فنگ شویی رنگ ها

ثبت درخواست "دکوراسیون منزل"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
فنگ شویی رنگ ها

فنگ شویی رنگ ها چیست؟

علم فنگ شویی از جمله جدیدترین علومی است که در زمینه های مختلف من جمله فنگ شویی رنگ ها وارد شده است. تمامی عناصر، اجزا و رنگ هایی که در اطراف ما وجود دارد به نوعی بر روی ما تاثیر خواهد گذاشت. در گذشته به این موضوع زیاد توجه نمی شد تا این که امروزه علم فنگ شویی به صورت قاطع و بدون هیچ گونه شکی به مردم ثابت کرده است که حتی رنگ لباسی که به تن دارند می تواند سطح انرژی بدن آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

به همین دلیل است که توصیه می شود در نقاشی ساختمان به اصل فنگ شویی رنگ ها بیشتر توجه شود.

 


مواردی که این روزها در زمینه فنگ شویی رنگ ها مورد توجه مردم است :

  • فنگ شویی رنگ اتاق خواب
  • رنگ ثروت در فنگ شویی
  • رنگ مبلمان در فنگ شویی
  • فنگ شویی رنگ مبل
  • فنگ شویی ساختمان

 

فنگ شویی رنگ اتاق خواب

 

رابطه روح انسان با رنگ ها

روح و روان انسان به حدی ظریف و آسیب پذیر است که شاید مواردی که شما به آن فکر نمی کنید، می تواند شما را از نظر روانی به فردی افسرده و یا شاداب تبدیل نماید. یکی از مهمترین شاخه های روانشناسی، به روانشناسی رنگ ها تعلق دارد و امروزه فنگ شویی رنگ ها نیز صحنه ای بر یافته های این بخش از علوم روانشناسی است. اگر چه فنگ شویی یک علم قدیمی است ولی اخیرا در طراحی و معماری خانه ها وارد شده و نقاشی ساختمان را متاثر می کند.

 


همه چیز درباره فنگ شویی رنگ ها

در مورد بیان تاثیر رنگ ها بر انسان همین اندازه بدانید که فنگ شویی رنگ ها معتقد است از رنگ می توان برای درمان استفاده نمود. لذا نوع رنگ هایی که برای نقاشی ساختمان به کار می رود می تواند بر روی سلامت روحی و جسمی، شرایط کاری انسان، زندگی اجتماعی و... تاثیر بگذارد. نوع رنگ هایی که انتخاب می کنید باید به گونه ای باشد که نه تنها سطح انرژی بدن شما را در حد متعادل نگه دارد بلکه شما ار از نظر روحی، شاداب و سرحال نگه دارد.

در نتیجه در راستای تحقق به اصول فنگ شویی رنگ ها لازم است به موارد زیر توجه کنید:

 

1- فنگ شویی رنگ ، بر اساس میزان نور طبیعی

یکی از مهمترین فاکتورها در تحقق فنگ شویی رنگ ها این است که رنگ انتخابی برای نقاشی ساختمان با میزان نور ورودی در منزل مطابقت داشته باشد که در نهایت یک محیط روشن به دست آید. روشنایی خانه به شدت بر شرایط روانی شما تاثیر گذار است. خانه ای که تاریک است، دلگیر بوده و شما را بی روح می کند. در نتیجه براساس اصل فنگ شویی رنگ ها در خانه هایی که کمترین نور خورشید وارد می شود، باید از رنگ های روشن برای نقاشی ساختمان استفاده شود.

 

 2- نقاشی هر قسمت، بر حسب کاربرد

بر طبق اصول فنگ شویی رنگ ها شما باید در نقاشی ساختمان به کاربرد هر قسمت توجه داشته باشید. برای مثال سالن پذیرایی محلی است که مهمان ها در آنجا دور هم جمع شده و به گفتگو، شادی و... می پردازند. از طرفی خود اعضای خانواده نیز برای دور هم جمع شدن، به سالن می روند لذا باید براساس روانشناسی رنگ ها از رنگ هایی در این قسمت استفاده نمود که سطح انرژی بدن را بالا برده و به انسان شادابی می بخشد. برعکس این مورد، در اتاق خواب است. در اُتاق خواب، که محلی برای استراحت است باید از رنگ های آرام و ملایم برای نقاشی ساختمان کمک گرفت.

 

3- حفظ تعادل رنگ ها

فنگ شویی رنگ ها تاکید می کند که برای هر عنصری در دکوراسیون منزل و ساختمان باید از رنگ خاص آن استفاده نمود به گونه ای که تعادل رنگ ها هم رعایت شود. برای مثال فرض کنیم که شما رنگ مبلمان منزل را آبی انتخاب کرده اید اکنون اگر دیوارها را هم آبی کنید، محیط بسیار سرد به نظر رسیده و در زمستان ها دردسر خواهید داشت زیرا از نظر روانی هر بار که به رنگ های آبی نگاه می کنید، حس می کنید که همه جا سرد است در نتیجه باید از وسایل گرمایشی بیشتری استفاده کنید. با این ترکیب رنگ، تعادل را در محیط از بین برده اید. باورش کمی سخت است اما رنگ ها تاثیر بالایی بر روح و روان ما دارند.

 

رنگ مبلمان در فنگ شویی

 

4- خاصیت درمانی رنگ ها چیست؟

همان گونه که ذکر کردیم اصلی در فنگ شویی رنگ ها وجود دارد که بیان می کند هر رنگی خاصیت درمانی خاص خود را دارد و این موضوع از نظر روانشناسی رنگ ها هم به اثبات رسیده است به همین دلیل است که توصیه روانشناسان این است قبل از این که نقاشی ساختمان را آغاز نمایید، حتما بار روانی هر رنگ را به دقت مطالعه کنید. یکی از بیماری هایی که امروزه در میان کودکان وجود دارد این است که به بیش فعالی مبتلا می شوند.

در این بیماری سطح انرژی بدن کودک به حدی بالا است که فقط در حال جنب و جوش بوده و حتی تمرکز بر روی درس ندارد. روش های درمانی مختلفی برای این بیماری وجود دارد که فنگ شویی رنگ ها یکی از این موارد است. این که شما چه رنگ لباسی را به فرزند خود پوشانده و در نقاشی ساختمان از چه رنگ هایی استفاده کنید، به شدت روند درمان را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

5- انتخاب هوشمندانه در ترکیب رنگ ها

تعادل در فنگ شویی رنگ ها به نوع ترکیب رنگ انتخابی نیز بر می گردد. بسیاری از افراد تمایل دارند برای نقاشی ساختمان خود از ترکیب چند رنگ استفاده کنند. اما این که شما چه ست رنگی را برای این منظور بر می گزینید، اهمیت زیادی دارد. با توجه به اهمیت روانشناسی رنگ ها شما باید به سراغ ترکیبی بروید که علاوه بر زیبایی، انرژی متعادل و مطلوبی داشته و البته برای هر قسمت از ساختمان مناسب باشد. به این معنا که اگر برای سالن پذیرایی از رنگ های شاد و مهیج استفاده می کنید، برای اتاق خواب باید به سراغ رنگ های ملایم و آرام بخش بروید.

 

6- ارتباط فنگ شویی رنگ ها و اشتهای انسان

توجه داشته باشید که فنگ شویی رنگ ها معتقد است رنگ به شدت بر روی اشتهای انسان تاثیر می گذارد. اگر شما رژیم لاغری داشته و می خواهید وزن خود را کاهش دهید، در ظروفی غذا بخورید که به صورت کاذب، بی میلی را به شما القا می کند. و یا در محیطی غذا بخورید که چنین رنگ هایی به کار رفته اند. به طور کلی در نقاشی آشپزخانه رنگ هایی را اعمال کنید که تعادلی در اشتها و رغبت به غذا در شما ایجاد کرده و منجر به کم خوری و یا پرخوری نشود.

 

رنگ ثروت در فنگ شویی

 

 

کلام پایانی

در این مقاله تمام سعیمان را کردیم تا شما را با علمی آشنا کنیم که با وجود اینکه همه حس می کنیم یک علم جدید است، ولی در اصل یک علم قدیمی است که راهنمای اجداد ما بوده است. امیدواریم این نوشتار برای شما هم کاربردی باشد.

دکوراسیون منزل
برای سرویس دکوراسیون منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading