تعمیر کولر گازی ال جی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر کولر گازی ال جی

نصب کولر گازی ال جی (LG) با رعایت اصول خاصی در نصب اسپیلت، نصب داکت اسپیلت و کولر گازی ال جی انجام می‌شود. اما این آخر کار نیست! خدمات سرویس و تعمیر کولر گازی ال جی با هدف نگهداری و افزایش بازدهی پس از نصب کولر گازی ال جی یک امر ضروری است.

مقاله پیش روی شما یک راهنمای کامل برای نصب، عیب‌یابی و همچنین نحوه سرویس کولر گازی ال جی است. اگر خودتان اهل فن باشید، پس از مطالعه این مطلب برای سرویس و تعمیر داکت اسپلیت، اسپیلت و همین‌طور رفع ایرادات و تقویت کولر گازی LGتان آماده‌تر خواهید بود.

اگر هم ابتدای راه هستید، اینجا نقطه مناسبی برای شروع است. با ما همراه باشید تا نحوه نصب، تعمیر و سرویس کولر گازی ال جی در مدل‌های مختلف را با یکدیگر بررسی کنیم.

 

ابتدا مراحل نصب این سیستم سرمایشی محبوب را بررسی می‌کنیم، و در ادامه به نحوه سرویس کولر گازی و رفع عیب کولر گازی ال جی می‌پردازیم.

اگر سوال اصلی‌تان درباره تعرفه نصب اسپیلت ال جی یا هزینه تعمیر کولر گازی ال جی در تهران است، یا اینکه به دنبال نمایندگی نصب کولر گازی ال جی گلدیران در شهرتان هستید، روی مورد آخر در فهرست بالا کلیک کنید تا یکراست به بخش مربوط هدایت شوید.

 

تعمیر کولر گازی ال جی شرق تهران

 

نصب کولر گازی، اسپیلت و داکت اسپیلت ال جی

نصب کولر گازی مانند خشت اول می‌ماند و اگر درست انجام شود، بسیاری از مشکلات آینده را کاملا حذف می‌کند (یا حداقل، سروکله زدن با آنها را بسیار ساده‌تر می‌کند). به همین خاطر، شاید بهتر باشد که هزینه نصب کولر گازی ال جی را چندان سخت‌گیرانه محاسبه نکنید.

در ادامه نحوه نصب کولر گازی، اسپیلت و داکت اسپیلت ال جی به طور اصولی را مرحله به مرحله توضیح داده‌ایم:

 

سرویس کولر گازی ال جی اینورتر

 

تعیین محل نصب اسپیلت ال جی

ابتدا باید بهترین نقطه برای نصب دستگاه را انتخاب کنید. اقدامات لازم برای راه‌اندازی پنل کولر گازی ال جی (پنل‌های داخلی و خارجی)، از انتخاب محل نصب کولر گازی گرفته تا تکمیل این پروسه با تظیمات داخلی، بیرونی و سوراخ کاری برای اجرای لوله کشی، در همین مرحله انجام می‌شود.

 

نصب کولر گازی ال جی گلدیران

 

لوله کشی برای نصب کولر گازی ال جی

پس از تعیین محل نصب داکت اسپیلت ال جی، نوبت به برقراری ارتباط بین قاب پنل داخلی و خارجی کولر گازی ال جی و تاسیسات ساختمانی میرسد. این مرحله با اجرای لوله‌کشی طی فرآیند برش استاندارد لوله‌ها، فلزکاری اتصالات و در نهایت جوشکاری انجام می‌شود.

 

سیم کشی برای نصب داکت اسپیلت ال جی

در این مرحله از نصب کولر گازی ال جی، شما در واقع انرژی لازم برای فعالیت سیستم سرمایشی‌تان را فراهم می‌کنید. سیم کشی کولر از تخصصی‌ترین بخش‌های نصب داکت اسپیلت، اسپیلت و کولر گازی ال جی محسوب می‌شود، و بسیار مهم است که تخصص لازم را داشته باشید.

سیم‌کشی صحیح و اتصال درست سیم‌ها برای برقراری ارتباط بین کانکتور، موتور و سایر تجهیزات راه‌اندازی کولر بدون دانش کافی ممکن نیست. پس اگر حس می‌کنید انجام این مرحله فراتر از دانش شماست، از متخصصان نصب، تعمیر و سرویس کولر گازی lg کمک بگیرید.

 

آموزش سرویس کولر گازی ال جی

 

اجرای عایق کاری در نصب کولر گازی lg

پس از سیم‌کشی، مرحله بعد در نصب کولر گازی ال جی شامل پوشاندن لوله‌ها و تجهیزات کولر همجوار با محیط داخلی و بیرونی می‌شود. این اقدام با عایق‌کاری مناسب با هدف جلوگیری از تبادل دمای غیر اصولی و تاثیرات نامطلوب تغییرات آب‌وهوایی بر لوله‌ها و سایر تجهیزات انجام می‌شود.

 

تعمیرات داکت اسپلیت ال جی

 

نهایی سازی پروسه نصب کولر گازی ال جی

پس از انجام مراحل بالا برای نصب، که گاهی در تعمیر و نحوه سرویس کولر گازی ال جی هم کاربرد دارند، نوبت به بررسی نهایی و تکمیل پروسه راه‌اندازی می‌رسد. وکیوم کولر گازی (بررسی شارژ گاز و نشتی)، بررسی درین یا لوله تخلیه و نهایتا تست عملکرد کولر گازی باید در این مرحله انجام شود.

 

نمایندگی تعمیرات کولر گازی ال جی در تهران

 

هزینه نصب کولر گازی ال جی

حتی اگر مایل نباشید از خدمات آنلاین نصب کولر گازی ال جی تهران (یا شهرهای دیگر) استفاده کنید، مطمئنا هزینه نصب، و همچنین تعمیر و سرویس کولر گازی ال جی برایتان مهم است. در حالت کلی، تعرفه نصب کولر گازی ال جی و سایر خدمات آن با توجه به میزان کار انجام‌شده و نوع وسیله سرمایشی متغیر است.

اگر بخواهیم دقیق‌تر باشیم، باید بگوییم که عواملی مانند محل قرارگیری کندانسور، میزان شارژ گاز، نصب یونیت داخلی و خارجی، تجهیزات لازم برای سیم‌کشی و کیفیت آنها (و البته حجم خود سیم‌کشی)، نیاز یا عدم نیاز به لوله‌کشی و قدرت موتور کولر گازی روی هزینه تمام‌شده این خدمات تاثیر می‌گذارند.

 

تعمیر اسپیلت، داکت اسپیلت و کولر گازی ال جی

اگر همه مراحل بالا به درستی انجام شوند، با توجه به اینکه یکی از بهترین برندهای اسپلیت را دارید، تا مدت‌ها به رفع عیب کولر گازی ال جی احتیاج پیدا نخواهید کرد. با این وجود، هیچکدام از صاحبان این دستگاه‌ها از تعمیر داکت اسپلیت ال جی و همین طور تعمیر کولر اسپیلت ال جی بی‌نیاز نیستند!

این وسیله سرمایشی هم در مواقع ضروری به عیب‌یابی حرفه‌ای نیاز دارد تا بتواند مانند روز اول کار کند. عیب یابی، تشخیص خطا و رفع صحیح مشکلات از کلیدی‌ترین مراحل تعمیر کولر گازی در مراکز تخصصی ال جی است.

 

تعمیر اسپیلت ل جی

 

اگر کوچکترین نشانه‌های ایراد را در سیستم سرمایشی‌تان دیدید، بهتر است سریعا برای پیدا کردن مشکل دست به کار شوید؛ یا با یک تعمیرکار ماهر تماس بگیرید. چرا که در کنار نصب صحیح و اصولی کولر گازی ال جی، عیب‌یابی و تعمیر سریع دستگاه نیز در افزایش عمر آن تاثیر چشمگیری دارد.

در ادامه خطاهای رایج دستگاه‌های مختلف این برند محبوب را بررسی می‌کنیم، تا بتوانید پرونده تعمیرات کولر گازی ال جی را ظرف مدت کوتاه‌تری ببندید.

 

رایج ترین خطاها در تعمیرات کولر گازی ال جی

ارور یا کد خطای روی صفحه نمایش پنل داخلی داکت اسپیلت ال جی کار ما را در تشخیص ایرادات تا حد زیادی ساده می‌کند. البته همیشه هم لازم نیست برای کشف و رفع عیب کولر گازی ال جی به این بخش چشم بدوزید، کافی است نشانه‌های زیر را بشناسید:

 • با وجود کارکرد کندانسور (یونیت بیرونی) و اواپراتور (یونیت داخلی)، دستگاه به اندازه کافی هوای سرد کافی تولید نمی‌کند.
 • شارژ داکت اسپیلت ال جی تمام شده است، چیزی که عملکرد مطلوب آن را تحت تاثیر قرا می‌دهد. می‌شود.
 • روی لوله‌ها آثار برفک و یخ‌زدگی می‌بینید، و این یعنی نیاز به هواگیری فن کویل کولر گازی ال جی.
 • فن پنل داخلی داکت اسپیلت ال جی کار نمی کند، و به تعمیرات کولر گازی ال جی احتیاج دارد.
 • از موتور بیرونی و یونیت داخلی کولر گازی ال جی صدای ناهنجار و غیرطبیعی به گوش می‌رسد.
 • قسمتی از اواپراتور برفک زده و سرمای داکت اسپیلت ال جی کم شده است.
 • دستگاه روشن است، اما باد از دریچه کولر گازی ال جی جریان پیدا نمی‌کند.
 • از پنل داخلی داکت اسپیلت، اسپیلت و کولر گازی ال جی آب می‌ریزد.
 • قطعی پی‌درپی جریان برق در هنگام روشن بودن کولر اتفاق میفتد.
 • به جای جریان هوای خنک، با باد گرم کولر گازی مواجه می‎شوید!
 • داکت اسپیلت و اسپیلت ال جی برق زیادی مصرف می‌کنند.
 • روی بدنه داکت اسپیلت علائم برق گرفتگی دیده می‌شود.

این موارد از جمله مشکلات رایجی هستند که ممکن است گاه‌به‌گاه در سیستم داخلی مدل‌های مختلف وسایل سرمایشی ال جی رخ دهد. در این شرایط، تعمیرات کولر گازی ال جی علاوه بر رفع مشکل، مستقیما  روی بازده دستگاه و بهینه‌سازی مصرف انرژی توسط آن تاثیر خواهد گذاشت.

(محتوای پیشنهادی: تعمیر کولر گازی گری)

 

سرویس کار اسپیلت ال جی

 

خدمات سرویس اسپیلت و کولر گازی lg

در حالت ایده‌آل، شما باید برنامه منظمی برای سرویس داکت اسپلیت ال جی و اصولا سرویس کولر گازی ال جی اینورتر یا مدل‌های دیگر داشته باشید. اگر اینطور نیستید، هر زمان حس کردید که کولرتان قدرت سابق را ندارد و سرمای آن به‌طور محسوسی کاهش یافته است، احتمالا باید سرویس کولر گازی lg را انجام دهید.

در کنار رفع ایراداتی که تا اینجا گفتیم، شارژ گاز کولر گازی ال جی، تعویض یا تعمیر قطعات فرسوده و آسیب دیده، تست انواع کمپرسور کولر گازی، کندانسور، اواپراتور و رفع ایرادات احتمالی در عملکرد آنها، بررسی سیم‌کشی کولر گازی، و همچینی تغییر محل نصب اسپیلت و داکت اسپیلت ال جی در ردیف پرکاربردترین خدمات سرویس این سیستم‌ها قرار دارند.

 

خدمات سرویس اسپیلت و کولر گازی lg

 


" برای دریافت خدمات تعمیر کولر گازی رشت، تعمیر کولر گازی بندرعباس، تعمیر کولر گازی مشهد روی لینک مورد نظر کلیک کنید"


 

آموزش سرویس کولر گازی ال جی

یادآوری می‌کنیم ابتدا باید برق دستگاه را قطع کنید. وجود برق در حین سرویس کولر گازی ال جی خطراتی دارند که حتما شما هم از آنها مطلع هستید. پس از آن مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. نحوه سرویس کولر گازی ال جی با سرویس پنل داخلی آن آغاز می‌شود. برای اینکار ابتدا باید قاب جلویی پنل کولر گازی ال جی را باز، و فیلترهای دوگانه آن را خارج کنید. فیلتر کولر گازی را به خوبی با آب  بشویید و گردوغبارشان را کاملا تمیز کنید. برای شستن پنل داخلی، می توانید به محتوای جامع ( نحوه شستشوی پنل داخلی کولر اسپلیت) مراجعه کنید. 
 2. در ادامه سرویس اسپلیت ال جی باید سنسور یا همان حسگر دستگاه را تمیز کنید. کار این حسگر چک کردن دمای محیط و همچنین ارسال سیگنال روشن/خاموش شدن به برد سیستم است. بنابراین، کثیف شدن این قطعه باعث صدور اشتباه فرمان و مختل شدن کار دستگاه خواهد شد.
 3. یکی دیگر از بخش‌های اساسی آموزش سرویس کولر گازی ال جی، شستشو کویل‌های داخلی دستگاه است. برای تمیز کردن کویل‌ها آنها را با آب‌پاش خیس کنید، و بعد یک برس نرم را روی آنها بکشید تا همه آلودگی‌های آنها پاک شود. اگر اسپلیت شما نزدیک آشپزخانه نصب شده است، چون حتما چربی هم روی کویل‌ها نشسته، باید قطعات کولر گازی ال جی را با اسپری گاز پاک‌کن تمیز کنید.

با مطالعه مقاله‌های آموزش سرویس کولر گازی ال جی به احتمال زیاد خودتان می‌توانید اینکارها را انجام دهید. اما شاید بد نباشد خدمات تخصصی‌تر را (که بالاتر به آنها اشاره کردیم) به یک سرویس کار اسپیلت ال جی بسپارید.

 

نحوه سرویس کولر گازی ال جی

 

نصب، تعمیر و سرویس کولر گازی ال جی در محل

اگر فکر می‌کنید بهتر است یک فرد متخصص این کارها را برای شما انجام دهد، ما به شما کمک می‌کنیم تا برترین تعمیرکار و سرویسکار کولر گازی را در شهرتان پیدا کنید. کافیست درخواست‌تان را رایگان در اپلیکیشن یا وبسایت «خدمت از ما» ثبت کنید.

درخواست این خدمات در محل علاوه بر صرفه‌جویی در زمان، از بروز مشکلات احتمالی حین جابه‌جایی تجهیزات وابسته به سیستم هم جلوگیری می‌کند. البته علاوه بر دریافت سریع‌والسیر خدمات عیب یابی، تعمیر و سرویس کولر گازی ال جی، می‌توانید هزینه این خدمات را هم رایگان از چند متخصص استعلام کنید.

برای استعلام قیمت تعمیر و سرویس کولر گازی ال جی هم تنها باید درخواست‌تان را ثبت کنید. خیال‌تان راحت باشد، اینکار صرف نظر از ثبت نهایی سفارش شما انجام می‌شود!

4.5 امتیاز از 1740 رای


تعمیر کولر گازی و اسپلیت
برای سرویس تعمیر کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین