شستشوی صندلی ماشین در کارواش چطور انجام می‌شود؟

ثبت درخواست " صفرشویی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
شستشوی صندلی ماشین در کارواش چطور انجام می‌شود؟

یکی از آلوده‌ترین قسمت‌های ماشین که توجه کمتری به آن می‌شود، صندلی آن است. این آلودگی، در ماشین‌های مخصوص حمل و نقل بسیار بیشتری است؛ چون در طول روز افراد بیشتری روی صندلی آن می‌نشینند.

از آنجایی که نظافت صندلی کار سختی است، کمتر کسی را می‌بینیم که این کار را انجام دهد. از طرف دیگر، شستشوی نامناسب و نادرست صندلی ممکن است به الیاف داخل آن آسیب وارد کند. پس چاره چیست؟ بهترین راه حل برای این کار، شستشوی صندلی ماشین در کارواش است که در ادامه به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت. همراه ما باشید! 

شستشوی صندلی ماشین در محل

صندلی‌های هر ماشینی بعد از مدتی دچار آلودگی شده و کدر می‌شوند. اگر از وسیله نقلیه زیاد استفاده شده یا از آن برای جابه‌جایی وسایل استفاده شود، شدت این آلودگی‌ها بیشتر خواهد بود. در برخی موارد هم این آلودگی‌ها به علت آلودگی لباس‌ها و دست‌های راننده و مسافرین به وجود می‌آید. هرچقدر این آلودگی‌ها ادامه تر باشند، باعث نفوذ بیشتر آلودگی به بافت صندلی‌ها می‌شوند.

در چنین حالتی، برخی از افراد بدون توجه به تمیزکاری از کنار موضوع رد می‌شوند. اما برخی دیگر اقدام به شستشوی صندلی ماشین در محل می‌کنند. این اقدام بسیار معقول‌تر از رها کردن آلودگی‌هاست. با شستشوی صندلی ماشین در کارواش، علاوه بر تمیزی، طول عمر صندلی‌ها نیز افزایش پیدا می‌کنند.

شستشوی صندلی ماشین در محل، خدمتی است که با آن می‌توان با کمترین زحمت و بدون نفوذ آب و مواد شوینده به داخل ماشین، صندلی‌های آن را شست. در ادامه با نحوه انجام این کار آشنا خواهیم شد.

 

شستشوی صندلی ماشین در کارواش

 

نحوه شستن صندلی ماشین در کارواش

مراحل و نحوه شستن صندلی ماشین در کارواش به صورت زیر است:

 1. اپراتورها ماشین را به نزدیک‌ترین مکانی که به پریز برق دسترسی داشته باشد می‌برند.
 2. بعد از این جابجایی، پمپ آب را پر می‌کنند و آن را برای شستشوی صندلی‌ها آماده می‌کنند. در طی این آماده سازی، مواد شوینده نیز به پمپ آب اضافه می‌شود. سرویس کاران، معمولاً از بهترین مواد شوینده برای صندلی ماشین استفاده می‌کنند.
 3. بعد از آماده سازی پمپ، اپراتورها با دستگاه مخصوص خود، کف را در تمام سطوح صندلی پخش می‌کنند. کفی که از صندلی بیرون می‌آید، کدر است.
 4. این مرحله تا جایی که کف حاصل از تمیزکاری سفید باشد، ادامه پیدا می‌کند. در پایان کف‌ها را با همان دستگاه از روی سطح صندلی پاک می‌کنند.
 5. تکرار این مراحل علاوه بر خارج کردن کامل آلودگی‌ها، موجب خشک شدن تقریبی صندلی نیز می‌شود.
 6. کار شستشوی صندلی ماشین در کارواش، در این بخش تمام می‌شود.

 

شستشوی صندلی ماشین با دستگاه

این روزها برای شستن روکش صندلی ماشین در کارواش، از دستگاه به خصوصی استفاده می‌کنند. این دستگاه مزایای بسیار زیادی نسبت به روش‌های سنتی شستشوی صندلی ماشین دارد. در واقع شستشوی صندلی ماشین با دستگاه، شباهت زیادی به شستشوی مبل دارد. دستگاهی که برای شستن صندلی ماشین در کارواش مورد استفاده قرار می‌گیرد، مواد شوینده را با سرعت بالا بر روی سطح صندلی اسپری می‌کند. عملیات دیگری که این دستگاه انجام می‌دهد، مکش است. مهم‌ترین مزیت شستشوی صندلی ماشین با دستگاه، شستشو بدون وارد شدن آسیب است.

از طرف دیگر، این روش شستشو به شما این امکان را می‌دهد که در کمترین زمان، آلودگی‌ها را از روی صندلی خود بزدایید. در فرایند شستشوی صندلی با دستگاه، انتخاب مواد شوینده بر اساس نوع پارچه صندلی انجام می‌شود. فرایند مکش کف‌ها، به مثابه خشکشویی صندلی ماشین عمل می‌کند. در چنین حالتی، خشک شدن صندلی‌ها زودتر انجام شده و در زمان صرفه جویی می‌شود.

 

شستشوی صندلی ماشین در محل

 

قیمت شستشوی صندلی ماشین

شستشوی صندلی ماشین در محل، با قیمت‌های متفاوتی انجام می‌شود. از جمله موارد مؤثر بر تعیین قیمت شستشوی صندلی ماشین، می‌توان به نوع صندلی و تعداد آن اشاره کرد. دیگر مواردی که در تعیین قیمت این سرویس دخیل هستند به صورت زیر هستند:

 • میزان آلودگی صندلی
 • نوع شوینده استفاده شده
 • نوع ماشین
 • موقعیت مکانی کارواش
 • دستمزد سرویس کاران

در واقع برای شستشوی صندلی ماشین در کارواش نمی‌توان قیمت مشخصی را تعیین کرد. زیرا برخی کارواش‌ها، سرویس‌های مختلفی برای شستن صندلی ماشین در کارواش دارند. طبیعتاً قیمت هرکدام از سرویس‌ها به نسبت خدماتی که در اختیار شما قرار می‌دهند، متفاوت خواهد بود. اگر قصد دارید صندلی‌های ماشینتان را بشویید، پیشنهاد می‌کنیم ماشین را به کارواش ببرید و از آنها نوع سرویس و قیمت شستشوی صندلی ماشین را جویا شوید.

 

قیمت شستشوی صندلی ماشین

 

بهترین مواد شوینده برای صندلی ماشین

بهتر است که شستن روکش صندلی ماشین در کارواش، هر 6 ماه یکبار انجام شود. اما بهترین مواد شوینده برای این کار کدام شوینده‌ها هستند؟ در حقیقت، بهترین مواد شوینده برای شستن صندلی ماشین، شوینده‌ای است که با پارچه روکش صندلی، سازگاری داشته باشد. اما برخی از شوینده هایی که می‌توانید برای شستشوی صندلی ماشین خود به کار ببرید عبارتند از:

 • تهیه محلول آب و صابون در منزل با استفاده از صابون رنده شده 
 • استفاده از شامپو فرش
 • استفاده از مخلوط آب و مایع ظرفشویی
 • استفاده از شوینده‌های تجاری مخصوص داخل ماشین که در بازار وجود دارند

از آنجایی که قیمت صندلی ماشین هر روز رو به افزایش است، باید از آن به خوبی مراقبت کرد. یکی از راه‌هایی که در راستای مراقبت از صندلی می‌توان کرد، شستشوی مرتب و پاک کردن آلودگی‌های سطح آن است. برای این کار معمولاً باید به کارواش مراجعه کرد؛ زیرا شستشوی صندلی ماشین در کارواش یک کار اصولی برشمرده می‌شود و از آسیب رسیدن به صندلی جلوگیری می‌کند.

خشکشویی صندلی ماشین، با استفاده از یک دستگاه خاص و در کمترین زمان صورت می‌گیرد. به همین دلیل، مزایای زیادی به دنبال دارد. اگر به نظافت و تمیزی ماشین خود اهمیت می‌دهید، شستشوی صندلی ماشین در محل، می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید.


صفرشویی
برای سرویس صفرشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین