اصول صحیح چیدمان مبلمان

ثبت درخواست " دکوراسیون منزل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
اصول صحیح چیدمان مبلمان

چیدمان مبلمان از اهمیت خاصی جهت طراحی دکوراسیون منازل و یا حتی ادارات برخوردار می‌باشد. بنابراین لازم است جهت انجام آن از مهم‌ترین اصول چیدمان مبلمان پیروی شود. فراموش نکنید که متناسب بودن نحوه چیدمان مبلمان و اندازه مبل‌ها در زیبا به نظر رسیدن فضای شما به بسیار مهم می‌باشد.

 از این رو به شما توصیه می‌کنیم که جهت دکور کردن لوازم منزل خود حتماً با اصول صحیح چیدمان مبلمان که در ادامه این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" برای شما ذکر می کنیم آشنا شوید؛ تا بتوانید دکوراسیونی جذاب و زیبا در منزل یا محل کار خود داشته باشید.

آشنایی با اصول صحیح چیدمان مبلمان در هر فضا

فراموش نکنید که ابتدا لازم است شما سلیقه و خلاقیت خود را در نظر داشته باشید. اما آشنایی با اصول چیدمان مبلمان و رعایت آن‌ها در دکور کردن منزل می‌تواند تاثیر بسیار چشمگیری در دکوراسیون فضای شما داشته باشد. از این رو در ادامه به ذکر نکاتی خواهیم پرداخت که می‌توانند به شما در این راه کمک بسیاری کنند.

 بهتر است در ابتدا این نکته را به خاطر داشته باشید که اصول صحیح چیدمان مبلمان می‌تواند در فضاهای مختلف به گونه‌ای متفاوت باشد. به عنوان مثال چیدمان مبلمان در فضای نشیمن بزرگ با فضای نشیمنی راهرو مانند و باریک بسیار تفاوت خواهد داشت. پس با ما همراه باشید تا با این نکات آشنا شوید.

 

فضای نشیمن طولانی و باریک

برای قرار دادن مبلمان در فضاهای طولانی و باریک لازم است در ابتدا به یاد داشته باشید که نگه داشتن مقداری فضای خالی میان چیدمان مبلمان از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین شما می‌توانید برای حفظ تعادل بصری با قرار دادن یکی از مبلمان در میان فضای طولانی و باریک، سالن خود را بدون نیم تقسیم کنید و نیمه دیگر را با قرار دادن کنسول آینه و یا سرویس مبلمان دیگری دکور کنید.

این نکته را به خاطر بسپارید که یکی از رازهای جذاب به نظر رسیدن دکوراسیون می‌تواند در برقراری توازن و تعادل میان چیدمان وسایل موجود در سالن باشد. از این رو رعایت این نکته را حتما را در اولویت خود قرار دهید.

 

اصول صحیح چیدمان مبلمان

 

 فضای نشیمن بزرگ

 زمانی که قصد دارید به چیدمان مبلمان در فضای نشیمن بزرگ بپردازید، لازم است تا حد امکان تک تک مبل‌ها را به گونه ای در روبروی هم قرار دهید و با رعایت فاصله میان آن‌ها از ایجاد فاصله‌های طولانی بپرهیزید. شما می‌توانید برای افزایش حس صمیمیت سالن نشیمن خود، فرشی زیبا و متناسب با دکوراسیون منزل خود را نیز در مرکز مبل ها قرار دهید.

 

 فضای نشیمن کوچک 

اگر قصد دارید اصول چیدمان مبلمان را در فضای نشیمن کوچک منزل خود رعایت کنید، قبل از آن به شما توصیه می کنیم که اگر هنوز به خرید مبلمان نپرداختید از خرید مبل‌های بزرگ و جاگیر بپرهیزید. سعی کنید مبل های ظریف و کوچک را برای فضای نشیمن کوچک خود انتخاب کنید.

امروزه انتخاب مبلمان کلاسیک برای فضاهای کوچک بسیار مورد توصیه توسط طراحان دکوراسیونی مجرب قرار گرفته است. از دیگر نکاتی که لازم است در این قسمت به آن اشاره کنیم خرید مبلمانی با طراحی ساده و رنگ‌های روشن می‌باشد. چرا که همانند خرید مبل‌های کوچک می‌تواند در بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضای شما بسیار کارآمد باشد.

 پس از آن لازم است بدانید که شما می‌توانید برای بزرگ‌تر به  چشم آمدن فضای نشیمن خود، از تابلوها و آینه‌های بزرگ نیز در دکور کردن استفاده کنید. بهتر است مبل‌ها را در نزدیکی یکدیگر قرار دهید تا فضای مناسب جهت گذاشتن میز فراهم شود. 

 

نکات مهم اصول چیدمان مبلمان

 

۱۰ نکته مهم برای اصول چیدمان منزل

 در ادامه به ذکر نکاتی خواهیم پرداخت که رعایت آن‌ها می‌تواند باعث جذاب‌تر و شیک‌تر به نظر رسیدن فضای منزل شما شود. از این رو رعایت آن‌ها را برای داشتن بهترین چیدمان مبلمان حتما در نظر داشته باشید.

 

اندازه گیری

 در ابتدا به شما توصیه می‌کنیم که قبل از خرید تمامی وسایل، لازم ابتدا به اندازه گیری فضای خود بپردازید و خرید لوازم مورد نیاز را با توجه به فضایی که در دسترس دارید انجام دهید. چرا که انتخاب سایز مناسب وسایل بسیار در شیک‌تر به نظر رسیدن دکوراسیون شما تاثیر خواهد گذاشت.

داشتن طرح ابتدایی از فضای اتاق و لوازمی که قصد دارید در آن قرار دهید، به شما کمک می‌کند تا از خرید لوازم اضافی بپرهیزید و بتوانید اصول صحیح چیدمان مبلمان را به خوبی در آن رعایت کنید.

 

 انتخاب نقطه کانونی

 انتخاب نقطه کانونی از آن جهت حائز اهمیت است که به شما کمک می‌کند توازن و تعادل را در فضای موردنظر رعایت کنید. این امر خود به تنهایی می‌تواند به صورت کاملا اصولی علاوه بر زیبا به نظر رسیدن فضا، به ایجاد آرامش نیز کمک کند. شما می‌توانید برای چیدن درست مبل در اتاق نشیمن، از یک میز با وسایل تزیینی یا دیوار پشت تلویزیون خود به عنوان نقطه کانونی منزل خود استفاده کنید.

 

بهترین نحوه چیدمان مبلمان

 


برای داشتن یک فضای زیبا و لوکس، علاوه بر اهمیت نوع چیدمان مبلمان، توجه به رنگ دیوارها و همچنین هماهنگی آنها با مبل و سایر وسایل از اهمیت زیادی برخوردار است به همین دلیل شما می‌توانید برای رنگ آمیزی و نقاشی منزل از متخصصین "خدمت از ما" کمک بگیرید.


 

 محلی برای گفتگو

در نظر گرفتن مکانی برای گفتگو می‌تواند در منظم‌تر بودن به فضای سالن نشیمن بسیار کارآمد باشد. از این رو توصیه می‌شود که در چیدمان مبلمان را بیشتر در روبروی هم قرار دهید. به گونه‌ای که افراد بتوانند به هنگام نشستن بر روی آن‌ها در صورت یکدیگر نگاه کنند. نبودن فاصله زیاد میان مبل‌ها به افراد کمک می‌کند تا با تون صدای پایین‌تر و با آرامش بیشتری به گفتگو با یکدیگر بپردازند. 

 

اهمیت تعادل بصری

 همانطور که در مطالب بالا نیز گفته شد رعایت تعادل و توازن در میان قرار دادن وسایل از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که باعث ایجاد تعادل بصری خواهد شد و این امر می تواند در نهایت موجب جذابیت چشمی در دکوراسیون منزل شود. از این رو توصیه می شود که از وسایل و لوازم با اندازه‌های مختلف به صورت یکنواخت در کل سالن نشیمن خود استفاده کنید.

 

مسیری برای رفت و آمد

یکی از نکاتی که لازم است در اصول چیدمان مبلمان حتماً رعایت شود، در نظر گرفتن مسیری برای رفت و آمد می‌باشد. این مسیر می‌تواند فاصله میان دو مبل که حداقل به میزان ۸۰ سانتی متر است باشد. فراموش نکنید که قرار دادن میزهای کوچک در میان مبلمان ضروری است. اما این میزها به گونه‌ای نباشند که مانع ایجاد مسیری مناسب برای رفت و آمد شوند.

 

قرار دادن فرش

از مسائل مهمی که لازم است جهت اصول صحیح چیدمان مبلمان در فضا در نظر گرفته شود، قرار دادن فرش و اندازه آن می‌باشد. به یاد داشته باشید که فرشی مناسب به فضای نشیمن شما خواهد بود که بتوانید شما پایه‌های جلوی مبلمان خود را بر روی آن قرار دهید. فرش لازم است تمام فضای جلوی مبلمان شما را به خوبی پوشش دهد.

از دیگر نکاتی که ذکر آن در این قسمت خالی از توجه نیست، می‌توان به همخوان بودن طراحی فرش و رنگ آن با مبلمان شما نیز اشاره کرد.

 

تنظیم المان‌های نورپردازی

 اگر هنوز به قرار دادن المان‌های نورپردازی خودم نپرداختید، در این مرحله شما می‌توانید به تنظیم آن‌ها بر روی نقطه کانونی و چیدمان مبلمان خود بپردازید. چرا که این کار می‌تواند باعث موثرتر به نظر رسیدن فضای منزل شود. از دیگر المان‌هایی که قرار دادن آن در میان مبلمان می تواند باعث افزایش جذابیت دکوراسیونی شود، چراغ خواب‌های تزئینی می‌باشد.

همانطور که در مطالب بالا نیز مشاهده کرده‌اید چیدمان مبلمان از اهمیت بالایی در بزرگ‌تر یا کوچک‌تر به نظر رسیدن فضای خانه می‌شود. از طرفی نیز شما می‌توانید با رعایت اصول چیدمان مبلمان باعث بیشتر جذاب به نظر رسیدن دکوراسیون خود نیز بشوید.

به شما توصیه می‌کنیم که تمامی نکاتی که در بالا جهت اصول صحیح چیدمان مبلمان بیان شد، در چیدن تک‌ تک لوازم خود به یاد داشته باشید. دیدید که این نکات علاوه بر نحوه صحیح چیدن مبل، در کنار هم قرار گرفتن سایر المان‌ها در دکوراسیون هم مهم هستند.

4.5 امتیاز از 898 رای


دکوراسیون منزل
برای سرویس دکوراسیون منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین