آشنایی با انواع جک صندلی اداری

ثبت درخواست " تعمیر صندلی اداری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آشنایی با انواع جک صندلی اداری

آشنایی با انواع جک صندلی اداری

صندلی‌های اداری امروزه بسیار مورد استفاده می‌باشند و با ساخته شدن مدل‌های جدید آن کاربردهایی بیشتر اداره‌ها دارد. صندلی‌های اداری طول عمر بالایی دارند ولی یکی از قطعاتی که استحلاک زیادی دارد و بعد از مدتی نیاز به تعویض دارد جک صندلی می‌باشد. اگر شما از صندلی اداری استفاده زیادی دارید آشنایی با انواع جک صندلی اداری می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما بکند. آشنایی با انواع جک صندلی اداری باعث می‌شود شما بتوانبد جنس خوب جک را خریداری بکنید و مجبور به هزینه اضافه برای تعویض جک صندلی در کوتاه مدت نباشید.

 

نشانه‌های خرابی جک صندلی اداری

اولین آموزش در آشنایی با انواع جک صندلی اداری این می‌باشد که شما بتوانید به درستی متوجه شوید جک شما خراب شده است یا خیر.

 • اولین نشانه می‌تواند کار نکردن جک باشد. بالا پایین نشدن صندلی یکی از دلایل خرابی جک است.
 • سفت شدن جک نیز می‌تواند نشانه خرابی جک باشد. اگر جک شما دیگر نرمی سابق را ندارد زمان تعویض آن رسیده است.
 • مناسب نبودن ازتفاع جک صندلی نیز یی از دلایل دیگر برای تعویض جک صندلی می باشد. شاید شما نیاز به ارتفاعی بیشتر برای صندلی خود دارید در نتیجه می‌توانید جکی با ارتفاع بالاتر را خریداری کنید.

خرید جک صندلی مناسب

قدمی بعدی در آشنایی با انواع جک صندلی اداری این است که شما بتوانید جک صندلی با کیفیتی بخرید. جک‌های صندلی در چند سایز با تنظیم ارتفاع متفاوت تولید می‌شوند. ارتفاع های استاندارد برای جک‌های صندلی 8،10،12،22 سانتی‌متری می‌باشند. تمامی جک‌های صندلی موجود در بازار وارداتی هستند و 99% جک‌های صندلی واردتی از 3 کشور آلمان،تایوان و چین وارد ایران می‌شوند. پیدا کردن جک‌های آلمانی در بازار مقداری دشوار بوده چون قیمت بالایی دارند و واردات کالا از کشورهای اروپایی سخت شده است.

از جک‌های آلمانی در ساخت صندلی‌های مدیریتی و سنگین استفاده می‌شود و معمولا در صندلی‌های عادی از این نوع جک استفاده نمی‌کنند.

دو نمونه دیگر از جکهای صندلی اداری تایوانی و چینی هستند که بسیار شبیه به هم بوده و کسانی که اطلاع کافی از تفاوت های ظاهری این دو جک ندارند معمولا اشتباهی خرید می‌کنند. کیفیت جک تایوانی از نمونه آلمانی پایین تر است ولی از جک چینی بسیار با کیفیت تر می‌باشد. جک های چینی بسیار زود خراب شده و باعث دردسر شما می‌شوند. ولی چگونه می‌توان جک تایوانی را از جک چینی تشخیص داد؟

 

تشخیص جک صندلی اصل از مدل تقلبی

 • روش دیگر جنس فلز است شما می‌توانید جنس فلز استفاده شده در جک را تشخیص دهید با دقت به آلیاژ فلز توجه کنید.
 • اولین و بهترین روش این است که نمونه‌ایی کاملا مشابه از جک خود را خریاری کنید. برای این کار بهتر است جک صندلی خود را همراه داشته باشید و با دقت به جزئیات توجه کنید. در نمونه‌های تایوانی نوشته ساخت تایوان بر روی جک حک شده و اطالاعات دیگری نیز در کنار آن حک می‌شود.
 • خرید از مراکز و فروشگاه های معتبر همراه با دریافت فاکتور و گارانتی نیز یکی از ملزومات خرید جک صندلی اصل می‌باشد. اگر فروشنده از گارانتی محصول و تضمین کیفیت خود داری کرد شما باید به اصل بودن آن محصول شک کنید.

تعویض جک صندلی اداری

مراحل تعویض جک صندلی اداری

 1. برای تعویض جک صندلی اولین کار این است که صندلی را بر عکس کرده و در جایی محکم بگذارید که تکان نخورد. سپس با مشاهده مرکز پایه‌های صندلی چرخ دار ادامه میله جک صندلی را می‌بینید. برای خارج کردن پای‌ها از جک باید با استفاده از چکش و یک تخته چوب به مرکز این فلز ضربه بزنید. تخته چوب را بر روی انتهای فلز بگذارید و بر روی آن ضربه بزنید. معمولا بین 2 تا 3 ضربه کافی است و پای‌های از جک جدا می‌شوند.
 2. پس از جدا کردن جک از پایه ها باید جک را از کفی صندلی جداکنید. محفظه‌ایی که سر جک در آن قرار دارد را با پیچ گوشتی و یا آچار فرانسه باز کنید. پس از باز کردن شما نیاز به خرج کردن جک از فلز محافظ دارید. برای این کار با همان چوب و چکش به آن ضربه بزنید تا جک بیرون بیاید.
 3. مرحله بعد جا زدن جک در محل خود است. جک جدید را باید در فلز محافظ قرار دهید. پس از جای گیری جک در محفظه محافض پایه هارا بر  روی انتهای جک قرار دهید.
 4. پس از انجام این کارها تعویض جک صندلی اداری شما به پایان رسیده و شما می‌توانید از صندلی خود استفاده کنید.
 5. آخرین مرحله آشنایی با انواع جک صندلی اداری آموزش تعویض جک است. تعویض بیشتر جک‌ها نیاز به ابزار خاصی ندارد و با استفاده از پیچگوشتی و آچار فرانسه و چکش انجام می شود.

 

قطعات دیگر صندلی اداری

آشنایی با انواع جک صندلی اداری کافی نیست. بهتر است شما با سایر قطعات دیگر که کاربردی و مهم هستند نیز اشنا باشید.

پایه صندلی

پایه صندلی اداری معمولا از 5 پر ساخته شده است. جنس پایه صندلی می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

 • مدل فولادی نیز برای پایه‌های صندلی ساخته می‌شود که جنس آن محکم است ولی وزن آن بالا بوده و خیلی مورد پسند افراد نیست.
 • جنس پلی پروپیلن یک نوع پلاستیک است که وزن کمی دارد و قیمت آن پایین‌تر از سایر مدل‌ها است. این نوع جنس برای تحمل وزن‌های بالا مناسب نیست.
 • جنس آلمینیومی یکی از رایج ترین‌ها می‌باشد. آلمینیوم سبک و مقاوم بوده و کاربرد زیاید دارد. همچنین آلمینیوم زیبایی خوبی به صندلی داده و آن را زیباتر می‌کند.

 

چرخ صندلی

چرخ صندلی نیز یکی از قسمت‌های  پر کاربرد است. تمامی چرخ‌های یک صندلی باید از یک مدل و یک سایز باشند. تعیض چرخ صندلی بسیار ساده بوده وه معمولا در مدت زمان کوتاه و هزینه کم می‌توان چرخ معیوب را تعویض کرد.

 

آشنایی با انواع جک صندلی اداری

 

دسته صندلی

دسته صندلی کمک کننده برای کم کردن فشار از روی شان و کتف می باشد. دیته های موجود در بازار به چند مدل مختلف طراحی و ساخته می‌شوند که در ادامه آن‌ها را برای شما شرح می‌دهیم.

 • طراحی دسته به شکل حلقه‌ایاین نوع طراحی زیبایی خوبی دارد ولی یکی از اشکالات آن ممکن نبودن نمظیم ارتفاع دسته است.

 • طراحی T شکل نیز یکی از مدل های طراحی دسته است که در دو مدل ثابت و مدل قابل تنظیم ارتفاع ساخته می‌شود. مدل تنظیم ارتفاع بهتر است زیرا با تنظیم مناسب آن از وارد آمدن فشار به گردن و شانه ها جلو گیری می‌شود

4.5 امتیاز از 1681 رای


تعمیر صندلی اداری
برای سرویس تعمیر صندلی اداری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین