جابجایی وسایل منزل، به اشیائی که ارزش هنری دارند یا خاص‌تر هستند مانند آباژور، قاب عکس و ... بیشتر دقت کنید. این وسیله‌ها را با حوله نرم یا پلاستیک حباب‌دار بپیچید؛ و پس از اینکه آنها را در کارتن قرار دادید، دور آنها را با لوازم محافظتی مثل حوله، کاغذ مچاله‌شده و ... بپوشانید.

از همین دو مثال می‌توان اهمیت نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی را به خوبی متوجه شد. در آموزش بسته بندی اثاث کشی کلیدی‌ترین اقدام پس از مشخص شدن جنس وسیله عبارت است از:

 • انتخاب کارتن مناسب
 • چیدمان صحیح
 • استفاده از پارچه‌های مناسب، پلاستیک حباب‌دار و موارد مشابه برای محافظت از اثاثیه

 

نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی؛ چند نکته مهم

توجه به نحوه بسته بندی وسایل برای اثاث کشی و اصولی انجام دادن آن شما را از سردرگمی در می‌آورد، و به پروسه اسباب کشی نظم می‌بخشد.

طریق جمع کردن و تفکیک مواد شوینده، آتش زا، کتاب، لوازم شکستنی، گرانبها و همچنین لوازم بزرگ هنگام اثاث کشی منزل از اصول مهم نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی محسوب می‌شود.

 

نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی

 

سعی کنید برای اسباب کشی ماشین ظرفشویی، لباسشویی و بقیه لوازم برقی آشپزخانه مانند حمل یخچال ساید و موارد آسیب‌پذیرتر مثل جابجایی گیاهان برنامه مشخصی داشته باشید.

بسته بندی وسایل قسمت‌های مختلف منزل علاوه بر ساده کردن امر جابه‌جایی اثاث در نحوه چیدمان سریع آنها هم تاثیرگذار است. 

در کنار مطالعه نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی، باید بهترین ماه برای اسباب کشی را هم انتخاب کنید. هرچند که این زمان تحت شرایط خاص و بحرانی مانند شیوع یک بیماری می‌تواند تغییراتی هم داشته باشد.

رعایت نکات حمل اثاثیه در کرونا اصول و برنامه‌ریزی جدیدی را می‌طلبد، که کل پروسه اسباب کشی و حمل اثاثیه به محل دیگر را تحت تاثیر قرار داده است. در بخش بعد، اصول بسته بندی لوازم مهم و پرکاربرد منزل را بررسی می‌کنیم.

 

طریقه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی؛ لوازم موزد نیاز

یک فاکتور دیگر که طریقه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، مسافت بین مبدا و مقصد است. مثلا برای مسافت‌های طولانی بهتر است از کارتن‌های اسباب کشی بادوام و چسب‌های پهن و محکم استفاده کرد. این موضوع در سرویس‌هایی مانند باربری مبل تهران به شهرستان کاملا رعایت می‌شود.

 

بسته بندی اثاث کشی

 

استفاده از جعبه و کارتن‌های مخصوص هم یک خلاقیت در اسباب کشی و بسته بندی اثاث کشی که می‌توان از آن ایده گرفت. در واقع اصولی‌ترین طریقه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی هم شامل توجه به چیدمان صحیح، بسته بندی مناسب وسایل برای حمل‌ونقل، لیست‌برداری از وسایل موجود در هر کارتن و استفاده از پوشش‌های محافظتی برای آنهاست.

در ادامه با دو مورد حیاتی در اصول بسته بندی وسایل در اسباب کشی آشنا می‌شویم.

 

کارتن بسته بندی اسباب کشی

خشت اول نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی همین مورد است. در حال حاضر کارتن‌های بسته بندی اسباب کشی در ابعاد گوناگون برای انواع وسایل (از لباس گرفته تا لوازم شکستنی و ...) تولید می‌شوند.

این کارتن‌ها کار بسته بندی اثاث کشی را فوق‌العاده آسان‎تر و البته ایمن‌تر کرده‌اند. این روزها شرکت‌های زیادی امروزه در زمینه تولید و توزیع کارتن بسته بندی اسباب کشی فعالیت دارند، و این کارتن‌ها بسیار قابل دسترس هستند.

به لطف این کارتن‌ها و بسته بندی صحیح اثاث، درصد آسیب‌پذیری آنها و مشکلاتی مانند روشن نشدن یخچال بعد از جابجایی یا خرابی کامل وسایل برقی به حداقل رسیده است. 

 

کارتن بسته بندی اسباب کشی

 

نایلون‌های حباب دار بسته بندی اثاث کشی

همانطور که در مقدمه مطلب اشاره داشتیم لازمه بسته بندی اسباب و وسایل در هنگام جا به جایی انواع کارتن با مقاومت بالا و نایلون‌های حباب دار است. این نایلون‌ها با ایجاد ثابت وسایل در محل قرار گیری از وارد شدن فشار و نیرو بر سطح اثاث جلوگیری می‌کند. 

 

آموزش بسته بندی اثاث منزل

اصول بسته بندی وسایل برای اسباب کشی برای همه لوازم باید رعایت شود. بنابراین باید برای لوازم آسیب‌پذیر از بسته بندی‌های حساس‌تر و ظریف‌تر، و برای وسایل الکتریکی و بزرگ منزل هم از بسته بندی مختص آنها استفاده کرد.

در ابتدای مطلب نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی و اموزش آن را با جزئیات بررسی کردیم. در این بخش طریقه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی را برای تک تک وسایل شاخص در اسباب کشی توضیح می‌دهیم.

 

آموزش اثاث کشی در منزل

 

نحوه بسته بندی یخچال برای اسباب کشی

بیشتر افراد در اموزش بسته بندی وسایل برای اسباب کشی تنها به دنبال یک وسیله می‌گردند: یخچال. تعجبی هم ندارد؛ این وسیله بسیار گران و البته سنگین، بزرگ و حساس است.

مهمترین نکات نحوه بسته بندی یخچال در اسباب کشی این است که ابتدا یخچال را کاملا بشویید، اجازه دهید برفک‌ها و یخ‌های آن کاملا آب شود، و قفسه‌های آن را تمیز کنید.

توجه داشته باشید که اگر یخ‌ها کامل از بین نروند، در طول مسیر ذوب می‌شوند و باعث خیس شدن وسایل دیگر خواهند شد. پس حتما مطمئن شوید که یخچال و فریزرتان بدون برفک و کاملا خشک و تمیز باشد. همچنین:

 • همه قطعات متحرک داخل یخچال/فریزر شامل جا تخم مرغی، قفسه‌ها، جا میوه‌ای و قفسه‌ها را بردارید، یا آنها را با چسب پهن کاغذی خوب محکم کنید.
 • کابل برق یخچال را جمع کنید، و با چسب به بدنه آن بچسبانید.
 • حتما درب یخچال و فریزر را با چسب محکم ببندید تا در حین جابجایی باز نشوند.
 • دور تا دور یخچال را با فوم ضربه‌گیر یا نایلون حباب‌دار بزرگ محکم بسته بندی کنید.

 

نحوه بسته بندی یخچال در اسباب کشی

 

نحوه بسته بندی تلویزیون یا ال سی دی در اسباب کشی

اموزش بسته بندی وسایل برای اسباب کشی برای وسیله حساسی مانند تلویزیون نیز بسیار حائز اهمیت است. اگر با آینده‌نگری تمام جعبه فابریک تلوزیون خود را نگه داشته‌اید، حتما آن را کارتن مخصوص‌اش بسته بندی کنید.

همچنین، فراموش نکنید که اطراف آن کائوچوهای مخصوص بریزید، یا با یونولیت و پلاستیک حباب دار مخصوص بسته بندی اثاث کشی آن را خوب بپوشانید.

در نهایت درب کارتن بسته بندی تلویزیون را محکم چسب بزنید. در صورت امکان، سیم‌های رابط و کابل‌های تلویزیون را هم همان جعبه جا بدهید تا در شلوغی اسباب کشی گم نشوند.

 

نحوه بسته بندی تلویزیون در اسباب کشی

 

نحوه بسته بندی لباسشویی در اسباب کشی

در مورد لباسشویی، نکته مهم در بسته بندی وسایل برای اسباب کشی این است که ترجیحا این دستگاه را با کارتن یا پلاستیک بسته بندی نکنید. این وسیله برای حمل توسط کارگران با پتو پیچیده می‌شود؛ و اگر لباسشویی اتوماتیک باشد، حتما باید پیش از جابجایی پیچ‌های ویژه حمل‌ونقل پشت آن را محکم ببندید.

همچنین اگر لوله‌های آب گرم و سرد ماشین لباسشویی قابلیت جدا شدن دارند، آنها جدا کنید و یا با چسب به بدنه ماشین بچسبانید. هنگام بسته بندی اثاث کشی فراموش نکنید که شیلنگ ماشین لباسشویی را هم جدا کرده، و کابل برق را جمع کنید.

 

نحوه بسته بندی لباس شویی برای اسباب کشی

 

نحوه بسته بندی وسایل شکستنی برای اسباب کشی

بسته بندی لوازم شکستنی و یا ظروف چینی از دلهره آورترین بخش های جمع آوری لوازم اسباب کشی است، چون احتمال شکستن و آسیب دیدن آنها بسیار بالاست. پس برای جمع کردن آنها دقت لازم را داشته باشید.

بهترین نحوه بسته بندی وسایل شکستنی برای اسباب کشی استفاده از محافظ‌های حباب دار است. برای بسته بندی وسایل شکستنی و ظروف چینی آنها را در این محافظ‌ها بپیچید، و بعد در کارتن بسته بندی اسباب کشی محکمی که تحمل وزن آنها را داشته باشد قرار دهید.

توصیه ما این است که حتما کف کارتن‌های ظروف چینی را با ضربه‌گیر بپوشایند، تا در صورت ضربه و زمین خوردن آسیب نبینند. همچنین، زیر کارتن‌ها را با چسب‌های مخصوص و پهن محکم کنید. در آخر اینکه اگر کارتن‌ها سنگین هستند، می‌توانید آنها را با طناب محکم کنید.

 

نحوه بسته بندی وسایل شکستنی برای اسباب کشی

 

نحوه بسته بندی مبل برای اسباب کشی

برای بسته بندی اثاث کشی در این حالت، اگر مبلمان‌تان روکش دارند، مبل‌ها را با آن بپوشانید. در غیر اینصورت، طبق اصول بسته بندی وسایل برای اسباب کشی باید برای جلوگیری از هرگونه صدمه به رنگ یا چوب مبلمان و برخورد به دیوار، آنها را با نایلون‌های پلاستیکی حباب دار مخصوص اسباب کشی بسته بندی کنید.

 

نحوه بسته بندی مبل برای اسباب کشی

 

بسته بندی رختخواب در اسباب کشی

برای حمل راحت و آسیب ندیدن رختخواب، می‌توانید از انواع کاور و ساک مخصوص حمل رختخواب استفاده کنید. در غیر این صورت، بسته بندی رختخواب در اسباب کشی را هم می‌توانید به شرکت‌های باربری بسپارید.

 

نحوه بسته بندی رختخواب در اسباب کشی

 

اصول اسباب کشی منزل

تجهیزات و لوازم بسته بندی برای اسباب کشی و به شما کمک می‌کند تا در کمترین زمان ممکن اثاثیه خود را بسته بندی کنید. در این بخش آخرین نکات نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی را می‌کنیم:

 • کارتن پنج لایه، کارتن رگال‌دار برای بسته بندی لباس، باکس مخصوص حمل مواد غذایی منجمد و ... از جمله تجهیزات بسته بندی برای اسباب کشی هستند.
 • وسایل چوبی زاویه‌دار مانند میزها بیشتر در معرض آسیب هستند. بنابراین حتما آنها را با پلاستیک حباب دار یا حداقل پلاستیک ساده و روزنامه بپوشانید.
 • پیش از بسته بندی و جمع آوری وسایل حتما از سلامت و استحکام جعبه‌ها مطمئن شوید.
 • به نحوه بسته بندی وسایل شکستنی برای اسباب کشی و حساسیت‌های آن توجه زیادی داشته باشید. هرچقدر در بسته بندی لوازم شکستنی بیشتر دقت کنید، احتمال آسیب دیدن آنها کمتر خواهد شد.
 • پس از بسته بندی روی جعبه‌ها برچسب بزنید. مثلا اگر وسایل داخل آن شکستنی است، با ماژیک قرمز روی کارتن‌ها بنویسید: ”مواظب باشید، شکستنی است!” اینکار می‌تواند در حفظ وسایل حساس شما تاثیر زیادی بگذارد.

 

اصول اسباب کشی وسایل منزل

 

به خدمات بسته بندی اثاث کشی نیاز دارید؟

توجه به نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی بهترین تصمیم برای نقل مکان راحت است. علاوه بر این، نظم ایجادشده در بسته بندی وسایل و کارتن حامل لوازم منزل در چیدمان ساده خانه پس از جابه‌جایی هم اثر مطلوب دارد.

اما اگر پایبندی به تمام این اصول از وقت و انرژی شما خارج است، می‌توانید از خدمات حرفه‌ای شرکت‌های فعال در این زمینه استفاده کنید.

در وبسایت و اپلیکیشن «خدمت از ما» می‌توانید بهترین شرکت‌های باربری و اتوبار را پیدا کنید، و از چند کارگر برای بسته بندی وسایل کمک بگیرید. همچنین، می‌توانید بدون پرداخت هزینه، نرخ خدمت آنها را به رایگان استعلام کنید.

فقط توجه داشته باشید بسته بندی وسایل برای اسباب کشی در شهرهای مختلف مانند بسته بندی وسایل برای اسباب کشی شیراز، تهران، اصفهان، کرج و ... هرکدام براساس مسافت، حجم وسایل و تعداد کارگر برای بسته بندی وسایل هزینه متفاوتی دارد.

4.5 امتیاز از 1736 رای


بسته بندی اسباب و اثاثیه
برای سرویس بسته بندی اسباب و اثاثیه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین