کاربرد سنگ لاشه و مالون در ساختمان

ثبت درخواست " سنگ کاری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کاربرد سنگ لاشه و مالون در ساختمان

سنگ لاشه و سنگ مالون دو نمونه از سنگ‌های ساختمانی با ویژگی‌های مشابه‌اند که در برخی مواقع بعنوان یک سنگ در نظر گرفته می‌شوند. بطور کلی حالت تراشکاری شده و استخراج شده سنگ لاشه از طبیعت برای مصارف مختلف ساختمانی سنگ مالون نامیده می‌شود.

اجرای سنگ لاشه یا سنگ بادبر برای دیوار چینی و محوطه سازی ساختمان، حیاط و باغ کاربرد دارد. اجرای سنگ مالون در مصارفی مانند دیوار باغ سنگ مالون، دیوار چینی با سنگ مالون و سنگ مالون کف برای حیاط و محوطه باغ مشاهده می‌شود.

سنگ لاشه و نوع تراش کاری شده آن یعنی سنگ مالون کاربرد‌های نسبتا مشابهی در سازه‌های ساختمانی و طراحی محوطه‌های بیرونی مثل باغ و حیاط دارند.

 

قیمت سنگ لاشه برای کف سازی با سنگ لاشه، ساخت نمای دیوار باغ با سنگ لاشه و همین طور قیمت سنگ مالون برای مصارف کاربردی نامبرده در استفاده از این سنگ‌های ساختمانی از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مطلب با معرفی ماهیت سنگ لاشه و سنگ مالون علاوه بر موارد اجرای آنها به تفاوت‌های این دو سنگ پرداخته شده است.

 

اجرای سنگ لاشه

 

سنگ لاشه یا سنگ بادبر چیست؟

سنگ لاشه یا سنگ بادبر نمونه‌ای از سنگ‌های دگرگونی بوده که تحت عنوان تخت سنگ نیز در مصالح ساختمانی نام گرفته است. این نوع سنگ که در طبیعت ساخته شده وزن و چگالی بالایی دارد.

 

قیمت سنگ لاشه کف

 

سنگ ماشه به همان شکلی که از طبیعت استخراج شده مورد استفاده قرار گرفته و هیچ گونه تراشکاری روی آن انجام نمی‌شود.ساخت استخر با سنگ لاشه، بنایی با سنگ لاشه، سنگ لاشه کف و کف سازی با سنگ لاشه به دنبال همین ماهیت دست نخورده این سنگ در ساختمان‌های مختلف اجرا می‌شود.

 

نمای دیوار باغ با سنگ لاشه

 

سنگ لاشه به دلیل عدم تراشکاری و صیقل سازی مصارف تزئینی نداشته و در نمای ساختمان از آن استفاده نمی‌شود.

 

موارد اجرای سنگ لاشه در ساختمان

همانطور که در بخش قبلی اشاره داشتیم سنگ لاشه یا سنگ بادبر به دلیل کاربرد طبیعی و بدون فرآوری شده بیشتر به جای سیمان و بلوک در ساختمان سازی استفاده می‌شود. مقاومت بالا و استحکام زیاد آن و پایین قیمت سنگ لاشه به نسبت مصالح دیگر بر کاربرد آن در مصارف ساختمانی مختلف افزوده است.

 

سنگ لاشه بنایی

 

اجرای سنگ لاشه در ساختمان برای دیوار باغات، ساخت استخر و کف سازی حیاط و محوطه ویلا و مجتمع آپارتمانی بیشترین استفاده را دارد.در این بخش به چند نمونه پر کاربرد اجرای سنگ لاشه در ساختمان به شرح ذیل اشاره خواهیم داشت.

 

کف سازی با سنگ لاشه

بنایی با سنگ لاشه و کاربرد این نوع سنگ در کف قسمت‌هایی مثل حیاط و مسیر ورودی خانه باغ‌ها و ویلا از نمونه‌های رایج اجرای سنگ لاشه در بناهای مختلف است. کف سازی با سنگ لاشه در دو مدل ورقه‌ای و قلوه سنگی قابل اجراست.

 

سنگ لاشه کف حیاط

 

سنگ لاشه کف حیاط برای ساختمان‌هایی با محوطه وسیع کابرد داشته و در طرح‌های مختلف متناسب با فضای محیط انجام می‌شود.

 

نمای دیوار باغ با سنگ لاشه

نمای سنگ لاشه و لاشه سنگ نما برای دیوار و نمای ساختمان‌های باغی کاربرد دارد. ساخت حریم مشخص و استفاده از یک سازه طبیعی در محوطه سازی باغ در اجرای نمای دیوار باغ با سنگ لاشه انجام می‌شود.

 

دیوار باغ سنگ مالون

 

برای طرح نمای سنگ لاشه برای ساختمان بیشتر از نمونه لاشه مالونی استفاده می‌شود. دیوار چینی با سنگ مالون و اجرای سنگ مالون دیوار باغ از نمونه مصارف کاربردی این نوع سنگ‌ها در پروژه‌های ساختمانی است. 

 

ساخت استخر با سنگ لاشه

ساخت استخر با سنگ لاشه به دلیل استحکام بالای این سنگ، طرح طبیعی آن و همین طور قیمت پایین این سنگ در بین دیگر سنگ‌های ساختمانی متقاضیان بیشتری را به خود اختصاص داده است.

 

 استخر با سنگ لاشه

 

کاربرد سنگ لاشه برای ساخت استخر در محیط از نمونه طراحی‌های کاربردی برای باغات، مزارع طبیعی و زمین‌های زراعی است. 

 

سنگ مالون چیست؟

سنگ لاشه فرآوری شده و صیقل خورده را سنگ مالون می‌گویند. سنگ مالون از دسته سنگ‌های ساختمانی بوده که بطور گسترده در ساخت وساز‌های مهندسی استفاده می‌شود. یکی دیگر عناوین به کار رفته برای سنگ مالون که بیانگر ریشه آن بوده سنگ لاشه قواره است.

 

قیمت سنگ مالون

 

نمونه‌های اجرای سنگ مالون

تغییرات گسترده اجرا شده بر روی سنگ مالون استفاده از آن برای نما ساختمان، کابرد‌های تزئینی، نماسازی فضای سبز و محوطه پارک‌ها را در کنار سنگ فرش و مسیر پیاده‌روها مجاز کرده است. از دیگر موارد کاربردی سنگ مالون می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

  • سنگ مالون دیوار چینی
  • دیوار باغ سنگ مالون
  • سنگ مالون کف
  • نماسازی، سنگ فرش و راه پله ساختمانی با سنگ مالون
  • سنگ مالون برای جدول سازی و ساخت نمای پل
  • ساخت دیوار در پارک‌ها، حایل و جدا کننده‌ها با سنگ مالون

 

 اجرای سنگ مالون

 

مصارف کاربردی نامبرده تحت تاثیر تغییرات انجام شده بر روی سنگ لاشه و تبدیل آن به سنگ مالون است. بنابراین نمای سنگ لاشه تنها با نوع فرآوری شده این سنگ یعنی مالون امکان پذیر است.

تفاوت سنگ لاشه و سنگ مالون در چیست؟

همانطور که شاره داشتیم سنگ‌هایی لاشه یا تخت سنگ با ماهیت طبیعی خود در سازه‌های ساختمانی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. هیچ‌گونه تغییری اعم از تراشکاری، برش، صیقل و مواردی از این قبیل بر ساختار انواع سنگ لاشه ایجاد نشده است.

تراشکاری و ایجاد یک سری تغییرات در سطح سنگ لاشه آن را از حالت طبیعی خارج به نوع جدیدی از سنگ‌ای ساختمانی تحت عنوان سنگ مالون تبدیل می‌کند. نوع استفاده این نوع سنگ‌ها بر خلاف لاشه در نمای ساختمان و موارد تزئینی نیز کاربرد دارد.

4.5 امتیاز از 2306 رای


سنگ کاری
برای سرویس سنگ کاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین