کالیته رنگ چیست؟ + انواع کالیته (دیوار، مو، رنگ پارچه و ...)

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کالیته رنگ چیست؟ + انواع کالیته (دیوار، مو، رنگ پارچه و ...)

کالیته رنگ چیست، یکی از پرسش‌های افرادی است که تمایل به شناخت طیف‌های رنگی مکمل رنگ مدنظرشان دارند. تفاوتی ندارد می‌خواهید دیوار خانه یا شرکت‌تان را رنگ کنید، قصد انتخاب رنگ مبلمان‌تان را دارید یا می‌خواهید موهایتان را رنگ کنید. کالیته رنگ، به شما کمک می‌کند که بتوانید تصمیم بهتری برای انتخاب رنگ مکمل رنگ مدنظرتان اخذ کنید. از جمله کالیته رنگ‌هایی که داریم، عبارت هستند از: 

  • کالیته رنگ دیوار
  • کالیته رنگ مو
  • کالیته رنگ پارچه

با ما همراه شوید تا به شرح انواع کالیته رنگ‌ها از جمله کالیته رنگ طوسی و انواع رنگ فسفری بپردازیم. 

کالیته رنگ چیست (معنی کالیته رنگ چیست)؟

کالیته رنگ در واقع نمونه های کوچک طیف رنگی یک محصول مانند پارچه مبل، پرده، رنگ مو و … هستند که برای شناخت مشتری از رنگ های مختلف آن محصول مورد استفاده قرار می گیرند. با کمک آنها نیاز نیست که فروشنده طرح و رنگ ها را از طریق کامپیوتر نشان مشتری دهد، چرا که با فیزیکی کردن این پارچه ها شما می توانید جنس آن را نیز از نزدیک لمس کرده و ببینید.

این کار موجب می‌شود میزان شفافیت رنگ‌های مختلف یک محصول را نیز از نزدیک ببینید تا امکان پررنگ بودن و فتوشاپ بودن آن در سایت نیز غیرممکن شود. لازم به ذکر است که اگر از روی تصویر بخواهید رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید و سفارش دهید به این حالت کاتینگ می‌گویند و مشتری می تواند از روی رنگ های مختلف، رنگ و طرح مورد علاقه خود را انتخاب کند.

 

کاربرد کالیته رنگ در بازار

کالیته‌های رنگی در بازار به کرات مورد استفاده قرار می گیرند و تقریبا اکثر معاملات از روی آلبوم کالیته و کد های مورد نظر انتخاب می‌شود.

هر شرکت و برند نیز برای خود کالیته رنگ و کاتینگ مخصوص به خود دارد که آن را به صورت فیزیکی و در وبسایتش قرار خواهد داد تا مشتریان با طرح های مختلف آن آشنا شوند. امروزه سایت های فروش نیز طیف رنگی یک محصول مثلا رژ لب را زیر همان محصول قرار می دهند تا مشتری با انتخابش رنگ مدنظر خود را به صورت آنلاین ببیند.

 

کالیته رنگ مو

کالیته‌های رنگی به شما کمک می کنند که رنگ مورد علاقه خودتان را برگزینید. این موضوع خصوصا در لوازم آرایش و به هنگام خرید ملزم و حیاتی است. فرض کنید شما برای خرید سایه چشم یا لاک ناخن بنفش رفته اید و منظور شما از بنفش رنگ یاسی سیر است، اما فروشنده بنفش متمایل به سرخ به شما می دهد. در اینجا اگر نمونه رنگ محصول در اختیارتان باشد به راحتی می توانید آن را به فروشنده نشان دهید و خریداری  کنید.

 

کالیته به چه معناست

 

کالیته رنگ پرده

رنگ پرده نیز یکی دیگر از ملزومات در خانه است که برای انتخاب ان نیاز به کالیته های رنگی دارید که در اکثر مغازه‌های پرده فروشی موجود هستند. با کمک آن به راحتی می‌توانید انواع طرح و رنگ را ورق زده و مشاهده کنید و جذاب‌ترین آنها را انتخاب کنید.

 

معنی کالیته

 

کالیته رنگ در فرش

کالیته‌های رنگی در طرح های فرش نیز هست. با این تفاوت که اکثر آن‌ها از چند ترکیبی رنگی در کنار هم تشکیل شده‌اند که نشان‌دهنده رنگ زمینه و رنگ گل‌های قالی و فرش است. با توجه به طیف رنگی کالیته‌ها می توانید رنگ مورد نظر خود در یک نظر ببینید و انتخاب کنید.

در برخی از کالیته‌های فرش امکان مقایسه چند جنس نخ در کنار هم وجود دارد و می توانید با لمس آن‌ها به درک تفاوت کیفیت‌شان برسید. جالب است بدانید که اگر محصول خود از همین کالیته رنگ انتخاب کنید، درصد خطاهای مرتبط با رنگرزی صفر می شود و طرح و رنگ فرشی که برای شما طراحی می شود مطابق با همان کد کالیته رنگی است که انتخاب کرده اید.

 

کالیته پارچه مبلی

 

کالیته رنگ پارکت

در چوب نیز کالیته‌های رنگی از کم رنگ ترین رنگ یا طیف‌های پر رنگ تر طبقه بندی و کد گذاری شده اند و شما می توانید رنگ‌های سرد یا گرم مورد نظر خود را از میان آن‌ها انتخاب کنید. این موضوع در انتخاب رنگ دیوار، رنگ کاشی و سرامیک و … نیز کاربرد دارد و تمام این کسب و کارها دارای آلبوم کالیته های رنگی در مغازه خود هستند تا نمونه کوچکی از محصول خود را به مشتری نشان دهند.

 

کالیته رنگ مو

 

سخن پایانی مقاله کالیته رنگ

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا با کالیته رنگ آشنا شوید و همچنین به هنگام خرید انواع چیزها مانند پارکت، رنگ مو، رنگ مبل و ... به کالیته رنگ دیوار، کالیته رنگ مو و کالیته رنگ پارچه توجه کنید. در صورت داشتن هر گونه پرسشی، آن را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. 

طراحی و دکوراسیون داخلی
برای سرویس طراحی و دکوراسیون داخلی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading