چگونه از خود و خانواده مان در برابر کرونا محافظت کنیم؟

ضد عفونی منزل و محل کار
شما در حال مطالعه مجله "خدمت از ما" هستید
چگونه از خود و خانواده مان در برابر کرونا محافظت کنیم؟

این روزها ما ماندیم و خانه و انبوهی از اطلاعات در رابطه با کرونا! واقعا برای شکست کرونا، این ویروس کوچک نفس گیر چه باید کرد؟ ویروس کرونا در صدر اخبار و موضوعات صحبت‌ها شده است. در این روزها اخبار و دستورالعمل‌های متفاوتی در مورد کرونا می‌خوانیم. رعایت نکات ساده در کارهای روزانه از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری خواهد کرد. کارهایی مانند خرید برای منزل، ورود به منزل، رفتن به سرکار حتما باید طبق دستورالعمل‌های صحیح انجام شوند. در این مطلب سعی کردیم تمامی مواردی که لازم است برای مقابله با کرونا بدانیم را به صورت خلاصه بیاوریم.  با به اشتراک گذاشتن این نوشته با دوستان و آشنایان خود، در آگاه کردن دیگران سهیم باشید. 

 

نحوه شستشوی دست‌ها 

برای در امان ماندن از بیماری‌ها، میکروب‌ها و ویروس‌ها، نحوه صحیح شستشوی دست‌ها اهمیت دارد. در عکس زیر نحوه شستشوی دست‌ها را مشاهده می‌کنید:

تصویر: نحوه شستشوی دست‌ها

 

راهکار صحیح عمومی در مقابله با کرونا

در زمان شیوع بیماری‌ها رفتار صحیح جمعی ما اهمیت پیدا می‌کند. با انجام دادن و یا انجام ندادن برخی از کارها می‌توانیم به میزان قابل توجهی، از ابتلا به کرونا جلوگیری کنیم. 

 

راهکارهای صحیح برای ورود به خانه

درست است که در زمان شیوع کرونا بهتر است در منزل بمانید، اما در صورتی که مجبور باشید از منزل خارج شوید، در بازگشت به خانه موارد زیر را رعایت کنید. 

در این روزها اگر شما تنها فردی هستید که به بیرون از منزل رفت و آمد دارید، وظیفه دارید بیشتر از دیگران مراقب باشید و نکاتی را در محیط کار و همچنین هنگام ورود به خانه رعایت کنید.

پیشگیری از کرونا

 

[مطلب مرتبط: نحوه ضد عفونی کردن لباس ها]

 

راهکار صحیح مصرف غذا و میوه‌ها

در این روزها سعی کنید از غذاهای با ارزش خوراکی بالاتر مانند ویتامین‌ها و پروتیین‌ها استفاده کنید و مصرف روغن و غذاهای چرب مانند سوسیس و کالباس و غذاهای فرآوری شده را به حداقل برسانید. همچنین می‌توانید برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود از معجون و نوشیدنی‌های مقوی استفاده کنید.

پیشگیری از کرونا

 

راهکار خرید و رفتن به مراکز خرید

به یاد داشته باشید که مراجعه به مراکز خرید شلوغ در این روزها خطر ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد. سوپرمارکت‌ها و پمپ بنزین‌ها به اندازه بیمارستان‌ها از مناطق پرخطر در شهرها هستند. سعی کنید در این مکان‌ها به طور صحیح عمل کنید و به فکر سلامت خود و دیگران باشید.

پیشگیری از کرونا

 

هنگام بازگشت به منزل از خرید

پس از اینکه از خرید به منزل بازگشتید، دقت کنید که تمامی وسایل خریداری شده باید ضدعفونی شوند. برای ضد عفونی میوه و سبزیجات می‌توانید از محلول سرکه و نمک یا مواد ضدعفونی کننده میوه و سبزی استفاده کنید. 

ویروس کرونا و ضد عفونی میوه و سبزیجات

 

راهکارهای صحیح در محیط کار برای مقابله با کرونا

با گسترش شیوع کرونا در ایران و تعداد زیادی از شهرها، ساعات کاری به حداقل رسیده است. اما بعضی افراد با رعایت نکات بهداشتی در محیط کار می‌توانند همچنان فعالیت کاری و اقتصادی خود را داشته باشند.

در محیط کار حتما رعایت نکات زیر را فراموش نکنید:

کرونا در محیط کار

 

[مطلب مرتبط: طرز تهیه محلول ضد عفونی کننده خانگی]

 

راهکار سفرهای ضروری

به هیچ عنوان سفرهای غیرضروری در این روزها توصیه نمی‌شود. با مسافرت به شهرهایی که تعداد مبتلایان کرونا پایین هست، هیچ تضمینی برای در امان ماندن نیست. اما اگر سفر کاری یا ضروی برای شما به وجود آمد، نکات بهداشتی را بیش‌تر از پیش رعایت کنید و همچنین:

کرونا در سفر

 

از آنجایی که ویروس کرونا برای افراد بزرگسال خطرات بیشتری را به همراه دارد، سعی کنید رفتن به منزل افراد میانسال و پیر را به زمان بهتری موکول کنید تا از عزیزانتان مراقبت کنید. در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک گذاری این نکات، دیگران را نیز آگاه کنید.

 

4.66 امتیاز از 140 رای

ضد عفونی منزل و محل کار

برای سرویس ضد عفونی منزل و محل کار از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با ضد عفونی منزل و محل کار

مطالب مرتبط با ضدعفونی منزل و خودرو

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading