آسان‌ترین و ساده‌ترین روش جابه جایی فرش در اسباب کشی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آسان‌ترین و ساده‌ترین روش جابه جایی فرش در اسباب کشی

جابجایی فرش در اسباب کشی (carpet packing) نیازمند رعایت اصول و مراقبت‌هایی است؛ تا از هرگونه آسیب احتمالی به آن‌ها جلوگیری شود.  نگران نباشید جابه جای فرش در اسباب کشی اصلاً کار سختی نیست و شما تنها با خواندن بسته بندی فرش برای اسباب کشی طی شش مرحله، در این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" به آسانی به اسباب کشی فرش خود بپردازید.

شما می‌توانید با رعایت نکات ضروری و مهم جهت حمل فرش در اسباب کشی با خیالی آسوده فرش خود را بدون هیچ آسیب دیدگی در مکان جدید تحویل بگیرید.

رعایت اوصول نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی برای جمع کردن فرش‌های منزل برای جابجایی و انتخاب یک اتوبار مطمئن از طریق اپلیکیشن اثاث کشی بصورت آنلاین شرایط را برای فراهم کردن یک اسباب کشی مرتب و بدون آسیب احتمالی به وسایل سهولت می‌بخشد. 

 

 6 مرحله بسته بندی فرش برای اسباب کشی

لازم به ذکر است که فرش نیز مانند سایر وسایل منزل جهت جابجایی و حمل بدون مشکل، در هنگام جمع آوری نیازمند رعایت اصول بسته بندی مثل بسته بندی ظروف چینی و همین طور اسباب کشی ماشین ظرفشویی و موارد مشابه است.

در ابتدا باید ذکر کنیم که تهیه چند تکه کاغذ قهوه‌ای رنگ گرافت در سایزهای مختلف، کمربند مخصوص برای بستن فرش لوله شده در کنار چند قطعه طناب، نخ و ریسه جهت بسته بندی فرش برای اسباب کشی ضروری است.

 

نگهداری و تمیز کردن فرش

برخی لوازم علاوه بر حساسیت و نگهداری در برابر ضربه با مشکلاتی مثل جلوگیری از آلودگی در حین جابه جایی همراه هستند. امروزه شرکت‌های باربری و حمل اثاثیه در کنار آیتم‌های مثل مشاوره بهترین ماه اسباب کشی شرایط را برای حمل حفاظت شده وسایل حساس را با گزینه‌هایی مثل جابجایی گیاهان و حمل تمیز و بدون آلودگی فرش فراهم کرده است. 

در اولین مرحله پیش از جابجای فرش در اسباب کشی لازم است جهت تمیز بودن کامل آن اطمینان حاصل کنید. در صورتی که شرایط شستشوی فرش را قبل از هم ندارید؛ بهتر است آن را چند ساعت در در معرض آفتاب مستقیم قرار دهید. در این صورت تا حدودی از آلودگی‌های آن از بین خواهد رفت. نبودن هیچ گونه آلودگی و گرد و غبار بر روی فرش هنگام اسباب کشی زیبای مکان جدید را دو چندان خواهد کرد.

 

پیدا کردن جهت الیاف فرش

هنگامی که دست خود را بر روی فرش می‌کشید، سمتی که دست شما راحت‌تر بر روی آن حرکت می‌کند جهت الیاف فرش می‌باشد. پیدا کردن جهت الیاف فرش احتمال آسیب دیدگی فرش حین جابه جایی را به شدت کاهش می‌دهد.

 

چرخاندن فرش به سمت بالا

در این مرحله چرخاندن فرش به سمت بالا به متوازن و مرتب لوله شدن فرش شما کمک بسیاری خواهد کرد. این کار از سنگین شدن یک طرف فرش در اسباب کشی و احتمال بروز خطر و مشکل را حین اسباب کشی فرش کاهش می‌دهد و حمل آن را بسیار آسان‌تر می‌کند.

 

لوله کردن فرش

رول کردن یا به اصطلاح لول کردن فرش از بالا به پایین صورت می‌گیرد. این مرحله بهتر است توسط دو نفر انجام شود. اگر شما در بسته بندی فرش برای اسباب کشی تنها هستید، اصلا عجله نکنید و حتما از متخصصین مجرب در "خدمت از ما" جهت حمل فرش در اسباب کشی کمک بگیرید. در این مرحله مراقب ریشه‌ها و پشته‌های فرش خود باشید؛ تا هنگام لوله کردن فرش به آرامی، لوله فرشی باریک و مرتب همراه حفظ سلامت ریشه‌ها شکل بگیرد.

 

بستن لوله فرش

حفظ لوله فرش بوسیله طناب یا ریسه‌ای که در ابتدا تهیه کرده‌اید انجام می‌گیرد. به یاد داشته باشید که طناب را در ابتدا و انتهای لوله فرش محکم گره بزنید؛ تا مانع از باز شدن و شل شدن لوله فرش حین حمل شوید. بستن لوله فرش همانند حمل یخچال ساید به صورت اصولی برای جلوگیری از مشکلات احتمالی مثل روشن نشدن یخچال بعد از جابجایی برای جلوگیری از آسیب و شکستگی بافت فرش در حین جا به جایی امری ضروری و مهم است. 

 

پوشاندن فرش حین جابجایی

در آخرین مرحله پوشاندن فرش خود برای حفظ آن از آلودگی‌های اسباب کشی و راه فراموش نکنید. استفاده از پلاستیک در این مرحله برخلاف مزیت ارزان‌تر بودن دارای معایب بسیاری است؛ لذا استفاده از آن در جابه جایی فرش در اسباب کشی اصلا توصیه نمی‌شود.

استفاده از پلاستیک علاوه بر آن که باعث حفظ سلامت فرش شما نمی‌شود؛ بلکه محیطی مرطوب را نیز جهت رشد قارچ و باکتری در فرش شما مهیا می‌کند.پلاستیک جهت پوشاندن فرش تنها در شرایطی به شما پیشنهاد می‌شود که ابتدا از کاغذهای قهوه‌ای گرافت جهت بسته بندی فرش برای اسباب کشی استفاده کنید و سپس دور آن را با پلاستیک بپوشانید.

 

10 نکته مهم جهت جابه حایی فرش در اسباب کشی


 

۱۰ نکته مهم جهت جابجای فرش در اسباب کشی

با توجه به شرایط خاص این روزها رعایت نکات حمل اثاثیه در کرونا علاوه بر خلاقیت در اسباب کشی فرش بدون آلودگی و با بسته بندی اصولی، امری ضروری مهم است. در این بخش با دیگر آیتم‌های مهم اسباب کشی فرش بصورت دسته بندی شده آشنا می‌شویم. 

  • اطمینان از تمیز و خشک بودن محل قرارگیری فرش از نکات ضروری در اسباب کشی فرش می‌باشد.
  • سمپاشی محل جدید، پیش از قرار دادن فرش در صورت نیاز را اصلا فراموش نکنید.
  • برای حفظ سلامت فرش خود، مراقب باشید که حین جابجایی به دیوار یا زمین برخورد نکند.
  • در صورت مشاهده لکه برای شستشوی آن، حتما از شامپوهای مخصوص فرش استفاده کنید.
  • از قرار دادن فرش در مکان‌های مرطوب به شدت خودداری کنید؛ چرا که به مرور زمان باعث پوسیدگی و فرسودگی فرش شما می‌شود.
  • سعی کنید فرش خود را در مکان جدید تا حد امکان در نزدیکی شومینه یا در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید؛ چرا که نور و گرمای شدید باعث کاهش عمر و زیبایی فرش شما خواهد شد.
  • اگر اندازه فرش شما بزرگ می باشد؛ برای جابجایی فرش در اسباب کشی حتماً از فرد دیگری نیز کمک بخواهید.
  • فرش خود را جهت عاری بودن از هرگونه بیدزدگی یا لکه چک کنید و در صورت وجود آن قبل از اقدام به حمل فرش در اسباب کشی، ابتدا جهت رفع آن بکوشید.
  • قبل از شروع به رول کردن فرش، ابتدا هر گونه وسیله خصوصا وسایل سنگین را از روی آن بردارید.
  • تمیز کردن هفتگی فرش خود را به وسیله جاروبرقی یا جاروی دستی قبل و بعد از جابجایی فراموش نکنید.

 

شستشوی فرش و نگهداری از آن

اگر زمان زیادی از آخرین شستشوی فرش شما گذشته و قبل از اسباب کشی فرش نیاز به یک شستشوی اساسی دارید؛ در صورت نداشتن تجربه و مهارت لازم حتما از یک فرد مجرب جهت انجام این کار کمک بخواهید. شستن غیر اصولی فرش علاوه بر آسیب‌هایی که ممکن است بر فرش شما وارد کند، از جلوه و زیبایی آن نیز می‌کاهد و شما را وادار به صرف هزینه ای دوباره خواهد کرد.

اگر در زمان بسته بندی یا حمل فرش در اسباب کشی پشت فرش کثیف شد؛ آن را به پشت برگردانید و با کشیدین جاروبرقی یا یک تکه پارچه تمیز مرطوب بر روی آن آلودگی‌ها را از بین ببرید. در پایان از خشک و تمیز بودن پشت فرش اطمینان حاصل کنید و سپس آن را در فضای جدید قرار دهید.

 

اسباب کشی فرش

سخن پایانی

دقت داشته باشید که رعایت اصول بسته بندی فرش برای اسباب کشی برای فرش‌های دستباف و گران قیمت بسیار پر اهمیت می‌باشد و ریسک هرگونه آسیبی به فرش را به حداقل میرساند. لذا برای اسباب کشی فرش تمامی مراحل و نکات گفته شده را رعایت کنید.

 اگر با وجود مطالب بالا اطمینان بیشتری را جهت جابه جایی فرش در اسباب کشی خود می‌خواهید؛ می‌توانید با ثبت درخواست حمل اثاثیه در بازار آنلاین "خدمت از ما" توسط مجرب‌ترین متخصصین به حمل فرش خود بپردازید.

4.5 امتیاز از 1123 رای


بسته بندی اسباب و اثاثیه
برای سرویس بسته بندی اسباب و اثاثیه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین