آشنایی کامل با ساخت سوله خرپایی و هزینه آن

ثبت درخواست " ساخت سوله و کانکس "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آشنایی کامل با ساخت سوله خرپایی و هزینه آن

ساخت سوله خرپا امروزه به دلیل کاربرد فراوان خود در تمامی کشورهای دنیا طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. از این رو امروزه  برای بسیاری از کاربردهای صنعتی و غیرصنعتی ساخت سوله خرپا را جایگزین سایر انواع سوله‌های قدیمی مانند سوله‌های تیر ورقی می‌کنند و این یکی از مهم‌ترین دلایلی است که این سازه را سوله‌های سبک مدرن می‌شمارند.

سوله‌های خرپایی به دلیل نداشتن هیچ گونه محدودیتی در متراژ دهانه و تنوع بالا در طراحی به دلیل وزن بسیار سبک این سازه، موجب استقبال بی نظیر مصرف‌کنندگان از تولید آن شده است. در ادامه با ما همراه باشید در این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" با جزئیات ساخت سوله خرپایی ارزان قیمت به خوبی آشنا شوید.

ساخت سوله خرپا

 از آنجایی که برای ساخت سوله خرپا از کمترین حد ممکن  فولاد استفاده می‌شود؛ از این رو به آن‌ها سوله سبک خرپایی نیز گفته می‌شود. در کنار مطلب گفته شده عدم نیاز ساخت این سوله‌ها به مرحله فوندانسیون، آماتور بندی، خاکبرداری و سایر مراحل مشابه، موجب صرفه جویی در زمان و هزینه برای متقاضیان این سازه شده است. 

 به دو دلیل به این سوله‌ها، سوله سبک خرپایی گفته می‌شود؛ دلیل اول استفاده از کمترین میزان ممکن است فولاد در ساختار آن‌ها و دلیل دوم سرعت بسیار بالا در تولید این سازه‌ها می‌باشد. این سوله‌ها به دلیل نداشتن معایب سایر سوله‌ها، محبوبیت زیادی در میان سازندگان برخوردار می باشند.

لازم است قبل از اقدام به ساخت سوله خرپا ابتدا با مراجعه به متخصصین مجرب ابعاد و روش ساخت آن را مشخص کنید و سپس از شرکت‌های سوله سازی استعلام قیمت بگیرید. پس از طی مراحل گفته شده می‌توانید با اطمینان بیشتری به ساخت سازه خود بپردازید.

 

 کاربرد سوله خرپایی سبک 

استفاده از این مدل سوله‌ها برای انواع کاربردها مناسب می‌باشد؛ اما اگر بخواهیم کاربرد اصلی سوله خرپایی را بگوییم می‌توانیم به مواردی اشاره کرد که در آن‌ها استفاده از این سوله‌ها باعث بالا بردن راندمان سازه خواهد شد. کاربرد اصلی این سازه جهت استفاده برای سالن‌هایی با دهانه‌های بسیار بزرگ، به همراه بارهای بسیار زیاد و سنگین می‌باشد. از این رو در طراحی سوله با سقف خرپایی نیروی کار و مصالح استفاده شده در نظر گرفته خواهد شد.

 

9 مزیت مهم سوله‌های خرپایی

 

9 مزیت مهم سوله‌های خرپایی

  • هزینه ساخت سوله خرپا، نسبت به سایر انواع سوله‌ها بسیار کمتر می‌باشد.
  • وزن سبک آن‌ها که به دلیل مواد تشکیل دهنده‌شان می‌باشد؛ از جهت کاهش مصرف فولاد تا حدود 40 درصد، موجب محبوبیت این سازه‌ها شده است.
  • با وجود وزن سبک، استحکام بسیار بالایی را سوله خرپایی برای خود به دنبال دارد.
  • سرعت بسیار بالا در ساخت و بهره برداری آن‌ها بلافاصله پس از ساخت، ساخت سوله خرپا را برای انواع کاربردها و زمان ها مناسب کرده است.
  • قابلیت نصب مدل‌های مختلف جرثقیل‌های دیواری، سقفی و ستونی، کاربرد این سازه‌ها را برای برخی مشاغل خاص بسیار آسان کرده است.
  • این  سازه‌ها را می‌توان به آسانی و بدون نیاز به هیچ گونه ابزار و وسایل خاصی در هر مکان به سهولت نصب کرد.
  • طراحی سوله خرپایی و تنوع آن در شکل هندسی و زیبایی از دیگر ویژگی های منحصر به فرد آن‌ها می‌باشد.
  • جابجایی آسان موجب شده که صاحبان این سوله، به آسانی قادر به تغییر مکان باشند.
  • امکان ساخت این سازه با دهانه‌های بسیار بزرگ، در کنار هزینه کمتر نسبت به سایر انواع سوله‌ها خصوصاً سوله‌های تیره ورقی یکی دیگر از مزایای مهم این سوله می‌باشد. 


 

هزینه ساخت سوله خرپایی

لازم است بدانید که ساخت سوله خرپایی حداقل ۱۵ درصد ارزان‌تر از سایر سوله‌ها می‌باشد؛ از این رو صرفه اقتصادی ساخت سوله خرپایی ارزان قیمت از مهم‌ترین مزایای استفاده از این مدل سوله‌ها برای مصرف کنندگان آن‌ها می‌باشد. اگر بخواهید هزینه ساخت این سوله را با سوله تیر ورقی مقایسه کنید؛ لازم است بدانید که اختلاف قیمت آن دو از حداقل ۲۰ درصد شروع می‌شود و در سوله‌هایی با دهانه‌های بسیار عریض این اختلاف قیمت به ۷۰ درصد نیز ممکن است برسد.

این نکته را فراموش نکنید اختلاف قیمت ۲۰ درصد  هنگامی به نفع سوله خرپایی می‌شود که عرض دهانه حداقل ۲۰ متر باشد. در صورتی که عرض دهانه سوله کمتر از ۲۰ متر باشد، انتخاب سوله تیر ورقی صرفه اقتصادی بیشتری برای مصرف کننده به دنبال دارد. طبق آخرین نرخ نامه تصویب شده هزینه ساخت سوله خرپا از متری ۱۶۰ هزار تومان شروع می‌شود و با توجه به عرض دهانه، ارتفاع و محل نصب سازه ممکن است تا متری ۳۶۰ هزار تومان نیز ز برسد.

 

ساخت سوله خرپایی ارزان قیمت

 

طراحی سوله خرپایی

 طراحی منحصر به فرد این سوله‌ها باعث شده است که ساخت آن‌ها نیاز به روش‌های پیچیده مهندسی داشته باشد. از طرفی نیز به دلیل عدم تدریس با کیفیت ساخت و نقشه کشی این مدل سوله‌ها، ساخت آن‌ها در کشور ما بسیار محدود انجام می‌گیرد. اما در کشورهای اروپایی به دلیل مصرف کمتر فولاد و استقامت بیشتر از سوله‌های تیر ورقی، در کنار عدم محدودیت به وجود ستون در دهانه‌هایی با عرض زیاد، این سوله ها پر استفاده‌تر از سایر انواع می‌باشند.

بطور کلی ساخت سوله خرپایی ارزان قیمت امروزه در تمامی کشورها طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. از این رو می توان گفت که به احتمال زیاد آینده صنعت سوله سازی به سمت تولید تنها این مدل سوله‌ها خواهد بود.

در آخر بخوانید

 با توجه به تمامی مطالب گفته شده اگر قصد  ساخت سوله با ابعاد وسیع دارید، انتخاب سوله سبک خرپایی می‌تواند برای شما بسیار هوشمندانه باشد. این سوله‌ها با مزایای خاص و طراحی منحصر به فرد خود برای تمامی کاربردها مناسب هستند. به یاد داشته باشید که ساخت سوله خرپا نیازمند مهارت بالا در کنار رعایت نکات اصولی در هنگام ساخت سازه می‌باشد.

به همین منظور بازار آنلاین "خدمت از ما" برای شما فرصتی را فراهم کرده است که همین الان با ثبت درخواست خود در وبسایت یا اپلیکیشن آن، به رایگان از هزینه ساخت سوله خرپا مطلع شوید و با خواندن نظرات مشتریان سابق متخصصان، بهترین را جهت انجام کار خود انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 1064 رای


ساخت سوله و کانکس
برای سرویس ساخت سوله و کانکس از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین