تعمیر یخچال بوش (Bosch)

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر یخچال بوش (Bosch)

تعمیر یخچال بوش (Bosch)، از خدمات محبوب ما در زمینه تعمیر انواع یخچال فریزر، اکنون در بیش از 40 شهر ایران با بالاترین کیفیت ارائه می‌شود. اینجا برای تعمیر یخچال فریزر بوش هم به برترین نمایندگی‌های رسمی دسترسی دارید (البته اگر در شهر شما مستقر باشند)، هم به حرفه‌ای‌ترین تعمیرکارهای مستقل با سال‌ها تجربه.

همچنین می‌توانید پیش از استخدام یک متخصص، ابتدا از چندنفر هزینه تعمیرات یخچال بوش را رایگان استعلام کنید. اگر مایل‌اید مستقیما به مراگز تعمیرات یا نمایندگی تعمیر یخچال بوش وصل شوید، کافی‌ست درخواست‌تان را همین‌جا با فشردن دکمه زیر یا در اپلیکیشن ثبت کنید.

اما اگر پیش از اینکار به دنبال اطلاعاتی درباره خدمات تعمیر یخچال بوش و مزایای پیشنهادی ما برای آن هستید، یا می‌خواهید درباره مراحل و هزینه آن بیشتر بدانید، بخش‌های بعد را ببینید.

 

نحوه ارتباط با متخصصان تعمیر یخچال بوش در «خدمت از ما»

فرآیند ثبت درخواست تعمیر یخچال فریزر بوش و استخدام تعمیرکار در «خدمت از ما» رایگان است، و در چندمرحله کوتاه انجام می‌شود. فرض کنیم می‌خواهید در وبسایت یا اپ موبایلیِ ما درخواست‌تان را ثبت کنید، یا صرفا با حدود هزینه تعمیرات ساید بوش (یا مدل‌های دیگرِ این برند) آشنا شوید:

 1. پس از انتخاب شهر سکونت‌تان، باید عیب دستگاه و مدل آن را مشخص کنید. در مرحله بعد، باید کمی مشکل دستگاه را توضیف کنید. این موضوع به ما کمک می‌کند تا مناسب‌ترین متخصص‌ها را به شما معرفی کنیم.
 2. توضیحات راجع به مشکلات یخچال می‌تواند هم مختصر باشد، هم مفصل؛ مثلا تصویر و فایل صوتی هم داشته باشد. این نکته را در ذهن داشته باشید که هرچه جزئیات بیشتری را در اختیار متخصص‌ها قرار دهید، آنها بهتر می‌توانند بعدا هزینه تعمیر یخچال فریزر بوش را برآورد و اعلام کنند.
 3. در مرحله بعد تاریخ و زمان دریافت خدمات مشخص می‌شود.
 4. سپس باید محله‌تان را انتخاب کنید تا ما نزدیک‌ترین متخصص‌ها برای تعمیر یخچال بوش را به شما معرفی کنیم.
 5. چنددقیقه زمان لازم است تا تکنسین‌های تعمیر یخچال فریزر بوش درخواست شما را بررسی، و حدود هزینه پیشنهادی‌شان را برای‌تان ارسال کنند. حالا می‌توانید تعمیرکار یا نمایندگی مدنظرتان را انتخاب کنید.

اگر مایل‌اید پیش از استخدام یک تعمیرکار، کیفیت کارش را بسنجید، به پروفایل تخصصی او سر بزنید. در «خدمت از ما»، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که خدماتی را ارائه می‌دهند، چنین پروفایلی را دارند.

آنجا می‌توانید مدارک، مجوزها و سوابق هرکدام را چک کنید، و نظرات مشتریان قبلی آنها را بخوانید. تمام اینها به شما کمک می‌کند تا دست روی بهترین نمایندگی تعمیر یخچال بوش بگذارید.

 

چرا ما را برای تعمیر یخچال بوش انتخاب کنید؟

 • اینجا به کلیه تعمیرکارهای مستقل و نمایندگی تعمیر یخچال بوش دسترسی مستقیم دارید. افرادی که احراز هویت شده‌اند، و سوابق و مدارک‌شان موجود است. ما هم و نزدیک‌ترین و برترینِ آنها را (با توجه به امتیازات‌شان) به شما معرفی می‌کنیم.
 • روند ثبت سفارش و حتی استعلام قیمت از چندمتخصص کاملا رایگان انجام می‌شود. امکان توضیح دقیقِ مشکلات دستگاه (بدون نیاز به برقراری تماس) هم به شما اجازه می‌دهد دقیق‌ترین برآورد را از هزینه داشته باشید.
 • زمان و مکان اعزام متخصصِ تعمیر ساید بوش و دریافت خدمات توسط خود شما مشخص می‌شود.
 • امکان بررسی دقیق سوابق و مدارک هر متخصص و تعمیرگاه مجاز وجود دارد؛ و همچنین درصد رضایت مشتریانی که پیش‌تر از خدمات آنها استفاده کرده‌اند.

ما تمام این امکانات را فراهم کرده‌ایم، تا تجربه شما از خدمات تعمیر یخچال فریزر بوش را متحول کنیم. در صورت بروز هرگونه مشکل هم تیم پشتیبانی «خدمت از ما» آماده پیگیری و رسیدگی به موضوع خواهند بود.

 

تعمیر یخچال بوش در تهران

 

نمایندگی تعمیر یخچال بوش را انتخاب کنیم، یا تعمیرکارهای مستقل را؟

بهترین کاندیدها برای تعمیر ساید بای ساید بوش و باقی مدل‌ها، نمایندگی‌های خدمات پس از فروش این برند هستند. اجازه دهید توضیح دهیم چرا.

تعمیرکارانِ فعال در نمایندگی تعمیر یخچال بوش به طور تخصصی برای تخصصی‌ترین تعمیرات برای تمامی مدل‌ها آموزش دیده‌اند، و قطعات یدکی اصل را بی‌واسطه در اختیار دارند. از طرف دیگر، نمایندگی‌ها معمولا کار خود را ضمانت می‌کند، و به مشتری ضمانت‌نامه‌های چندماهه پس از پایان کار ارائه می‌کند.

به نظر می‌رسد شرایطی بهتر از این برای تعمیرات یخچال بوش وجود ندارد، اینطور نیست؟ اما گاهی نمی‌توان از خدمات چنین مراکزی استفاده کرد.

مثلا ممکن است ایرادی اورژانسی در روز تعطیل برای دستگاه پیش آمده، اما نمایندگی تعطیل باشد. یا به دلیل کمبود (یا حتی نبود) نمایندگی تعمیر یخچال بوش و محدود بودن ظرفیت تکنسین‌های آنها برای ارائه خدمات، ناچار باشید یکی دو روزی صبر کنید.

در این حالت، تعمیرکارهای مستقل و حرفه‌ای لوازم Bosch می‌توانند به شما کمک کنند. اگر درباره تخصص و کیفیت کار آنها ابهامی داشتید، به پروفایل آنها مراجعه کنید و سوابق‌شان را از نظر بگذرانید. و البته نظرات سایر هم‌شهری‌هایتان را بخوانید.

در «خدمت از ما» هم به نمایندگی تعمیر یخچال بوش دسترسی دارید، هم به تعمیرکارهای مستقل. و بنا به صلاح‌دیدتان می‌توانید از دانش و مهارت هریک برای تعمیرات ساید بوش و باقی یخچال فریزرهای این کمپانی بهره ببرید.


 

تعمیر یخچال فریزر بوش در منزل

اصولا تعمیر لوازم خانگی در منزل در چندسال اخیر آنقدر رایج شده است، که احتیاجی نباشد موقع جست‌وجو عبارت "در محل" را هم تایپ کنید. مخصوصا اگر در حال صحبت از لوازم بزرگ، سنگین و حساسی مانند یخچال فریز باشیم. تعمیرات یخچال بوش هم از این موضوع مستثنی نیست.

با توجه به مشکلی که ثبت و به تعمیرکار اعلام می‌کنید، آنها با تجهیزات کامل به محل مراجعه می‌کنند. اگر هم احیانا در حین کار به قطعه یا ابزاری احتیاج داشته باشند که همراه‍شان نباشد، برای مدت کوتاهی محل را ترک می‌کنند تا آن را تهیه کنند.

در حالت کلی، سناریوهای تعمیرات ساید بوش یا مدل‌های دیگر در کارگاه بسیار نادر است. بنابراین نه تنها در وقت و انرژی شما صرفه‌جویی می‌شود، احتیاجی نیست نگران چنین مواردی هم باشید:

 • جابه‌جا کردن دستگاه
 • هزینه‌ها و هماهنگی‌های اینکار
 • احتمال آسیب دیدن دستگاه در حمل‌ونقل

علاوه بر تعمیرات یخچال بوش در محل، برخی متخصصان به صورت شبانه‌روزی خدمات‌رسانی می‌کنند. نمایندگی‌ها معمولا در ساعات خاصی در دسترس‌اند؛ اما تعمیرکارهای واجد شرایط و مستقلی هم هستند که تعمیرات اورژانسی را در ساعات نامتعارفِ روز انجام دهند.

 

تعمیر یخچال بوش در محل

 

تعمیرات یخچال بوش به صرفه‌تر است یا تعویض آن؟

مشخصا تعمیر، هرچقدر هم که اساسی باشد، از تعویض هزینه کمتری را تحمیل می‌کند. از طرفی هم، اگر تعمیرات ساید بوش یا هر مدل دیگری به دست تعمیرکار کاربلد و با استفاده از قطعه‌های فابریک انجام شود، به افزایش عمر دستگاه کمک خواهد کرد.

اما منظور لزوما یکبار تعمیر نیست. عمر مفید یخچال فریزر که تمام شود، ممکن است بارها و بارها به تعمیر آن در بازه‌های زمانی کوتاه احتیاج پیدا کنید.

در بحث تعمیرات ساید بوش، (که از پیشرفته‌ترین و حساس‌ترین مدل‌هاست، بیشتر متخصص‌ها می‌گویند که این دستگاه‌ها تا ده سال ارزش تعمیر اساسی دارند. اما بعد از این مدت (نهایتا پانزده سال)، تعویض را مقرون به صرفه‌تر می‌دانند. البته در شرایط اقتصادی فعلی، شاید نتوان با اطمینان این موضوع را تایید کرد.

در حالت کلی، تعمیرات ساید بوش زمانی اصلا توصیه نمی‌شود که هزینه تمام‌شده تعمیرات به اندازه نیمی از هزینه یک دستگاه نو باشد. برای اینکه متوجه شوید دستگاه شما هم چنین وضعیتی دارد یا خیر، حتما روی مشورت تکنسین‌های تعمیر یخچال فریزر بوش حساب کنید و از آن غافل نشوید.


 

چه زمان به تعمیرات ساید بوش و باقی مدل‌ها احتیاج داریم؟

تشخیصِ خراب شدن یخچال فریزرها چندان دشوار نیست. کاهش چشمگیر سرما، سروصداهای ناهنجار، تشکیل لایه‌های ضخیم برفک و ... از نشانه‌های کلاسیکِ نیاز به تعمیرات یخچال بوش است. تشخصی این ایرادها در مدل‌های جدید، به لطف نمایشگرهای هوشمند و کدهای خطا، حتی ساده‌تر هم شده است.

با این حال، در ادامه بارزترین ایرادات یخچال فریزرهای Bosch که باید سریعا توسط متخصص تعمیر ساید بوش بررسی شود را مرور می‌کنیم:

 • وقتی بدنه دستگاه برق دارد.
 • وقتی یخچال فریزر مدام خاموش و روشن می‌شود.
 • وقتی یخچال یکسره کار می‌کند، و کمپرسور اتومات نمی‌کند.
 • وقتی یخچال فریزر به شدت برفک زده است، و سیستم دیفراست کار نمی‌کند.
 • وقتی درب یخچال درست بسته نمی‌شود، یا به طور واضح فرسودگی و پارگی دارد.
 • وقتی پایین یخچال (زیر کشوها) آب جمع شده است، یا زیر دستگاه نشتی وجود دارد.
 • وقتی آبسردکن و یخساز اصلا یا درست کار نمی‌کنند؛ یا اینکه آب و یا تکه‌های یخ بدبو و بدمزه هستند.
 • وقتی مطمئن هستید برق دستگاه (کابل‌ها، پریز، محافظ) هیچ مشکلی ندارد، اما یخچال روشن نمی‌شود.
 • وقتی کد خطای E10 را می‌بینید. این کد نگران‌کننده نشانه ایراد داشتنِ برد الکترونیکی یخچال است، و سریعا تعمیرات ساید بوش را می‌طلبد. اگر این خطا را دیدید، یخچال را از برق بیرون بکشید، و با متخصص ارتباط بگیرید.

 

تعمیرات یخچال بوش

 

یک تعمیرکار یخچال بوش چه خدماتی را می‌تواند ارائه دهد؟

مدل یخچال فریزرتان هرچه باشد (تک درب، فریزر بالا، فریزر پایین، فرنچ دور یا ساید بای ساید) و هر مشکلی داشته باشد، نمایندگی تعمیر یخچال بوش و سایر تعمیرکارها می‌توانند آن را برطرف کنند. اجازه دهید به طور خلاصه این خدمات تخصصی را مرور کنیم:

 • تعمیر و یا تعویض کلیه قطعات و سیستم‌های یخچال فریزرهای Bosch شامل کمپرسور، برد کنترل، فن، سیستم دیفراست، سیستم تنظیم دما، سوئیچ درب، آبسردکن، یخساز و ...
 • سرویس یخچال بوش برای شارژ گاز، شست‌وشو و بررسی عملکرد صحیح دستگاه و سیستم‌های آن
 • نصب مجدد یخچال در بهینه‌ترین نقطه منزل در صورت جابه‌جایی و اطمینان از تراز بودن آن
 • تعمیر و ترمیم درب و بدنه یخچال در صورت زنگ‌زدگی، خط و خش و سایر آسیب‌ها

 

سرویس یخچال بوش چه تاثیری در تعمیر آن دارد؟

سرویس‌های دوره‌ای با جلوگیری از خرابی‌ها یا شناسایی زودهنگام آنها، از مشکلات (حداقل اساسی و هزینه‌بر) یخچال فریزرهای Bosch جلوگیری می‌کند. حتی اگر اهل نگهداری درست از دستگاه‌تان باشید.

این موضوع به شدت مهم است، چون در یخچال فریزرها، تمام قطعات بهم مرتبط هستند و روی یکدیگر تاثیر می‌گذارند. بنابراین، خرابی یک قطعه دیر یا زود می‌تواند به قطعات دیگر هم آسیب بزند یا آنها را از کار بیندازد.

در روند سرویس تمام بخش‌های مهم مانند ترموستات، اپراتور، کمپرسور، برد کنترل، سیستم دیفراست و ... به همراه عملکردشان بررسی شده، دستگاه شست‌وشو داده می‌شود، ایرادات احتمالی برطرف می‌شوند، و قطعات معیوب هم تعویض می‌شوند.

تکنسین‌های تعمیر یخچال بوش پیشنهاد می‌کنند که حداقل سالانه دستگاه‌تان را سرویس کنید.


 

هزینه تعمیر ساید بوش و مدل‌های دیگر آن چقدر است؟

هزینه بیشتر عیب‌یابی‌ها و تعمیرات یخچال بوش حدودا چندصد هزار تومان است. اما برخی تعمیرات هم هستند (مثلا تعویض موتور کمپرسور)، که هزینه‌شان تا دو-سه میلیون تومان هم بالا می‌رود. سرویس یخچال اسنوا هم معمولا نرخ مشخصی دارد که بسته به عملیات لازم (مثلا تعویض یک یا چندقطعه) تغییر می‌کند.

برای اینکه جدیدترین و دقیق‌ترین برآورد را از هزینه تعمیر یخچال بوش داشته باشید، درخواست‌تان را رایگان در «خدمت از ما» ثبت کنید. خوب است بدانید که هزینه اعلام‌شده به شما از چنین فاکتورهایی تاثیر می‌پذیرد:

 • نوع یخچال (یخچال فریزر تک، معمولی، ساید بای ساید و …) و امکاناتی که دارد
 • نوع قطعه‌ای که به تعمیر و یا تعویض احتیاج دارد
 • سختی کار تعمیرکار و زمان لازم برای انجام آن
 • استفاده از قطعات فابریک یا متفرقه
 • هزینه کارشناسی و ایاب و ذهاب

 

خدمات نمایندگی تعمیر یخچال بوش

 

تعمیرات ساید بوش و باقی مدل‌ها، یک راهنمای کوتاه

فکر می‌کنیم حالا تمام اطلاعات لازم برای درخواست و دریافت خدمات تعمیر یخچال بوش را در اختیار داشته باشید. در اینجا قصد داریم رایج‌ترین مشکلات یخچال فریزرهای این برند به همراه محتمل‌ترین دلایل آنها را بررسی کنیم.

این مشکلات از نقص فنی قطعات تا بهم خوردن تنظیمات را شامل می‌شوند، و دید خوبی از عیب‌یابی این دستگاه‌ها به شما می‌دهند.

 

یخچال بوش سرد نمی‌کند

ابتدا به بزرگترین مشکل می‌پردازیم. هدف یخچال خنک نگه داشتن غذاست. پس اگر قادر به انجام اینکار نیست، باید تعمیر آن را در اولویت قرار دهید. خوشبختانه، برخی از مشکلات رایجی که باعث می‌شود یخچال خنک شود را می‌توان به راحتی برطرف کرد.

 

کثیف بودن کویل‌های کندانسور

اگر متوجه شدید یخچال خنک نمی‌شود، اولین کار بررسی کویل‌های کندانسور را بررسی کنید. این کویل‌ها معمولا پشت و پایین یخچال قرار دارند؛ بخشی از سیستم خنک‌کننده هستند که وظیفه دفع گرما از مایع خنک‌کننده را به عهده دارند.

با گذشت زمان، گرد و غبار و زباله‌ها در کویل‌های کندانسور به دام می‌افتند و خنک شدن یخچال را مختل می‌کنند. شما می‌توانید این مشکل را صرفا با تمیز کردن کویل‌های کندانسور، بدون کمکِ تکنسین تعمیر یخچال فریزر بوش حل کنید.

 

خراب شدن فن(های) یخچال

یکی دیگر از دلایل رایج سرد نشدن یخچال بوش، خرابی برخی از فن‌های سیستم خنک‌کننده است؛ مثلا فن کندانسور که هوا را بین کویل‌های کندانسور حرکت می‌دهد، یا فن اواپراتور که همین کار را برای کویل‌های اواپراتور انجام می‌دهد.

اگر موتور هریک از این فن‌ها خراب شده باشد، متخصص تعمیرات ساید بوش آنها را تعویض می‌کند.

 

سایر دلایل احتمالی

دلایل کمتر رایج دیگری که باعث می‎شود یخچال شما خنک نشود عبارت هستند از:

 • خرابی رله استارت
 • خرابی ترموستات کنترل دما
 • خرابی خازن استارت
 • خرابی برد کنترل دما
 • خرابی کمپرسور
 • خرابی ترمیستور
 • خرابی برد کنترل اصلی

 

تعمیرات ساید بوش

 

فریزر منجمد نمی کند (تعمیر فریزر بوش)

اگر فریزر مواد غذایی را منجمد نمی‌کند، این بخش را مطالعه کنید تا مطمئن شوید پیش از ارتباط با متخصصان تعمیر ساید بای ساید بوش، بررسی های لازم را انجام داده‌اید.

 

ایراد در برق فریزر

ابتدا باید برق دستگاه بررسی کنید. اگر مشخص شد محافظ یا پریز مشکل دارد، یا اینکه فیوز ترکیده است، با یک برقکار تماس بگیرید. اما اگر مشخص شد کابلِ خود دستگاه مشکل دارد، تعمیرکار یخچال می‌تواند آن را تعمیر کند.

 

کثیف بودن کویل‌های کندانسور

اگر کویل‌ها یا لوله‌های کندانسور کثیف باشند، خنک‌کنندگیِ فریزر شدیدا با مشکل مواجه خواهد شد. کویل‌ها را گردگیری کنید و ببینید آیا مشکل پس از مدتی حل می‌شود یا خیر. لوله‌های کندانسور را حداکثر هر شش ماه یکبار با برس مناسب گردگیری کنید.

اگر مشکل حل نشد، با یک متخصص تعمیر یخچال فریزر بوش ارتباط بگیرید.


 

یخچال بوش صدا می‌دهد

گاهی اوقات یخچال بدون هیچ مشکلی کار می‌کند، اما صداهای بلند و ناهنجاری تولید می‌کند. بله، این موضوع طبیعی نیست و باید توسط تکنسین‌های تعمیر ساید بوش بررسی شود. اجازه دهید ببینیم شایع‌ترین علت چنین صدایی چیست.

 

سلامت فن‌ها (و موتور آنها)

در بیشتر اوقات، این فن‌های یحچال فریزر هستند که صداهای ناهنجار تولید می‌کنند. اصولا فن‌ها تنها بخش‌هایی هستند که در داخل یخچال حرکت می‌کنند. هنگام تلاش برای تشخیص منبع صدای یخچال، باید دو فن اصلی را بررسی کرد: فن اواپراتور و فن کندانسور.

اگر مشکل از یکی از همین فن‌ها باشد، صدا از می‌تواند از پره یا موتور آن باشد. پره‌ها را با دست حرکت دهید، و ببینید که آیا آزادانه می‌چرخند؟ اگر خیر، مطمئن شوید چیزی در آنها گیر نکرده، یا موقع حرکت مدام به آنها نمی‌خورد.

اگر اینجا مشکلی نباشد، هر متخصص تعمیر ساید بوش به موتورها مشکوک خواهد شد. چون این احتمال هم هست  که موتور این فن‌ها فرسوده شده باشند؛ موضوعی که می‌تواند سروصدای زیادی را ایجاد کند. اگر موتوری مشکل داشته باشد، معمولا باید فن و موتور را کامل تعویض کرد.

 

سایر دلایل احتمالی

اگر فن‌ها و موتورهایشان سالم باشند، تکنسین‌های تعمیر ساید بای ساید بوش بخش‌های دیگری را تست خواهند کرد. چون اجزای دیگری هم در یخچال هستند که در صورت خراب شدن، می‌توانند صدای ناهنجار یا حداقل بلند ایجاد کنند:

 • برای تعمیرات یخچال بوش در این حالت، معمولا اول کمپرسور چک می‌شود. هرچند کمپرسور یخچال‌های بوش بسیار باکیفیت و قابل اعتماد هستند، و معمولا می‌توانند سال‌ها بدون هیچ مشکلی کار کنند.
 • اگر هم یخچال هنگام پر شدن یخ ساز سروصدای خاصی دارد، ممکن است شیر ورودی آب علت مشکل باشد. اگر همین‌طور باشد، باید آن را با یک شیر جدید تعویض کرد.

 

تعمیر ساید بوش

 

آبسرد کن کار نمی‌کند (تعمیر آبسردکن یخچال بوش)

همه یخچال‌های بوش آبسرد کن ندارند. اما اگر یخچال شما این بخش را دارد، این یکی دیگر از قطعاتی است که ممکن است به تخصصِ تکنسین‌های تعمیرات یخچال بوش احتیاج پیدا کند. خراب شود. دلایل رایجی که باعث می‌شود آبسرد کن یخچال از کار بیفتد را در ادامه می‌بینید:

 

 وجود گرفتگی در لوله آب

انسداد در لوله آب، از دلایل نه چندان نادر این موضوع است. گاهی اوقات یخ در لوله آب جمع می‌شود، و از جریان آب در آن جلوگیری می‌کند.

متخصصان تعمیرات یخچال بوش برای اینکه مطمئن شوند لوله آب مسدود شده است یا خیر، لوله را جدا کرده و در آن فوت می‌کنند. هوا از آن عبور نکرد، احتمالاً مقداری یخ در آن گیر کرده است.

در این حالت باید کمی صبر کنید تا یخ آب شود. همچنین، دمای فریزر را کمی افزایش دهید تا این اتفاق دوباره در آینده نیفتد.

 

خرابی شیر ورودی آب

مشکل در شیر ورودی آب هم مورد دیگری است که تعمیرکار نمایندگی تعمیر یخچال بوش بررسی خواهد کرد. در صورت خرابی این قطعه، باید آن را تعویض کنرد. اگر فشار منبع آب خیلی کم باشد هم احتمالا آبسرد کن کار نمی‌کند. در حالت ایده‌آل، فشار آب در شیر باید 20 psi یا بیشتر باشد.

 

سایر دلایل احتمالی

اگر این دو قسمت سالم باشند، برای تعمیرات یخچال بوش در این حالت باید موارد زیر را تست کرد:

 • خرابی برد کنترل دیسپنسر
 • خرابی پدال آبسرد کن
 • خرابی سوئیچ درب یخچال (چون اگر دستگاه آب سردکن فکر کند در باز است، کار نمی‎کند)
 • مسدود شدن فیلتر آب (این فیلترها باشد حداقل هر شش ماه تعویض شوند)

 

تعمیرات یخچال بوش در منزل

 

یخساز یخچال کار نمی‌کند (تعمیر یخساز یخچال بوش)

یخساز شاید از اجزای ضروری یخچال‌های Bosch نباشد. اما اگر یخچال‌تان مجهز به آن است، مطمئنا ترجیح می‌دهید سالم باشد و از آن استفاده کنید. اگر یخساز یخ نمی‌سازد، چند دلیل می‌تواند داشته باشد:

 

پایین بودن دمای فریزر

این مورد را بدون استخدام تکنسین تعمیر ساید بوش هم می‌توان متوجه شد. یکی از دلایل رایج این اتفاق به اندازه کافی سرد نبودنِ فریزر است. در این حالت، دستگاه نمی‌تواند به درستی یخ بسازد. برای اینکه یخ ساز به درستی کار کند، دمای داخل آن نباید بیشتر از منفیِ دوازده درجه سانتی‌گراد باشد.

 

خرابی شیر ورودی آب

اگر مشکل از شیر ورودی آب باشد و این بخش از کار بیفتد، آبسرد کن و یخ‌ساز کار نمی‌کنند. برای تعمیر یخچال بوش باید شیر آب را تست، و در صورت لزوم آن را تعویض کرد.

 

سایر دلایل احتمالی

 • خرابی ترموستات داخل یخساز
 • خرابی برد کنترل یخساز
 • خرابی خود مجموعه (اسمبلی) یخساز

 

تعمیر یخچال بوش دوقلو

 

از یخ‌ساز یخ خارج نمی‌شود

اگر یخچال یخ می‌سازد اما نمی‌تواند آن را در اختیار شما قرار دهد، مشکل از دیسپنسر آن است. طبق گفته‌های متخصصان تعمیر ساید بوش آنقدرها رایج نیست، اما چند دلیل برای آن وجود دارد.

ممکن است مشکل از سوییچ دیسپنسر یا برد کنترل دیسپنسر باشد. یا شاید یکی از موتورهای مرتبط با دیسپنسر، مارپیچی که یخ را به سمت پایین هل می‌دهد، یا تیغه‌ای باشد که یخ را خرد می‌کند ایراد بهم زده باشند.

اگر هریک از این اجزا از کار افتاده باشد، تنها راه حل واقعی برای تعمیر یخچال بوش، تعویض آن‌هاست.


 

یخچال بوش یخ‌زدایی نمی‌کند (تعمیر دیفراست یخچال بوش)

هر از چندگاهی باید فریزر را یخ‌زدایی کرد تا یخ و برفک بیش از حد در آن جمع نشود، و کارایی فریزر کاهش پیدا نکند. یخچال‌های بوش می‌توانند چرخه یخ‌زدایی را به صورت خودکار را اجرا کند. اما اگر برخی از اجزای آن خراب شده باشند، ممکن است کار نکند.

اگر چرخه دیفراست دستگاه کار نکند، برای تعمیر ساید بوش باید هم برد کنترل دیفراست و هم تایمر دیفراست را بررسی کرد. اگر یکی یا هر دوی اینها معیوب باشد، باید تعویض‌شان کرد.

دلایل احتمالی دیگر هم عبارت‌اند از:

 • خرابی ترموستات دیفراست
 • خرابی هیتر دیفراست
 • خرابی برد کنترل اصلی

 

غذا در یخچال بوش یخ می‌زند

اگر داخل کابین یخچال برفک می‌بینید یا مواد غذایی یخ می‌زنند، سه مورد زیر را بررسی کنید. اگر مشکل پیدا نشد، با یک نمایندگی تعمیر یخچال بوش ارتباط بگیرید.

 

تنظیم اشتباهِ دما

شاید به طور تصادفی دما را روی درجه‌ای بسیار کم تنظیم کرده باشید. چون مواد غذایی فاسدشدنی را نباید در دمایی بالاتر از مثبت چهار درجه سانتی‌گراد نگهداری کرد، بیشتر متخصصانِ تعمیر ساید بای ساید بوش توصیه می‌کنند که یخچال را روی همین دما بگذارید.

اگر مطمئن نیستید که چطور باید اینکار را انجام دهید، دفترچه راهنمای دستگاه‌تان را بررسی کنید.

 

ذخیره نامناسب مواد غذایی

مواد غذایی در یخچال باید طوری چیده شوند که فضای کافی جلوی دریچه‌های هوا و گردش مداوم هوای سرد وجود داشته باشد. در نتیجه اگر غذا دریچه هوا را مسدود کند، ممکن است در معرض هوای سرد یخ بزند.

همچنین، بهتر است مواد غذایی را در سراسر یخچال پخش کنید، و به قدری یخچال را پر کنید تا هوای سرد پایین دستگاه نماند.

 

خرابی لاستیک دور درب

وقتی تسمه درزگیر نتواند جلوی ورود هوای گرمِ بیرون به داخل کابین را بگیرد. ممکن است این هوای گرم خود را به شکل برفک نشان دهد. روش تست و تعمیر ساید بای ساید بوش یا مدل‌های دیگر در این حالت را در بخش بعد توضیح داده‌ایم.

 

عیب یابی یخچال فریزر بوش

 

لاستیک دور درب خراب شده (تعمیر درب یخچال بوش)

اگر لاستیک دور درب معیوب باشد، یخچال برای حفظ دمای مطلوب باید سخت‌تر کار کند. در نتیجه انرژی بیشتری هم نسبت به نیاز مصرف می‌کند. سرد نشدن کابین یخچال یا درست بسته نشدن درب، از نشانه‌های کلاسیک این مشکل است.

ابتدا مطمئن شوید که دستگاه تراز است. سپس، با عبور دادن یک تکه کاغذ یا اسکناس از کنار درب بررسی کنید که آیا مهر و موم آن معیوب شده است یا نه. اگر بله، از متخصصان تعمیر ساید بای ساید بوش کمک بگیرید تا آن را برای شما تعویض کنند.

البته شاید خودتان هم بتوانید تعمیر یخچال فریزر بوش را در این حالت انجام دهید. ابتدا باید درزگیر مشابه (دقیقا مشابه) را تهیه کنید، سپس:

 1. دستگاه را از برق جدا کنید.
 2. تسمه درزگیر درب قدیمی را با قرار دادن انگشت شست‌تان زیر آن از بدنه جدا کنید. انگشت‌تان را در مسیر درزگیر ادامه دهید تا کاملا جدا شود.
 3. برای نصب تسمه جدید، از گوشه‌های بالای درب شروع کنید. تسمه را در جای خود فشار دهید و مطمئن شوید که در محل مناسب به خوبی قرار گرفته و قفل شده است.
 4. قبل از اینکه گوشه‌های پایینی را محکم کنید، تسمه را در بخش کناره‌‌ها به خوبی محکم کنید.
 5. یک بررسی نهایی داشته باشید تا ببینید آیا تسمه درستی نصب شده است یا خیر.

این کار به نسبت ساده است. اما سپردن تعمیرات یخچال بوش به متخصص، حتی برای ساده‌ترین کارها، خیال شما را از بابت کیفیت قطعه و تعمیر اصولی (و عدم ایجاد مشکل پس از مدتی کوتاه) راحت خواهد کرد.


 

یخچال بوش نشتی دارد

جالب است بدانید که متخصصانِ تعمیرات ساید بوش و سایر مدل‌های آن، معتقدند که نشت مقدار ناچیزی آب نباید شما را نگران کند. اما اگر مقدار زیادی آب روی زمین دیده می‌شود، باید موارد زیر را بررسی کرد:

 

خرابی لاستیک دور درب

وقتی درزگیر فرسوده شود و بپوسد، هوای گرم و مرطوب بیرون وارد کابین می‌شود. این افزایش رطوبت (غیر استاندارد) هم باعث جمع شدن آب در سینی زهکشی و کمی بعد سطح آشپزخانه می‌شود.

 

خرابی شیلنگ تصفیه آب

نصب نادرست این شیلنگ یا آسیب و پارگی آن هم می‌تواند منجر به نشت آب زیر یخچال بوش شود.

 

گرفتگی لوله تخلیه

اگر لوله تخلیه مسدود شود، اولین اتفاقی که می‌افتد همین نشت آب از زیر یخچال است. برای تعمیر یخچال فریزر بوش در این وضعیت باید با وسیله مناسب این بخش را تمیز کرد.

 

خرابی اتصالات الکتریکی

اگر چنین مشکلاتی گریبان یخچال را بگیرد، دستگاه نمی‌تواند به اندازه کافی سرد شود. در نتیجه یخ داخل یخچال آب می‌شود و نشت می‌کند. بررسی اتصالات و عیب‌یابی دستگاه در این حالت جزو تخصصی‌ترین تعمیرات یخچال بوش است و بایستی به تعمیرکار حرفه‌ای سپرده شود.

 

تعمیر موتور یخچال بوش

 

نمایشگر یخچال بوش کار نمی‌کند

این ایراد بسیار نادر است، اما روبه‌رو شدن با آن غیرممکن نیست. ابتدا باید مطمئن شوید که برق دستگاه قطع نشده، و یا فیوز منفجر نشده باشد. در هر یک از این دو حالت، نمایشگر کار نخواهد کرد. گاهی اوقات نصب نادرست این نمایشگرها باعث می‌شود تا (به درستی) کار نکنند.

پیشنهاد می‌کنیم عیب‌یابیِ این بخش حساس را به افراد صاحب دانش و تجربه در حوزه تعمیر یخچال فریزر بوش بسپارید.


 

لامپ داخل یخچال فریزر کار نمی‌کند

روشن نشدن LED داخل یخچال و یا فریزر چنددلیل عمده دارد:

 • سوختن لامپ LED
 • سوختن سوکت لامپ
 • بروز خرابی در برد الکترونیکی
 • خراب شدن میکروسوئیچ درب یخچال

تمام این موارد باعث نرسیدن برق به لامپ می‌شوند، و این ایراد را به وجود میاورند. البته در ذهن داشته باشید که در صورت باز ماندن درب یخچال برای مدت طولانی (مثلا ده دقیقه)، لامپ آن خاموش خواهد شد. در این حالت احتیاجی به تعمیر یخچال فریزر بوش نیست، و صرفا باید یکبار درب یخچال را باز و بسته کنید.

 

هزینه تعمیر یخچال بوش در محل

 

به تعمیرکار برای تعمیر ساید بای ساید بوش یا مدلی دیگر احتیاج دارید؟

امیدواریم حالا دید جامع‌تری از نحوه دریافت خدمات تعمیر ساید بای ساید بوش، دوقلو و ... از طریق «خدمت از ما» و استعلام هزینه آن داشته باشید. همچنین، در بخش آخر سعی کردیم با مرور رایج‌ترین مشکلات یخچال‌های Bosch، دید واضحی از روند عیب‌یابی آن به شما بدهیم.

اگر دستگاه‌تان با مشکلی روبرو شده‌ که با ریست و اجرای توصیه‌های دفترچه رفع نمی‌شود، در کمک گرفتن از متخصص‌های باتجربه این حوزه تردید نکنید.

برای دسترسی سریع به نمایندگی تعمیر یخچال بوش یا تعمیرکارهای سیار، درخواست‌تان را در اپ یا وبسایت ما ثبت کنید؛ هزینه‌ها را مقایسه کنید؛ مدارک و سوابق را ببینید؛ نظرات و امتیازها را بسنجید و بهترین تعمیرکار را استخدام کنید.

4.5 امتیاز از 1173 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین