بسته بندی مبلمان در اسباب کشی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
بسته بندی مبلمان در اسباب کشی

بسته بندی مبلمان در اسباب کشی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که برای جلوگیری از آسیب دیدن مبلمان باید انجام شود. بسته بندی مبلمان باید با ابزارها و رعایت نکات مهم صورت گیرد. مبلمان از دسته وسایل حساس هستند که در صورت بسته بندی و جابجایی غیر اصولی خسارت دیده و هزینه زیادی برای تعمیر یا تعویض به همراه خواهند داشت.

اسباب کشی از فعالیت‌های بسیار حساس و وقت گیری است که ممکن است هر سال با آن درگیر باشیم. مهم‌ترین موضوع در اسباب کشی بسته بندی درست و اصولی وسایل است تا با کمترین میزان خسارت و آسیب جابجا شوند. در ادامه به نکات و اصول مهم بسته بندی مبل برای اسباب کشی می‌پردازیم.

 

مراحل بسته بندی مبلمان در اسباب کشی 

با استفاده از ترفندهای ساده و راحت و بسته بندی اصولی می‌توانید مبلمان را با ایمنی کامل انتقال دهید. برای جابجایی به صورت اصولی مراحل زیر را دنبال کنید.

 

تمیز کردن مبلمان

قبل از بسته بندی یکی از مهم‌ترین قدم‌ها تمیز کردن مبلمان است. وجود آلودگی‌ها و کثیفی‌ها بر روی سطوح مبلمان ممکن است باعث آسیب به سطح مبل شود. به همین دلیل قبل از هر کار با استفاده از شوینده‌های مناسب و با روش اصولی مبلمان خود را تمیز کنید. علاوه بر آن این کار می‌تواند شما را از تمیز کردن بعد از جابجایی نیز راحت کند و وسایل خود را کاملا تمیز به محیط جدید منتقل کنید.

 

جداسازی قطعات مبلمان

قطعات مبلمان و میز و صندلی‌های خود را کاملا از یکدیگر جدا کنید. اگر مبلمان دارای قطعات و نوع طراحی هستند که می‌توانید از یکدیگر جدا کنید، حتما این کار را انجام دهید. به این صورت فضای کمتری را اشغال کرده و به راحتی می‌توانید آن‌ها را بسته بندی کنید. همچنین قطعات کوچک‌تر حمل راحت‌تری دارند.

 

جداسازی قطعات و بسته بندی مبل برای اسباب کشی

 

اندازه گیری مبلمان

پس از جداسازی قسمت‌های گفته شده، اندازه بخش باقیمانده را به دقت مشخص کنید. اندازه گیری کمک می‌کند فضای مناسب برای انتقال مبل را مشخص کنید و با انتقال از بهترین مسیر از آسیب دیدن مبلمان خود جلوگیری کنید.

 

تهیه تجهیزات موردنیاز برای بسته بندی

یکی دیگر از مهم‌ترین کارها برای بسته بندی مبلمان در اسباب کشی، تهیه تجهیزات و ابزارهای موردنیاز بسته بندی است. معمولا لوازم شکستنی و لوازمی مانند مبلمان که امکان خراشیدن و آسیب دیدن آن‌ها وجود دارد، باید در بسته بندی‌های بسیار نرم و محکم قرار گیرند.

مهم‌ترین لوازم برای بسته‌ بندی، جعبه، کارتن، پتو، نوار چسب، روزنامه، پلاستیک‌های حباب دار، سلفون و ... هستند. برای بسته بندی مبلمان نیز می‌توانید از این وسایل استفاده کنید. هرچه وسایل محکم‌تر و ایمن‌تری برای بسته بندی به کار ببرید، مبلمان شما آسیب کمتری می‌بینند.

 

بسته بندی مبلمان

پس از فراهم کردن وسایل و تجهیزات موردنظر تمام بخش‌های مبلمان را به طور کامل بپوشانید. برای این کار ابتدا پایه‌ها و یا بخش‌های چوبی مبل را به کمک وسایلی مانند پلاستیک‌های حباب‌دار یا پتو و پارچه‌های نرم کاملا بپوشانید تا دچار خراش و ضربه نشوند. سایر قسمت‌های مبل را می‌توانید به کمک سلفون یا پلاستیک‌های بزرگ پوشانده تا از کثیف شدن و گرد و غبار گرفتن آن‌ها جلوگیری شود.

 

بسته بندی مبلمان

 

بسته بندی کوسن‌ها

معمولا بیشتر مبلمان در طرح‌های مختلف دارای انواع مختلفی از کوسن‌ها هستند. کوسن‌ها قابل جدا شدن بوده و وزن نسبتا کمی دارند. این قسمت‌ها را به راحتی جدا کرده، سلفون بپیچید و درون کارتن یا پلاستیک‌های بزرگ قرار دهید. برای بسته بندی کوسن‌ها می‌توانید از کیسه‌های پارچه‌ای نیز استفاده کنید.

 

انتقال مبلمان

مرحله مهم و حساس نهایی برای جابجایی مبلمان، انتقال آن‌ها به بیرون ساختمان و چیدمان درون ماشین باربری است. در این مرحله نیز باید از افراد باتجربه کمک گرفته تا به درستی مبلمان بر روی یکدیگر قرار بگیرند. به این صورت کمترین آسیب ب مبلمان وارد می‌شود.

 

استفاد از سلفون برای بسته بندی مبلمان در اسباب کشی

استفاده سلفون در بسته بندی توصیه نمی‌شود، زیرا این نوع پلاستیک تنها می‌تواند از کثیف شدن و ورود گرد و غبار به لایه‌های مختلف مبل جلوگیری کند. سلفون از ضربه و آسیب به بخش‌های مختلف مبل مخصوصا بخش‌های چوبی یا فلزی جلوگیری نمی‌کند. شما می‌توانید پس از بسته بندی کامل از یک لایه سلفون نیز استفاده کنید تا از ورود گردو غبار و آب به داخل بسته و کثیف شدن مبل جلوگیری شود.

 

استفاده از سلفون برای بسته بندی مبلمان

 

بسته بندی مبل به کمک کارتن

کارتن‌ها مخصوصا کارتن‌های چندلایه گزینه بسیار مناسبی برای پوشش مبلمان هستند. مبلمان انواع مختلفی دارند و مبل‌هایی که دارای تاج، دسته یا پایه‌های چوب یو کنده کاری شده هستند، بیشتر در معرض آسیب قرار دارند. به همین دلیل برای بسته بندی به کمک کارتن می‌توانید تمام بخش‌های گفته شده را پوشش داده و به کمک چسب محکم کنید.

 

بسته بندی مبلمان با کارتن

 

استفاده از نایلون حباب دار

نایلون‌های حباب دار از بهترین گزینه‌ها برای بسته بندی تمام وسایل ازجمله مبلمان هستند. این نایلون‌ها از هر گونه خراش و آسیب بر روی بخش‌های چوبی، فلزی، پارچه‌ای و ... در مبل جلگیری می‌کنند. البته نکته مهم در بسته بندی مبلمان این است که این گونه وسایل و ابزار از آسیب‌های نسبتا کوچک جلوگیری می‌کنند و در صورتی که مبل از فاصله زیاد رها شده و یا وسایل بسیار سنگین بر روی آن قرار بگیرند، دچار آسیب می‌شود. از نایلون حباب دار برای پوشش تمام قسمت‌های مبل استفاده می‌شود.

 

بسته بندی مبلمان با نایلون حباب دار

 

استفاده از پتو و پارچه‌های ضخیم

پتو و پارچه‌های ضخیم از بهترین گزینه‌ها برای بسته بندی مبل برای اسباب کشی هستند. برای این کار کافی است به اندازه مبلمان خود پتو یا پارچه‌های ضخیم تهیه کرده و پس از پوشاندن تمام بخش‌های مبل، با کمک طناب یا بندهای محکم آن‌ها را ببندید. به این صورت کمترین میزان آسیب و آلودگی به مبلمان وارد می‌شود.

 

بسته بندی مبل با پتو و پارچه

 

بسته بندی مبل برای اسباب کشی به کمک شرکت‌های باربری

امروزه تعداد زیادی از شرکت‌ها در زمینه بسته بندی، حمل بار و انتقال وسایل منزل فعالیت می‌کنند. این شرکت‌ها با کمک نیروهای حرفه‌ای و آموزش دیده برای بسته بندی و جابجایی وسایل اقدام می‌کنند. یکی از مهارت‌هایی که این افراد به طور دقیق آموزش دیده‌اند، بسته بندی وسایل بزرگ و کوچک و مبلمان است.

این افراد ابتدا مبلمان شما را به طور کامل ارزیابی کرده و متناسب با نوع مبلمان برای بسته بندی آن اقدام می‌کنند. استفاده از وسایل و تجهیزات مناسب برای مبلمان، جابجایی اصولی و چیدمان درست درون ماشین حمل بار، از آسیب دیدن وسایل و مبلمان شما جلوگیری می‌کند.

سخن آخر

اسباب کشی از فعالیت‌های پرچالش است که همه ما حداقل یکبار با آن روبرو بوده‌ایم. بسته بندی درست وسایل و جابجایی اصولی برای کاهش میزان خسارت و آسیب به وسایل بسیار مهم است. یکی از وسایلی که در صورت بسته بندی نادرست آسیب زیادی دیده و هزینه زیادی را برای تعمیر و تعویض به همراه دارد، مبلمان است. بسته بندی مبلمان در اسباب کشی از اهمیت زیادی برخوردار است و با توجه به نوع مبل به صورت‌های متفاوتی انجام می‌شود. هرچه از وسایل و تجهیزات ایمن‌تر در بسته بندی مبل در اسباب کشی استفاده کنید، میزان آسیب آن‌ها در جابجایی کمتر است.

4.1 امتیاز از 1189 رای


بسته بندی اسباب و اثاثیه
برای سرویس بسته بندی اسباب و اثاثیه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین