چرا کولر گازی باد گرم می زند؟

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
چرا کولر گازی باد گرم می زند؟

چرا کولر گازی باد گرم می زند؟ علت گرم نکردن کولر گازی چیست؟ چرا سرمایش و گرمایش کولر گازی در زمان خودش مطلوب نیست؟ چرا باد کولر گرم است یا چرا کولر گازی خنک نمی‌کند، حتی در فصل زمستان چرا کولر گازی باد سرد میزند؟

اینها سوالاتی است که ممکن است برای هریک از صاحبان کولرهای گازش پیش بیاید. باد گرم کولر گازی حتی می‌تواند از کار نکردن آن هم آزاردهنده‌تر باشد. اگر شما نیز به‌دنبال علت باد گرم کولر گازی‌تان هستید، با ما همراه باشید تا ببینیم چرا کولر گازی باد گرم میزند؟

حتما احساس کرده‌اید که بعد از گذشت مدتی کولر گازی به خوبی کار نمی‌کند و فضا را به خوبی خنک نمی‌کند و یا باد گرم میزند. اولین چیزی که ممکن است در مورد این موضوع که چرا کولر گازی باد گرم می زند به ذهن‌تان برسد، این است که گاز کولر نیاز به شارژ مجدد دارد.

دلایل مختلفی برای این سوال که چرا کولر گازی خنک نمیکند یا علت گرم شدن باد کولر گازی پنجره‌ای وجود دارد. فرقی ندارد از کدام کولر گازی استفاده می‌کنید. اما بیایید اصلی ترین علت خنک نبودن باد کولر گازی را بررسی کنیم.

 

چرا کولر گازی باد گرم میزند

 

کشف 4 علت اصلی در بررسی اینکه چرا کولر گازی باد گرم می زند

در این بخش علت باد گرم کولر گازی را بررسی می‌کنیم، تا ببینیم اصلا چگونه کولر گازی باد گرم میزند؟ مسلما آشنایی با دلایل این مسئله که  چرا کولر گازی باد گرم میزند، به ما به پیشگیری بهتر از این ایراد کمک می‌کند.

 

1- نداشتن برنامه منظم برای سرویس و نگهداری کولر گازی

اولین پاسخ ما برای سوال چرا کولر گازی باد گرم می زند، نداشتن برنامه منظم و سالیانه برای سرویس و بررسی کولر گازی است. بعضی افراد تصور می‌کنند پس از نصب کولر گازی همیشه می‌توان بدون نگرانی از بروز مشکل از آن استفاده کرد. اما باید بدانید که اولین نکته در کارکرد بهینه این کولرها، داشتن یک برنامه سالیانه برای سرویس و نگهداری آن‌هاست. نداشتن برنامه برای بازدید و سرویس دوره ای کولر گازی باعث می‌شود گرد و غبار بر روی تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی کولر بنشیند، و همین موضوع دقت عملکرد دستگاه شما را پایین می آورد.

راهکار: همانگونه که قبلا در شروع فصل گرما کولرهای آبی را بررسی می‌کردیم، و برای راه اندازی مجدد آن اقداماتی از قبیل شستشو، روغن کاری موتور و ... انجام می‌دادیم، لازم است اقداماتی مانند سرویس کولر گازی را هم برای راه‌اندازی مجدد کولر گازی انجام دهیم، تا با مشکلاتی از قبیل باد گرم زدن کولر گازی مواجه نشویم.


 

علت باد گرم کولر گازی پنجره ای و اسپیلت

 

2- دومین علت باد گرم کولر گازی: گرفتگی فیلتر هوا درون دستگاه

کثیفی فیلتر می‌تواند یک پاسخ دیگر برای این که چرا کولر گازی باد گرم می زند، باشد. یکی از علل گرم شدن باد کولر گازی کثیف شدن و گرفتگی فیلتر هوای کولر گازی با انواع گرد و غبار است. بعد از گذشت زمان فیلترهای کولر گازی با انواع ذرات معلق و گرد و خاک موجود در فضا پوشانده می‌شوند. پس اگر فیلترهای دستگاه شما کثیف شده باشد، جریان هوا به درون کولر گازی را کند می‌کند. همین موضوع سبب می‌شود تا کویل‌های خنک‌کننده جریان هوا برفک بزنند، و به مرور این برفک‌ها باعث مسدود شدن بیشتر هوا می‌شوند. وقتی جریان باد به راحتی در مسیر کویل‌های خنک کننده حرکت نکند باد خروجی دستگاه کم کم گرم می‌شود. به همین ترتیب، علت گرم شدن باد کولر گازی پنجره ای پیدا می‌شود.

راهکار: در صورت بروز این مشکل باید سریعا اقدام به تعویض فیلتر کولر گازی کنید، یا در صورت امکان دستگاه خود را با برس و محلول سرکه و آب و یا محلول مایع بشویید.


 

3- سومین علت باد گرم کولر گازی: گاز کمپرسور دستگاه نیاز به شارژ دارد

با گذشت زمان لازم و ضروری است که کمپرسور کولر گازی دوباره شارژ شود. کولرهای گازی به وسیله این گاز خنک می‌شوند، در غیر این صورت دستگاه به درستی خنک نمی‌کند. در نتیجه ممکن است این سوال پیش آید که چرا کولر گازی باد گرم می زند. بعضی اوقات نیز کولر گازی در مسیر گاز دچار نشتی می‌شود. این مورد هم به نوبه خود می‌تواند علت گرم شدن باد کولر گازی پنجره ای باشد.

راهکار: پس از بررسی دقیق و رفع نشتی گاز توسط متخصصان مجرب و قابل اطمینان، اقدام به شارژ گاز کولر گازی یا سرویس کولر گازی پنجره ای کنید.

 

چه زمان‌هایی اقدام به شارژ گاز کولر گازی کنیم؟

 • در صورتی که سرمادهی کولر گازی شما کم شده است.
 • در صورتی که روی لوله برگشت کندانسور یخ زدگی مشاهده می‌کنید.
 • اگر حس می‌کنید که مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا سرمای اولیه کولر را احساس کنید.

 

4- فن یا موتور فن از کار افتاده باشد

موتور فن سوخته می‌تواند یکی دیگر از دلایل اینکه چرا کولر گازی باد گرم می زند باشد. در حالی که فن کولر گازی کار نکند یا قطعی سیم داشته باشد دستگاه باد نمی‌زند، و در نتیجه باد کولر گرم خواهد شد. برای رفع دلیل اینکه چگونه کولر گازی باد گرم میزند در این شرایط، باید از متخصص کمک گرفت.

 

علت باد گرم کولر گازی

 

راهکار: پس از بررسی کارشناس تعمیر کولر گازی اگر علت باد گرم کولر گازی عیب از فن بود و اگر مشکل برقی باشد، مشکل را رفع خواهد کرد. در غیر اینصورت، برای رفع علت گرم شدن باد کولر گازی پنجره ای باید فن دستگاه را تعویض نماید.

 

علل خرابی فن کولر گازی 

 • سوختن خازن‌های فن
 • خرابی بلبرینگ موتور فن
 • نیم سوز شدن برد کولر گازی و نیاز به تعمیر برد کولر گازی
 • خراب شدت سنسورکنترل دما
 • کارنکردن صحیح ترموستات‌ها
 • از کار افتادن شفت داخلی و بیرونی موتور فن

اگر برای تعمیر ترموستات کولر گازی، بررسی و عیب‌یابی آن به دنبال یک تکسین ماهر می‌گردید، روی ما حساب کنید. «خدمت از ما» در تلاش است بهترین خدمات را برای شما فراهم کند.


 

چه زمانی نسبت به سرویس و تعمیر کولر گازی خود اقدام کنیم؟

اگر در کولر گازی شما یکی از علائم و خرابی‌های زیر مشاهده شد سریعا درخواست تعمیر یا سرویس کولر گازی خود را در سایت و یا اپلیکیشن خدمت از ما ثبت نمایید، تا کولر گازی شما به بهترین شکل سرویس شود و از خرابی احتمالی در آن جلوگیری شود.

 • کولر گازی روشن نمی‌شود.
 • پنل داخلی کولر گازی یخ زده است.
 • ریموت کنترل کولر گازی کار نمی‌کند.
 • خنک‌کنندگی کولر گازی مانند سابق نیست.
 • کولر گازی با سر و صدای زیادی کار می‌کند.
 • صدای ناهنجاری در هنگام کار از پنل داخلی می‌آید.
 • کولر گازی با فشار دادن دکمه ریموت روشن نمی‌شود.
 • با وجود روشن شدن فن موتور، کمپرسور روشن نمی‌شود.
 • با وجود کار کردن کمپرسور و فن، کولر گازی باد گرم می زند.
 • به محض روشن شدن کولر گازی، پیغام خطا یا کد ارر کولر ظاهر می‌شود.

اگر در کولر گازی شما هیچکدام از خرابی‌ها و علائم بالا مشاهده نشد، بهترین زمان برای سرویس و تعمیر کولر گازی سالی یک بار و قبل از شروع فصل گرماست.

تعمیر کولر گازی و اسپلیت
برای سرویس تعمیر کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading