نصب فیلتر کابین

ثبت درخواست " تعویض روغن در محل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نصب فیلتر کابین

نصب فیلتر کابین، یک مورد ضروری در سرویس خودرو است، نصب فیلتر کابین خودرو، به دلیل ارتباط مستقیم با سلامتی سرنشینان، از حساسیت بالایی برخوردار است. برای نصب فیلتر کابین، خودرو داشتن اطلاعاتی مثل، محل نصب فیلتر کابین ساندور یا فیلتر کابین پراید صبا کجاست و همین طور آموزش نصب فیلتر کابین پراید و راهنمای نصب فیلتر کابین پراید بر اساس نوع اتومبیل در امر نصب و تعویض فیلتر کابین، مهم و اساسی است، زیرا نصب فیلتر کابین خودرو و تعویض فیلتر کابین خودرو انواع خودرو‌ها می‌تواند متفاوت باشد، اما ضرورت بررسی وضعیت فیلتر کابین خودرو برای همه ماشین ها یکسان است، بنابراین توجه به نصب و تعویض فیلتر کابین یک نکته اصولی در نگهداری از خودرو می‌باشد.

برای تعویض فیلتر کابین، بعد از نصب فیلتر کابین و استفاده مداوم از فیلتر کابین در خودرو باید به موقع اقدام نمود، نصب فیلتر کابین خودرو به دلیل جذب آلودگی‌های ناشی از سوخت آلاینده‌ها در موتور خودرو برای سلامتی سرنشینان ضرورت دارد.

 

نصب فیلترکابین خودرو - ضرورت نصب فیلتر کابین خودرو

 

نصب فیلتر کابین به چه صورت است؟

برای دانستن طریقه نصب فیلتر کابین اینکه بدانیم فیلتر کابین چیست؟ بسیار اهمیت دارد، در این قسمت یک توضیح مختصری در خصوص فیلتر کابین داده می‌شود، تا پیش زمینه‌ای از نصب فیلتر کابین در ذهنتان شکل بگیرد. برای نصب فیلتر کابین خودرو می توانید، به افراد متخصص در این زمینه مراجعه کرده و هرگز بدون داشتن اطلاعات کامل در مورد محل نصب فیلتر کابین خودرو و یا نحوه نصب فیلتر کابین خودرو اقدام به نصب یا تعویض فیلتر خودرو نکنید.

 

نصب فیلتر خودرو به چه صورت است؟

 

فیلتر کابین چیست؟

فیلتر کابین همان فیلتر هوای کابین خودرو است، که وظیفه اصلی تصفیه هوای ورودی به کابین خودرو را دارد. هوای مورد نیاز در زمان بسته بودن دریچه و درب خودرو اصولا از طریق فیلتر هوا در کابین خودرو جریان پیدا کرده، و هوای ورودی از بیرون به خودرو خصوصا زمانی که بخاری و کولر روشن باشد، ابتدا به فیلتر کابین خودرو راه پیدا کرده و در این قسمت تصفیه می‌شود. به همین دلیل محل صحیح نصب فیلتر کابین خودرو در اکثر اتومبیل ها در پشت فن خودرو می‌باشد.

 

نصب فیلتر کابین - فیلتر کابین خودرو چیست؟

 

فیلتر کابین مانند همه فیلتر‌های هو از کاغذ چین خورده تشکیل شده است، اما نکته مهم در خصوص فیلتر‌های کابین خودرو جنس این کاغذ است. اگر جنس کاغذ و الیاف بکار رفته در فیلتر کابین خودرو مناسب نباشد؛ نصب فیلتر کابین در این حالت منجر به بروز موارد حساسیت در هوای کابین و عدم جذب بیش از 30 درصد آلاینده‌های خطرناک در هوا می‌شود.

 

برای نصب فیلتر کابین خودرو جای فیلتر کابین را بیابید

در این قسمت پس از آشنایی با ماهیت فیلتر کابین در خودرو؛ به بررسی طریقه نصب فیلتر کابین خودرو می‌پردازیم. فیلتر کابین خودرو در هر خودرویی ممکن است، در جای خاصی نصب شده باشد، اما در بیشتر خودرو‌ها محل نصب فیلتر کابین خودرو در جلوی پای راننده و تقریبا زیر داشبورد است، تا سطح دسترسی به آن آسان بوده و برای تعویض و یا نصب فیلتر کابین خودرو مشکلی وجود نداشته باشد.

 

برای نصب فیلتر کابین خودرو جای فیلتر کابین را بیابید

 

در برخی خودرو‌ها محل نصب فیلتر کابین خودرو در یک جای نامشخص و یا محلی دور از دسترس است؛ که در این خصوص بهتر است به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه گردد.

 

محل نصب فیلتر کابین خودرو کجاست؟

 

روش نصب فیلتر کابین خودرو – تعویض فیلتر کابین خودرو

نصب فیلتر کابین خودرو، در زمان تعویض فیلتر کابین کار سختی نبوده و نیاز به ابزارآلات خاصی ندارد، اولین کاری که باید انجام دهید، یافتن محل نصب فیلتر خودرو است، سپس بست‌هایی که برای محکم نگهداشته شدن فیلتر کابین در جای خود تعبیه شده است، و به راحتی با دست قابل باز شدن است، را بدون داشتن لوازم جانبی باز کرده و محفظه فیلتر کابین خودرو را بیرون بکشید.

 

روش نصب فیلتر کابین خودرو – تعویض فیلتر کابین خودرو

 

بهتر است قبل از جایگذاری و نصب فیلتر کابین خودرو، محفظه را با جارو برقی از گرد و غبار و ذرات باقی مانده از آلاینده‌ها پاک نمایید، با این ترفند عمر فیلتر کابین نصب شده افزایش‌ می‌یابد. در نهایت با نصب فیلتر کابین جدید، محفظه را بر جای اصلی قرار داده و بست‌ها را با دقت در جای قبلی محکم نمایید.

 

دلیل نصب فیلتر کابین در خودرو چیست؟

با بیشتر شدن روند رشد جمعیت و استفاده از وسایل نقلیه شخصی، حجم آلاینده‌های موجود در هوا رو به افزایش بوده و فرآیند‌هایی مثل وارونگی دما در زمستان منجر به باقی ماندن ذرات خطرناک آلاینده‌ها در هوا می‌شود، که با چشم قابل مشاهده نبوده و برای سلامتی افراد و سرنشینان خودرو به شدت مضر است؛ دلیل اصلی نصب فیلتر کابین در خودرو‌های امروزی جذب این آلاینده‌ها و جریان هوای تصفیه شده در کابین خودرو می‌باشد.

 

دلیل نصب فیلتر کابین در خودرو چیست؟

 

در بخش بعدی آموزش نصب فیلتر کابین پراید و محل تعویض فیلتر کابین ساندور را بعنوان نمونه با هم بررسی می‌کنیم.

 

آموزش نصب فیلتر کابین پراید

راهنمای نصب فیلتر پراید، از فیلتر کابین پراید صبا کجاست، تا فیلتر اتاق پراید کجا قرار دارد، را در برمی‌گیرد. خودروی پراید امروزه کاربرد بالایی در بین افراد دارد. توجه به عمر فیلتر کابین خودرو پراید و همین طور آموزش تعویض فیلتر کابین در صورت از بین رفتن، یک نکته قابل توجه در این خودرو می‌باشد. اما به دلیل اینکه نصب فیلتر کابین خودرو پراید، بصورت فابریک و شرکتی صورت نگرفته است، و نصب فیلتر کابین در این خودرو پس از تولید انجام گرفته است، نحوه نصب فیلتر کابین در خودرو پراید بصورت زیر انجام گرفته، که بهتر است توسط افراد متخصص صورت گیرد.

 

آموزش نصب فیلتر کابین پراید - راهنمای نصب فیلتر کابین پراید

 

برای نصب فیلتر کابین پراید، باید درب داشبورد را جدا کرده و بعد از جدا کردن قطعه پلاستیکی سفید رنگ قبل از محفظه بخاری فیلتر را در آن جا بزنید، و قطعه را جایگذاری نموده و درب داشبورد را جا بزنید. پس از نصب فیلتر کابین پراید به صورت دوره‌ای باید برای تعویض فیلتر کابین پراید اقدام نمایید. ضرورت نصب فیلتر کابین خودرو، به دلیل جذب گرد و غبار و همین طور ذرات آلاینده‌های موجود در هوا برای سلامتی سرنشینان خودرو است.

 

محل تعویض فیلتر کابین ساندور

دانستن محل نصب فیلتر کابین خودرو ساندور در روند تعویض فیلتر کابین ساندرو تاثیرگذار است، اغلب خودرو‌های مدرن بصورت شرکتی مجهز به نصب فیلتر کابین خودرو هستند. محل نصب فیلتر کابین در خودرو ساندرو در زیر درب موتور سمت راست، زیر توری برف پاک است. در هنگام تعویض فیلتر کابین ساندور توجه داشته باشید، که فیلتر کابین ساندور با فیلتر کابین تند 90 تفاوت دارد.

 

محل تعویض فیلتر کابین ساندرو

 

چه مواردی زمان تعویض فیلتر کابین را تعیین می کند؟

یکی از نکاتی که باید بعد از نصب فیلتر کابین خودرو به آن دقت شود این است، که علائم کم شدن عمر فیلتر کابین خودرو چیست؟ آیا زمان تعویض فیلتر کابین خودرو فرا رسیده است، و یا علائم یک فیلتر کابین معیوب چیست؟ فیلتر‌های کاغذی سالم معمولا سفید بوده و هنوز به دلیل جذب آلاینده‌ها تغییر رنگ نداده است، بنابراین یکی از موارد تعیین کننده سلامت سیستم فیلتراسیون کابین خودرو تمیزی فیلتر نصب شده است، اما در صورتی که ملاحظه مداوم وضعیت ظاهری فیلتر کابین خودرو برایتان مقدرو نیست، با بررسی هوای ورودی به کابین خودرو سلامت فیلتر کابین خودرو را با تست هوای ورودی تخمین بزنید، در صورتی که هوای ورودی به کابین خودرو کاهش یافته باشد. این نشانه ای از کثیف شدن فیلتر هوای کابین و یا گرفتگی منافذ بعد از نصب فیلتر کابین است.

 

چه مواردی زمان تعویض فیلتر کابین را تعیین می کند؟

 

یکی از موارد مهم در تعویض فیلتر کابین خودرو بعد از نصب فیلتر کابین، توجه به آب و هوای منطقه‌ای است، که در آن زندگی می‌کنید؛ عمر فیلتر کابین خودرو در شهر‌های صنعتی و بزرگ کمتر از شهر‌های کوچک و خوش آب و هواست.

4.5 امتیاز از 1736 رای


تعویض روغن در محل
برای سرویس تعویض روغن در محل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین