جابجایی گیاهان در اسباب کشی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
جابجایی گیاهان در اسباب کشی

جابجایی گیاهان در اسباب کشی یکی از مراحل ظریف و حساس اسباب کشی منزل و یا شرکت است. برای جابجایی گیاهان در اسباب کشی، نه می‌­توان آنها را مانند سایر وسیله‌­ها در چمدان گذاشت و یا در کارتن بسته بندی کرد.یکی از نکات مهم نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی حمل لوازم حساس مثل گلدان و گیاهان با درصد پایین آسیب رسانی به آن‌ها است.

جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی (مخصوصا گیاهانی که کوچک نیستند) از دو جنبه اهمیت دارد: سالم ماندن گلدان، و سالم ماندن خود گیاه و ساقه­‌های آن. اگر در شرف اسباب کشی و مایل هستید جابجایی گیاهان در اسباب کشی را بدون هیچ‌گونه خسارتی انجام دهید، نکات این مطلب را در جابجایی گل و گلدان در اسباب کشی به خاطر بسپارید.

مراحل جابجایی گیاهان در اسباب کشی

پیش از انجام جابجایی گیاهان در اسباب کشی، به این فکر کنید که آیا به گیاهان­‌تان احتیاج دارید و جابجایی تمام این گلدان‌ها لازم است؟ بهتر است شرایط محیطی و فضای خانه یا شرکت جدید را در نظر بگیرید.

اگر فضای جدید به اندازه برای انتقال و جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی کافی بزرگ نیست، تعدادی از آنها را به اطرافیان ببخشید. ممکن است شرایط اقلیمی محیط نیز مناسب گیاهان شما نباشد. با کاهش تعداد گلدان‌ها می‌توانید روند جابجایی گیاهان در اسباب کشی مرتب را نیز ساده‌تر کنید. پس از بررسی این جوانب، برای اسباب کشی گیاهان آماده شوید.

 

جابجایی گیاهان در اسباب کشی

 

استفاده از مشاوره‌های ارائه شده توسط افراد متخصص و مطلع در زمینه بسته بندی اثاثیه از طریق خدمات آنلاین و اپلیکیشن اثاث کشی در رسیدن به نمونه‌های خلاقیت اسباب کشی برای جا به جایی انواع گیاهان بدون کوچکترین آسیبی یک ایده کاربردی در این زمینه است. 

 

1. آماده کردن گیاهان برای جابجایی

همانطور که برای بسته بندی ظروف چینی یا اسباب کشی ماشین ظرفشویی نیاز به یک سری پیش درآمد و برنامه ریزی بوده نقل مکان گیاهان و گلدان‌ها از محیطی به محیط دیگر نیز با شرایط خاص و منحصر به فردی همراه است.

جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی در صورتی که گیاه بیمار باشد، فایده‌ای ندارد. بنابراین، از چند هفته قبل گیاه را آماده کنید. گیاهان را تمیز، شاخ و برگ‌ مرده آنها را هرس، و گل‌های مرده را جدا کنید. نکته مهم در جابجایی گیاهان در اسباب کشی حجم کم شاخ و برگ گل­‌ها و گیاهان است.

هرچه گیاه‌ شاخ و برگ کمتری داشته باشد، دوام آن بهتر خواهد بود و در طی فرآیند جابجایی آسیب کمتری نیز خواهد دید. البته در صورت زیاد بودن ساقه‌ها، گزینه بستن ساقه‌­ها نیز (تنها در حد جمع کردن آنها) وجود دارد. در این شرایط تکنیک‌های آموزش مهار بار و اصول برنامه ریزی شده برای جا به جایی وسایل در اتوبار در حمل صحیح انواع گیاه و گلدان‌های حساس تاثیر بسزایی دارد. 

 

2. آبیاری پیش از جابجایی گیاهان در اسباب کشی

بهتر است تقریبا دو ساعت پیش از جابجایی گل و گلدان در اسباب کشی، گیاهان را بدون زیاده‌روی آبیاری کنید. میزان آبیاری باید به قدری باشد که خاک گیاه در طی جابجایی گیاهان در اسباب کشی خیلی خیس یا خیلی خشک نباشد. همین که خاک کمی کرطوب باشد کافیست.

نکته: این مرحله در رابطه با گیاهان بیابانی مانند کاکتوس صدق نمی‌کند.

3. دسته ­بندی گلدان‌ها براساس جنس

در جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی بایستی به نوع و جنس گلدان‌ها نیز توجه کنید. جنس گلدان و میزان مقاومت آن در اسباب کشی گیاهان بسیار اهمیت دارد. گلدان‌ها می‌توانند جنس‌های مختلفی مانند پلاستیک، سفال، چوب، فایبرگلاس، و یا حتی شیشه‌ داشته باشند. دراین مرحله باید گیاهان‌تان را براساس جنس گلدان و ظرف دسته‌بندی کنید. گلدان‌های حساس مانند گلدان‌های شیشه‌ای باید در محلی جدا از گلدان‌های مقاوم در ماشین خودتان یا ماشین باربری چیده شوند.

 

جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی

 

در هنگام اسباب کشی توجه کافی به اصول حمل وسایل سنگین مثل حمل یخچال ساید و دغدغه‌ی ناشی از روشن نشدن یخچال پس از جا به جایی را با ارتباط اصولی با یک شرکت باربری مطمئن می‌توانید رفع کنید. شاید آسیب وارده به گیاهان به اندازه لوازم برقی ضرر آفرین نباشد، اما بعنوان موجودات زنده نگهداری شده در محیط زندگی قبلی و جدیدتان بهتر است نسبت به حمل اصولی آن‌ها دقت کافی داشته باشید. 

 

4. گلدان‌های بزرگ در جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی

گلدان‌های بزرگ در اسباب کشی گیاهان را می‌توان به همان صورت و بدون قرار دادن در جعبه یا کارت در ماشین قرار داد. فقط باید دقت کنید تا وسیله‌ای روی گلدان نیفتد. در جابجایی گیاهان در اسباب کشی، گلدان‌ها آخرین وسیله‌ای هستند که در ماشین بارگیری می‌شوند.

تکان‌های ماشین باربری در هنگام حرکت ممکن است به گیاهان بلند آسیب وارد کند. به همین دلیل، در صورت ممکن آنها را به وسیله بندهای نازک به جایی متصل کنید.

 

5. قرار دادن گلدان‌های کوچک در جعبه

اگر گلدان‌های کوچک هم در میان گیاهان‌تان دارید، یک کارتن اسباب‌کشی مقاوم تهیه کنید و گلدان‌ها را منظم در آن بچینید. تا جایی که می‌­توانید، اجازه ندهید فضای خالی وجود داشته باشد. برای جلوگیری از ضربه در جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی و پر کردن فضاهای خالی، می‌توانید از روزنامه یا فوم استفاده کنید تا گلدان‌ها تکان نخورده و به هم برخورد نکنند.

در اسباب کشی گیاهان و گلدان‌های کوچک، در زمان بارگیری آنها در جعبه را ببندید. همچنین، فراموش نکنید که روی جعبه سوراخ‌هایی را برای تنفس گیاه ایجاد کنید. اگر از شرکت­‌های باربری برای جابجایی گیاهان در اسباب کشی کمک می­‌گیرید، روی جعبه عبارت ”گیاه است” را بنویسید تا کارگر اسباب کشی از محتویات جعبه مطلع باشند.

 

6. جلوگیری از آسیب به ساقه در جابجایی گیاهان در اسباب کشی

ساقه‌های گل‌ها و گیاهان مهمترین بخشی هستند که در جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی ممکن است آسیب ببینند. اگر می­‌خواهید ساقه‌ها استحکام خود را در جابجایی گیاهان در اسباب کشی حفظ کنند، آنها را ببندید تا در طول حمل و نقل از هم جدا نشوند. اگر ساقه گیاه شما ارتفاع زیادی دارد، حتما از یک چوب ایستاده نیز هنگام بستن ساقه‌ها استفاده کنید.

 

اسباب کشی گیاهان

 

یکی از معضلات امروزه برای جا به جایی گیاهان مشکلات ایجاد شده در مسیر اسباب کشی آسان با شیوع بیماری کروناست. توجه داشته باشید رعایت نکات حمل اثاثیه در کرونا و استفاده از مواد ضدعفونی کننده به گلدان‌ها و گلهای شما در حین جا به جایی آسیبی وارد نکند. پس ار انتقال گلدان‌ها به محیط با دستمال مرطوب و آب و ضدعفونی کننده‌های طبیعی نسبت به تمیزی آن‌ها اقدام کنید.

 

7. بیرون آوردن گیاهان از جعبه

مرحله آخر جابجایی گل و گلدان در اسباب کشی، بیرون آوردن آنها از جعبه است. برای اینکار، ابتدا با دقت جعبه را باز کنید. گیاه را از پایین بگیرید (تا مطمئن باشید که از سنگین‌ترین قسمت گیاه آن‌ را در دست گرفته‌اید)، و به آرامی گیاه را خارج کنید.

نکته: پس از خارج کردن گیاهان از جعبه، آنها را بلافاصله در محیط پر نور قرار ندهید. بلکه به تدریج نور محیط را افزایش دهید، تا گیاه به آرامی خود را با شرایط وفق دهد.


 

نکات جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی

  1. جابجایی گیاهان در اسباب کشی آخرین مرحله در اسباب کشی منازل و شرکت‌هاست، و آنها را باید در آخرین مرحله اسباب کشی در ماشین باربری قرار داد. همچنین، اولین چیزی که از ماشین باربری خارج می‌شود نیز گیاهان هستند.
  2. در صورتی که تعداد گل‌هایتان کم و سایز گلدان‌های آنها کوچک است، می‌توانید جابجایی گیاهان در اسباب کشی را با وسیله نقلیه شخصی خودتان انجام دهید.
  3. اگر قصد جابجایی از شهری به شهر دیگر را دارید، و یا احتمال می‎دهید زمان زیادی را در ترافیک معطل شوید، زمانی را برای حرکت و جابجایی گیاهان در اسباب کشی انتخاب کنید که دمای داخل ماشین در اثر گرما و سرما تغییرات چشمگیری نداشته باشد.(بهترین ماه برای اسباب کشی)
  4. در پایان جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی و اسباب کشی گیاهان، در صورتی که خاک گلدان‌ها ریخته و از سطح خاک آنها کم شده است، کمی خاک به آنها اضافه کنید.
کارگر اسباب کشی و باربری
برای سرویس کارگر اسباب کشی و باربری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading