معرفی انواع فلاش تانک: بررسی تفاوت فلاش تانک و فلاش والو

ثبت درخواست " نصب فلاش تانک "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
معرفی انواع فلاش تانک: بررسی تفاوت فلاش تانک و فلاش والو

این روزها دیگر حتی تصور یک سرویش بهداشتی بدون فلاش تانک امکان‌پذیر نیست. امروزه فلاش تانک‌ها در بازار در انواع برندها (فلاش تانک ملودی، فلاش تانک تاپ، فلاش تانک مهر و...) و مدل‌ها (فلاش تانک دکمه ای، فلاش تانک هوشمند و...) عرضه می‌شوند. در این مطلب قصد داریم به معرفی انواع فلاش تانک بپردازیم تا جواب این سوال شما را بدهیم که فلاش تانک چه مارکی خوبه؟! و بهترین فلاش تانک بازار چیست؟

 

امروزه بیشتر موضوعاتی که در فضای وب در رابطه با معرفی انواع فلاش تانک جستجو می‌شوند شامل بهترین مارک فلاش تانک ایرانی، قیمت فلاش تانک ارزان، فرق فلاش تانک با فلاش والو و موضوعاتی دیگر هستند. به همین دلیل امروز در این مقاله به معرفی انواع فلاش تانک می‌پردازیم و به سوالات شما در این زمینه پاسخ می‌دهیم تا بتوانید بهترین فلاش تانک بازار را برای خانه خود انتخاب کنید.

 

فلاش تانک چیست؟

فلاش تانک محفظه‌ای از جنس پلاستیک یا فلز است که می‌تواند آب را در خود ذخیره کند؛ از این آب برای شستشوی توالت استفاده می‌شود. فلاش تانک‌ها انواع متفاوتی دارند و مهمترین دسته‌بندی آنها 2 مورد روکار (قدیمی‌تر) و توکار از لحاظ روش نصب است. فلاش تانک‌ها باتوجه به فاکتورهای مختلفی برای هر مکان انتخاب و نصب می‌شوند.

 

معرفی انواع فلاش تانک

فلاش تانک هم مانند سایر لوازم موجود در سرویس‌های بهداشتی، مانند روشویی یا سردوش حمام (که معرفی انواع آنها در "خدمت از ما" می‌توانید پیدا کنید)، مدل‌های متفاوتی دارد که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم:

 

معرفی انواع فلاش تانک

 

معرفی انواع فلاش تانک با توجه به محل نصب

انواع فلاش تانک با توجه به محل نصب به 2 گروه روکار و توکار می‌شود. معرفی هر یک و مزایا و معایب آنها را در ادامه خواهید دید:

 

1. فلاش تانک روکار

معرفی انواع فلاش تانک را با بررسی یک از آشناترین و در موارد زیادی بهترین فلاش تانک بازار شروع می‌کنیم: فلاش تانک روکار. شاید این مدل کمی از فضای سرویس بهداشتی شما را اشغال و در زمان مصرف سروصدا ایجاد کند، اما به دلیل اینکه روی دیوار نصب می‌شوند، در صورت نیاز بسیار ساده‌تر و با صرف هزینه کمتر می‌توان آن را تعمیر و یا تعویض کرد. اگر به دنبال قیمت فلاش تانک ارزان هستید، این مدل را مدنظر قرار دهید.

 

2. فلاش تانک توکار

در ادامه معرفی انواع فلاش تانک به فلاش تانک‌های توکار می‌رسیم که مخزن آب آنها (قبل از ساخت کامل دیوار سرویس بهداشتی) داخل دیوار نصب شده و تنها دکمه استفاده از آن قابل دسترس است. با توجه به اینکه این مدل فلاش تانک داخل دیوار قرار می‌گیرد، می‌توان اندازه‌های بزرگتر را هم برای مخزن آن انتخاب کنید. نصب فلاش تانک در این حالت عملا هیچ فضایی را اشغال نمی‌کند، اما در صورت نیاز به تعمیرات هزینه زیادی را روی دوش شما خواهد گذاشت و دشوارتر نیز خواهد بود.

 

بهترین فلاش تانک بازار

 

معرفی انواع فلاش تانک با توجه به ویژگی خاص

با وجود انواع فلاش تانک‌هایی که در بازار و ساخنمان‌ها و منازل می‌بینیم دور از ذهن نیست که معرفی انواع فلاش تانک به 2 مدل بالا ختم نشود. در ادامه به معرفی انواع فلاش تانک با یک ویژگی خاص می‌پردازیم که آن را از سایر مدل‌ها متمایز می‌کند:

 

یک. فلاش والو

توالت عمومی را متصور شوید که رفت و آمد زیادی به آن می‌شود. در چنین مواردی، امکان پیچیش بوی نامطلوب در محیط افزایش خواهد یافت. با نصب فلاش والو، به راحتی و به صورت اتوماتیک، عملیات کشیدن سیفون انجام می‌شود و دیگر نیازی نیست سیفون هر یک از توالت‌ها کشیده شود. 

فلاش والو انواع متفاوتی دارد. از جلمه فلاش والو مگنتی که پس از خروج فرد از دستشویی، به صورت اتوماتیک سیفون را می‌کشد.

برای مطالعه بیشتر پیرامون انواع سیفون، می‌توانید مطلب «سیفون» را مطالعه کنید. 

 

دو. فلاش تانک دکمه دار

نمی‌شود در مورد معرفی انواع فلاش تانک صحبت کنیم و از فلاش تانک دکمه ای یا فلاش تانک دکمه دار صحبت نکنیم. در این مدل شناخته شده تنها با فشار یک دکمه آب تخلیه شده و توالت را می‌شوید. باتوجه به قدیمی و رایج بودن این مدل می‌توان حدس زد که قیمت فلاش تانک دکمه ای مناسب باشد.

 

سه. فلاش تانک دو زمانه

در ادامه معرفی انواع فلاش تانک به فلاش تانک دو زمانه می‌رسیم که از نظر صرفه‌جویی در مصرف آب می‌توان آن را بهترین فلاش تانک بازار دانست. دلیل آن در این امر است که با استفاده از این مدل می‌توان در مرحله اول یک قسمت از آب را تخلیه، و در صورت نیاز در مرحله دیگر باقی آب را نیز تخلیه کرد.

 

چهار. فلاش تانک دو مخزنه

فلاش تانک دو مخزنه مدل دیگری‌ست که در معرفی انواع فلاش تانک به آن می‌پردازیم. اگر فکر می‌کنید این مدل باید با فلاش تانک دو زمانه شباهت داشته باشد، باید بگوییم درست متوجه شده‌اید. تنها تفاوت این دستگاه در این است که در فلاش تانک دو مخزنه، هر مخزن ورودی و خروجی جداگانه خود را دارد و مخزن اولیه نیز کوچکتر است.

 

بهترین مارک فلاش تانک ایرانی

 

پنج. فلاش تانک هوشمند یا فلاش تانک اتوماتیک

در ادامه معرفی انواع فلاش تانک به بهترین فلاش تانک بازار از لحاظ بهداشتی یعنی فلاش تانک اتوماتیک می‌رسیم. این فلاش تانک‌ها پس از خروج فرد یا باز شدن درب سرویس بهداشتی، به‌طور خودکار آب مخزن خود را تخلیه می‌کنند.

 

شش. فلاش تانک آنتی باکتریال

بهترین فلاش تانک بازار از لحاظ بهداشتی را می‌توان این مدل نیز درنظر گرفت. فلاش تانک آنتی باکتریال از لحاظ عملکرد و مکانیزم تفاوتی با یک فلاش تانک معمولی ندارد. تنها تفاوت آب به استفاده از مواد آنتی باکتریال برمی‌گردد که در کاهش آلودگی بسیار موثر عمل می‌کند.


 

مزایای فلاش تانک چیست؟

بحث راحتی در استفاده از فلاش تانک‌ها (چه مدرن و چه قدیمی) را که کنار بگذاریم، خواهیم دید که استفاده از این دستگاه و مدل‌های مختلف آن نکات مثبت قابل توجهی دارد:

  • کمک قابل توجه در صرفه‌جویی در مصرف آب
  • کمک به افزایش بهداشت و کاهش بیماری
  • عدم اشغال فضا (فلاش تانک توکار)

 

معرفی انواع فلاش تانک به پایان رسید؛ از همراهی شما سپاسگزاریم. امیدواریم بعد از خواندن این مطلب بتوانید بهترین فلاش تانک بازار را برای منزل خود انتخاب و خریداری کنید.

به خاطر داشته باشید که شما برای دریافت خدمات در حوزه نصب فلاش تانک و تعمیر آن می‌توانید سفارش خود را در اپ "خدمت از ما" ثبت کنید تا متخصصان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کار شما رسیدگی کنند.

4.5 امتیاز از 1695 رای


نصب فلاش تانک
برای سرویس نصب فلاش تانک از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین