وسایل لازم برای سیم کشی ساختمان

ثبت درخواست " سیم کشی ساختمان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
وسایل لازم برای سیم کشی ساختمان

وسایل لازم برای سیم کشی ساختمان وابسته به نوع سیم کشی، و مکان سیم کشی در نظر گرفته می‌شود. در روش جدید سیم کشی ساختمان، نقشه سیم کشی ساختمان، لیست اجناس مورد نیاز الکتریکی و وسایل لازم برای سیم کشی به هم مرتبط می‌باشند.

آشنایی با وسایل لازم برای سیم کشی ساختمان برای یک برای افراد تعمیرکار برق و سیم کش ساختمان یک ضرورت به حساب می‌آید. علاوه بر این آشناسی با لوازم الکتریکی بخصوص وسایل مورد نیاز سیم کشی ساختمان برای افراد دیگر نیز یک امتیاز در مواقع ضروری است. شناخت لوازم مورد نیاز برای سیم کشی در کنار رعایت یک سری نکات برق کشی ساختمان برای حفظ ایمنی در هنگام کار بسیار اهمیت دارد.

برای تهیه وسایل لازم برای سیم کشی ساختمان از سیم ارت گرفته تا تجهیزات اصلی و فنی از لوازم الکتریکی‌های معتبر خرید کنید. توجه داشته باشید لوازم تقلبی و با کیفیت نامناسب ممکن است در هنگام اتصالی برق منجر به آسیب رسیدن به افراد برقکار در هنگام کار شود.

 

وسایل لازم برای سیم کشی ساختمان

 

وسایل لازم برای سیم کشی ساختمان

سیم کشی ساختمان مانند دیگر کارهای فنی نیازمند یک سری لوازم و وسایل مورد نیاز برای انجام کار است. وسایل لازم برای سیم کشی ساختمان برای گذراندن یک پروسه کامل سیم کشی انتخاب و در نظر گرفته شده اند.

در تمامی قسمت‌های آماده سازی یک اتاق در دکوراسیون از نصب لوستر اتاق خواب دخترانه، پسرانه و موارد مشابه گرفته تا نصب کلید اصلی و پریز و دیگر قسمت‌های تخصصی همگی نیازمند نکمیل لوازم موارد نیاز برای شروع کار سیم کشی است. 

 

وسایل مورد نیاز برای سیم کشی

 

وابسته به نوع سیم کشی ساختمان، وسایل مورد نیاز برای سیم کشی می‌تواند متغیر باشد. در این قسمت با در نظر گرفتن یک روند استاندارد برای سیم کشی ساختمان لوازم مورد نیاز در لیست اجناس مورد نیاز الکتریکی برای سیم کشی ساختمان تهیه کرده و به اشتراک می‌گذاریم.

 

لیست اجناس مورد نیاز الکتریکی برای سیم کشی ساختمان

هر کار و فعالیتی ابزار مورد نیاز و طراحی شده مخصوص به خود را دارد. روند انجام کار بطور کامل به وجود تجهیزات کامل بستگی دارد. سیم کشی ساختمان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و برای تحویل یک کار تمیز و بدون نقص نیاز به تهیه وسایل لازم برای سیم کشی ساختمان می‌باشد.

این لوازم هر کدام با انجام دادن بخشی از سیم کشی ساختمان مانند تکه‌های پازل در کامل شدن پروسه سیم کشی همکاری دارند. شیوه استفاده صحیح از این ابزار در کار سیم کشی ساختمان حرف اول را می‌زند.

 

تجهیزات لازم برای سیم کشی ساختمان

 

نمونه تکمیلی از وسایل مورد نیاز برای سیم کشی ساختمان بصورت زیر است:

متر برای اندازه گیری

متر برای اندازه‌گیری ارتفاع پریز، کلید اصلی، چراغ‌ها و دیگر محل های اتصال کاربرد دارد. این ابزار بیشتر در دست برقکاران تازه کار دیده می‌شود. از ابزارهای ارزان برای انجام سیم کشی و برقکاری است.

 

وسایل مورد نیاز برای سیم کشی ساختمان - متر برای اندازه گیری

 

مولتی متر برای تست جریان

کار اندازه گیری درست ولتاژ و جریان برق با مولتی متر بر عهده تمامی تکنسین‌های برق است. اندازه گیری دقیق ولتاژ، جریان و مقاومت الکتریکی برای یافتن منبع نوسانات اتصالی در فیوز بواسطه مولتی متر امکان پذیر است.

 

وسایل مورد نیاز برای سیم کشی ساختمان - مولتی متر برای تست جریان

 

سیم لخت کن برای اتصالات

یکی از وسایل مورد نیاز برای سیم کشی ساختمان، سیم لخت کن برای جدا کردن اصولی عایق و پوشش سیم در هنگام انجام کار است. این کار برای انجام اتصالات لازم صورت می‌گیرد.
 

وسایل مورد نیاز برای سیم کشی ساختمان - سیم لخت کن برای اتصالات

 

زمان نصب پریز، اتصالات لازم برای نصب لوستر برای احرای صحیح و ایمن چیدمان لوستر و دیگر اقدامات اتصالی وابسته به سیم کشی ساختمان از این وسیله استفاده می‌شود. امروزه سیم لخت کن و بردارنده‌ی پوشش‌های مناسبی برای سهولت انجام این کار تولید و عرضه شده است.

 

چسب نواری برق برای پوشش‌ها

چسب نواری برق نصب سیم‌های جدید بر روی دیوار، فلزات مورد نیاز، کلید‌های برق و pvc استفاده می‌شود. از این چسب اصولا برای پوشاندن محل اتصال دو سیم قبل از قرارگیری سرپوش مخصوص نیز در سیم کشی ساختمان استفاده می‌کنند.

 

وسایل مورد نیاز برای سیم کشی ساختمان - چسب نواری برق برای پوشش‌ها

 

دستگاه تشخیص ولتاژ غیر ملموس

از لوازم مورد نیاز برای سیم کشی ساختمان که خاصیت کنترلی و ایمنی در حین انجام کار دارد، دستگاه تشخیص ولتاژ است. این دستگاه برای تشخیص وجود جریان و مدارات الکتریکی در مسیر کار استفاده شده و دارای دو نوع اتوماتیک و دستی می‌باشد. کیفیت دستگاه تشخیص ولتاژ در روند انجام کار بسیار تاثیر دارد.

 

وسایل مورد نیاز برای سیم کشی ساختمان - دستگاه تشخیص ولتاژ غیر ملموس

 

انبردست برای بریدن سیم

در هنگام سیم کشی ساختمان بطور مداوم نیاز به قطع کردن مسیر سیم و بریدن سیم وجود دارد. انبردست برای انجام این کار مورد استفاده قرار می‌گیرد. انبردست در دو نوع یک طرفه و مورب برای بریدن سیم طراحی شده و به نوعی یک طرفه به دلیل قرار گرفتن مناسب در دست بیشتر کاربرد دارد. انواع انبردست‌ها وجود دارند که می‌توانند سر سیم را بریده و آن را پیچ دهند.

 

وسایل مورد نیاز برای سیم کشی ساختمان - انبردست برای بریدن سیم

 

چراغ قوه برای تشخیص مناسب

از ضروری ترین لوازم مورد نیاز برای سیم کشی ساختمان چراغ قوه می‌باشد. هیچ تکنسینی نباید بدون تجهیز بودن به چراغ قوه بررسی وضعیت پنل و فیوز برق را انجام دهد. نداشتن نور کافی در هنگام بررسی تشخیص غلط و حوادث احتمالی را در حین کار به دنبال دارد.

 

وسایل مورد نیاز برای سیم کشی ساختمان - چراغ قوه برای تشخیص مناسب

 

تراز برای میزان لوازم نصب شده

برای اطمینان از نصب درست پریز، کلید و خروجی‌ها از تراز استفاده کنید. این دستگاه با اندازه گیری دقیق شما را در انجام صحیح کار مطمئن می‌سازد.

 

وسایل مورد نیاز برای سیم کشی ساختمان - تراز برای میزان لوازم نصب شده

 

سیم چین

مشکل در جریان برق مرتبط با اتصالات ضعیف است. یک سیم چین با قطع اتصالات ضعیف به برگشت جریان برق قوی کمک می‌کند.

 

وسایل مورد نیاز برای سیم کشی ساختمان - سیم چین

 

پیج گوشتی

انواع پیچ گوشتی های برقی، مغناطیسی، گیره ای، با سرهای باریک، پهن، چند لبه و... از جمله لوازم مورد نیاز برای سیم کشی ساختمان است که باید حتما در لوازم یک تکنسین برق وجود داشته باشد.

 

وسایل مورد نیاز برای سیم کشی ساختمان - پیچ گوشتی

 

روش جدید سیم کشی ساختمان

روش‌های جدید سیم کشی ساختمان امروزه با استفاده از ابزارات مدرن و اتوماتیک صورت می‌گیرد. در واقع در این حالت یک نقشه سیم کشی با توجه به روش سیم کشی که می‌تواند روش توکار باشد در نظر گرفته شده و در اختیار تکنسین قرار می‌گیرد. وسایل مورد نیاز برای سیم کشی ساختمان با توجه به نقشه سیم کشی ساختمان تعبیه و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

روش جدید نقشه کشی ساختمان

 

سری نکات برق کشی ساختمان

رعایت نکات ایمنی و اصول فنی کار در کنار شناخت کامل افراد برقکار از ابزارآلات مورد نیاز در هنگام کار از اهمیت بالایی در سیم کشی ساختمان برخوردار است. رعایت استاندارد فاصله‌ها در برق ساختمان، رعایت استاندارد ظرفیت نصب فیوز در برق ساختمان، نقشه کشی برای سیم کشی ساختمان و استفاده از افراد متخصص در زمینه برقکاری ساختمان از سری نکات مهم در برق کشی ساختمان است.

4.5 امتیاز از 1432 رای


سیم کشی ساختمان
برای سرویس سیم کشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین