آشنایی با ویژگی‌ها، هواگیری و تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3115

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آشنایی با ویژگی‌ها، هواگیری و تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3115

امروزه، تعمیر و هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان b3116 درخواست زیادی دارد، چرا که یکی از محبوب‌ترین آبگرمکن‌های بوتان، آبگرمکن دیواری بوتان مدل b3115 است. یکی از دلایل قرار گرفتن این مدل در لیست بهترین مدل‌های آبگرمکن دیواری، مشخصات و مزایای آبگرمکن بوتان b3115، از جمله قیمت مناسب، بازده خوب در مصارف خانگی و کیفیت بالای قطعات این مدل آبگرمکن دیواری بوتان است.

با توجه به استفاده گسترده از این مدل به عنوان یک آبگرمکن خانگی، خدمات اختصاصی برای تعمیر آبگرمکن بوتان b3115 و سایر خدمات سرویس آن، بسیار پردرخواست است.

در این جا قصد داریم مشخصات کلی، قطعات و معایب آبگرمکن بوتان b3115 را برایتان شرح دهیم. چرا اگر قصد خرید آبگرمکن دیواری برای خانه یا محل کارتان را دارید، توصیه می‌کنیم راهنمای خرید بهترین آبگرمکن را مطالعه کنید و برای کنترل تمام مسائل فنی و ایمنی با یک نصاب آبگرمکن مشورت کنید. در ادامه نیز، شما را به راهنمای کاملی از روش عیب‌یابی و تعمیر انواع آبگرمکن دیواری بوتان هدایت خواهیم کرد.

خدمت از ما، بستری فراهم کرده است تا شما بتوانید درخواست تعمیر، سرویس، هواگیری و تعمیر آبگرمکن را ثبت کنید و در کمتر از 30 دقیقه، از 3 تا 5 متخصص، قیمت تقریبی تعمیر و سرویس این مدل آبگرمکن را دریافت کنید. برای درخواست تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3115 کافیست روی دکمه زیر کلیک کرده و نام شهرتان را انتخاب کنید.

 

مشخصات آبگرمکن دیواری بوتان مدل b3115

آبگرمکن دیواری بوتان مدل b3115 مناسب واحدهای مسکونی، تجاری و اداری با مساحتی بین 70 مترمربع تا 150 متر مربع است.

یکی از توصیه‌های شرکت بوتان، نصب این آبگرمکن در محلی است که دورترین شیر آب گرم نسبت به آن، 8 متر فاصله دارد. مواردی مثل پایداری آب گرم، فشار مناسب و همچنین مدت زمان مورد نیاز برای گرم شدن آب، از جمله دلایل این پیشنهاد هستند.

قطر دودکش این آبگرمکن 15 سانتی متر است، پس در هنگام نصب آبگرمکن، حتما نکات ایمنی و استاندارد را در نظر داشته باشید. این آبگرمکن دارای رده انرژی D است؛ و تمامی استانداردهای ایران و اروپا (CE) را گذرانده است.  سرویس آبگرمکن دیواری بوتان b3115 به صورت دوره ای باید انجام پذیرد.

حداکثر فشار آب گرم خروجی b3115، یک دهم بار (bar)؛ و توانایی گرم کردن 5 تا 12 لیتر آب را در هر دقیقه دارد. ابعاد این آبگرمکن 24.8 در 74 در 36 سانتی متر است و در اکثر بالکن‌ها، آشپزخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی قابل نصب است. وزن تقریبی این آبگرمکن، 13 کیلو گرم (Kg) است.

 

تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3115

 

ویژگی‌های قطعات آبگرمکن دیواری بوتان b3115

همان طور که برای شما گفته شد، از جمله نکات برجسته این مدل، قطعات به کار رفته در آن است. در ادامه، چندین ویژگی برجسته این آبگرمکن را برای شما آورده‌ایم.

 • تنظیم دستی شعله آبگرمکن
 • تنظیم اتوماتیک شعله توسط آبگرمکن
 • بدنه استیل و مقاوم در برابر زنگ زدگی
 • امکان تنظیم فشار و دما آب خروجی با شیر تنظیم
 • تامین سریع آب گرم (مدت زمان بسیار کم گرم شدن آب)
 • تامین آب گرم فوری، دائم و فراوان
 • دارای فندک پیزوالکتریک ضربه‌ای
 • سه سال ضمانت شرکت بوتان
 • دارای شمعک دائمی

 

تعمیر آبگرمکن بوتان b3115

 

اهمیت سرویس و تعمیر آبگرمکن بوتان b3115

طبیعی است که هر آبگرمکنی هر ساله نیاز به سرویس داشته باشد؛ تفاوتی ندارد قطعات به کار رفته در آبگرمکن چقدر با کیفیت است. مثلاً هواگیری آبگرمکن دیواری، جز ملزومات نگهداری آن است. در صورت بی‌توجهی به سرویس سالانه، مواردی مثل رسوب گیری و احتمال خرابی آبگرمکن افزایش پیدا می‌کند.

پیشنهاد ما، سرویس آبگرمکن دیواری بوتان b3115 به صورت سالیانه است. در کنار سرویس، تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3115 در مواقعی مثل سوراخی مخزن آبگرمکن، خرابی مشعل، خرابی شمعک و ... نیز مورد نیاز است.

شما می‌توانید در خدمت از ما، به رایگان قیمت سرویس و تعمیر را دریافت کنید و با بررسی سوابق متخصصین، بهترین سرویسکار آبگرمکن دیواری بوتان b3115 را انتخاب کنید. به این مورد توجه داشته باشید قیمت ارائه شده تقریبی است و با توجه به افزایش یا کاهش قیمت قطعات بوتان b3315، تغییر خواهد نمود.

 

تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3116

 

جدول عیب یابی و تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3115

از آنجه که مدل‌های مختلف آبگرمکن دیواری از برندهای مختلف در خانه‌های ما ایرانیان است و کارکرد و قطعات اکثر آن‌ها بسیار شبیه به هم هست، ما یک مجموعه کامل از مشکلات آبگرمکن‌های دیواری و روش رفع عیب و تعمیر آن‌ها گردآوری کرده‌ایم.

در این سلسله مطالب، شما را در مورد نحوه رسوب زدایی آبگرمکن دیواری، روش تعویض قطعاتی مثل دیافراگم و روش تنظیم شعله مشعل راهنمایی کرده‌ایم. همچنین روش عیب یابی و یافتن علت مشکلات رایج آبگرمکن بوتان b3115 مثل علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری بوتان، گرم نشدن آب و کم بودن فشار آب گرم را بطور کامل توضیح داده‌ایم.

 

مشکلات آبگرمکن دیواری بوتان راه حل تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان
روشن نشدن آبگرمکن بوتان
نوسانات و تغییر درجه حرارت
 • آب ورودی به آبگرمکن دارای فشار کمی است، که این مشکل باعث خاموش و روشن شدن آبگرمکن و به دنبال آن نوسانات دما می‌شود، بهتر است فیلتر ها را چک کنید.
 • درست کار نکردن سنسورهای درجه دما؛ که باید بررسی و در صورت نیاز تعویض شود.
گرم شدن بیش از حد آب
 • بررسی مناسب بودن گاز مصرفی برای آبگرمکن.
 • گاهی اوقات لازم است که آبگرمکن را روی درجه بالا قرار ندهید تا این مشکل حل شود.
 • بررسی فیلترها، اینکه دچار گرفتگی و کثیفی هستند یا خیر.
 • علت کم بودن شعله آبگرمکن دیواری
کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن
خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان 
انفجاری روشن شدن آبگرمکن بوتان B3115
تنظیم نبودن شعله آبگرمکن 
صدا دادن آبگرمکن بوتان حین کار

 

مراحل هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان b3115

آیا آبگرمکن دیواری شما آب را به خوبی گرم نمی‌کند؟ آبا آبگرمکن دیواری بوتان، آب را طبق دمای دلخواه شما گرم نمی‌کند؟ آبگرمکن دیواری افت فشار دارد؟ این یعنی احتمالا باید به هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان اقدام نمایید. 

در روند تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3115، خلاصه نحوه هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان به صورت زیر است:

 • آبگرمکن را خاموش کنید، برای این کار کافی است که شیر گاز را ببندید و وقتی دمای آبگرمکن پایین آمد اقدام به انجام مراحل بعدی کنید.
 • شیرهای ورودی آب که شامل شیر دریچه‌ای و توپی است را ببندید؛ برای بستن شیر توپی، کافی است که یک نیم دور آن را بچرخانید؛ و برای بستن شیر دریچه‌ای، چندین دور آن را باید بپیچید تا به صورت کامل بسته شود.
 • یک شیر آب گرم نزدیک به آبگرمکن را باز کنید تا آب گرم باقی مانده در لوله‌های آبگرمکن بوتان، تخلیه شود.
 • شیر تخلیه آبگرمکن را باز کنید و یا یک سطل در زیر آن قرار دهید و یا به کمک یک شلنگ و وصل کردن آن به شیر تخلیه و قرار دادن سر دیگر آن در جایی مناسب برای تخلیه، اقدام به خالی کردن آب درون آبگرمکن کنید.
 • پس از تخلیه آب، صدایی به گوش شما می‌رسد. این در واقع صدای تخلیه شدن هوا و به معنی اتمام هواگیری آبگرمکن دیواری است.
 • پس از اتمام صدا، شیر تخلیه را ببندید.
 • اینک تمامی مواردی که تا به اینجا انجام داده‌اید رو مجدد انجام دهید تا بتوانید مجدد آبگرمکن را راه اندازی کنید. 

 دقت کنید که هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان b3115 مقداری با هواگیری پکیج شوفاژ تفاوت دارد.

 

هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان

 

معایب آبگرمکن دیواری بوتان مدل b3115

در کنار تمام مزیت‌هایی که برای این مدل از آبگرمکن بوتان گفتیم، این آبگرمکن، دارای برخی معایب نیز هست. این ایرادات تا حدودی همانند معایب آبگرمکن برقی و همین طور معایب ابگرمکن بدون شمعک بخشی در نحوه طراحی و ساخت این وسایل و برخی دیگر در اثر نگهداری و نصب غیر اصولی بروز می‌دهد.

از جمله معایب آبگرمکن دیواری بوتان مدل b3115 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تنظیم نبودن آب گرم خروجی
 • نوسان درجه حرارت در آبگرمکن بوتان b3115
 • خاموش شدن شمعک
 • خراب شدن میله جرقه زن

 

سرویس و هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان b3115

 

این مطلب به بیان نکاتی پیرامون  تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3115 اختصاص یافته است. از رایج ترین اقدامات در سرویس آبگرمکن دیواری بوتان b3115، شستن رسوب از مبدل و هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان است.

هر آنچه پیرامون  تعمیر آبگرمکن بوتان b3115 باید بدانید در این مقاله گردآوری شده است؛ اما به هرحال بهتر است این کار را به کاردان بسپارید و برای تعمیر و هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان b3115 از یک متخصص کمک بگیرید.

4.5 امتیاز از 1761 رای


تعمیر آبگرمکن و سرویس آبگرمکن
برای سرویس تعمیر آبگرمکن و سرویس آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین