توری رولینگ چیست؟

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
توری رولینگ چیست؟

توری رولینگ یکی از انواع مختلف و متنوع توری درب و پنجره بوده که در حال حاضر بسیار در معرض توجه افراد قرار گرفته است. در نصب توری برای پنجره های دو جداره معمولی، توری برای بالکن و همین طور توری درب تراس از توری رولینگ استفاده می‌شود. توری پنجره رولینگ در کنار انواع توری درب و پنجره برای جلوگیری از ورود حشرات، آلودگی و ذرات مضر هوا به منزل نقش بسزایی دارد.

ساخت توری پنجره از نوع توری رولینگ و یا انواع دیگر فقط مختص به درب و پنجره نیست امروزه ساخت انواع توری کشویی بالکن و حتی درب توری (مثلا توری درب تراس) نیز به چشم می خورد. امروزه توری رولینگ در کنار توری پلیسه و توری آلومینیومی بسیار در نصب توری درب و پنجره کاربرد دارند.

در این محتوا با انواع توری رولینگ آشنا می‌شویم و به اهمیت استفاده از حفاظ توری بالکن می پردازیم.

 

توری رولینگ بر اساس جنس و نوع کاربردش در درب و پنجره به این نام معروف است. این نوع توری پنجره در کنار توری پلیسه، توری upvc، توری آلومینیومی همگی در نصب توری درب و پنجره و توری بالکن کاربرد اساسی دارند.

در نهایت این توری متناسب با نوع درب و پنجره و نمونه‌های ارائه شده در مرکز فروش توری پنجره، برای مواردی مثل توری بالکن، در مدل‌های معمولی و خاص طراحی شده است. 

 

اهمیت توری برای بالکن چیست؟

اهمیت توری برای بالکن، زمانی مشخص می‌شود که شما برای کارهای مختلفی، نیاز به باز کردن درب بالکن دارید، در تابستانها به دلیل گرمی هوا و در زمستان هم به دلیل نیاز به تهویه هوا. به محض باز کردن درب بالکن، شاهد مگس و حشرات موذی هستید. انتخاب توری بالکن، مناسب ترین راه حل برای رفع این مشکل است. مناسب ترین توری برای بالکن، استفاده از توری رولینگ هست، که در ادامه به توضیح و بررسی آن می‌پردازیم.

اگر تمایل دارید بدانید که توری مناسب برای درب ورودی چیست، پیشنهاد می کنیم سری به محتوای انواع توری برای بالکن و درب ورودی بزنید.

 

توری رولینگ

 

توری رولینگ چیست؟

توری رولینگ یا توری جمع شو، یک توری متصل به قاب آلومینیومی و یا upvc است، که به صورت رول جمع می‌شود. تحرک توری رولینگ متناسب با نوع آن به جهات مختلف، با هدایت فنری می‌باشد که به آن متصل شده است. باز و بسته شدن مدت دار این فنر به مرور زمان منجر به آسیب این توری شده و یکی از نقاط ضعف کاربرد توری رولینگ به شمار می آید.

در این مقاله بررسی ویژگی توری رولینگ و انواع دیگر توری پنجره و همچنین توری درب تراس و توری برای بالکن ارائه شده است. با مطالعه این مطلب می‌توانید انتخابی درست را داشته باشید و از مزیت توری رولینگ بهره مند شوید.

 

توری برای بالکن

 

توری رولینگ و یا جمع شو بسیار زیبا و قابلیت کاربردی بالایی دارد؛ تنها مشکل توری رولینگ نسبت به توری‌های آلومینیومی قدیمی، در دسترس نبودن مراکز تعمیر و تعویض این نوع توری پنجره و درب است که منجر به بالا رفتن هزینه تعویض و یا ترمیم توری رولینگ می‌شود. در واقع فروش توری آلومینیومی، نسبت به توری رولینگ در دسترس تر است.

 

مزایای نصب توری رولینگ برای بالکن

درست است که توری رولینگ، به عنوان توری بالکن بسیار مناسب است، اما ویژگی های این نوع توری آنقدر زیاد است که شما برای هر قسمت از خانه که بخواهید می‌توانید از آن استفاده کنید. از جمله ویژگی های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کیفیت و ماندگاری بالا: این توری به دلیل نوع طراحی و متریال مصرفی در ساخت آن، از مقاومت و کیفیت بالایی برخوردار است.
  • راحتی در شستشو: اصلا لازم نیست نگران خراب شدن این توری هنگام شستشو شوید، چرا که به راحتی قابل شستشو است.
  • قیمت مناسب: این نوع توری برای بالکن، با توجه به ویژگی ها و کاربردهایش، دارای قیمت مناسبی است.
  • تنوع در رنگ و مدل: از آن جهت که این نوع توری دارای تنوع در رنگ و مدل است، بسیار مناسب استفاده برای بالکن است زیرا با محیط و دکوراسیون خانه به راحتی هماهنگ می‌شود.
  • مقاومت بالا در برابر نور و رطوبت : این نوع توری در برابر اشعه مستقیم آفتاب و تغییراتی که بر اثر تغییر فصل بوجود می‌آید بسیار مقاوم است.

 

انواع توری پنجره رولینگ

توری پنجره رولینگ به واسطه نوع کاربردی که دارد، به توری جمع شو و توری رولینگ معروف است. توجه به انواع توری رولینگ یک نکته حائز اهمیت در هنگام خرید این نوع توری پنجره است، توری پنجره رولینگ بیشترین استفاده را در انواع توری پنجره دو جداره upvc، توری برای بالکن و توری درب تراس دارد، در این قسمت دو نوع توری رولینگ و ویژگی توری رولینگ در هر نوع را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

انواع توری پنجره رولینگ و توری بالکن

 

توری رولینگ عمودی

نامگذاری توری رولینگ مستقیما بر اساس نوع کاربرد و نصبش روی پنجره در نظر گرفته شده است، حرکت توری پنجره رولینگ به صورتی است؛ که توری نصب شده ماننده پرده کرکره به صورت عمودی از پایین پنجره به سمت بالا کشیده می شود. این سبک توری پنجره بر اساس نحوه جایگذاری پنجره و اندازه آن قابل انتخاب و خریداری است.

 

انواع توری رولینگ- توری رولینگ عمودی

 

توری رولینگ افقی

توری رولینگ افقی همان طور که از نامش پیداست، حرکت توری پنجره را از دو سمت راست به چپ و برعکس پوشش داده و برای پنجره های بزرگ و دو سویه بیشترین کاربرد را دارد. توری رولینگ افقی به صورت یک طرفه و دو طرفه قابل کاربرد می باشد. بنابراین اگر جایی واژه توری رولینگ افقی دو طرفه را مشاهده کردید، قابلیت‌های توری رولینگ افقی را به صورت دو طرفه در نظر بگیرید. این توری می‌تواند به عنوان توری درب تراس و توری برای بالکن مناسب باشد.

 

انواع توری رولینگ  - توری رولینگ افقی

 

مصارف توری رولینگ و انواع توری تنها به ساخت توری پنجره ختم نمی‌شود و امروزه به نسبت معماری‌های جدید و بعنوان حفاظ توری بالکن و مواردی از این قبیل، سفارش درب توری را رونق بخشیده و فضای کاربردی انواع توری را گسترش داده است. در این قسمت به چند مورد پر کاربرد توری پنجره اشاره میکنیم.

 

توری رولینگ – توری پشه بند کشویی

توری پشه بند کشویی و یا توری پشه بند رولینگ و انواع دیگر توری در تولید انواع پشه بند‌ها، برای استفاده از فضای آزاد در فصول گرم کاربرد زیادی دارد؛ قابل شستشو بودن و استفاده از این توری‌ها برای درب و پنجره یکی از موارد قابل توجه در توری پشه بند کشویی می‌باشد.

 

توری کشویی بالکن

 

غیر قابل اشتعال بودن و دید منظره بیرون و نصب و جداسازی سریع این نوع توری بر قابلیت کاربردی آن افزوده است.

 

توری رولینگ – حفاظ توری بالکن

توری رولینگ در انواع حفاظ توری بالکن نیز قابل استفاده است حفاظ توری بالکن برای درب های مشرف به بالکن و استفاده از فضای بالکن مورد استفاده بوده و تولید و عرضه آن با استقبال فراوانی روبه رو شده است.

حفاظ توری بالکن و یا توری بالکن از نوع رولینگ، نمونه‌های پر کاربرد در تراس و بالکن‌های مشرف به سالن در منزل است. بنابراین با استفاده از این ایده علاوه بر محافظت منزل از عوامل آلودگی بر زیبایی فضای سالن بیفزایید. 

 

توری بالکن - توری رولینگ

 

جنس توری رولینگ برای بالکن چیست؟

در واقع یکی از مهمترین بخش‌های توری رولینگ، چهارچوب آن است. این بخش، از جنس آلومینیوم است و با نوعی رنگ، برای مقاومت بیشتر پوشش داده می‌شود. جنس اصلی خود توری هم از مواد فایبرگلاس می‌باشد.

 

مرکز فروش توری پنجره

سفارش درب توری و پاسخ این سوال که توری پنجره و توری بالکن را از کجا بخرم؟ به دلیل نسبتا جدید بودن انواع توری پنجره ممکن است سخت باشد، مرکز فروش توری پنجره را هم می توان فروشگاه های فروش انواع پرده و هم فروشگاه های آنلاین فروش لوازم جانبی درب و پنجره در نظر گرفت.

 

توری برای تراس

 

تنوع در تولید توری پنجره

انواع توری پنجره و درب علاوه بر توری رولینگ همان طور که اشاره شده توری آلومینومی و توری پلیسه را نیز در بر می‌گیرد؛ که هر کدام می‌توانند در تنوع و انواع مختلفی نیاز شما را برای نصب توری پنجره برطرف نمایند.

 

تنوع در تولید توری پنجره

 

توری پنجره در انواع مختلف امروزه در حال پیشرفت است توری پنجره ابروند نیز یکی از انواع جدید توری پنجره است. توضیح مختصری از دو نوع پر کاربرد توری پنجره به نسبت توری رولینگ را در این قسمت ارائه می دهیم.

 

توری پنجره – توری پلیسه

این توری پنجره بخاطر نحوه باز بسته شدنش به توری آکاردئونی نیز معروف است و مناسب‌ترین نوع توری برای بالکن محسوب می‌شود. توری پلیسه به دلیل جنس فایبرگلاسی و قابل شستشو بودن برای استفاده گاهی بر توری رولینگ ارجحیت داده می شود، عمر بالای توری پلیسه و راحتی تعمیر توری پلیسه دلیل دیگر انتخاب زیاد این نوع توری پنجره است.

 

توری پنجره- توری پلیسه

 

توری پنجره – توری آلومینومی

توری آلومینومی از نوع قدیمی و ابتدایی توری درب و پنجره است که به نسبت توری رولینگ هم شناخته شده تر هم قدیمی تر است ولی از نظر کاربردی به دلیل اینکه یک بار نصب شده و قابلیت جدا شدن را ندارد. همین طور در معرض تغییرات آب هوایی امکان زنگ زدگی و خراب شدن در این نوع توری پنجره زیاد بوده در حال حاضر خیلی مورد استقبال افراد قرار نگرفته است؛ ولی در بازه زمانی مشخصی به عنوان توری بالکن و یا توری درب تراس طرفداران خودش را پیدا کرده بود.

 

توری پنجره - توری آلومینیومی - توری بالکن

 

 

سخن آخر

برای استفاده از توری پنجره و درب و یا کاربرد توری برای بالکن از افراد متخصص در این زمینه، برای نصب و انتخاب توری پنجره مناسب مشاوره بگیرید. این کار در نصب توری مناسب و بهرمندی از نهایت ویژگی های کاربردی توری اهمیت دارد. توری رولینگ یکی از انواع توری پنجره است که برای انتخاب آن باید نهایت دقت را داشته باشید.

این مطلب به بیان کاربرد توری رولینگ به عنوان توری بالکن و توری درب تراس و ... اختصاص یافته است. شما می‌توانید از متخصصین "خدمت از ما" برای نصب توری درب و پنجره، یا توری بالکن، کمک بگیرید و در کوتاهترین زمان به نزدیکترین متخصص دسترسی پیدا کنید.

4.5 امتیاز از 1593 رای


ساخت و نصب توری پنجره
برای سرویس ساخت و نصب توری پنجره از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین