قیمت تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت
 • 60,000 تومان
 • 100,000 تومان
 • 200,000 تومان
 • 350,000 تومان

شما در کدام شهر به تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای نیاز دارید؟

تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای را به متخصصش بسپار

کولر گازی پنجره ای، یک سیستم یک تیکه است و همه اجزای خنک کننده از جمله فن کولر گازی پنجره ای و کمپرسور همگی در یک قسمت قرار دارند. این کولرها به راحتی قابل حمل هستند و فضایی از خانه را اشغال نمی‌کنند. بهتر است عیب یابی کولر گازی پنجره ای و تعمیر کولر گازی پنجره ای قبل از شروع فصل گرما انجام شود تا در فصل گرما این سیستم با ارزش دچار خرابی نشود.

در ادامه مطالب با ما باشید تا شما را با نحوه عیب یابی کولر گازی پنجره ای و تعمیر کولر گازی پنجره ای آشنا کنیم و بهترین و راحت‌ترین روش برای سرویس کولر گازی پنجره ای را به شما معرفی کنیم.

 

تعمیر کولر گازی پنجره ای، تعمیر فن کولر گازی پنجره ای

 

 

هزینه تعمیر کولر گازی پنجره ای

شاید به ظاهر هزینه نصب و تعمیر کولر گازی پنجره ای به نسبت سایر کولر گازی‌ها کمتر باشد اما اگر در تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای دقت نشود هزینه خرید و تعویض قطعات آن به ویژه قیمت ترموستات کولر گازی پنجره ای در نوع خودش بسیار بالا است. پس در انتخاب تعمیرکار و حتی سرویسکار کولر گازی خود دقت کنید.  تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای خود را به خدمت از ما بسپارید و دغدغه ای برای خرابی و هزینه تعمیر کولرگازی پنجره ای خود نداشته باشید.

 

نحوه درخواست خدمت تعمیرات کولر گازی پنجره ای

جهت ثبت درخواست تعمیر کولر گازی پنجره ای تنها کافی است درخواست خود را در سایت و یا اپلیکیشن "خدمت از ما" ثبت نمایید. پس از ثبت درخواست متخصصین تعمیر کولر گازی پنجره ای حاضر در "خدمت از ما"، درخواست شما را مورد بررسی قرار می‌دهند. بر اساس توضیحات شما قیمت تعمیر کولر گازی پنجره ای پیشنهادی خود را برای شما ارسال می‌کنند. شما می‌توانید به پروفایل هر یک مراجعه نموده و از میزان تخصص و مهارت وی اطلاعات خوبی به دست آورید. سپس با توجه به نظرات مشتریان قبلی و میزان تخصص تعمیرکار، بهترین تعمیرکار کولر گازی پنجره ای خود را انتخاب نمایید.

 

سرویس کولر گازی پنجره ای

 

زمان مناسب سرویس کولر گازی پنجره ای

توجه داشته باشید که وقتی به شروع فصل استفاده از کولر پنجره ای نزدیک می‌شوید، لازم است تا کولر را سرویس کنید حتی اگر کاملاً سالم باشد. چراکه تمیز کردن کولر پنجره ای که شدیداً در معرض گرد و غبار است، از بروز خرابی آن در آینده و نیاز به تعمیر کولر پنجره ای جلوگیری کند.

 • هنگام راه اندازی کولر گازی پنجره ای
 • گرد و غبار گرفتن محل نگهداری گولر گازی پنجره ای
 • در صورت مشاهده لرزش، بوی نامطبوع و صدای بیش از حد کولر گازی

 

نحوه کارکرد کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای یک کندانسور دارد که در انتهای اتاقک آن و به سمت بیرون قرار گرفته است فن کندانسور که وظیفه خنک کردن کولر را بر عهده دارد، پشت این قسمت قرار می‌گیرد در انتهای دیگر اتاقک اپراتوری قرار دارد که توسط آن هوای سرد را به داخل اتاقک می‌دمد.

 

5 ویژگی بهترین کولر گازی پنجره ای

کولرهای پنجره ای مدل ها و ویژگی های مختلف و متنوعی دارند. براساس تجربه استفاده کنندگان و سرویس کاران، بهترین نوع کولر گازی پنجره ای 5 مشخصه زیر را دارد:

 1. فیلتر آن به آسانی قابل تعویض باشد.
 2. ترموستات آن به صورت دیجیتالی تنظیم شود.
 3. متناسب با شرایط محیطی مورد استفاده انتخاب شود.
 4. تایمر جهت تنظیم و مدیریت زمان روشن بودن کولر داشته باشد.
 5. کولر گازی بر اساس کلاس آب و هوایی محیط انتخاب گردد. (T1 معتدل، T2 خنک، T3 گرمسیر)

 

تعمیر کولر پنجره ای

 

نحوه عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای

سرویس و تعمیر کولر گازی شامل تمیز کردن و تعویض فیلترها، کویل‌ها و پره‌های کولر گازی، شارژ گاز کولر گازی و ... می‌شود. این کار سبب عملکرد بهتر کولر گازی شده و کولر شما به طور چشمگیری با راندمانی بالاتر کار خواهد کرد. اما نتیجه مهمتر سرویس کولر پنجره ای، پی بردن و برطرف کردن عیب احتمالی آن است.

همچنین در کنار سرویس کولر گازی، خدمات دیگری مانند نظافت داکت، تعمیر داکت، نصب فیلتر هپا، کانال سازی، نصب سایبان کولر و... دریافت کنید.

 

1. تمیز کردن و تعویض فیلترهای کولر گازی پنجره ای

فیلترهای کثیف و مسدود شده از گردش نرمال هوا جلوگیری می‌کنند و کیفیت هوایی که از آن‌ها عبور می‌کند را تغییر می‌دهند در صورت انتقال این کثیفی‌ها از فیلتر به کویل اواپریتور، عملکرد آن مختل خواهد شد با تمیز کردن فیلترهای کولر گازی عملکرد آن تا حدود 15 درصد بهبود می‌یابد در فصل گرما بهتر است فیلترها، حداکثر هر یک ماه یک بار تعویض شوند.

 

2. از تمیز کردن کویل کولر گازی پنجره ای غافل نشوید.

کویل اوپریتور و کندانسور کثیفی‌ها را روی خود جمع می‌کنند. این آلودگی‌ها سبب کاهش گردش هوا و عایق شدن کویل می‌شود. و جذب گرما کم خواهد شد برای جلوگیری از این مشکل کویل اواپریتور کولر گازی را پیش از آغاز فصل گرما چک کنید و در صورت نیاز آن را تمیز کنید.

در صورتی که کویل کنداسور بیرونی نیز در محیطی پر از گرد و غبار قرار دارد آن را چک کنید. در صورتی که روی پره‌های آن کثیفی جمع شده است حتما آن را تمیز کنید ناحیه‌های اطراف کویل را تمیز نگه دارید و سعی کنید که آن را در محلی قرار دهید که از منابع کثیفی مانند شاخ و برگ درختان دور باشد این کار سبب می‌شود که جریان هوای اطراف کنداسور به اندازه کافی و به صورت مناسب باشد.

 

3. رفع خرابی پره‌های کویل کولر گازی پنجره ای

خم شدن پره‌های آلومینیومی روی کویل اوپریتور و کویل کنداسور سبب مسدود شدن گردش هوا می‌شود. با استفاده از برس پره باید پره‌ها را به مکان اصلی خود بازگردانید.

 

4. مسدود شدن کانال‌های کولر گازی پنجره ای

یکی از کارهای که میتوان برای عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای انجام داد بررسی کانال‌ها است اگر کانال‌ها دچار انسداد شده بودند باید در اسرع وقت نسبت به برطرف کردن انسداد کانال‌ها اقدام کنیدچون انسداد کانال‌ها سبب جمع شدن رطوبت اضافی در محیط می‌شود.

 

5. خرابی درزبندی فریم پنجره با کولر گازی پنجره ای

به جهت عیب یابی و سرویس کولر گازی خود سری به درزبندی بین کولر گازی و پنجره بزنید و در صورت مشاهده خرابی آن را برطرف کنیدچون رطوبت سبب خرابی درزبندی بین کولر گازی و پنجره می‌شود با باز شدن این درزبندی هوای سرد از محیط خانه خارج می‌شود و راندمان آن پایین می‌آید.

 

6. تغییر محل نصب کولر گازی پنجره ای

محل نصب کولر گازی پنجره ای هم یکی از آن موارد مهمی است که در صورت عدم توجه به آن باعث اختلال در عملکرد صحیح کولر و در نتیجه خرابی و کاهش عمر کولر پنجره ای شما می‌شود.

 

7. نشت یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای

برای نشت یابی کولر گازی پنجره ای، از سیکل ایجاد فشار استفاده می‌کنند در این روش در صورت معیوب بودن کولر گازی، محل نشتی نیز مشخص می‌شود در گذشته ایجاد فشار به وسیله گاز ازت صورت می‌گرفت اما امروزه بیشتر از فشار هوای محیط به وسیله کمپرسور یدکی استفاده می‌نمایند. حداقل فشاری که در یک سیکل استفاده می‌شود 50 Psi است.

 

سرویس سالیانه کولر گازی پنجره ای، عیب یابی کولر پنجره ای

 

نکات مهم نصب کولر گازی پنجره ای

براساس مواردی که تا اینجا گفته شد، لازم است در زمان نصب و راه اندازی کولر پنجره ای به 3 نکته زیر توجه کنید:

 • فاصله مناسب آن با دیوارها و موانع
 • قرار نداشتن در معرض نور آفتاب
 • عدم نصب در فضاهای بسته

 

علت یخ زدن کولر گازی پنجره ای

اگر با صحنه یخ زدگی در کولر گازی پنجره ای مواجه شدید نگران نباشید و علت این یخ زدگی را در موارد زیر بررسی کنید:

 • کم بودن گاز کولر پنجره ای
 • یکسره کار کردن کمپرسور
 • مسدود شدن شبکه اپراتور
 • خرابی سنسور بیرونی کولر گازی
 • گرفتگی در لوله‌ها یا قطعات داخلی کولر گازی
 • خرابی فن‌های پنل داخلی یا پنل خارجی کولر گازی

 

بهترین تعمیرکار و سرویسکار کولر گازی پنجره ای

اگر از کولر گازی پنجره ای استفاده می‌کنید، می‌توانید برای تعمیر فن کولر پنجره ای یا هر قسمت دیگر آن، درخواست تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای را به رایگان در "خدمت از ما" ثبت کنید. درخواست شما توسط بهترین متخصصین تعمیر کولر پنجره ای و سرویس کولر گازی پنجره ای بررسی می‌شود و متخصصین برای شما پیشنهاد قیمت ارسال می‌کنند. شما باتوجه به قیمت پیشنهادی، نظرات سایر کاربران و سوابق متخصصین، بهترین را انتخاب می‌کنید.

از دیگر خدماتی که در خدمت از ما می‌توانید درخواست آن‌ها را دهید، سرویس کولر آبی است.

امیدواریم نکاتی که درباره عیب یابی کولر پنجره ای و مراحل سرویس کولر گازی پنجره ای گردآوری کرده‌ایم، برایتان مفید باشد. یادتان باشد که سرویس کردن و تمیز کاری به موقع کولر پنجره ای نقش مهمی در جلوگیری از نیاز به تعمیر کولر گازی پنجره ای دارد.

امتیاز دهید

4.78 امتیاز از 61 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای

نظرات

هادی علیزاده
هادی علیزاده
4.2
60 خدمت موفق
تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای
معین مسلمی

خیلی عالی حرفه ای و کاربلد فهمیده و با انصاف ممنون از اقای علیزاده بزرگوار

علی کرمی
علی کرمی
4.6
21 خدمت موفق
تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای
آرام واحدی

ایشون انسان شریفی هستن و امروز تلفنی مشکل مارو حل کردن آقای کرمی سپاسگزارم از شما بابت زحمتی که کشیدین و جای تحسین داره که هنوز انسانیت پابرجاست ممنونم

حسینعلی رضوانی
حسینعلی رضوانی
4.7
12 خدمت موفق
تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای
علی قبادی

بسیار عالی و کار درست هستن آقای رضوانی واقعا من که خیلی راضی هستم از کارشون،با تمام وجود و دقت کارشونو تحویل میدن.اخلاقی هم حرف ندارن.

در این شهرها می توانید سفارش تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای را ثبت کنید:

loading