انواع مدل شومینه کلاسیک

ثبت درخواست " نصب شومینه "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انواع مدل شومینه کلاسیک

استفاده از شومینه کلاسیک زیبا، می‌تواند تاثیر به سزایی بر دکوراسیون خانه شما داشته باشد. نصب انواع شومینه کلاسیک در دکوراسیون داخلی می‌تواند منجر به تغییر دکوراسیون دیگر بخش‌های خانه شود. شومینه و انواع آن در دسته وسایل گرمایشی هستند که با تجهیزات پیشرفته دود و بوی سوختگی را از فضای منزل دور کرده و یک تصویر و دکوراسیون زیبا را بوجود می‌آورند.

امروزه استفاده از انواع شومینه کلاسیک بیشتر شکل دکوری به خود گرفته است. شومینه و انواع آن شکل مدرن شده‌ی همان اجاق‌های هیزمی هستند که در گذشته برای پخت و پز و گرم کردن فضای خانه از آنها استفاده شده است. در این مطلب به معرفی شومنیه کلاسیک و مراحل نصب آن که در نحوه سرویس و تعمیر شومینه تاثیر داشته، برای آشنایی بیشتر با این سیستم گرمایشی می‌پردازیم.

تفاوت در تجهیزات شومینه، طرح و ابعاد شومینه کلاسیک، باعث تنوع زیادی در این سبک شومینه در هنگام طراحی یا بازسازی شومینه شده است. مدل شومینه سنگی در کنار دیگر مدل‌های شومینه کلاسیک قابلیت هماهنگ شدن با سبک‌های مختلف دکوراسیون منزل را دارند.

 

شومینه کلاسیک (Classic fireplace)

 

شومینه کلاسیک

تفاوت در طرح‌های به کار رفته در ساخت شومینه کلاسیک یک نمونه از مواردی است که در تفکیک انواع سیستم گرمایشی با این سبک از هم نقش دارد. استفاده از گچ، آجر، سنگ و انواع فلزات و چوب‌های رنگی در طراحی مدل شومینه کلاسیک، این امکان را برای افراد بوجود آورده است که به راحتی منزل خود را به یک شومینه هماهنگ با طرح داخلی نواع کلاسیک تجهیز کنند.

بنا به موارد گفته شده، انواع شومینه کلاسیک را بر اساس طرح، رنگ و کاربرد بصورت زیر معرفی می‌شود.

 

شومینه کلاسیک زیبا (Beautiful classic fireplace)

 

مدل شومینه سنگی کلاسیک

شومینه‌های سنگی کلاسیک علاوه بر نمایی خاص و استایل ویژه ای که دارند قابلیت استفاده در هر دوره و زمانی را داشته و به اصطلاح عامیانه از مد نمی‌افتند شومینه‌های سنگی در حالت کلی از مدل‌های کلاسیک، مدرن گرفته تا سبک‌های سنتی را پوشش می‌دهند. تصاویر زیر نمونه‌ای از انواع شومینه کلاسیک بر اساس مدل سنگی برای طراحی داخلی است.

 

مدل شومینه سنگی کلاسیک

 

مدل‌های مختلف شومینه سنگی کلاسیک برای هماهنگی سبک‌های مختلف دکوراسیون قابل ارائه است.

 

یکی از انواع شومینه کلاسیک سنگی

 

طرح شومینه آجری کلاسیک

همانطور که در ابتدا اشاره داشتیم یکی از دلایل استفاده از انواع شومینه کلاسیک در طراحی‌های داخلی متفاوت منزل تنوع طرح و رنگ این نوع شومینه است. شومینه کلاسیک با طرح آجری یکی از این نمونه طرح‌هاست که قابلیت هماهنگی با دکوراسیون‌های این سبکی را در منزل دارد.

 

شومینه آجری کلاسیک

 

مدل شومینه هیزمی کلاسیک

ابتدایی‌ترین طرح شومینه با هیزم یا شومینه هیزمی کلاسیک است که در بین دکوراسیون و طراحی داخلی منازل راه یافته است. با گذر زمان و اضافه شدن تجهیزات و قابلیت‌های کاربردی این وسیله گرمایشی شکل‌های مختلفی به خود گرفته است. مدل شومینه هیزمی کلاسیک یکی از انواع شومینه کلاسیک است که همیشه مورد استقبال و استفاده افراد قرار گرفته است.

 

شومینه هیزمی کلاسیک

 

مدل شومنیه گازی کلاسیک

یکی از قابلیت‌های جدید اضافه شده به شومینه‌های کلاسیک، امکان استفاده از گاز شهری برای راه اندازی آن‌ها است. به دلیل کاهش مصرف انرژی و اضافه کردن تجهیزات شومینه مثل سنسور خاموش کن در هنگام کاهش اکسیژن استفاده از این مدل شومینه بیش از مدل‌های دیگر می‌باشد.

 

شومینه گازی کلاسیک

 

نحوه نصب انواع شومینه کلاسیک

پس از آشنایی نسبی با انواع شومینه کلاسیک و انتخاب نوع مناسب آن برای خانه‌تان که پیشنهاد می‌کنیم به هنگام دکوراسیون داخلی انجام شود؛ دومین اقدامی که باید انجام دهید، نصب شومینه است. در این قسمت نکاتی را در مورد نحوه نصب شومینه کلاسیک به اشتراک می‌گذاریم. محل نصب و قرارگیری شومینه اصولا جایی در گوشه و وسط سالن می‌باشد.

برای شروع کار نصب انواع شومنیه کلاسیک دو مرحله اصلی به صورت زیر باید انجام گیرد:

  • مرحله اول نصب و ایجاد دیوار کاذب: این دیوار با استفاده از آجر و سیمان و ماسه ایجاد شده و تجهیزات شومینه برای انتقال دود و گازهای تولید شده در این دیوار تعبیه می‌شوند.
  • مرحله دوم نصب نهایی شومینه: راه اندازی شومینه با نصب نهایی در این دیوار و روشن کردن آن برای استفاده صورت می‌گیرد.

 انواع شومینه کلاسیک را بر اساس مدل‌ها و طرح‌های نام برده با رعایت نکات ایمنی به سبک بیان شده نصب کنید.

نحوه نصب انواع شومینه کلاسیک

 

آشنایی مختصر با انواع مدل شومینه

در انتها، برای اطلاعات بیشتر به معرفی مختصری درباره انواع شومینه بر اساس مدل و کاربردشان می‌پردازیم.

 

مدل شومینه کلاسیک

این سبک شومینه که به تفصیل درباره کاربرد و ویژگی‌های آن در این مطلب صحبت کردیم در دسته انواع شومینه از جایگاه خاصی برخوردار است. در واقع از گذشته تا به امروز بیشترین حجم استفاده از این سیستم گرمایشی را انواع شومینه کلاسیک به خود اختصاص داده است. سوخت این سبک شومینه بیشتر از انواع چوب و زغال سنگ و.. می‌باشد.

 

شومینه کلاسیک

 

مدل شومینه گازی

شومینه‌های گازی در طرح‌ها و ابعاد مختلف با تجهیزات شومینه متفاوت در مدل‌های دیواری و زمینی تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند. از انرژی گاز برای فعالیت این نوع شومینه‌ها استفاده شده که به دلایلی مثل بهینه سازی مصرف انرژی و ایمنی بیشتر مورد استقبال ویژه‌ای قرار گرفته است.

 

شومینه گازی

 

مدل شومینه برقی

این مدل شومینه در انواع دیواری، ستونی و زمینی تولید شده اند. سوخت اولیه آنها به نام انتخابی‌شان برق است. این نوع شومینه مانند انواع شومنیه کلاسیک از تنوع مختلفی برخوردار است و قابلیت کاربردی در قسمت‌های مختلف منزل را دارد. سبک ساختاری این مدل شومینه باعث استفاده از آن در دکوراسیون‌های مختلف شده است.

 

شومینه برقی

 

مدل شومینه مدرن

همان طور که از نام این مدل شومینه پیداست، برای ایجاد هماهنگی بین انواع شومینه کلاسیک و دیگر نوع شومینه با فضای مدرنیته زندگی امروزی طراحی و تولید شده است. امروزه در انواع ساختمان‌های مدرن و لوکس می‌توانید نمونه‌های متنوعی از انواه شومینه مدرن را مشاهده کنید. تنوع گسترده در طرح و ابعاد به کار رفته در سبک‌های مختلف این نوع شومینه نشان دهنده قابلیت انعطاف پذیری و هماهنگی آن با بناهای جدید و مدرن است.

 

شومینه مدرن

 

مدل شومینه چدنی

این سبک شومینه از نظر کارایی و ماندگاری از دوام و طول عمر استفاده بیشتری برخوردارند. شومینه‌های چدنی نسبت به انواع شومینه کلاسیک و دیگر شومینه‌های نام برده قیمت گران‌تری دارند. در صورت انتخاب یک طرح مناسب و هماهنگ با دکوراسیون داخلی می‌توانید یک طراحی حتی مناسب تر از شومینه‌های مدرن و برقی را نظاره گر باشید.

 

شومینه چدنی

 

توجه داشته باشید که نصب و راه اندازی انواع شومینه کلاسیک باید تحت نظر افراد متخصص صورت گیرد. عدم رعایت نکات ایمنی و تعیین شده در هنگام نصب تجهیزات شومینه می‌تواند اتقافات ناگواری را به دنبال داشته باشد. بنابراین در هنگام انتخاب انواع شومینه، مناسب بودن آن برای نصب در منزل خود را در نظر بگیرید.

4.5 امتیاز از 1394 رای


نصب شومینه
برای سرویس نصب شومینه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین