انواع شومینه کلاسیک برای دکوراسیون مختلف

ثبت درخواست "نصب شومینه "
انواع شومینه کلاسیک برای دکوراسیون مختلف

انواع شومینه کلاسیک یکی موارد تاثیر گذار در طراحی داخلی منزل است. نصب انواع شومینه کلاسیک در دکوراسیون داخلی نقش مهمی دارد. شومینه و انواع آن در دسته وسایل گرمایشی هستند که با تجهیزات پیشرفته دود و بوی سوختگی را از فضای منزل دور کرده و یک تصویر و دکوراسیون زیبا را بوجود می‌آورند. امروزه استفاده از انواع شومینه کلاسیک بیشتر شکل دکوری به خود گرفته است. شومینه و انواع آن شکل مدرن شده‌ی همان اجاق‌های هیزمی هستند که در گذشته برای پخت و پز و گرم کردن فضای خانه از آنها استفاده شده است. در این مطلب به معرفی انواع شومنیه کلاسیک و مراحل نصب آن برای آشنایی بیشتر با این سیستم گرمایشی می‌پردازیم.

تفاوت در تجهیزات شومینه، ابعاد و طرح انواع شومینه کلاسیک باعث تنوع در این سبک شومینه شده است. مدل شومینه سنگی در کنار دیگر مدل‌های شومینه کلاسیک قابلیت هماهنگ شدن با سبک‌های مختلف دکوراسیون منزل را دارند.

 

انواع شومینه کنجی- انواع شومینه کلاسیک

 

انواع شومینه کلاسیک

تفاوت در طرح‌های به کار رفته در ساخت شومینه کلاسیک یک نمونه از مواردی است که در تفکیک انواع شومینه کلاسیک از هم نقش دارد. استفاده از گچ، آجر، سنگ و انواع فلزات و چوب‌های رنگی در طراحی انواع شومینه کلاسیک این امکان را برای افرا بوجود آورده است که به راحتی منزل خود را به یک شومینه هماهنگ با طرح داخلی نواع کلاسیک تجهیز کنند.بنا به موارد گفته شده، انواع شومینه کلاسیک را بر اساس طرح، رنگ و کاربرد بصورت زیر معرفی می‌شود.

 

 انواع شومینه کلاسیک - شومینه حاضری

 

مدل شومینه سنگی کلاسیک

شومینه‌های سنگی کلاسیک علاوه بر نمایی خاص و استایل ویژه ای که دارند قابلیت استفاده در هر دوره و زمانی را داشته و به اصطلاح عامیانه از مد نمی‌افتند شومینه‌های سنگی در حالت کلی از مدل‌های کلاسیک، مدرن گرفته تا سبک‌های سنتی را پوشش می‌دهند. تصاویر زیر نمونه‌ای از انواع شومینه کلاسیک بر اساس مدل سنگی برای طراحی داخلی است.

 

 انواع شومینه کلاسیک - مدل شومینه سنگی کلاسیک

 

مدل‌های مختلف شومینه سنگی کلاسیک برای هماهنگی سبک‌های مختلف دکوراسیون قابل ارائه است.

 

مدل‌های مختلف شومینه سنگی کلاسیک

 

طرح شومینه آجری کلاسیک

همانطور که در ابتدا اشاره داشتیم یکی از دلایل استفاده از انواع شومینه کلاسیک در طراحی‌های داخلی متفاوت منزل تنوع طرح و رنگ این نوع شومینه است. شومینه کلاسیک با طرح آجری یکی از این نمونه طرح‌هاست که قابلیت هماهنگی با دکوراسیون‌های این سبکی را در منزل دارد.

 

انواع شومنیه کلاسیک - طرح شومینه آجری کلاسیک

 

مدل شومینه هیزمی کلاسیک

ابتدایی ترین طرح شومینه با هیزم در بین دکوراسیون و طراحی داخلی منازل راه یافته است. با گذر زمان و اضافه شدن تجهیزات و قابلیت‌های کاربردی این وسیله گرمایشی شکل‌های مختلفی به خود گرفته است. مدل شومینه هیزمی کلاسیک یکی از انواع شومینه کلاسیک است که همیشه مورد استقبال و استفاده افراد قرار گرفته است.

 

انواع شومنیه کلاسیک -مدل شومینه هیزمی کلاسیک

 

مدل شومنیه گازی کلاسیک

یکی از قابلیت‌های جدید اضافه شده به کاربرد انواع شومینه کلاسیک استفاده از انرژی گاز برای راه اندازی این مدل شومینه است. به دلیل کاهش مصرف انرژی و اضافه کردن تجهیزات شومینه مثل سنسور خاموش کن در هنگام کاهش اکسیژن استفاده از این مدل شومینه بیش از مدل‌های دیگر می‌باشد.

 

مدل شومنیه گازی کلاسیک - ابعاد شومینه گازی دیواری

 

نحوه نصب انواع شومینه کلاسیک

پس از آشنایی نسبی با انواع شومینه کلاسیک دومین موردی که ممکن است برای افراد در هنگام استفاده از انواع شومینه کلاسیک اهمیت داشته باشد مراحل نصب آن است. در این قسمت یک سری نکات را در مورد نحوه نصب این نوع شومینه به اشتراک می‌گذاریم. محل نصب و قرارگیری شومینه اوصولا جایی در گوشه و وسط سالن می‌باشد. برای شروع کار نصب انواع شومنیه کلاسیک دو مرحله اصلی به صورت زیر باید انجام گیرد:

 

نحوه نصب انواع شومینه کلاسیک

 

  • مرحله اول نصب و ایجاد دیوار کاذب: این دیوار با استفاده از آجر و سیمان و ماسه ایجاد شده و تجهیزات شومینه برای انتقال دود و گازهای تولید شده در این دیوار تعبیه می‌شوند.
  • مرحله دوم نصب نهایی شومینه: راه اندازی شومینه با نصب نهایی در این دیوار و روشن کردن آن برای استفاده صورت می‌گیرد.

 انواع شومینه کلاسیک را بر اساس مدل‌ها و طرح‌های نام برده با رعایت نکات ایمنی به سبک بیان شده نصب کنید.

 

آشنایی مختصر با انواع مدل شومینه

در انتهای مطلب آشنایی با انواع شومینه کلاسیک برای اطلاعات بیشتر بطور به معرفی مختصری درباره انواع شومینه‌ها بر اساس مدل و کاربردشان می‌پردازیم.

 

مدل شومینه کلاسیک

این سبک شومینه که به تفصیل درباره کاربرد و ویژگی‌های آن در این مطلب صحبت کردیم در دسته انواع شومینه از جایگاه خاصی برخوردار است. در واقع از گذشته تا به امروز بیشترین حجم استفاده از این سیستم گرمایشی را انواع شومینه کلاسیک به خود اختصاص داده است. سوخت این سبک شومینه بیشتر از انواع چوب و زغال سنگ و.. می‌باشد.

 

انواع مدل شومینه- مدل شومینه کلاسیک

 

مدل شومینه گازی

شومینه‌های گازی در طرح‌ها و ابعاد مختلف با تجهیزات شومینه متفاوت در مدل‌های دیواری و زمینی تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند. از انرژی گاز برای فعالیت این نوع شومینه‌ها استفاده شده که به دلایلی مثل بهینه سازی مصرف انرژی و ایمنی بیشتر مورد استقبال ویژه‌ای قرار گرفته است.

 

انواع مدل شومینه- مدل شومینه گازی

 

مدل شومینه برقی

این مدل شومینه در انواع دیواری، ستونی و زمینی تولید شده اند. سوخت اولیه آنها به نام انتخابی‌شان برق است. این نوع شومینه مانند انواع شومنیه کلاسیک از تنوع مختلفی برخوردار است و قابلیت کاربردی در قسمت‌های مختلف منزل را دارد. سبک ساختاری این مدل شومینه باعث استفاده از آن در دکوراسیون‌های مختلف شده است.

 

انواع مدل شومینه- مدل شومینه برقی

 

مدل شومینه مدرن

همان طور که از نام این مدل شومینه پیداست، برای ایجاد هماهنگی بین انواع شومینه کلاسیک و دیگر نوع شومینه با فضای مدرنیته زندگی امروزی طراحی و تولید شده است. امروزه در انواع ساختمان‌های مدرن و لوکس می‌توانید نمونه‌های متنوعی از انواه شومینه مدرن را مشاهده کنید. تنوع گسترده در طرح و ابعاد به کار رفته در سبک‌های مختلف این نوع شومینه نشان دهنده قابلیت انعطاف پذیری و هماهنگی آن با بناهای جدید و مدرن است.

 

انواع مدل شومینه- مدل شومینه مدرن

 

مدل شومینه چدنی

این سبک شومینه از نظر کارایی و ماندگاری از دوام و طول عمر استفاده بیشتری برخوردارند. شومینه‌های چدنی نسبت به انواع شومینه کلاسیک و دیگر شومینه‌های نام برده قیمت گران تری دارند. در صورت انتخاب یک طرح مناسب و هماهنگ با دکوراسیون داخلی می‌توانید یک طراحی حتی مناسب تر از شومینه‌های مدرن و برقی را نظاره گر باشید.

 

انواع مدل شومینه- مدل شومینه چدنی

 

توجه داشته باشید که نصب و راه اندازی انواع شومینه کلاسیک باید تحت نظر افراد متخصص صورت گیرد. عدم رعایت نکات ایمنی و تعیین شده در هنگام نصب تجهیزات شومینه می‌تواند اتقافات ناگواری را به دنبال داشته باشد. بنابراین در هنگام انتخاب انواع شومینه کلاسیک برای نصب در منزل توجه به این نکات نیز بسیار اهمیت دارد.

4.50 امتیاز از 7 رای

نصب شومینه

برای سرویس نصب شومینه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نصب شومینه

مطالب مرتبط با گرمایشی

تعمیر پکیج غرب تهران

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading