تتو خط چشم

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تتو خط چشم

تتو خط چشم از دسته آرایش‌های دائمی صورت است که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. از دلایل گسترش تتو خط چشم و دیگر آرایش‌های دائمی، علاقه به داشتن چهره مرتب و آراسته به صورت همیشگی است. همچنین اگر جز افرادی باشید که وقت کافی برای آرایش هرروزه ندارند، این روش برای شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

تتو خط چشم به افرادی که دارای مژه‌های کوتاه و کم‌رنگ و چشمانی بی حالت هستند، جلوه ای جذاب‌تر از همیشه می‌بخشد که به صورت 24 ساعته با آن‌ها است و نیازی به پاک کردن ندارد. اگر شاغل باشید، به آرایش علاقه‌مند باشید ولی توامان وقت کافی برای این کار نداشته باشید یا توانایی شما در آرایش کردن تعریفی نداشته باشد، گزینه تاتو خط چشم برای شما بسیار مناسب است.

تتو خط چشم معمولا در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی، توسط تتوکار ماهر انجام می‌شود. تتوکار بسته به مدل چشم و ابروی شما، بهترین سبک خط چشم را برمی‌گزیند. همچنین مهارت کافی دارد تا خط چشم را در عمق مناسبی از پوست تتو کند که علاوه بر رنگ گرفتن به حد کافی، مویرگ‌ها را پاره نکند.

از آنجایی که تتو خط چشم یک آرایش دائمی است و تا چهار سال با شما باقی می‌ماند، مهم است که به خوبی تحقیق کنید و سراغ یک تتوکار ماهر بروید. خط چشم مناسب با مدل چهره خود انتخاب کنید و در نهایت یک تتوی بی عیب و نقص و بدون آسیب به چشم داشته باشید. در ادامه مطلب با ما باشید تا در این باره بیشتر صحبت کنیم.

تتو خط چشم چگونه انجام می‌شود؟

پیش از شروع کار، باید مطمئن باشید که محیط اطراف چشم از هرگونه مواد آرایشی تمیز شده باشد. تتوکار به عنوان اولین قدم ناحیه پلک را با مواد مخصوص، ضد عفونی می‌کند. سپس با پمادهای موضعی بی حسی، پلک را بی حس می‌کند تا فرآیند انجام تتو برای شما آزاردهنده نباشد.

در مرحله بعدی و پیش از شروع تتو، خط چشم باید مواد آرایشی قابل شستشو طراحی شود. این کار برای حاصل شدن اطمینان از مطلوبیت نتیجه، لازم است. با طراحی خط چشم، قرینگی و شکل آن پیش از دائمی شدن برای شما قابل بررسی است و همچنین در صورت راضی نبودن از مدل، می‌توانید از تتوکار بخواهید که مدل آن را تغییر دهد.

مرحله طراحی پیش از تتو، مرحله بسیار مهمی است. زیرا در این بخش، شما مشغول آزمون خطا و تست مدل برای یک آرایش دائمی چهار ساله هستید. پس مهم است که پیش از اقدام به ثبت تتو خط چشم، حتما از مدل آن رضایت کافی داشته باشید. پس از طراحی، تتوکار با استفاده از جوهر و قلم مخصوص، خط چشم را تتو و تثبیت می‌کند.

 

بهترین تاتو خط چشم بانوان

 

انواع تاتو خط چشم برای چهره‌های مختلف

برای انتخاب مدل خط چشم، باید به شکل چشم‌ها توجه کرد. تتوکار با توجه به تجربه ای که به دست آورده، می‌تواند مدل چشم را تشخیص دهد و خط چشم مناسب چهره‌تان را به شما پیشنهاد کند. برای هر مدل از چشم، مثل چشم پف کرده، چشم کوچک، چشم گربه ای، چشم به سمت پایین، چشم بادامی و ... یک مدل مناسب تتو خط چشم وجود دارد که می‌تواند شما را زیباتر نشان دهد.

پس پیش از اقدام به تتو خط چشم، از تتوکار خود بخواهید که با توجه به مدل چشم شما، یک یا چند نوع خط چشم پیشنهاد دهد و حتی آن‌ها را پیش از تتو، با مواد آرایشی معمولی تست کند. به این ترتیب می‌توانید مدل خط چشم مورد علاقه خود را انتخاب کنید و چهره خو را زیباتر از همیشه ببینید.

برای مثال، برای چشم‌های کوچک باید خط چشمی تتو کرد که چشم‌ها را درشت‌تر و بزرگ‌تر نشان دهد. به این منظور باید از خط چشم‌های ظریف و نازک استفاده کرد. خط چشم‌های پهن، چشم‌ها را ریزتر نشان می‌دهند و برای این دست از افراد مناسب نیستند. برای چشم‌های پف‌دار باید از خط چشمی استفاده کرد که خواب‌آلودگی و پف آن را کمتر کند، خط چشم پهن همراه با سایه مناسب این چشم‌ها است.

مثال دیگر از تناسب مدل چشم و تتو خط چشم، بررسی چشم‌های رو به پایین است. منظور از چشم‌های رو به پایین، افتادگی چشم و پلک نیست؛ بلکه گوشه‌های خارجی این چشم‌ها به سمت پایین هستند. یک خط چشم گربه ای با زاویه 45 درجه که ادامه‌دار باشد برای چشم‌های رو به پایین مناسب هستند و آ‌ن‌ها را بازتر نشان می‌دهند.

 

مراقبت‌های بعد از تتو خط چشم بانوان

 

مراقبت‌های لازم بعدد از تتو خط چشم

مراقبت‌های اولیه پس از تتو خط چشم، اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر این مرحله را درست پشت سر بگذارید هم به پخش نشدن جوهر خط چشم کمک زیادی کرده اید و هم ماندگاری آن را بالا می‌برید. تجربه نشان داده اکثر افرادی که این مراقبت‌ها را به درستی انجام می‌دهند، کمتر نیاز به ترمیم تتو یا میکروپیگمنتیشن چشم پیدا می‌کنند.

این مراقبت‌ها به هیچ وجه سخت نیستند، ولی دانستن آن‌ها بسیار مهم است. نکاتی که باید رعایت کنید به شرح زیر اند:

  • تا چهار روز به هیچ عنوان پوست را در معرض آب قرار ندهید و محل تتو را نشویید. این کار به تثبیت رنگ جوهر و پخش نشدن آن کمک می‌کند.
  • روزی سه بار به آرامی و با ملایمت، پماد ویتامین آ چشمی (و نه آ.د) را به محل خط چشم بمالید.
  • روزی یک بار با دستمال مرطوب کودک، پلک‌های خود را تمیز کنید. در نظر داشته باشید که دستمال را روی سطح پوست نکشید؛ بلکه به صورت ضربه‌ای و با کمترین فشار ممکن این کار را انجام دهید. سپس محل را با ویتامین آ مرطوب کنید.
  • هرگز چشم‌هایتان را نمالید و پلک‌هارا نخارانید.

بعد از چند روز زخم سطح تتو خشک شده و می‌ریزد و خط چشم کمی کمرنگ می‌شود. این کاملا طبیعی است. اما میزان ریزش پوست در هرکس متفاوت است. برای بعضی ممکن است بیشتر از بقیه باشد و خط چشم تا حد زیادی کمرنگ شود. در این صورت بنا به تشخیص تتوکار نیاز به ترمیم خط چشم خواهید داشت تا رنگ آن تثبیت شود.

سخن نهایی

در این مطلب پیرامون یکی از سبک‌های آرایش دائمی صورت صحبت کردیم. تتو خط چشم یکی از راهکارهای ایجاد آرایش دائمی صورت است. در مورد نحوه انجام تتو خط چشم و همچنین خط چشم‌های مناسب برای هر مدل چهره مطالبی بیان شد. مراقبت‌های اولیه پس از انجام تتو خط چشم بسیار مهم هستند، نکات این مبحث نیز به طور کامل در این متن بررسی شد.

4.5 امتیاز از 1085 رای


میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن
برای سرویس میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین