علت روشن نشدن کولر گازی ال‌ جی و راه‌ حل آن

تعمیر کولر گازی و اسپلیت
شما در حال مطالعه در مجله "خدمت از ما" هستید
علت روشن نشدن کولر گازی ال‌ جی و راه‌ حل آن

علت روشن نشدن کولر گازی ال‌ جی و راه‌ حل آن

به‌طور طبیعی با گرم شدن تدریجی هوا اکثر مردم به سمت دستگاه‌های خنک‌کننده هوا یا کولرهای گازی می‌روند که در این‌ بین کولرهای گازی ال‌ جی جایگاه خاصی دارند، برای اینکه مطمئن شوید کولرگازی ال‌ جی شما به‌ خوبی و بدون هیچ مشکلی کار می‌کند نیاز به سرویس کردن آن دارید اما ممکن است گاهی به‌ یک‌باره با مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی خود روبرو شوید و شما را سردرگم کند.

سرویس کردن کولر گازی راهی ساده برای رهایی از خرابی‌ها در کولر گازی

اما دراین‌بین نکته‌ای وجود دارد که گفتن آن علاوه بر دلایل روشن نشدن کولر گازی ال جی و راه‌حل آن خالی از لطف نیست و آن‌هم این است که بسیار ضروری است تا کولر گازی ال جی خود را به‌صورت دوره‌ای و یا حداقل در هرسال یک‌بار موردبررسی قرار داده و سرویس نمایید تا همواره به‌درستی و با بهترین کیفیت از آن استفاده نمایید.

 

اگر تجربه و تخصص لازم در زمینه عیب یابی کولر گازی ال جی ندارید دست نگه دارید!!!

به دلیل حساسیت بالا و پیچیدگی در ساختار دستگاه کولرهای گازی برای عیب‌یابی و رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی قطعاً به مهارت و تخصص در کنار تجربه نیاز است و درصورتی‌که کولر گازی خود را به دست افراد غیرمتخصصی بسپارید ممکن است در ادامه با مشکلات جدی‌تری مواجه شوید که هزینه‌های بیشتری نیز برای شما در پی داشته باشد.پس اگر با همین نکات ساده که در ادامه خواهیم گفت موفق به رفع عیب روشن نشدن کولر گازی ال جی نشدید حتماً از یک تعمیرکار متخصص کمک بخواهید.


 

علت روشن نشدن کولر گازی ال جی

در زمینه لوازم الکترونیکی یکی از اصلی‌ترین موارد در صورت بروز مشکل عیب‌یابی است، لذا اگر عیب‌یابی صورت نگیرد قطعاً راه‌حلی نیز برای رفع مشکل نخواهید داشت.

روشن نشدن کولر گازی ال جی یکی از مشکلات بسیار رایجی است که بسیاری از کاربرانی که ادعا می‌کنند با مشکل در کارکرد کولرگازی ال‌جی خود روبرو شده‌اند همین مشکل رادارند و باعث شده تا از خرید خود شاکی باشند.

روشن نشدن کولر گازی ال جی ممکن است دلایل بسیاری داشته باشد و مشتریان این شرکت را با نگرانی‌های فراوانی روبرو نماید که دچار دوگانگی شوند که آیا خرید آن‌ها اشتباه بوده و یا دلیل خاصی برای روشن نشدن کولر گازی ال جی آن‌ها وجود دارد؟!


 

اولین علت روشن نشدن کولر گازی ال جی

اولین دلیلی که باعث روشن نشدن کولر گازی ال جی خواهد بود و باید بررسی شود، عدم وجود جریان برق در پریز مربوطه به کولرگازی ال‌جی است که به‌ راحتی می‌توانید با استفاده از یک‌فاز متر با رعایت اصول ایمنی وجود یا عدم وجود جریان برق را بررسی نمایید.

 

دومین علت روشن نشدن کولر گازی ال جی

ممکن است دو شاخه برق دستگاه یا سیم رابطی باشد که دستگاه را به جریان برق متصل می‌کند و اگر این سیم دچار اتصالی و یا قطعی باشد جریان برق وارد کولرگازی ال‌جی نشده و باعث روشن نشدن کولر گازی ال جی خواهد شد.

 

علت روشن نشدن کولر گازی ال جی و راه حل آن

 

سومین علت روشن نشدن کولر گازی ال جی

اگر از سلامت کامل تمامی این موارد ذکرشده اطمینان دارید و مطمئن هستید که جریان برق در پریز موجود است و همچنین اتصالات سالم هستند و جریان برق وارد کولر خواهد شد، دلیل روشن نشدن کولر گازی ال جی می‌تواند خرابی کلید اصلی کولرگازی ال‌جی باشد، اگر کلید اصلی که باعث روشن شدن دستگاه می‌شود خراب باشد باوجود جریان داشتن برق دستگاه قادر به روشن شدن نخواهد بود.


 

چهارمین علت روشن نشدن کولر گازی ال جی

 روشن نشدن کولر گازی ال جی می‌تواند قطع شدن سیم بندی در مدار اصلی کولرگازی ال‌جی یا سیم‌های فاز و نول باشد، اما اگر تمام این موارد را بررسی کرده و مطمئن هستید احتمال اینکه برد دستگاه شما سوخته باشد و باعث روشن نشدن کولرگازی ال‌جی شما شود بسیار زیاد خواهد بود. اما نکته‌ای که نیاز است به آن توجه کنید این است که روشن نشدن کولر گازی ال جی عمدتاً دلایل خاصی مانند خرابی یک قطعه یا قطعی سیم رابط است که به‌سادگی قابل‌رفع است.

 

قبل از رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی به این نکته توجه کنید!

  • در مواقع روشن نشدن کولر گازی ال جی مشتریان باید مواردی ضروری را بدانند تا از دلایل بروز آن اطلاع پیداکرده و اقدامات اولیه را جهت رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی و یا جلوگیری از آسیب‌های بیشتر سیستم داخلی دستگاه انجام دهند.
  • در این مواقع باید توجه شود که ممکن است گاهی ایراد پیش‌آمده داخلی بوده و ارتباطی به اقدامات اولیه شما نداشته باشد پس بهتر است پس از انجام اقدامات اولیه درصورتی‌که نتیجه موردنظر شما حاصل نشد بلافاصله با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

 

راه‌حل رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی

برای حل مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی باید مواردی که پیش‌تر گفته شد را بررسی نموده و نسبت به حل آن‌ها اقدام نمایید، برای این کار مرحله‌به‌مرحله پیش روید.

مرحله اول: ابتدایی‌ترین مرحله وجود جریان برق را بررسی نمایید برای این کار از یک‌فاز متر استفاده کنید اگر در پریز متصل به کولرگازی ال‌جی جریان برق وجود نداشت لازم است کنتور برق را نیز بررسی نمایید و در صورت نیاز از یک تعمیرکار متخصص در امور برق کمک بگیرید تا مشکل عدم وجود جریان را بررسی و رفع نماید.


 

مرحله دوم: باید اتصالات مرتبط با جریان برق ورودی به دستگاه را بررسی نمایید و قطعه‌قطعه از دوشاخه و سپس کابل متصل به دستگاه بررسی را شروع کرده و در صورت خرابی هر یک از آن‌ها، نسبت به تعویض قطعه موردنظر اقدام نمایید تا مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی حل شود.


 

مرحله پایانی: اگر تا اینجا مشکلی مشاهده نکردید و یا علاوه بر حل این مشکلات هم چنان با مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی روبرو هستید سراغ مرحله بعد یعنی کلید اصلی کولرگازی ال‌جی بروید و سالم بودن آن را بررسی نمایید، برای تعویض این کلید نیاز به برخی مهارت‌ها و امکاناتی مانند اهم‌متر است زیرا این کلید در مدار اصلی و در مسیر سیم فاز قرار دارد پس اگر قصد دارید خودتان نسبت به تعمیر آن اقدام کنید حتماً اصول اولیه ایمنی را رعایت کنید.


 

رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی با توجه به رنگ چراغ هشدار

در برخی از سری‌های جدید کولرگازی علت روشن نشدن کولر گازی ال جی با استفاده از برخی چراغ‌های راهنما نمایش داده خواهد شد که توسط یونیت برق کولرگازی علت روشن نشدن کولر گازی ال جی نمایش داده خواهد شد که رنگ یک چراغ هشداردهنده در سه حالت می‌تواند نشان‌دهنده نوع و علت روشن نشدن کولرگازی ال‌جی باشد که به شرح ذیل است:

 

• چراغ مربوط به یونیت برق یا همان چراغی که نشان‌دهنده خاموش یا روشن بودن دستگاه است به‌طورکلی خاموش باشد.

 

در این حالت باید همانند روش‌های گفته‌شده ورودی و خروجی‌های برق را کنترل نمایید تا از وجود جریان برق که علت روشن نشدن کولر گازی ال جی است مطمئن شوید و سپس فیوز برق را بررسی نموده و اگر مشکلی در آن مشاهده نمودید آن را تعویض کنید، اگر کلید خاموش یا روشن فیوز شما به نرمی و بدون صدای کلیک عمل نماید دلیل بر خرابی آن است.


 

• چراغ مربوط به خاموش و روشن کردن دستگاه سبزرنگ باشد.

در این حالت می‌توانید دوشاخه جریان برق کولرگازی ال‌جی را از پریز خارج کرده و مجدداً نسبت به اتصال آن اقدام نمایید تا مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی را رفع نمایید سپس با نگه‌داشتن دکمه ریست بر روی کولرگازی ال‌جی آن را ریست نموده و اگر مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی برطرف نشد حتماً با تعمیرکار تماس بگیرید.


 

• چراغ مربوط به خاموش و روشن کردن دستگاه زردرنگ، قرمزرنگ یا نارنجی‌رنگ باشد.

در حالتی که چراغ به این رنگ‌ها باشد مانند روش قبلی عمل کرده و برای حل مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی یک‌بار دوشاخه را از پریز خارج کرده و مجدداً متصل نمایید و مرحله ریست کولرگازی را با نگه‌داشتن دکمه ریست روی دستگاه دو یا سه بار انجام دهید و اگر باز چراغ به همین رنگ بود فوراً به یک تعمیرکار متخصص کولرهای گازی ال‌جی برای رفع روشن نشدن کولرگازی ال‌جی مراجعه نمایید.

5.00 امتیاز از 6 رای

تعمیر کولر گازی و اسپلیت

برای سرویس تعمیر کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تعمیر کولر گازی و اسپلیت

مطالب مرتبط با سرمایشی

تعویض پمپ کولر آبی
شارژ کولر گازی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading