سرویس و تعمیر داکت اسپلیت

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
سرویس و تعمیر داکت اسپلیت

داکت اسپلیت‌ها، یکی از انواع وسایل سرمایشی و همچنین گرمایشی هستند که با نزدیک شدن به فصل گرم سال، نیاز به سرویس داکت اسپلیت برای افزایش بهبود عملکرد آن و دریافت هوای مطلوب زیاد می‌شود. سرویس دوره ای داکت اسپلیت شامل، بررسی تمامی بخش های این دستگاه می‌باشد.

از طرفی ممکن است بعد از گذشت مدت زمانی از کار کردن داکت اسپلیت، شاهد علائم و نشانه هایی باشید؛ در چنین شرایطی بهتر است که در کوتاهترین زمان، اقدام به تعمیر داکت اسپلیت کنید.

تا انتهای این محتوا با ما همرا باشید تا برایتان بگوییم که داکت اسپلیت چیست و در خدمات مربوط به سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در تهران و شهرهای دیگر، چه مواردی بررسی می‌شود و چه زمانهایی برای سرویس آن مناسب‌تر است. همچنین توضیحات کاملی درباره بخش‌های مختلف آن از جمله تعمیر و تعویض فیلتر، کویل ها و... را شرح می‌دهیم.

تعمیر داکت اسپلیت در بین کاربران با بررسی عواملی مثل عملکرد فیلتر داکت اسپلیت، شستشوی آن، شارژ گاز داکت اسپلیت و عیب یابی آن و در نهایت سرویس دوره ای داکت اسپلیت در منزل همراه است.

 

داکت اسپلیت چیست؟

داکت اسپلیت یک وسیله و سیستم سرمایشی و گرمایشی است که مانند اسپلیت عمل می‌کند و در فصل زمستان هوا را گرم و در فصل تابستان هوا را خنک می‌کند. این سیستم از دو بخش مجزا یه شرح زیر تشکیل شده است:

 • کندانسور داکت اسپلیت: همان یونیتی خارجی است که شامل چند قطعه پروانه، فین، دینام، کمپرسور و... می‌باشد.
 • هواساز داکت اسپلیت: این بخش شامل اواپراتور، سینی، کویل، برد الکتریکی، فیلتر و... می‌باشد.

هواساز، آن بخش از داکت اسپلیت است که به صورت توکار درون سقف قرار میگیرد. این دو بخش به وسیله کانال کشی به هم وصل می‌شوند و هوا را به بخش های مختلف منتقل می‌کنند. از مزایای آن نسبت به اسپلیت این است که قادر به انتقال هوای گرم یا سرد برای بخش ها و مجتمع های بزرگ یه کمک همین کانال کشی ها است.

 

تعمیر داکت اسپلیت

 

چه زمانی نیاز به تعمیر داکت اسپلیت است؟

قبل از خراب شدن داکت اسپلیت، قطعا شما شاهد علائم و نشانه هایی بوده اید؛ زیرا هیچ دستگاهی به یک باره خراب نمی‌شود و از قبل علائمی از خود نشان می‌دهد. در ادامه به بررسی حالات و مواردی که به شما نشان می‌دهند که نیاز به تعمیر داکت اسپلیت دارید، می‌پردازیم.

توجه داشته باشید که با مشاهده چنین مواردی، قبل از سوختن قطعات، اقدام تعمیر و عیب یابی داکت اسپلیت کنید. از جمله این نشانه ها، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باد خروجی از داکت اسپلیت خنک نیست.
 • پنل داخلی یا همان هواساز داکت اسپلیت، سر و صدای زیادی می‌کند.
 • داکت اسپلیت به خوبی محیط را گرم نمی‌کند.
 • داکت اسپلیت روشن نمی‌شود.
 • میزان باد خروجی از داکت اسپلیت کم شده است و کند کار می‌کند.
 • نشتی آب از دستگاه و آبریزی
 • وقتی که دستگاه را روشن می‌کنید، خطا و ارورهایی روی نمایشگر آن دیده میشود.

 

چه زمانی نیاز به سرویس داکت اسپلیت داریم؟

بهتر است که به طور کلی، سرویس داکت اسپلیت به صورت دوره ای انجام شود و به خاطر اینکه، از این دستگاه هم در فصل تابستان و هم در فصل زمستان استفاده می‌شود لازم است دوره سرویس آن هر 6 ماه یکبار باشد. اینکار باعث بهبود عملکرد و افزایش طول عمر آن می‌شود.

 

تعمیر داکت اسپلیت

 

با سرویس دوره ای داکت اسپلیت شما کمتر شاهد خرابی و نیاز به تعویض قطعاتی هستید، زیرا در سرویس این دستگاه، تمامی قطعات بررسی می‌شود و در صورت مشاهده کوچکترین مشکل آن را برطرف می کنید. بهترین زمان برای سرویس داکت اسپلیت، در اواخر بهار و اوایل پاییز است.

شما می‌توانید برای استفاده از خدمات دوره ای مربوط به سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در تهران و سایر شهرهای دیگر، در سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" ثبت سفارش کنید و به بهترین تعمیرکار متصل شوید.

 

سرویس داکت اسپلیت شامل چه خدماتی است؟

یک تعمیرکار و سرویسکار خوب، هنگام سرویس داکت اسپلیت، بخش های مختلفی را بررسی و چک می کند. سرویسکاران فعال در خدمت از ما، هنگام حضور در محل تمامی موارد زیر را بررسی می کنند:

 • بررسی کمپرسور و تمیز کردن و شستشوی آن در صورت نیاز
 • بررسی تمامی کانال ها، جهت مطمئن شدن از اینکه مسدود نیستند؛ در صورت مسدود بودن کانال ها آنها را تخلیه می‌کنند.
 • بررسی برد داکت اسپلیت و چک کردن و مطمئن شدن از سالم بودن تمامی قطعات.
 • چک کردن سیم کشی و ورودی برق دستگاه و تعمیر و تعویض آنها در صورت پوسیدگی و خرابی.
 • بررسی لوله های متصل بین کنداسور و هواساز دستگاه و رفع نشتی و آبریزی آنها.
 • چک کردن فن دستگاه، پرانه ها، فویل و... و تعویض و تعمیر هر یک در صورت نیاز.
 • چک کردن گاز داکت اسپلیت و شارژ کردن آن در صورت نیاز.

در ادامه به بررسی بعضی از این خدمات که پیرامون سرویس داکت اسپلیت است می‌پردازیم.

 

نحوه شستشو و سرویس داکت اسپلیت

همانطور که گفتیم، ممکن است شما شاهد این باشید که داکت به خوبی هوای خنک و یا هوای گرم را منتقل نمی‌کند و یا بوی نامطبوعی در فضای خانه می‌پیچد؛ یکی از دلایل اصلی آن کثیف بودن کندانسور داکت اسپلیت است. برای انجام آن بهتر است موارد زیر را به ترتیب انجام دهید. اگر انجام این کار برای شما مشکل است، بهتر است از یک متخصص برای سرویس داکت اسپلیت کمک بگیرید. 

 1. ابتدا برق داکت اسپلیت را به طور کامل قطع کنید.
 2. درب یا همان قاب کندانسور را باز کنید.
 3. روی فن و کمپرسور را کاملا بپوشانید که آب به آنها نرسد، زیرا باعث خرابی آنها می‌شود.
 4. در نهایت با فشار زیاد آب بخش داخلی کندانسور را شستشو دهید.
 5. صبر کنید تا داکت به خوبی خشک شود و سپس آن را به برق وصل کنید و تست کنید.

 

نحوه سرویس داکت اسپیلت

 

در نظر داشته باشید که گاهی اوقات وجود جانوران موذی و لاشه آنها، باعث ایجاد بوی نامطبوع و بد، بعد از روشن شدن داکت اسپلیت می‌شود. در چنین مواقعی برای از بین بردن بو، بهتر است از شوینده های قوی هنگام شستشوی داکت استفاده کنید.

 

اهمیت شارژ گاز داکت اسپلیت

در صورت چک نکردن و شارژ نکردن گاز داکت اسپلیت و استفاده از آن در طولانی مدت، به طور حتم کارایی دستگاه پایین می‌آید و شما با موارد زیر روبرو می‌شوید.

 • داکت اسپلیت با اینکه روشن است اما باد گرم می‌زند.
 • ممکن است پنل داکت یخ بزند.
 • کمپرسور بسوزد و کار نکند، که در چنین مواردی شما نیاز به متخصص تعمیر کولر گازی دارید.
 • کندانسور هنگام روشن شدن با سرو صدای زیادی همراه است.

شارژ گاز داکت اسپلیت، نیاز به مهارت و دانش دارد، زیرا که لازم است بدانید میزان دقیق آن چقدر است. زیاد یا کم شدن گاز، تاثیر خوبی در روند کار دستگاه نمی‌گذارد. شما می‌توانید برای شارژ گاز داکت از متخصصین سرویس داکت اسپلیت فعال در "خدمت از ما" کمک بگیرید و پیش از نهایی کردن سفارش خود، هزینه ارائه خدمات را دریافت کنید.

 

عیب یابی و تعمیر داکت اسپلیت در تهران

شناخت علائم خرابی داکت اسپیلت و عیب یابی این وسیله در تعمیرات سریع و به موقع داکت اسپیلت تاثیر بسزایی دارد. سیستم داخلی داکت اسپیلت سرمایش و گرمایش را با هواساز و بر اثر مکش هوای داخلی ایجاد می‌کند. عملکرد داکت اسپیلت در حالت سرمایشی کاملا مشابه اسپیلت یا همان کولر‌های گازی است.

در حالت سرمایشی فعالیت قطعاتی مثل کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور به همراه حالت تغییر فاز مبرد برای سرد کردن هوای عبوری روی کویل اوپراتور از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین وضعیت این تجهیزات در انجام تعمیر داکت اسپلیت بسیار مهم است. در تعمیر فوری داکت اسپیلت بررسی جریان برق و گاز نیز باید در صف تعمیر و عیب یابی داکت اسپیلت قرار گیرد.

 

تعمیر داکت اسپلیت در تهران

 

در حالت گرمایشی داکت اسپیلت به کمک کویل تعبیه شده و جریان آب گرم عبوری از داخل کویل، هوای عبوری از روی این قطعه را گرم کرده و آن را به فضای تهویه شونده تحویل می دهد. منابع تامین کننده انرژی در حالت سرمایشی برق و در حالت گرمایشی گاز می‌باشد.

معمول ترین ایرادات مشاهده شده در جریان کارکرد و تعمیر فوری داکت اسپیلت به شرح ذیل قابل دسته بندی و معرفی است.

 

تعمیر داکت اسپلیت به دلیل روشن نشدن

گاهی اوقات، چه در فصل گرم سال و چه در فصل سرما، داکت اسپلیت روشن نمی‌شود. روشن نشدن داکت اسپلیت می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد برای عیب یابی و رفع این مشکل لازم است که موارد زیر را بررسی کنید تا علت آن را پیدا کنید.

 • قطع برق: قبل از هرچیز، با یک فازمتر از وصل بودن برق داکت اسپلیت مطمئن شوید.در صورت سالم بودن برق، به بررسی موارد بعدی جهت تعمیر داکت اسپلیت بپردازید.
 • قطعی سیم داکت اسپیلت: اتصالات بین کلید فن، موتور، ترموستات و همچنین سیم های رابط را چک کنید، در صورت خرابی و فرسودگی هر کدام اقدام به تعویض آنها برای رفع علت روشن نشدن داکت اسپلیت کنید.
 • خرابی کلید اصلی: بعد از برسی قسمت های داخلی داکت اسپلیت، حالا لازم است که کلید اصلی اسپلیت را به کمک یک ولت متر بررسی کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.
 • سوختن موتور داکت اسپلیت: یکی از مهمترین قطعات داکت اسپلیت موتور آن است، که در صورت سوختن و یا نیم سوز شدن آن، داکت اسپلیت به طور کامل از کار می‌افتد و روشن نمی‌شود. در صورت سوختن موتور داکت اسپلیت، باید آن را تعویض کنید ولی نیم سوز شدن آن با تعمیر برطرف می‌شود.
 • سوختن کمپرسور داکت اسپلیت: از دیگر مواردی که علت روشن نشدن داکت اسپلیت می‌باشد، سوختن کمپرسور آن است که تعویض آن نیاز به کمک گرفتن از یک فرد متخصص در امر تعمیر داکت اسپلیت است. بهتر است با انجام سرویس های دوره ای از خراب شدن آن جلوگیری کرد، زیرا این قطعه بسیار گران است.

 

نصب داکت اسپلیت

 

علت خنک نکردن داکت اسپلیت چیست؟

در فصول گرم سال یکی از بدترین اتفاق هایی که می‌تواند پیش بیاید، خنک نکردن وسیله سرمایشی است. بسیار اتفاق می‌افتد که داکت اسپلیت روشن است اما فضای خانه، خنک نمی‌شود، در چنین شرابطی مشکل می تواند مربوط به یکی از موارد زیر باشد، که نیاز به بررسی و عیب یابی داکت اسپلیت است و در نهایت تعمیر آن می‌باشد.

 • مشکل در برد داکت اسپلیت: یکی از قطعاتی که می تواند علت خنک نکردن داکت اسپلیت باشد، برد و قطعات آن می‌باشد؛ کوچکترین ایراد در هر یک از این قطعات، می تواند باعث خنک نکردن اسپلیت شود.
 • پوشیدگی یونیت کندانسور: 
 • تنظیم نبودن دما: قبل از اقدامات لازم برای تعمیر داکت اسپیلت در این حالت، حتما دمای تنظیم شده برای این وسیله را مورد بررسی قرار دهید.
 • گرفتگی و مسدود بودن لوله های متصل بین دو پنل خارجی و داخلی.
 • گرفتگی و کثیف بودن فیلتر، یکی دیگر از موارد مرتبط با علت خنک نکردن داکت اسپلیت است.
 • کم بودن گاز داکت اسپلیت.
 • خراب شدن ترموستات داکت اسپلیت: ترموستات جهت این تعبیه شده است که وقتی هوای محیط به میزان مطلوبی رسید، خاموش شود و هوادهی را کم کند؛ حالا فرض کنید که ترموستات خراب شده است و در تشخیص دمای درست دچار مشکل شود. در چنین شرابطی شما شاهد باد گرم از داکت اسپلیت هستید.

(محتوای پیشنهادی: علت باد گرم کولر گازی)

 

یخ زدن پنل داکت اسپیلت

گاهی اوقات شاهد این هستید که بخش خروجی باد داکت اسپلیت، یخ می‌زند. در چنین مواقعی مشکل از خراب بودن و درست کار نکردن فن است. زمانی که فن خراب باشد، باد را به درستی به بیرون منتقل نمی‌کند و باعث می‌شود که باد در یک قسمت جمع شود و به دلیل پایین آمدن دمای آن قسمت، شما شاهد یخ زدگی هستید.

در چنین مواردی بهتر است که از یک متخصص تعمیر داکت اسپلیت برای درست کردن فن کمک بگیرید.

 

علت روشن نشدن داکت اسپلیت

 

صدای زیاد کندانسور داکت اسپیلت به چه دلیل است؟

از دلایل اصلی این ایراد در تعمیر داکت اسپیلت نیاز این دستگاه به شارژ گاز کولر گازی ست. با سرویس به موقع و دوره‌ای داکت اسپیلت و بررسی وضعیت این قطعه در شناخت ایرادات و رفع آنها پیش قدم باشید.

همچنین از دیگر دلایل سر و صدای داکت اسپلیت می‌توان به شل بودن پیچ و مهره ها و متمایل شدن یکی از قطعات به سمت فن دستگاه اشاره کرد.

 

کار نکردن کمپرسور داکت اسپیلت

اختلال در سیستم عملکردی داکت اسپیلت و جریان نامطلوب هوا در محیط ساختمان از علائم خرابی کمپرسور داکت اسپیلت است. رفع و شناخت سریع ایرادات پیش آمده در عملکرد این قطعه در استفاده بهینه از داکت اسپلیت تاثیر بسزایی دارد.

 

جریان نامطلوب هوا در محیط در اثر خرابی فیلتر داکت اسپلیت

فیلتر داکت اسپیلت وظیفه‌ی جذب آلودگی موجود در هوا و محیط داخلی داکت اسپلت و انتقال هوای تمیز و عاری از گرد و غبار به محیط است. از این رو در صورت مواجهه با جریان هوای گرفته یا نامطبوع در محیط حتما وضعیت فیلتر‌ها را در تعمیر داکت اسپیلت مورد بررسی قرار دهید.

در سرویس داکت اسپلیت، یکی از کارهایی که انجام می‌دهند، تمیز کردن همین فیلتر است که مانع بوجود آمدن موارد بالا می‌شود.

 

سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در تهران

 

 با کسب اطلاعات دقیق در خصوص علائم خرابی داکت اسپیلت تشخیص صحیح و رفع ایرادات این دستگاه به راحتی امکان پذیر است. علائم معرفی شده در این بخش خطاهای اصلی پیش آمده در روند عکلکرد داکت اسپیلت از دید کارشناسان و افراد متخصص در تعمیر داکت اسپیلت است. 

 

مزیت سرویس دوره ای داکت اسپلیت

سرویس داکت اسپیلت از دیگر موارد تاثیرگذار در عیب یابی کولر اسپیلت و رفع ایرادات پیش آمده در مسیر عملکرد این دستگاه است. در هنگام انجام این کار نیاز به تعمیر فوری داکت اسپیلت با مشاهده و بروز مشکلات در قطعات مختلف استفاده بهینه از این وسیله پرکاربرد را به دنبال دارد.

از این رو قبل از هر بار استفاده فصلی از داکت اسپیلت حتما این وسیله را سرویس و نسبت به رفع ایرادات احتمالی آن با درخواست تعمیر داکت اسپیلت اقدام کنید.

 

نصب داکت اسپلیت

از جمله خدماتی که در "خدمت از ما" ارائه می‌شود، مربوط به نصب داکت اسپلیت است. این کار یک کار تخصصی است و بهتر است توسط یک متخصص نصب کولر گازی، انجام شود. در هنگام نصب داکت اسپلیت موارد زیر را در نظر بگیرید.

 • پیش از هر چیز، با بررسی بخش های مختلف، بهترین محل را برای نصب داکت اسپلیت انتخاب کنید.
 • حتما درستی و کیفیت کانال کشی را هنگام نصب توسط نصاب بررسی کنید.
 • دسترسی داکت اسپلیت را به برق چک کنید (بررسی کنید که در محل نصب پریز برق باشد)

 

قیمت سرویس داکت اسپلیت

قیمت سرویس و تعمیر داکت اسپیلت وابسته به ایرادات مشاهده شده، قطعات آسیب دیده و همین طور نیاز به تعویض یا تعمیر برخی تجهیزات متغیر بستگی دارد؛ به عنوان مثال قیمت خدمات تعمیر داکت اسپلیت برای دو قطعه فیلتر و کنترلر داکت اسپلیت کاملا متفاوت است. از طرفی تعداد قطعات خرابی که نیاز به تعویض دارند و قیمت انها در بازار تهران و سایر شهرها با هم متفاوت است.

بازار آنلاین "خدمت از ما" این قابلیت را دارد که پس از ثبت سفارش و پاسخ به چند سوال پیرامون نوع خدمات مورد نیازتان، از 5 متخصص قیمت سرویس و تعمیر داکت اسپلیت را با توجه به شرایط خود دریافت کنید.

 

عیب یابی داکت اسپلیت

در این محتوا به بررسی تمامی خدمات و بخش های مختلف مربوط به سرویس داکت اسپلیت پرداختیم و شما را با تمامی علت های خرابی و نیاز به تعمیر داکت اسپلیت آشنا کردیم. اگر بعد از خواندن این محتوا، برای رفع مشکلات خود نیاز به یک سرویسکار و یا تعمیرکار مجرب داشتید، می توانید روی "خدمت از ما" حساب کنید.

برای انجام سرویس و تعمیر فوری داکت اسپیلت حتما از افراد متخصص در این زمینه مشورت و راهنمایی بخواهید. با انجام به موقع تعمیر و سرویس داکت اسپیلت علاوه بر افزایش بازده کاربردی این دستگاه بر عمر استفاده از آن بیفزایید.

4.5 امتیاز از 1131 رای


تعمیر کولر گازی و اسپلیت
برای سرویس تعمیر کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین