با انواع توری بالکن و روش نصب هرکدام آشنا شوید!

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
با انواع توری بالکن و روش نصب هرکدام آشنا شوید!

با استفاده از توری برای بالکن می‌توان بدون مزاحمت حشرات از هوای دل‌انگیز بیرون لذت برد و با باز گذاشتن در، نگرانی بابت ورود حشرات موذی به داخل خانه نداشت. اما مسأله مهم هنگام خرید توری این است که کدام یک از انواع توری برای نصب روی درب بالکن مناسب خواهد بود. انواع مختلفی توری وجود دارد که هر کدام مزایای خاص خود را دارند و روش نصب آن‌ها هم متفاوت است.

در این مطلب ما سعی داریم که به بررسی موارد مهم درباره توری بالکن بپردازیم و علاوه بر بیان انواع توری، چگونگی نصب توری برای تراس را هم بررسی کنیم. با ما همراه باشید. 

جنس توری برای بالکن

یکی از عواملی که می‌تواند هنگام خرید توری در انتخاب شما مؤثر باشد، جنس توری است. همان طور که اشاره کردیم توری برای تراس در انواع مختلفی وجود دارد که افراد می‌توانند با توجه به بودجه خود و نوع درب بالکن یا تراس جنسی مناسب انتخاب کنند.

ساخت توری بالکن اغلب با جنس آلومینیومی، فایبرگلس، الیاف پلی استر و... انجام می‌شود و جنس قاب این توری‌ها عمدتاً از جنس آلومینیومی، چوبی، UPVC و فلزی هستند.

 

توری برای بالکن

 

سایز توری درب تراس

با توجه به اندازه در بالکن یا تراس خود می‌توانید سایز توری مناسب برای آن را به دست‌آورید؛ به همین خاطر باید به اندازه‌گیری درب بپردازید و اندازه آن را برای تهیه قاب توری در نظر بگیرید.

البته اندازه‌گیری‌ها می‌تواند با توجه به نوع توری درب بالکن متفاوت باشد؛ به طور مثال توری‌های نوع لولایی باید کاملاً اندازه چارچوب در شما باشند تا بتوانند آن را به طور کامل پوشش دهند.

 

انواع توری درب بالکن

آشنایی با انواع توری برای بالکن به شما کمک می‌کند تا اگر قصد خرید توری برای بالکن یا تراس خود را دارید، بتوانید بهترین توری را انتخاب نمایید. توری در بالکن در چند نوع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد که شما می‌توانید با توجه به شرایط خود، یکی از آن‌ها را به عنوان حفاظ توری بالکن در نظر بگیرید. در زیر ما انواع توری را برای شما نام می‌بریم. بهتر است بدانید که نصب توری برای تراس در هر کدام از این انواع به شیوه‌ای خاص انجام می‌شود.

 

1- توری‌های پلیسه

توری‌های پلیسه‌ای یا همان آکاردئونی را می‌توان به عنوان بهترین توری برای درب بالکن معرفی کرد. نحوه باز و بسته شدن این توری‌های پلیسه‌ای به شکل کرکره است که به راحتی جمع می‌شوند. دوام و استحکام این توری‌ها بسیار عالی است و خیلی دیر خراب می‌شوند. ساخت توری بالکن پلیسه‌ای به گونه‌ای انجام می‌شود که هم بتوان آن را از راست به چپ و هم از چپ به راست با توجه به شرایط درب خود نصب کرد.

 

توری بالکن پلیسه

 

2- توری‌های مگنتی

این توری‌ها هم یکی دیگر از انواع توری درب بالکن هستند که باز و بسته شدن آن‌ها به راحتی صورت می‌گیرد. قفل‌های آهنربایی به کار رفته در آن‌ها باعث می‌شود پس از عبور و مرور از درب بالکن سریعاً بسته شود و اجازه ورود حشرات را به داخل نمی‌دهد. نصب توری بالکن آهنربایی بسیار راحت است و حتی می‌توان برای مدتی آن را از قاب در جدا کرد و هر زمان که به آن نیاز داشتید مجدداً از آن استفاده کنید. این توری برای بالکن یکی از توری‌های پرطرفدار محسوب می‌شود.

 

توری بالکن مگنتیک

 

3- توری‌های لولایی

سال‌های زیادی است که از توری‌های لولایی برای درب و پنجره استفاده می‌شود. این نوع توری برای تراس می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. طراحی و نصب توری برای تراس از نوع لولایی به گونه‌ای است که مانند درب باز و بسته می‌شوند. با توجه به جنس و اندازه قیمت توری بالکن لولایی متفاوت است. به طور کلی استفاده از این توری‌ها و باز و بسته کردن آن‌ها بسیار راحت خواهد بود.

 

توری بالکن لولایی

 

4- توری‌های ریلی

اگر بخواهیم بهترین توری برای درب بالکن را نام ببریم، می‌توانیم به توری‌های ریلی اشاره کنیم. این توری‌ها برای درب بالکن یا تراس که رفت و آمد از آن‌ها زیاد انجام می‌شود، می‌توانند گزینه‌ای عالی باشند. باز و بستن این توری‌ها کار بسیار راحتی است و حتی یک کودک می‌تواند راحت آن را باز کند.

 

توری بالکن ریلی

 

5- توری‌های رولینگ

یکی دیگر از انواع توری تراس، توری‌های رولینگ هستند. نصب توری بالکن رولینگ هم به شکل افقی و هم به شکل عمودی امکان‌پذیر است. یعنی دو نوع از این توری به صورت افقی و عمودی موجود است که با در نظر داشتن نیاز خود می‌توانید توری درب بالکن خود را به شکل رولینگ افقی یا عمودی خریداری کنید.

 

توری بالکن رولینگ

 

نصب توری برای تراس

بسیاری از مردم به دنبال حفاظ توری بالکن مناسب هستند تا بتوانند بدون دغدغه ورود حشرات به داخل از هوای بیرون استفاده کنند. همان طور که دیدید، انواع توری درب بالکن در طرح‌های مختلف وجود دارد که هر کدام از آن‌ها می‌توانند به نوبه خود گزینه‌ای مناسب به حساب آیند. اما مسأله مهم درباره توری در بالکن نحوه نصب آن است. توری درب تراس یا بالکن با توجه به ساختار و مدل توری آن نصب می‌شود.

در زیر ما شیوه نصب توری برای بالکن را در هر کدام از مدل‌ها بیان می‌کنیم.

 

نصب توری بالکن

 

نصب توری پلیسه برای درب بالکن

نصب توری برای تراس با طرح پلیسه کار دشواری نیست تنها کافی است که مراحل زیر را با دقت انجام دهید و به تمام نکات توجه داشته باشید.

 • در مرحله اول پس از درآوردن تجهیزات توری از جعبه باید تشخیص دهید که قاب‌های آن را چگونه جای‌گذاری کنید. دو قاب برای استفاده در طرفین و دو قاب برای بالا و پایین هستند. قاب پایین داری شیار آبچکان است و قاب بالایی مقداری پهنای بیشتری دارد. این قاب‌ها را باید با استفاده از گونیا کلاف کنید و چارچوب توری را آماده سازید.
 • در مرحله بعدی نصب کردن توری برای بالکن لازم است که توری پلیسه را داخل قاب قرار دهید. در هر دو طرف قاب روی بخش‌های عمودی بست‌های مشکی رنگی وجود دارد که باید توری را پس از قرار دادن درون قاب به آن‌ها فشار دهید تا محکم شوند. تعداد بست‌ها با توجه به سایز توری تراس یا بالکن ممکن است متفاوت باشد.
 • در مرحله آخر باید توری را به درب بالکن یا تراس خود متصل کنید. برای این کار یا از گیره‌های نگه دارنده استفاده نمایید یا از شخصی دیگر کمک بگیرید تا قاب را برای شما نگه دارد. پس از تنظیم توری روی در می‌توانید آن‌ها را به وسیله پیچ‌های درون با استفاده از دریل متصل کنید. این پیچ‌ها در گوشه‌های قاب روی گونیا قرار دهید و اتصال را ایجاد کنید. سپس سر پوش‌ها را روی گوشه‌ها جای‌گذاری نمایید. اکنون کار نصب توری‌های پلیسه که بهترین حفاظ توری بالکن هستند، به پایان رسید.

 

نصب توری مگنتیک یا آهنربایی درب ورودی

ساخت توری بالکن آهنربایی باید دقیقاً متناسب با اندازه درب انجام شود؛ بنابراین هنگام خرید باید حتماً این نکته را مد نظر قرار دهید. در زیر نحوه نصب توری برای تراس را بررسی می‌کنیم.

 • ابتدا پیش از هر کاری باید چارچوبی که می‌خواهید توری را به آن وصل کنید را به خوبی تمیز نمایید تا هیچ آلودگی مانع از اتصال مناسب توری تراس به آن نشود. اگر سطح چارچوب شما مانند کاشی، سرامیک، آلومینیوم یا سنگ صاف نیست و آجری، سیمانی و... است، برای اتصال توری علاوه بر چسب‌ها باید از پیچ، پونز و... برای محکم کردن توری به چارچوب استفاده کنید.
 • در مرحله بعد توری آهنربایی را روی زمین پهن کنید و آن را طوری قرار دهید که لبه‌های آن تراز باشند. در این مرحله باید دقت کنید که آهنربا‌های این توری برای بالکن کاملاً متناسب به هم بچسبند؛ زیرا پس از نصب توری بالکن باید این آهنربا‌ها بتوانند به درستی یکدیگرا جذب کنند.
 • در مرحله دیگر باید چسب‌هایی که درون جعبه بوده است را به توری در بالکن بچسبانید. یکی از چسب‌ها پهنای بیشتری دارد که برای قسمت بالایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این چسب را که با توری حالت نر و مادگی دارند، به بالا و دو طرف توری اتصال دهید و روی آن دست بکشید تا کاملاً صاف باشد.
 • پس از این کار لایه‌ای که روی چسب قسمت بالا قرار دارد را بردارید و توری را از روی زمین بلند کنید. اکنون باید توری را طوری روی چارچوب بچسبانید که از پایین چند میلی‌متر با کف فاصله داشته باشد. این کار برای سهولت در باز و بسته شدن توری درب تراس است.
 • در مرحله بعدی لایه‌های روی چسب‌های دو طرف توری را بردارید و کاملاً با دقت به چارچوب بچسبانید. دقت داشته باشید که برای چسباندن چسب‌های دو طرف توری برای بالکن توری را زیاد نکشید که بین آن فاصله ایجاد شود و آهنربا‌ها نتوانند یکدیگر را جذب کنند. نکته حائز اهمیت در نصب توری‌های مگنتی این است که چسب قوی دارند و اشتباه چسباندن توری و جدا کردن چسب می‌تواند دردسر ساز شود. حالا کار نصب توری به پایان رسیده و می‌توانید به راحتی از آن استفاده نمایید.

 

بهترین توری برای درب بالکن

 

نصب توری رولینگ برای تراس

نصب توری برای تراس با طرح رولینگ به راحتی انجام می‌شود. رولینگ ازانواع توری درب بالکن است که شباهت‌هایی با توری‌های پلیسه‌ای دارد. برای نصب این توری باید دقت کنید که در ابتدا اندازه قاب را متناسب با در دقیق مشخص کنید؛ زیرا در صورت اندازه‌گیری اشتباه امکان درست کردن آن وجود نخواهد داشت. قاب این توری‌ها ثابت است و خود طوری به صورت متحرک امکان باز و بسته شدن دارد.

این نوع توری درب بالکن از طریق یک فنر خاصیت جمع شوندگی دارد که با توجه به نوع آن که افقی یا عمودی است، توری به شکلی صاف جمع می‌شود. زمانی که قاب توری را به چارچوب در متصل کردید، نمی‌توانید مدل افقی را به مدل عمودی تبدیل کنید یا این که برعکس مدل عمودی را تبدیل به مدل افقی نمایید. ساخت توری بالکن با این طرح در انواع مختلفی صورت می‌گیرد.

 

نصب توری لولایی برای در

اگر از بین حفاظ توری بالکن نوع لولایی را برای درب بالکن خود انتخاب کرده‌اید، بهتر است نصب توری برای بالکن را با توجه به مراحل زیر انجام دهید.

 • اولین اقدام برای نصب کردن توری لولایی برای بالکن یا تراس این است که اندازه چارچوب در را به طور دقیق به دست‌آورید.
 • بعد از اندازه‌گیری باید تصمیم بگیرید که توری با چه جنسی خریداری کنید. بعد از خرید توری تراس با همان اندازه و جنس مورد نظر خود باید برای نصب روی در آماده شوید.
 • در این مرحله دقت کنید که باید دستگیره توری با دستگیره درب بالکن یا تراس در یک جهت باشند. البته اگر شرایط آن طوری بود که نتوانستید دستگیره‌ها را در یک جهت قرار دهید، مشکلی نیست.
 • اکنون لازم است که با کمک یک نفر، توری در بالکن لولایی را روی چارچوب در قرار دهید و آن را نصب کنید.
 • محل قرارگیری لولا‌ها را روی چارچوب مشخص کنید و بعد با استفاده از دریل آن‌ها را متصل نمایید. دقت داشته باشید که لولا‌ها در جهت مخالف دستگیره قرار می‌گیرند.
 • در مرحله بعد لولا‌ها را به چارچوب درب وصل کنید و پیچ‌های لولا را محکم ببندید. پس از آن برای اطمینان از درست بودن نصب توری برای تراس توری را چند بار باز و بسته کنید.

 

نصب توری ریلی درب

همان طور که گفتیم توری‌های ریلی یکی دیگر از انواع توری برای درب بالکن به شمار ‌می‌روند. این توری‌ها با انجام چند عملیات ساده و با کمی دقت به آسانی روی درب بالکن شما نصب خواهند شد. در زیر به مراحل نصب این نوع توری برای تراس و بالکن اشاره می‌کنیم.

 • پس از اندازه‌گیری‌های دقیق و تهیه توری ریلی باید هنگام نصب آن دقت کنید که جهت باز و بسته شدن توری در جهت باز و بسته شدن در باشد.
 • در مرحله بعدی دو پیچ در بالا و پایین درب توری قرار دارد، باید آن‌ها را باز کنید.
 • بعد از آن یک نوار لاستیکی سیاه روی درب قرار دارد، آن را جدا کنید و در جایی در دسترس قراردهید، زیرا بعداً به آن احتیاج خواهید داشت.
 • اکنون لبه بالایی توری را به ریل بالایی وصل کنید و لبه پایین را در مسیر ریل پایینی قرار دهید.
 • سپس چند بار توری را باز و بسته کنید که از حرکت مناسب آن مطمئن شوید. بعد از آن تنظیمات نهایی را انجام دهید و نوار لاستیکی را روی لبه بیرونی در نصب کنید.

 

طریقه شستشوی حفاظ توری بالکن

پس از نصب توری برای تراس یا بالکن ممکن است این سؤال برای شما به وجود آید که چگونه توری‌ها را مدتی پس از استفاده تمیز کنیم؟ روش‌های مختلفی وجود دارد که با به کار‌گیری آن‌ها می‌توانید انواع توری درب بالکن را شستشو دهید. برای توری‌های آهنربایی شما نگرانی نخواهید داشت؛ زیرا به راحتی باز می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را شستشو دهید. اما برای سایر انواع توری درب بالکن می‌توانید از بخارشو استفاده کنید و توری خود را تمیز نمایید.

اما اگر به بخارشو دسترسی ندارید، می‌توانید با یک جاروبرقی ابتدا گرد و غبار روی توری را از بین ببرید و سپس با یک دستمال نم دار آن را تمیز کنید.

 

قیمت توری بالکن

 

قیمت توری بالکن

قیمت توری تراس یا بالکن با توجه به انواع آن می‌تواند متفاوت باشد. به طور کلی موارد زیادی قیمت این توری‌های مورد استفاده در بالکن و تراس را تحت تأثیر قرار می‌دهند که از جمله آن‌ها می‌توان به جنس توری، نوع، اندازه توری‌ها و... اشاره کرد.

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی انواع توری برای بالکن بپردازیم و آن‌ها را به شما معرفی کنیم. با یادگیری نصب این توری‌ها می‌توانید برای جلوگیری از ورود حشرات از آن‌ها استفاده کنید و با خیال راحت درب بالکن یا تراس خود را باز بگذارید.

نصب توری برای تراس کار دشواری نیست. اما اگر خودتان امکان نصب این توری‌ها را نداشتید، می‌توانید از متخصصین این کار کمک بگیرید.

5.0 امتیاز از 1 رای


ساخت و نصب توری پنجره
برای سرویس ساخت و نصب توری پنجره از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین