انواع پارتیشن منزل

ثبت درخواست "دکوراسیون منزل"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انواع پارتیشن منزل

پارتیشن منزل یک روش هوشمندانه و مدرن برای استفاده بهینه از فضاست. با توجه به متراژ آپارتمان‌های امروزی، انواع پارتیشن خانگی به ما کمک می‌کنند تا فضا را به خوبی کنترل کنیم. انواع پارتیشن منزل علاوه بر کارایی، دکوراسیون خانه را هم ارتقا می‌دهند. قبل از اینکه به یک بورس پارتیشن خانگی سر بزنید تا پارتیشن منزل‌تان را خریداری کنید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را بخوانید. امروز قصد داریم انواع پارتیشن خانگی و کاربرد آنها را به شما معرفی کنیم، تا بتوانید بهترین پارتیشن جداکننده فضا را تهیه کنید.

پارتیشن منزل چیست و چه کاربردی دارد؟

در حالت کلی، پارتیشن (Partition) به معنی جداسازی است. پارتیشن منزل شکل ارتباط هر بخش از خانه به بخش دیگر را کنترل می‌کند. شاید فکر کنید پارتیشن ورودی منزل و یا قسمت‌های دیگر آن یک سطح صاف از متریال‌های مختلف است که از کف تا سقف کشیده می‌شوند.

اما در واقع چنین نیست. پارتیشن منزل مسکونی حتی می‌تواند یک آکواریوم کوتاه باشد که یک فضا را به دو قسمت تقسیم می‌کند. پارتیشن می‌تواند هر چیزی باشد که به فضاسازی در منزل کمک کند. در کنار ویژگی جداسازی، بسیاری از انواع پارتیشن منزل جادار هستند. یعنی شما می‌توانید برای آنها کاربردها و عملکردهای متفاوتی را درنظر بگیرید.

انواع پارتیشن منزل با توجه به کاربرد خود می‌تواند نقش قفسه کتاب، کمد، قفسه، پنل تلویزیون، دیوار سبز و ... را بر عهده داشته باشد. بنابراین، از استفاده تزئینی آنها نیز نباید غافل شد. اما چرا امروزه انواع پارتیشن خانگی تا این حد محبوب شده‌اند؟

 

انواع پارتیشن منزل

 

کاربرد انواع پارتیشن خانگی

اگر توجه کرده باشید، حتما متوجه شده‌اید که پلان خانه‌های امروزی بیشتر باز و یکپارچه است. هدف این روش بزرگ‌تر نشان دادن فضا و گردش بهتر نور و هواست. یا این وجود، در چنین طراحی‌هایی تقریبا تمام فضاهای خانه به هم متصل هستند، و حریم خصوصی چندانی وجود ندارد.

پارتیشن منزل، از پارتیشن برای اپن آشپزخانه گرفته تا پارتیشن دکوراتیو، دقیقا همین مسئله را رفع می‌کند. شاید انواع پارتیشن برای داخل منزل حس امنیت و خصوصی بودن دیوار را نداشته باشد. اما انواع پارتیشن خانگی حجم کمتری نسبت به دیوار اشغال می‌کنند، و برای مدیریت فضاهای کوچک یک انتخاب عالی هستند.

 

انواع پارتیشن منزل از نظر مکانیزم

در یک بورس پارتیشن خانگی، این جداکننده‌های فضا را می‌توان از جنبه‌های مختلفی تقسیم‌بندی کرد. یکی از مهمترین آنها، مکانیزم است.

 

پارتیشن خانگی متحرک

انواع پارتیشن خانگی متحرک به دلیل امکان جابجایی، از گزینه‌های محبوب در انواع پارتیشن برای داخل منزل هستند. پارتیشن خانگی متحرک مدل‌های مختلفی دارد:

 

پارتیشن ریلی خانگی

پارتیشن ریلی خانگی که به آن پارتیشن کشویی هم می‌‌گویند، به شما اجازه می‌دهد تا فضایی چندمنظوره داشته باشید. نصب و اجرای پارتیشن ریلی خانگی شبیه نصب و اجرای درب‌های کشویی است؛ با این تفاوت که شما می‌توانید آنها را در هرجایی نصب کنید. همچنین، پارتیشن ریلی خانگی را می‌توانید در زمان نیاز جمع کنید، و فضای جدا شده را دوباره به فضای اصلی اضافه کنید.

 

پارتیشن چرخشی یا نواری

این پارتیشن‌ها از دیواره‌های نواری یا میله‌ای سبکی تشکیل شده‌اند که روی محور خود می‌چرخند، و باعث ایجاد سایه‌روشن می‌شوند. این مدل دقیقا یک پارتیشن خانگی متحرک نیست، زیرا فقط سر جای خود می‌چرخد. با این وجود، خشکی پارتیشن ورودی منزل ثابت را ندارد.

 

پارتیشن ورودی منزل

 

پارتیشن معلق یا کرکره‌ای

این مدل پارتیشن خانگی متحرک معمولا با متریال‌های سبک ساخته می‌شود؛ و می‌توان آنها را جابجا، جمع و یا باز کرد. این پارتیشن‌ها به سقف وصل می‌شوند. به همین دلیل می‌توانید به راحتی زمین و زیر آنها را تمیز کنید.

 

پارتیشن آکاردئونی یا تاشو

در انواع پارتیشن خانگی تاشو، صفخات آنها با لولا به هم وصل شده‌اند، و به راحتی حرکت می‌کنند. انواع پارتیشن منزل آکاردئونی تنوع قابل توجهی دارند، و نصب و یا جدا کردن آنها فوق‌العاده راحت است. اگر در انواع پارتیشن منزل به دنبال گزینه‌ای مناسب برای خانه‌های اجاره‌ای هستید، حتما این مدل پارتیشن منزل را در ذهن داشته باشید.

 

پارتیشن منزل ثابت

برخلاف پارتیشن خانگی متحرک، مدل‌های ثابت به‌طور کامل به سقف، کف و یا هر دو متصل شده، و تقریبا هیچوقت جابجا نمی‌شوند. پارتیشن‌های ثابت به عنوان پارتیشن آشپزخانه بسیار محبوب هستند. این مدل علاوه بر تقسیم فضا، می‌تواند نقش یک المان دکوراتیو را نیز بازی کند.

یک پارتیشن مدرن ثابت زمانی کاربرد دارد که بخواهید یک فضا را کاملا به دو قسمت جدا تقسیم کنید، اما تمایلی به کشیدن دیوار کچی یا بتنی ندارید.

 

پارتیشن منزل مدرن

 

انواع پارتیشن منزل از نظر متریال

با انواع پارتیشن خانگی از نظر مکانیزم آنها آشنا شدیم. در ادامه انواع مدل‌های پارتیشن خانگی را از نظر متریال آنها بررسی می‌کنیم:

 

پارتیشن دکوراتیو فلزی

مهمترین مزیت یک پارتیشن مدرن فلزی، مقاومت و استحکام آن است. انواع پارتیشن خانگی شیک فلزی معمولا از آهن، برنج، فولاد و آلومنیوم ساخته می‌شوند. پارتیشن‌های فلزی فوق‌العاده متنوع هستند، و وزن زیادی را می‌توانند تحمل کنند.

 

انواع پارتیشن چوبی

انواع پارتیشن چوبی یکی از شیک‌ترین گزینه‌ها برای پارتیشن ورودی منزل و یا هرجای دیگر است. پارتیشن‌های چوبی بیشتر به عنوان پارتیشن دکوراتیو شناخته می‌شوند، و گرمای فضا را افزایش می‌دهند. اخیرا ترکیب انواع پارتیشن چوبی با گل و گیاه هم در انواع مدل پارتیشن خانگی محبوب شده است.

 

پارتیشن منزل مسکونی پرده‌ای

پارتیشن جداکننده فضا از جنس پرده نخی یا پلاستیکی را حتما دیده‌اید. این پارتیشن‌ها بدون دردسر سال‌هاست که در خانه‌ها برای تقسیم فضا به کار می‌روند. انواع پارتیشن خانگی پرده‌ای قابل شستشو هستند، و وقتی آنها را جمع می‌کنید انگار هیچوقت پارتیشنی در خانه شما وجود نداشته است.

 

انواع پارتیشن خانگی شیک

 

پارتیشن شیشه ‌ای منزل

پارتیشن شیشه‌ای منزل یک پارتیشن مدرن و بسیار شیک است. پارتیشن شیشه‌ای منزل می‌تواند شفاف و یا نیمه شفاف باشد. این جداکننده‌ها راه حلی عالی برای جداسازی فضا در عین حبس نکردن نور هستند، که ارتباط بصری بین دو فضا را نیز حفظ می‌کنند.

 

پارتیشن مدرن شبکه‌ای

در میان انواع پارتیشن خانگی شیک، پارتیشن‌های شبکه‌ای یا پانچ‌شده نیز بسیار مدرن هستند. مانند پارتیشن شیشه‌ای منزل، این نوع هم ارتباط بصری فضاها را کاملا از بین نمی‌برد، و تماما جلوی حرکت نور را هم نمی‌گیرد.

 

پارتیشن منزل طبیعی

همان‌طور که اشاره کردیم، ترکیب انواع پارتیشن چوبی با گل و گیاه، منجر به خلق پارتیشن‌های طبیعی می‌شود. این پارتیشن‌ها علاوه بر زیبایی و جداسازی فضا، هوا را هم تصفیه می‌کنند. اگر قصد نصب پارتیشن منزل گیاهی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم از گیاهانی استفاده کنید که برای کودکان یا حیوانات خانگی سمی نیستند.

دکوراسیون منزل
برای سرویس دکوراسیون منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading