ضدعفونی میوه و سبزیجات

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
ضدعفونی میوه و سبزیجات

بدن انسان به ویتامین‌ها و مکمل‌های زیادی برای سرحال ماندن نیاز دارد. تمام این ویتامین‌ها و مکمل‌ها در میوه و سبزیجات یافت می‌شود. در این روزهای سخت شیوع ویروس کرونا باید بیشتر از همیشه برای مقاوم سازی ایمنی بدن از میوه و سبزیجات استفاده کنیم. پس باید برای ضدعفونی میوه و سبزیجات تازه در این روزها با دقت عمل کنیم و به طور صحیح آن‌ها را بشوییم. برای شستن و ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات تازه چند روش وجود دارد، که ما در این متن به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

روش شستشوی اولیه میوه ها و سبزیجات

 

ضد عفونی میوه و سبزیجات

 

در ابتدا آنها را در یک سبد جداگانه قرار دهید، و بعد دست‌های خود را بشویید. و بعد با دستکش آشپرخانه شروع به شستشوی دانه به دانه میوه‌ها بکنید؛ و سپس دوباره آنها را درون سبد قرار دهید و روی آن‌ها آب بریزید؛ و بگذارید دو دقیقه درون آب بمانند. اگر گل و لای آن‌ها زیاد بود با اسفنجی نرم آن‌ها را پاک کنید.

بهتر است تمام برگ‌های روی میوه‌ها را جدا کنید تا باعث انتقال آلودگی نشوند.

 

نحوه تهیه ضدعفونی میوه و سبزیجات به روش خانگی

 

ضدعفونی سبزیجات

 

برای ضدعفونی میوه و سبزیجات مقداری جوش شیرین را در آب بریزید و میوه سبزیجات را به مدت چند دقیقه درون آن قرار دهید؛ سپس دوباره آنها را با دقت شستشو دهید تا اثری از جوش شیرین بر روی میوه و سبزیجات نماند. این روش ساده ترین روش ضدعفونی میوه و سبزیجات است.

یکی دیگر از روش‌های ضد عفونی میوه و سبزیجات اضافه کردن چند قطره مایع ظرف شویی به آب است. سپس طبق دستور قبل عمل کنید.

 

6 توصیه برای شستشوی سبزیجات

  • مصرف بیش اندازه مایع ظرف شویی مضر است اما بخاطر ویژگی انگل زدایی و ضدعفونی کننده سبزیجات و میوه ها نباید آن را حذف کرد. اما باید در مقدار مصرف دقت کرد.
  • برای حفظ ظاهر سبزیجات بهتر است آنها را با آب خنک شسشتشو دهید.
  • به دلیل شستشوی سبزیجات تخمهای انگلها به سطح آب می‌آیند و به همین دلیل باید آب را به آرامی دور بریزید. تا انگل‌ها دوباره بر روی سطح سبزیجات ننشینند.
  • هنگام شستشو و ضدعونی سبزیجات برگ دار مانند:کاهو و یا کلم دقت کافی را برای از بین بردن و ضدعفونی کردن آنها داشته باشید چون تمام کثیفی‌ها بین برگ‌ها می‌نشینند. می‌توانید از روش نگهداری چند دقیقه ای در آب با مایع ظرفشویی استفاده کنید. تا کامل گل و لای بین برگ‌ها از بین رود.
  • سبزی‌ها را نشسته درون یخچال قرار ندهید، زیرا میکروب و انگل‌های بسیاری در آن وجود دارد و ممکن است در یخچال باقی بمانند. حتما آنها رابشویید و بگذارید آب آنها از روی سطح برگ خشک شود سپس درون یک پارچه خشک آنها را قرار دهید و در یخچال بگذارید.
  • برای شستشوی سبزیجاتی که روکش پوستی دارند، می‌توانید از محلول آب و مایع ظرفشویی یا جوش شیرین استفاده کنید؛ و با دست یا فرچه آن‌ها را شستشو دهید.

 

ضدعفونی میوه و سبزیجات با سرکه سفید

برای ضدعفونی میوه و سبزیجات میتوان از محلول آب ولرم و مقداری سرکه سفید استفاده کرد. به این روش که بعد از تهیه محلول ضد عفونی میوه و سبزیجات،آنها را درون آن به مدت نیم ساعت بگذارید و سپس با آب سرد شستشو دهید. اسیدی بودن سرکه به ضدعفونی میوه و سبزیجات بسیار کمک میکند و میکروب و باکتری و ویروس‌ها را از بین می‌برد.

 

ضد عفونی سبزیجات با سرکه سفید

 

کلام آخر

برای داشتن سلامتی باید تغذیه سالم داشت و تغذیه سالم هم به شستشو و ضدعفونی میوه وسبزیجات بستگی دارد. اگر در ضدعفونی میوه و سبزیجات دقت نکنید ممکن است اتفاقات ناگواری رخ دهد. به خصوص در این روزهایی که ویروس کرونا دارد بر اثر بی احتیاطی و رعایت نکردن نکات بهداشتی جان بسیاری از مردم را می‌گیرد.
 

4.5 امتیاز از 3049 رای


برچسب‌ها:
ضد عفونی منزل و محل کار
برای سرویس ضد عفونی منزل و محل کار از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین