چرا کولر گازی باد گرم می زند

تعمیر کولر گازی و اسپلیت
چرا کولر گازی باد گرم می زند

چرا کولر گازی باد گرم می زند ؟ علت گرم نکردن کولر گازی چیست ؟ چرا سرمایش و گرمایش کولر گازی در زمان خودش مطلوب نیست ؟ چرا باد کولر گرم است یا چرا کولر گازی خنک نمیکند ، حتی در فصل زمستان چرا کولر گازی باد سرد میزند؟ برای جواب به این پرسش ها این مطلب را تا آخر بخوانید.

حتما احساس کرده اید که بعد از گذشت مدتی کولر گازی به خوبی کار نمی کند و فضا را به خوبی خنک نمیکند و یا باد گرم می زند. اولین چیزی که ممکن است در مورد این موضوع که چرا کولر گازی باد گرم می زند  به ذهنتان برسد این است که گاز کولر نیاز به شارژ مجدد دارد.

دلایل مختلفی برای این سوال که چرا کولر گازی خنک نمیکند یا علت گرم شدن باد کولر گازی پنجره ای وجود دارد. فرقی ندارد از کدام کولر گازی استفاده می کنید. اما بیایید اصلی ترین علت خنک نبودن باد کولر گازی را بررسی کنیم.


 

کشف 4 علت اصلی در بررسی اینکه چرا کولر گازی باد گرم می زند

1-نداشتن برنامه منظم برای سرویس و نگهداری کولر گازی

اولین پاسخ ما برای سوال چرا کولر گازی باد گرم می زند ، نداشتن برنامه منظم و سالیانه برای سرویس و بررسی کولر گازی است.  بعضی افراد تصور می کنند پس از نصب کولر گازی همیشه می توان بدون نگرانی از بروز مشکل از آن استفاده کرد. اما باید بدانید که اولین نکته در کارکرد بهینه این کولرها داشتن یک برنامه سالیانه برای سرویس و نگهداری آن ها می باشد. نداشتن برنامه برای بازدید و سرویس دوره ای کولر گازی باعث می شود گرد و غبار بر روی تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی کولر بنشیند و همین موضوع دقت عملکرد دستگاه شما را پایین می آورد.

راهکار : همانگونه که قبلا در شروع فصل گرما کولرهای آبی را بررسی میکردیم وبرای راه اندازی مجدد آن اقداماتی از قبیل شستشو ، روغن کاری موتور و ... انجام می دادیم ، لازم است اقداماتی مانند سرویس کولر گازی را هم برای راه اندازی مجدد کولر گازی انجام دهیم.


 

2- دومین علت باد گرم کولر گازی : گرفتگی فیلتر هوا درون دستگاه

کثیفی فیلتر می تواند یک پاسخ دیگر برای این که چرا کولر گازی باد گرم می زند ، باشد. یکی از علل گرم شدن باد کولر گازی کثیف شدن و گرفتگی فیلتر هوای کولر گازی با انواع گرد و غبار می باشد. بعد از گذشت زمان فیلترهای کولر گازی با انواع ذرات معلق و گرد و خاک موجود در فضا پوشانده می شوند، پس اگر فیلتر های دستگاه شما کثیف شده باشند جریان هوا به درون کولر گازی را کند میکند. همین موضوع سبب می شود تا کویل های خنک کننده جریان هوا برفک بزنند  و به مرور این برفک ها  باعث مسدود شدن بیشتر هوا می شوند. وقتی جریان باد به راحتی در مسیر کویل های خنک کننده حرکت نکند باد خروجی دستگاه کم کم گرم می شود.

راهکار : در صورت بروز این مشکل باید سریعا اقدام به تعویض فیلتر کولر گازی کنید  یا در صورت امکان دستگاه خود را با برس ومحلول سرکه و آب و یا محلول مایع بشویید.

 


 

3- سومین علت باد گرم کولر گازی : گاز کمپرسور دستگاه نیاز به شارژ دارد

با گذشت زمان لازم و ضروری است که کمپرسور کولر گازی دوباره شارژ شود. کولر های گازی به وسیله این گاز خنک می شوند، در غیر این صورت دستگاه به درستی خنک نمیکند. در نتیجه ممکن است این سوال پیش آید که چرا کولر گازی باد گرم می زند. بعضی اوقات نیز کولر گازی در مسیر گاز دچار نشتی می شود.

راهکار : پس از بررسی دقیق و رفع نشتی گاز توسط متخصصان مجرب و قابل اطمینان، اقدام به شارژ گاز کولر کنید.

چه زمان هایی اقدام به شارژ گاز کولر گازی کنیم؟

 • در صورتی که سرما دهی کولر گازی شما کم شده است.
 • اگر حس می کنید که مدت زمان بیشتری طول می کشد تا سرمای اولیه کولر را احساس کنید.
 • در صورتی که روی لوله برگشت کندانسور یخ زدگی مشاهده می کنید.

4- فن یا موتور فن از کار افتاده باشد

موتور فن سوخته می تواند یکی دیگر از دلایل اینکه چرا کولر گازی باد گرم می زند باشد.در حالی که فن کولر گازی کار نکند یا قطعی سیم داشته باشد دستگاه باد نمی زند و در نتیجه باد کولر گرم خواهد شد.

 

چرا کولر گازی باد گرم می زند؟

 

راهکار :  پس از بررسی کارشناس  تعمیر کولر گازی  اگر علت باد گرم کولر گازی عیب از فن بود و اگر مشکل برقی باشد مشکل را رفع خواهد کرد و در غیر اینصورت باید فن دستگاه را تعویض نماید.

علل خرابی فن کولر گازی 

 • از کار افتادن شفت داخلی و بیرونی موتور فن
 • خرابی بلبرینگ در موتور فن
 • نیم سوز شدن برد کولر گازی
 • خراب شدت سنسورکنترل دما
 • کارنکردن صحیح ترموستات ها
 • سوختن خازن های فن

اگر برای تعمیر ترموستات کولر گازی ، بررسی و عیب یابی آن به دنبال یک تکسین ماهر میگردید روی ما حساب کنید ."خدمت از ما"در تلاش است بهترین خدمات را برای شما فراهم کند.


 

چه زمانی نسبت به سرویس و تعمیر کولر گازی خود اقدام کنیم؟

اگر در کولر گازی شما یکی از علائم و خرابی های زیر مشاهده شد سریعا با سرویسکاران خدمت از ما تماس بگیرید تا کولر گازی شما به بهترین شکل سرویس شود و از خرابی احتمالی در آن جلوگیری شود.

 • کولر گازی روشن نمی شود.
 • با وجود روشن شدن فن موتور، کمپرسور روشن نمی شود.
 • با وجود کار کردن کمپرسور و فن، کولر گازی باد گرم می زند.
 • خنک کنندگی کولر گازی مانند سابق نیست.
 • کولر گازی با سر و صدای زیادی کار می کند.
 • ریموت کنترل کولر گازی کار نمی کند.
 • صدای نابه هنجاری در هنگام کار از پنل داخلی می آید.
 • به محض روشن شدن کولر گازی، پیغام خطا یا کد ارر کولر ظاهر می شود.
 • پنل داخلی کولر گازی یخ زده است.
 • کولر گازی با فشار دادن دکمه ریموت روشن نمی شود.

اگر در کولر گازی شما هیچکدام از خرابی ها و علائم بالا مشاهده نشد بهترین زمان برای سرویس و تعمیر کولر گازی سالی یک بار و قبل از شروع فصل گرما است.

5 امتیاز از 5 رای

تعمیر کولر گازی و اسپلیت

برای سرویس تعمیر کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تعمیر کولر گازی و اسپلیت

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading