انواع توری پنجره

ثبت درخواست "ساخت و نصب توری پنجره"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انواع توری پنجره

انواع توری پنجره برای محافظت فضای داخلی ساختمان از ورود حشرات و خزندگان، مورد استفاده قرار می‌گیرد. کارشناسان عقیده دارند که استفاده از سموم شیمیایی جهت دفع حشرات، برای سلامتی انسان مضر است. همچنین با رسیدن فصل بهار، یکی از لذت‌بخش‌ترین کارها استفاده از هوای مطبوع بهاری است؛ اما ترس از ورود حشره‌های مزاحم، اغلب اوقات باعث شده که از باز گذاشتن در و پنجره‌های ساختمان صرف نظر کنیم. نصب انواع توری پنجره، این امکان را فراهم می‌آورد که بدون ترس و دلهره از ورود حشرات، از هوای تازه استفاده کنیم.

 

انواع توری پنجره و معرفی ویژگی‌های هرکدام

انواع توری پنجره با توجه به نوع پنجره و قاب آن‌ها متفاوت است. توری می‌تواند ثابت یا متحرک باشد. واضح است  که توری درها باید از نوع متحرک باشد. اما توری پنجره بسته به نظر و سلیقه‌ی شخصی می‌تواند متحرک انتخاب شود یا ثابت در محل قرار گیرد. در ادامه به انواع متداول توری پنجره اشاره شده است.

1- توری پنجره پلیسه‌ای

2- توری پنجره آهنربایی

3- توری پنجره کشویی

4- توری پنجره لولایی

5- توری پنجره ثابت

6- توری پنجره چسبی

انواع توری پنجره

 

1- توری پنجره پلیسه‌ای

این نوع توری، با نام توری آکاردئونی نیز شناخته می‌شود. این توری از نظر عموم، یکی از بهترین انواع توری پنجره به حساب می‌آید. برای جمع‌شدن این نوع توری از فنر یا لولا استفاده نمی‌شود؛ بلکه به صورت کرکره‌ای جمع و باز می‌شود. این نوع توری از هر دو جهت راست به چپ یا چپ به راست قابل نصب است. قاب این مدل توری‌ها ثابت است. برای تعمیر توری پلیسه این مقاله را مطالعه نمایید.

 

2- توری پنجره آهنربایی

توری آهنربایی یا توری مگنتیگ، عموماً بدون قاب عرضه می‌شود. ساختار آن شامل یک پارچه‌ی توری است که دارای جنس‌های مختلفی هستند. این توری از وسط به صورت طولی به دو قسمت تقسیم شده و این دو قسمت توسط چند آهنربا به یکدیگر متصل شده‌اند. از این مدل توری بیشتر برای ورودی درها استفاده می‌شود. این نوع توری در ابعاد و اندازه‌های مختلف وجود دارد و نصب آن بسیار ساده است. این نوع توری‌ها به دلیل داشتن استحکام، پاره و خراب نمی‌شود.

 

3- توری پنجره کشویی

توری پنجره کشویی از نظر کارایی، سهولت در استفاده و عمر مفید، هم‌تراز توری پلیسه‌ای است و بسیار به توری پلیسه‌ای شباهت دارد. تفاوت توری کشویی با توری پلیسه ای این است که در این توری، از پارچه زیگزاگی یا آکاردیونی استفاده نمی‌شود. پارچه‌ی مورد استفاده در این نوع توری، کاملاً صاف است.

 

4- توری پنجره لولایی

این نوع توری نیز از یک قاب و توری داخل آن تشکیل شده است. توری‌های لولایی درست مثل یک پنجره یا در از طریق یک لولا باز و بسته می‌شوند و باز و بسته کردن توری به کمک باز و بسته کردن فریم آن انجام می‌شود. در این نوع توری پنجره، باز و بسته شدن مکرر قاب توری ممکن است باعث خراب‌شدن لولا شود. به همین علت بیش‌تر برای پنجره‌هایی استفاده می‌شود که در معرض باز و بسته شدن مکرر قرار ندارند. به علاوه، از آن‌جا که در این مدل از توری‌ها، امکان جمع‌شدن توری داخل قاب وجود ندارد، دایم در معرض عوامل محیطی قرار خواهند داشت و در نتیجه، زودتر پوسیده می‌شوند.


5- توری پنجره ثابت

این نوع توری مشابه توری کشویی یا لولایی است اما امکان جمع‌شدن توری یا جابه‌جاشدن قاب در آن وجود ندارد. قیمت این نوع توری نسبت به دیگر انواع توری پنجره پایین است اما عمر مفید کم‌تری دارد. به علاوه، استفاده از این نوع توری، باعث می‌شود که پنجره کاملاً مسدود شود.

 

6- توری پنجره چسبی

توری پنجره چسبی، ارزان‌ترین و ساده‌ترین انواع توری پنجره است. نوار چسبی که در این مدل توری استفاده می‌شود مشابه درزگیرهایی است که در چارچوب درها استفاده می‌شود. بنابراین به سادگی با تهیه‌ی نوار چسب با طول مورد نظر از بازار، توری آماده‌ای که از قبل خریداری کرده‌اید را بر روی نوار چسبی که دور تا دور قاب زده‌اید، بچسبانید. به همین سادگی! توجه داشته باشید که توری پنجره چسبی، دوام و استحکام دیگر انواع توری پنجره را ندارد و بعد از مدتی، تحت تأثیر باد و باران، چسبندگی و کارایی خود را از دست می‌دهد.

 

توری پنجره از کجا بخرم؟

هنگامی که قصد می‌کنید برای پنجره‌ خود یک توری نصب کنید، مواردی همچون نحوه ساخت توری پنجره، قیمت هر متر توری فلزی پنجره یا سؤال‌هایی از قبیل توری پنجره از کجا بخرم، ذهن شما را به خود مشغول می‌کنند. در پاسخ به این دغدغه‌ها باید گفت که بسته به نوع و جنس توری مورد نظر، پاسخ این پرسش‌ها متفاوت خواهد بود. بنابراین اولین قدم این است که جنس و نوع توری خود را انتخاب کنید؛ همچنین ابعاد پنجره خود را اندازه‌گیری کنید و با توجه به آن، به دنبال پاسخ پرسش‌های خود بروید.

 

توری پنجره از کجا بخرم

 

نحوه نصب توری پنجره

نصب انواع توری پنجره، یک کار حرفه‌ای و تخصصی است که بهتر است به افراد ماهر سپرده شود. با این حال نصب توری پنجره چسبی، کاری است که شاید خودتان هم بتوانید در خانه انجام دهید. بنابراین در ادامه نحوه نصب توری پنجره چسبی را توضیح می‌دهیم.

 

نحوه نصب توری پنجره


1. وسایل مورد نیاز خود از قبیل: توری، نوار چسب و چارچوب پنجره را ار فروشگاه سخت افزار تهیه کنید. سپس، قاب پنجره یا توری قدیمی را بیرون بکشید. جهت نصب توری می‌توانید از قاب خود پنجره و یا یک چارچوب جدید استفاده کنید.
2. چارچوب را روی یک سطح صاف بگذارید. نوار لاستیکی دور چارچوب را به کمک پیچ گوشتی جدا کنید تا توری قبلی خارج شود. نوار لاستیکی جداشده را حتما دور بیاندازید و مجدد مورد استفاده قرار ندهید.
3. یک صفحه توری با اندازه حداقل 3 سانتی‌متر بزرگ‌تر از چارچوب پنجره را ببرید. پیشنهاد می‌شود از توری‌های فلزی استفاده کنید. سپس توری را روی چارچوب مورد نظر تنظیم نموده و آن را سفت نگه دارید.
4. به کمک چند گیره، نوار را فیکس کنید تا توری تکان نخورد و اضافه‌های آن را ببرید و به آرامی شروع به جاانداختن نوار لاستیکی دور آن کنید. هرچه توری را سفت‌تر بکشید، کارتان بهتر و تمیزتر از آب درمی‌آید. اگر قاب مورد استفاده شما چوبی است، با کمک منگنه، توری را در جای خود ثابت نگه دارید.
5. دست آخر، راحت‌ترین راه برای ثابت نگه داشتن چارچوب پنجره در محل خود، جاانداختن آن از قسمت‌های بالای پنجره است.
 

ساخت و نصب توری پنجره
برای سرویس ساخت و نصب توری پنجره از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading