معرفی انواع شومینه و مزایای آن ها

نصب شومینه
معرفی انواع شومینه و مزایای آن ها

امروزه انواع شومینه در طرح‌ها و مدل‌های مختلف در بازار ارائه می‌شوند و معمولا نقش انواع شومینه خانگی و انواع شومینه‌های مدرن جدای از گرم کردن محیط، زیباسازی دکوراسیون داخلی خانه است و شومینه‌ها از نظر سوخت مورد استفاده و کارکرد شامل انواع متنوعی هستند، مانند انواع شومینه هیزمی، شومینه گازی، شومینه برقی و شومینه الکلی که بهتر است قبل از اینکه اقدام به خرید شومینه نمایید، انواع شومینه‌های مدرن و انواع شومینه خانگی را کاملا بشناسید. زیرا انواع شومینه‌های مدرن از تنوع بالایی برخوردار هستند و ضریب ایمنی بالاتری دارند.

انواع شومینه

در ادامه توضیحات کاملی در مورد نوع سوخت، شکل ظاهری و مزایا و معایب هر کدام از این انواع شومینه و انواع شومینه‌های مدرن گفته شده است.

 

انواع شومینه؛ شومینه هیزمی

امروزه شومینه هیزمی یا شومینه چوبی بیشتر در ویلاها استفاده می‌شود و در انواع شومینه هیزمی از چوب برای تولید حرارت و ایجاد گرما استفاده می‌شود. چوب جز متریال‌هایی است که حس زیبایی طبیعت را برای شما تداعی می‌کند و فضایی آرام بخش و دلپذیر در خانه برای شما فراهم می‌سازد. اما شومینه هیزمی یا شومینه چوبی اشکلاتی نیز دارد.

بزرگترین مشکل انواع شومینه هیزمی این است که هزینه تعمیر و نگهداری از یک شومینه هیزمی یا شومینه چوبی بسیار بالاست. همچنین گرما و حرارت ایجاد شده توسط شومینه هیزمی قابل کنترل نیست و به همین دلیل میزان هدر رفت انرژی در انواع شومینه هیزمی بیشتر و تنظیم شعله شومینه هیزمی و شومینه چوبی تنها با کم و زیاد کردن هیزم امکان پذیر است و چون دود در فضا تولید می‌کند نیاز است که فضای اطراف شومینه به طور مداوم تمیز شود.

 

انواع شومینه خانگی

 

  • انواع شومینه؛ شومینه گازی

یکی دیگر از انواع شومینه که جز نمونه‌های جدیدتر است، شومینه گازی است. شومینه گازی ظاهری شبیه شومینه هیزمی و شومینه چوبی دارد با این تفاوت که به جای چوب و هیزم با گاز کار می‌کند. شومینه گازی یکی از انواع شومینه است که می‌تواند بهترین جایگزین برای شومینه چوبی باشد. زیرا شومینه گازی دوده ایجاد نمی‌کند و گرما و حرارت بیشتری نسبت به شومینه چوبی تولید می‌کنند.

شعله‌ی شومینه گازی قابل کنترل و تنظیم است و از نظر اقتصادی به صرفه‌تر هستند و شومینه گازی در طراحی و ساخت متنوع تر نیز می‌باشد و در نوع‌های شومینه‌های ال سی دی دار و شومینه‌های دودکش دار ساخته می‌شوند. علاوه بر این هزینه نصب شومینه گازی کمتر از شومینه چوبی است و می‌تواند جایگزین خوبی برای شومینه چوبی باشد.

 

انواع شومینه و مزایای آن لوازم شومینه گازی

 

  • انواع شومینه؛ شومینه برقی

یکی دیگر از انواع شومینه‌ها شومینه برقی است. توان اولیه گرمایشی شومینه برقی از طریق نیروی برق تامین می‌شود، شومینه‌های برقی قابلیت تنظیم دارند و اگر دمای محیط بالا رود به‌راحتی می‌توانید با خاموش کردن و کنترل میزان حرارت محیط، تعادل دمایی مناسبی در محیط فراهم نمایید. این مدل از انواع شومینه‌ها مقرون به صرفه ترین گزینه بین انواع شومینه‌ها هستند. به علاوه اینکه نصب شومینه برقی نسبتا آسانتر است.

برخلاف انواع شومینه هیزمی و شومینه گازی نیازی چندانی به تعمیرات و نگهداری ندارد و نگرانی ای هم از بابت دود و مشکلات گازهای سمی نخواهید داشت. همچنین اینکه شومینه برقی وسیله است ایده آل برای جلوگیری از اتلاف انرژی.

شومینه‌های برقی را می‌توانید مطابق با دکوراسیون منزل خود در انواع دیواری، ستونی و زمینی تهیه کنید و به‌راحتی این نوع شومینه را می‌توانید به فضای خانه اضافه کنید و هیچگونه نیازی نیست که در مراحل ساخت خانه کار خاصی انجام دهید و یا اینکه بخواهید هزینه هنگفتی برای نصب شومینه برقی صرف کنید.

 

انواع شومینه؛ شومینه برقی

  • انواع شومینه؛ شومینه الکلی

شومینه‌های الکلی یکی دیگر از انواع شومینه هستند. شومینه‌های الکلی جز مدرن ترین و جدید ترین انواع شومینه‌ها محسوب می‌شوند و طرفداران زیادی پیدا کرده است; زیرا به دود کش نیاز ندارند و مانند انواع شومینه هیزمی، چوب و سوخت‌های فسیلی، دی‌اکسید کربن و دود تولید نمی‌کنند و به‌راحتی در هر فضایی قابل استفاده و نصب هستند. سوخت این نوع از انواع شومینه، الکل یا اتانول است. این شومینه‌ها قطعا گرمایی مانند شومینه هیزمی یا شومینه گازی فراهم نمی‌کنند.

اما با محیط زیست سازگارترند و به‌عنوان سوخت پاک شناخته می‌شوند زیرا هیچگونه دوده و خاکستر تولید نمی‌کنند. مزیت دیگر آن‌ها این است که به‌صورت پرتابل هستند و امکان جابه‌جایی دارند.  جدا از این که کدام یک از این انواع شومینه را برای محیط زندگی خود انتخاب می‌کنید; توصیه می‌کنیم از افراد متخصص و کاردان برای نصب، سرویس و تعمیر شومینه خود کمک بگیرید، تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

5.00 امتیاز از 10 رای

نصب شومینه

برای سرویس نصب شومینه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نصب شومینه

مطالب مرتبط با گرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading