طرز تهیه خامه کیک خانگی

ثبت درخواست " کلاس آموزش آشپزی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
طرز تهیه خامه کیک خانگی

اگر اهل کیک درست کردن باشید، خامه کیک از اقلامی است که گاهی برای تنوع به آن نیاز پیدا خواهید کرد. با خامه کیک می‌توانید یک کیک ساده را به یک کیک حرفه‌ای تبدیل کنید و همچنین در طعم و مزه آن نیز تنوع ایجاد کنید. طرز تهیه خامه کیک بسیار ساده است و چه با همزن برقی و چه بدون آن قابل تهیه است.

در این مقاله هر دو روش طرز تهیه خامه کیک خانگی را به شما عزیزان توضیح خواهیم داد. اگر این پروسه‌ها را به خوبی اجرا کنید یک خامه کیک خانگی درست مشابه خامه قنادی خواهید داشت. پس برای دریافت دستورالعمل و طرز تهیه خامه کیک خانگی به سبک قنادی در ادامه ما را همراهی کنید.

طرز تهیه خامه کیک با همزن برقی

اگر همزن برقی در خانه دارید، پیشنهاد ما این است که برای تهیه خامه کیک از آن استفاده کنید. درست کردن خامه کیک با همزن برقی بافت یک دست‌تر و نرم‌تری به شما می‌دهد و نتیجه حاصل، به خامه قنادی شباهت بیشتری دارد. موادی که در طرز تهیه خامه کیک خانگی از آن‌ها استفاده می‌کنیم به شرح زیر است:

  • خامه صبحانه پر چرب
  • خاک قند
  • وانیل

نسبت این مواد به سلیقه و ذائقه خودتان بستگی دارد. زیرا میزان شیرینی خامه کیک یک مسئله نسبی است. در طرز تهیه خامه کیک با خامه صبحانه، شما باید یک ظرف دردار بزرگ تهیه کنید که چند برابر خامه ظرفیت داشته باشد. این ظرف باید قابل قرارگیری در فریزر هم داشته باشد. ظرفیت بالای ظرف به این علت است که خامه پس از زده شدن، حجم می‌گیرد.

خامه صبحانه را در ظرف دردار بریزید؛ اگر آب داشت آن را تخلیه کنید و سپس ظرف را در فریزر قرار دهید. بین 15 تا 20 دقیقه صبر کنید. حواستان باشد این زمان بیشتر نشود، زیرا یخ زدن خامه بافت آن را خراب می‌کند. ما صرفا می‌خواهیم خامه کمی خودش را بگیرد و سرد شود تا خامه کیک بهتری تهیه کنیم.

اگر احساس می‌کنید که ممکن است این زمان را فراموش کنید، از آلارم موبایل کمک بگیرید. پس از سپری شدن تایم مذکور، ظرف را از فریزر خارج کنید؛ وانیل و خاک قند را به خامه اضافه کنید و با دور کند همزن، شروع به زدن خامه نمایید. تاکید ما بر دور کند همزن به این علت است که خامه فرصت هواگیری و سبک شدن داشته باشد. اگر با دور تند همزن آن را هم بزنید، خامه کیک پف نمی‌کند و حجم نمی‌گیرد.

موقع هم زدن خامه، به شکل و بافت آن دقت کنید. هم زدن را تا جایی ادامه دهید که خامه حجم بگیرد و بافتی شبیه خامه کیک پیدا کند. اگر بیشتر از آن هم بزنید، پف خامه خوابیده و بافت آن سنگین می‌شود و حالت کره‌ای به خود می‌گیرد. خامه کیک شما اکنون آماده است. ظرف را برای چند دقیقه در یخچال قرار دهید تا خامه خنک شود. طرز تهیه خامه کیک خانگی به سبک قنادی با استفاده از همزن برقی ممکن است.

 

خامه کیک خانگی

 

طرز تهیه خامه کیک خانگی بدون همزن برقی

اگر همزن برقی در خانه ندارید باز هم جای نگرانی نیست. می‌توانید با استفاده از یک همزن دستی یا حتی یک چنگال ساده نیز خامه کیک درست کنید. مواد اولیه در این روش با مواد اولیه در طرز تهیه خامه کیک خانگی به روش قبل، تفاوتی ندارد. شما مجددا باید از خامه صبحانه، خاک قند و وانیل استفاده کنید.

خامه صبحانه را در ظرف دردار بریزید و برای 20 دقیقه در فریزر قرار دهید. پس از خارج کردن ظرف، خاک قند و وانیل را به خامه اضافه کنید و مخلوط را با یک همزن دستی یا چنگال به خوبی هم بزنید. سعی کنید هم زدن را در یک جهت انجام دهید. چون روند طرز تهیه خامه کیک از خامه صبحانه با همزن دستی کمی طولانی‌تر است، نیاز است که در حین پروسه مجددا خامه سردسازی شود.

هم زدن را تا جایی ادامه دهید که حس کنید خامه کمی وا رفته و افزایش دما داشته است. در این لحظه باید خامه را مجددا در فریزر قرار دهید و 20 دقیقه صبر کنید. سپس ظرف خامه را خارج نموده و مجددا آن را هم بزنید تا به خامه کیک تبدیل شود.

 

طرز تهیه خامه کیک

 

چند نکته مهم پیرامون تهیه خامه کیک

با هر روشی که خامه کیک را حاضر می‌کنید، چه توسط همزن برقی و چه بدون آن، باید چند نکته را در نظر بگیرید:

  • می‌توانید با اضافه کردن پودر کاکائو و یا رنگ‌های خوراکی به خامه کیک، آن را به خامه کیک تولد تبدیل کنید.
  • اگر می‌خواهید خامه سالم‌تری داشته باشید این امکان را دارید که به جای خاک قند از عسل استفاده کنید. خامه کیک با عسل نیز خوشمزه خواهد بود.
  • به هیچ عنوان از شکر به جای خاک قند استفادده نکنید. شکر، دانه درشت است؛ به خوبی حل نمی‌شود و بافت خامه کیک را خراب می‌کند. پس لطافت خامه قنادی را با شکر از بین نبرید.
  • امکان تهیه خامه کیک از خامه صبحانه کم چرب هم وجود دارد؛ ولی بافتی به خوبی خامه پرچرب به شما نمی‌دهد. اگر مشکلات پزشکی مربوط به مصرف چربی ندارید و اصولا زیاد کیک خامه‌ای مصرف نمی‌کنید بهتر است از خامه پرچرب استفاده کنید.
  • در طرز تهیه خامه کیک، به میزان و شدت هم زدن توجه کنید. همزن باید روی دور کند باشد و زمان هم زدن نیز باید تا جایی باشد که خامه حجیم شود. هم زدن بیشتر، خامه کیک را به کره تبدیل می‌کند.
  • سعی کنید خامه کیک را بلافاصله بعد از حاضر شدن استفاده کنید تا بافت خامه حفظ شود. در صورتی که این امکان را نداشتید خامه را تا هنگام سرو در یخچال نگه داری کنید.

جمع بندی

خامه کیک یک درسینگ خوشمزه و محبوب برای کیک است که می‌توان آن را در خانه به سبک خامه قنادی تهیه کرد. در این مقاله نیز ما به طرز تهیه خامه کیک خانگی به سبک قنادی پرداخته‌ایم و دو روش مرسوم آن را توضیح داده‌ایم. خامه کیک خانگی می‌تواند به خوبی خامه قنادی باشد و همان استانداردها را داشته باشد. پس اگر اهل کیک درست کردن هستید، طرز تهیه خامه کیک را از متن بالا مطالعه فرمایید و تنوعی به سبک شیرینی پزی خود بدهید.

4.5 امتیاز از 915 رای


کلاس آموزش آشپزی
برای سرویس کلاس آموزش آشپزی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین