ترفندهایی برای اسباب کشی، با کمی خلاقیت

ثبت درخواست " اسباب کشی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
ترفندهایی برای اسباب کشی، با کمی خلاقیت

ترفندهایی برای اسباب کشی آسان (ترفندهای جالب برای اسباب کشی) مزایای فراوانی برای شما به همراه دارد به خصوص اگر کمی از خلاقیت استفاده کنیم. از جمله این مزایا می‌توان به کاهش نیاز شما به کارگر اسباب کشی، کاهش زمان مورد نیاز برای بسته بندی اثاثیه، کاهش نیاز به کارتن‌های متعدد و ... اشاره نمود.

با ما همراه شوید تا علاوه بر ترفندهایی برای اسباب کشی، به موارد دیگری از جمله خلاقیت در اساب کشی، ایده هایی جالب برای اسباب کشی (ایده برای اسباب کشی)، نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی و ... بپردازیم. 

ترفندهایی برای اسباب کشی آسان 

شاید به نظر عجیب بیاید که بتوانید در مدت زمان کمی یک اسباب کشی آسان کنید و به خانه جدیدتان نقل مکان کنید؛ اما افرادی هستند که با ترفندهایی برای اسباب کشی، در این زمینه رکورد دارند و در کمتر از یک یا دو هفته جابجا شده‌اند. فرآیند اسباب کشی ممکن است برخی افراد را گیج کند؛ تا حدی که نمی‌توانند به خلاقیت در اسباب کشی فکر کنند، و مدام می‌پرسند: "اسباب کشی رو از کجا شروع کنم؟"، "چه جوری اسباب کشی کنم" و "در اسباب کشی چه کنیم؟"و " بهترین ماه برای اسباب کشی چه زمانی است؟"
اگر می‌خواهید اثاث کشی خوبی داشته باشید و وسایل‌تان آسیب نبیند، باید ترفندهایی را به کار ببرید. اپلیکیشن اثاث کشی و مشاوره‌های همراه با آن تا حدودی دید شما را برای اسباب کشی مرتب و به دور از هر گونه خسارات باز تر می‌کند. 

 

ترفندهای اسباب کشی

 

برخی از ترفندهای جالب برای یک اسباب کشی آسان عبارتند از:

در ادامه چند ایده برای اسباب کشی و ترفندهای جالب برای اسباب کشی را مطالعه می‌کنید که می‌تواند زمان اسباب کشی شما را به شدت کاهش دهد!

 • انجام هرچه سریع تر اسباب کشی: ساده‌ترین ترفند اسباب کشی این است: در اولین فرصت کارتان را شروع کنید. هرچه کارتان را به عقب بیندازید، خودتان ضرر کرده‌اید.
 • از شر وسایل اضافی و ناکارآمد خلاص شوید: در ادامه نکات اسباب کشی در این مقاله خواهیم گفت که چگونه خلاص شدن از دست وسایل اضافی به سرعت بخشیدن و روان‌تر کار کمک خواهد کرد.
 • با انرژی و حوصله کارتان را انجام دهید: انجام این کار به انرژی و حوصله فراوانی نیاز دارد. می‌توانید با کمک گرفتن از دوستان و افراد نزدیک و همراهی آنها با شما در این امر، به اجرای بهتر فوت و فن اسباب کشی و انرژی بیشتر به خودتان کمک کنید.
 • با نظم انجام دهید: یادتان باشد تا قبل از آماده نشدن جای وسایل، کارتن و بسته بندی آن‌ها را باز نکنید. این کار باعث ایجاد هرج و مرج و اتلاف وقت می‌شود. همچنین، می‌توانید هر فرد را مسئول چیدن وسایل شخصی خودش کنید تا با سلیقه خودش بچیند. برای به انجام رساندن یک اسباب کشی آسان و راحت حتما از چند نفر دیگر هم کمک بگیرید
 • کشوی کمدها را خالی نکنید: لازم نیست کشوهایتان را خالی کنید، می‌توانید با در آوردن و پوشاندن آنها، به همان ترتیب جابجایشان کنید. با این کار از حجم و سنگینی کار هم می‌کاهید. همچنین، وسایل و لباس‌های آویز مربوط به کمدها را سریعا آویزان کنید تا در دست و پایتان نباشد.
 • نیروی کمکی استخدام کنید (کارگر اسباب کشی): در انجام روند اسباب کشی و برای جلوگیری از اتلاف و اتمام وقت‌تان و اسباب کشی آسان می‌توانید نیروی کار استخدام نمایید. این کار به انجام راحت تر و سریع تر اسباب کشی کمک می‌کند.
 • نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی آسان و سریع: نحوه بسته بندی وسایل کار بسیار راحت و بی دردسری می‌باشد. دقت داشته باشید که این کار باید به درستی انجام بپذیرد.بعنوان مثال برای اسباب کشی ماشین ظرفشویی و دیگر لوازم برقی آشپزخانه و همین طور حمل یخچال ساید و دیگر وسایل سنگین اصول مناسبی را در پیش بگیرید. 
 • مراقب وسایل شکستنی باشید: برای انجام بهتر این کار می‌توانید از روزنامه پیچی بین وسایل استفاده کنید. بسته بندی ظروف چینی را با قراردادن پارچه و حتی لباس هم در میان تکمیل کنید.
 • می‌توانید با نشانه گذاری کارتن‌های وسایل و اجناس منزل، اتاق مربوطه و نوع آن وسایل را مشخص سازید.
 • وسایل بزرگ هم نیاز به دسته بندی دارند: وسایلی مانند میز، مبل و وسایل بزرگ منزل را دسته بندی کنید. در ضمن می‌توانید این کار را به شرکت های باربری بسپارید تا یک اسباب کشی سخت را به اسباب کشی آسان برایتان تبدیل کنند.(باربری مبل تهران به شهرستان و محدوده شهری)
 • برای جلوگیری از آسیب جدی به وسایل از افراد متخصص در آموزش مهار بار کمک گرفته و ماشین باربری مطمئنی را برای حمل وسایل انتخاب کنید.

اگر تعدادی افراد برای کمک دارید پس هر شخص را مسئول یک قسمت از خانه کنید؛ اما در صورتیکه خودتان به تنهایی باید اسباب را جمع آوری کنید،(رعایت نکات حمل اثاثیه در کرونا) بهتر است تا زمانی که بسته بندی اسباب یک اتاق یا بخشی از خانه تمام نشده است به سراغ جای دیگری نروید. با رعایت همین نکته ساده دیگر گیج نمی‌شوید و از خود نمی‌پرسید که چه جوری اسباب کشی کنم.

هر کسی دوست دارد یک اسباب کشی آسان و بی دردسر را انجام بدهد، پس سعی کنید با صبر و حوصله این کار را به انجام برسانید.

 

خلاقیت در اسباب کشی

 

خلاقیت در اسباب کشی | ایده هایی جالب برای اسباب کشی آسان

در ادامه علاوه بر نکات جذاب، جالب و خلاقانه‌ای که در بالا گفته شد، چند فوت و فن اسباب کشی هم برای شما داریم. هر فوت و فن اثاث کشی، خلاقیتی دو چندانی به اسباب کشی شما می‌بخشد و به سرعت می‌توانید اثاث کشی خود را انجام دهید.

 • در روز اول می‌توانید لیستی از کارهایی را که می‌خواهید انجام دهید را آماده کنید تا هم آرامش روحی داشته باشید و هم به کار تسریع بخشید. این مرحله دقیقا پاسخ سوالاتی از جمله "اسباب کشی رو از کجا شروع کنم؟" و "در اسباب کشی چه کنیم؟" را به شما خواهد داد.
 • خلاقیت در اسباب کشی فقط به بسته‌بندی‌های جالب ختم نمی‌شود. درست کردن غذا هم یک فوت و فن اثاث کشی است! در روز اسباب کشی سختی‌های فراوانی برای افراد وجود دارد. پس حتما به فکر غذای روز اسباب کشی باشید؛ وگرنه با مشکل مواجه می‌شوید.
 • به فکر جمع‌آوری کارتن‌هایی مناسب برای این کار باشید. کارتن‌های جادار و محکم خیلی به شما کمک می‌کنند. برای کمی خلاقیت در اسباب کشی، از سوپرمارکت‌ها کارتن نگیرید. به جای آن کارتن‌های مخصوص اسباب کشی چندلایه و رگال‌دار تهیه کنید؛ و شاهد این باشید که چقدر این کارتن‌ها به اسباب کشی راحت و ایمن کمک می‌کنند.
 • در صورت استفاده از گزینه‌های معمولی، کارتن‌ها را حتما چک کنید تا مبادا پارگی یا آلودگی داشته باشند. روی کارتن‌ها هم می‌توانید اطلاعات مربوط به وسایل داخل آن را یادداشت نمایید.
 • برای خلاقیت در اسباب کشی ابتدا قورباغه را قورت دهید! وسایل بزرگ منزل را در اول وقت در جای خود قرار دهید، تا به مرتب شدن اطرافتان کمک کرده باشید.
 • از افرادی که به کمک شما آمده‌اند به خوبی کمک بگیرید. مثلا هر کدام را مسئول کاری خاص نمایید، تا از آنها و انرژی‌شان استفاده بهتری کرده باشید.
 • وسایل اسباب‌ کشی را دور نریزید. مخصوصا اگر مستاجر هستید، حتما برخی لوازم مورد نیاز مانند کارتن‌ها را نگه دارید.
 • هنگام خرج کردن خلاقیت در اسباب کشی، خواس‌تان به اشیا قیمتی هم باشد. علاوه بر این به نکاتی مثل جابجایی گیاهان توجه کافی داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم وسایل قیمتی و با ارزش را چند روز پیش از اسباب کشی به منزل یکی از افراد نزدیک و مورد اطمینان‌تان ببرید، تا در زمان اسباب کشی مشکلی برایتان پیش نیاید و یک اسباب کشی آسان داشته باشید.
 • این نکته طلایی را در فوت و فن اثاث کشی به یاد داشته باشید که ابتدا وسایل بزرگ‌تر را بچینید، و سپس به سراغ وسایل کوچک‌تر بروید. تا در صورت مواجهه با مشکلاتی مثل روشن نشدن یخچال بعد از جابجایی زمان و انرژی کافی برای رفع آن داشته باشید. 
 •  جمع آوری کارتن‌های خالی به مرتب شدن اطرافتان خیلی کمک می‌کند. همچنین به آرامش‌تان افزوده و باعث می‌شود کمتر وسایل کوچک را گم کنید.
 • انتخاب یک شرکت و اتوبار مطمئن، مجوز دار و آشنا به تکنیک جدید بسته بندی و اسباب کشی وسایل و در نهایت تجهیز شده به  وسایل مناسب جا به جایی وسایل را در اولویت شروع پروسه اسباب کشی قرار دهید.


آخرین ایده برای اسباب کشی: چک کردن نهایی را فراموش نکنید

می‌توانید بعد از تمام شدن کارها، کمی به خودتان استراحت بدهید. بعد هم با بررسی و چرخ زدن در خانه اطمینان حاصل کنید که چیزی را از قلم ننداخته‌اید. اگر هم چیزی را پیدا کردید، آن را درون کارتن قرار دهید و روی آن برچسب مربوطه را سریعا بزنید. اسباب کشی آسان و مفید، آن اسباب کشی است که بدون خطا و مشکل به اتمام برسد.

سخن پایانی ترفندهای جالب اسباب کشی آسان

ترفندهای جالب برای اسباب کشی زندگی همه ما را ساده‌تر می‌کند. هر ایده برای اسباب کشی می‌تواند کمی از بار زحمات شما در این پروسه را کمتر کند. امیدواریم این نوشته پیرامون ترفندها و روش‌های جالب و خلاقانه اسباب کشی (ترفندهای اسباب کشی آسان و جالب)، برای شما مفید واقع شود.

4.5 امتیاز از 1600 رای


اسباب کشی
برای سرویس اسباب کشی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین