تعمیر کولر گازی گری (GREE)

تعمیر کولر گازی گری (GREE)

تعمیر کولر گازی گری (GREE) به دلیل محبوبیت این برند در بازار، در میان مصرف­‌کنندگان متقاضیان زیادی دارد. با توجه به استفاده مداوم از این دستگاه در فصول گرم، تعمیر کولر گازی گری GREE هنگام بروز اولین نشانه‌­های مشکل اهمیت زیادی دارد. با تعمیر کولر گازی گری GREE هم از مشکلات جدی­‌تر جلوگیری می­‌شود، و هم تحمل هزینه‌­های بالاتر. با "خدمت از ما" در این مطلب همراه باشید، تا رایج‌­ترین ایرادات و مراحل تعمیر کولر گازی گری GREE برای هر یک از آن‌ها را بررسی کنیم.

عیب­‌یابی کولر گازی گری GREE

نشانه‌­های مختلفی می­‌توانند به شما بگویند که زمان مراجعه به نمایندگی گری است و به تعمیر کولر گازی گری GREE نیاز دارید. در ادامه این نشانه‌­ها و دلایل آنها را بررسی می‌­کنیم.

 

1. روشن نشدن کولر گازی گری

برای تعمیر کولر گازی گری GREE در این حالت، مراجعه به نمایندگی فروش کولر گری در تهران (یا شهری که در آن ساکن هستید) ضرورت ندارد. این مسئله ممکن است کاملا توسط خودتان قابل رفع باشد.

ابتدا، دو شاخه کولر گازی را بررسی کنید تا مطمئن شوید به برق وصل است. اگر مشکل از دو شاخه نبود، پریزی که دو شاخه را به آن وصل می‌کنید را با فازمتر بررسی کنید. اگر مشکل از هیچکدام نبود، سیم‌­کشی داخلی کولر گازی گری را با آمپرمتر بررسی کنید؛ و هرکدام از اتصالات که قطع بودند را وصل کنید. در صورتی که تعمیر کولر گازی گری GREE با هیچکدام از این روش­ها رفع نشد، مشکل از کمپرسور است و یک تعمیرکار مجرب باید تعمیر کولر گازی گری GREE را انجام دهد.

 

تعمیر کولر گازی گری GREE

 

2. گرم بودن باد کولر گازی GREE

تعمیر کولر گازی گری GREE در این حالت نیازمند بررسی چند قسمت مختلف است. ابتدا، فیلترهای کولر گازی گری را بررسی کنید و در صورت کثیف بودن، آنها را بشویید یا تعویض کنید. علت گرم بودن باد کولر گازی GREE می‌تواند کم بودن گاز مبرد آن نیز باشد. در این حالت، باید گاز مبرد کولر گازی را بررسی کنید و اگر گاز آن کم بود، شارژ گاز کولر گازی انجام شود. یکی دیگر از علت‌های گرم بودن گاز کولر گازی خرابی کمپرسور است.

برای رفع 2 مورد آخر بهتر است به نمایندگی کولر گری در اهواز، نمایندگی فروش کولر گری در تهران، نمایندگی کولر گازی گری در شیراز، یا نمایندگی گری در شهر خود مراجعه کنید.

3. برفک زدن کولر گازی گری

برای تعمیر کولر گازی گری GREE در این حالت نیز باید چند قسمت را بررسی کرد. یکی از علت‌های برفک زدن کولر گازی گری این است که فن دچار مشکل شده است و نمی‌تواند هوای خنک را به بیرون منتقل کند. با ماندن هوای خنک در یکجا نیز یخزدگی به وجود می‌آید. یکی دیگر از دلایل برفک زدن کولر کم بودن گاز مبرد است که با شارژ گاز برطرف می­‌شود. سوراخ شدن لوله‌ها یا مخزن گاز مبرد هم می‌تواند علت برفک باشد (با سوراخ بودن آنها سرما مدام به یک محل نفوذ کذده و باعث یخزدگی در آن نقطه می‌شود).

به صورت کلی، تعمیر کولر گازی گری GREE در این حالت شارژ کردن گاز مبرد، گرفتن نشتی لوله‌ها و یا تعمیر فن برطرف خواهد شد.

 

ریست کولر گازی گری

 

4. سر و صدای زیاد و تعمیر کولر گازی گری GREE

سر و صدای آزاردهنده نیز می­‌تواند نشان­‌دهنده نیاز به تعمیر کولر گازی گری GREE باشد. این سر و صدا می‌تواند ناشی از شکستن قطعات داخلی کولر باشد. بنابراین باید کولر را باز، قطعات را بررسی، و در صورت نیاز آنها را تعویض کرد. یکی دیگر از مشکلات کولر گازی در این حالت می‌تواند بروز اختلال در عملکرد فن کولر گازی باشد. ممکن است یکی از قطعات کولر گازی به پره فن گیره کرده باشد و با هر بار تکان خوردن فن سر و صدا ایجاد کند.

شل شدن سینی پشت هواساز نیز می‌تواند سر و صدای زیادی ایجاد کند. این مشکل به سادگی و با محکم کردن پیچ‌های آن رفع می­‌شود. توجه داشته باشید که در برخی موارد، سر و صدای کولر گازی گری ناشی از شل شدن محل قرارگیری کمپرسور در کندانسور است که با محکم کردن پایه‌های آن برطرف خواهد شد.

 

5. نشت آب از کولر گازی GREE

دلایل مختلفی باعث نشت آب از کولر گازی و نیاز به تعمیر کولر گازی GREE می­‌شوند. در حالت کلی، علت نشت آب از کولر گازی می‌تواند یخزدگی باشد که پس از خاموش شدن کولر و گرم شدن محیط باعث نشت آب خواهد شد. از دیگر علت‌های نشت آب می‌توان به شکستن لوله و یا سینی ناودان اشاره کرد. تمام رطوبت محیط که به واسطه کولر گازی گرفته شده، از لوله ناودان خارج می‌شود که در صورت شکستن آن یا سینی ناودان رطوبت به بیرون نشت می­‌کند.

در این حالت، نمایندگی کولر گری در اهواز، نمایندگی فروش کولر گری در تهران، نمایندگی کولر گازی گری در شیراز، یا نمایندگی گری در شهرتان، مشکل را با تعویض قطعه شکسته شده رفع می­‌کند.

 

هواگیری کولر گازی

 

6. خاموشی ناگهانی و تعمیر کولر گازی گری GREE

زمانی که کولر گازی گری GREE به صورت ناگهانی خاموش می‌شود، برای عیب‌­یابی و کولر گازی گری GREE، تعمیرکاران مستقل یا متصصان نمایندگی گری قسمت­‌های مختلفی را بررسی می‌­کنند. یکی از مواردی که می‌تواند باعث بروز این مشکل شود، اورلود شدن کولر گازی است. مشکل دیگری که می‌تواند کولر گازی گری را به صورت ناگهانی خاموش کند، خرابی یکی از قطعات برد آن است.

برای بررسی قطعات برد کولر گازی می‌توانید از آمپرمتر استفاده، و قطعه خراب را شناسایی کنید. البته در برخی موارد برد الکتریکی گازی گری GREE به صورت کامل سوخته است و باید تعویض شود. سوختن خازن کولر گازی هم یکی دیگر از مشکلات آن است که با تعویض آن برطرف می­‌شود.

 

هزینه تعمیر کولر گازی گری GREE

هزینه تعمیر کولر گازی گری GREE با توجه به مشکل به وجود آمده در کولر گازی شما تعیین شده، و نمی‌­توان هزینه دقیقی برای تعمیر کولر گازی گری ذکر کرد. همچنین، دستمزد تعمیر جدا از قطعاتی است که در صورت خراب بودن باید تعویض شوند. برای مثال در صورتی که مشکل کولر گازی شما تعویض فیلتر باشد با هزینه تعمیر فن یا کمپرسور برابر نیست. یکی دیگر از موارد تاثیرگذار در هزینه تعمیر کولر گازی گری GREE، مدل کولر گازیست.


 

توجه داشته باشید که اگر مشکل کولر گازی شما هیچ­ یک از موارد بالا نبود، حتما به نمایندگی کولر گری در اهواز، نمایندگی فروش کولر گری در تهران، نمایندگی کولر گازی گری در شیراز، یا نمایندگی گری در شهر خود مراجعه کنید. تعمیر کولر گازی گری GREE کار ساد‌ه­ای نیست و بایتس توسط افراد آموزش دیده انجام شود. اگر خدمات پس از فروش نیز دیگر شامل کولر شما نمی­‌شود نیز جای نگرانی نیست. شما می‌­توانید با استفاده از «خدمت از ما» متخصصان این حوزه را به سرعت پیدا کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

5.00 امتیاز از 55 رای

برچسب‌ها:
تعمیر کولر گازی و اسپلیت

برای سرویس تعمیر کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تعمیر کولر گازی و اسپلیت

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading