سنگ کف ساختمان

ثبت درخواست "سنگ کاری"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
سنگ کف ساختمان

سنگ کف ساختمان کاربرد انواع سنگ طبیعی بعنوان کف پوش برای قسمت‌های مختلف را در بردارد. اجرای سنگ کف خانه با توجه به محل نصب این جنس کفپوش و تناسب آن با دیگر قسمت‌های ساختمان مثل دیوار پوش بصورت تخصصی انجام می‌شود.

یکی از رایج ترین مصالح پوششی کف ساختمان انواع سنگ در طرح، رنگ و جنس مختلف است. انتخاب سنگ کف پذیرایی از مهم ترین بخش‌های نصب و اجرای سنگ کف ساختمان برای دکوراسیون داخلی است. انواع مختلفی از سنگ‌های تزئینی ساختمانی مانند تراورتن، مرمر، گرانیت، چینی و مرمریت در ساخت و اجرای سنگ کف خانه کاربرد دارند.

 

انتخاب سنگ کف خانه در مکان‌هایی مثل آشپزخانه، پذیرایی، حمام و سرویس بهداشتی و اتاق خواب با چندین نوع متفاوت از جنس سنگ همراه است. در این مطلب با بررسی ویژگی‌های سنگ‌های کاربردی در اجرای سنگ کف ساختمان، مصارف کابردی هر کدام را به صورت تفکیک شده بیان می‌کنیم.

 

سنگ کف خانه در پذیرایی

 

کاربرد سنگ کف ساختمان

مصالح پوششی کف ساختمان از مهمترین نکات در دکوراسیون داخلی بوده که هم اندازه با دیوار و سقف در زیبایی و جلوه محیط تاثیر دارد. انتخاب طرح سنگ کف ساختمان علاوه بر تنوع ساختاری بالا امکان ست کردن راحت در فضای منزل و هماهنگی دیگر عناصر کاربردی در محیط با یکدیگر را سهولت می‌بخشد.

 

سنگ کف خانه ساختمان در انواع مختلف

 

سنگ کف خانه از مدل‌های مختلف کابردی این متریال در فضای داخلی برخوردار است. بعنوان مثال سنگ کف پذیرایی با سنگ به کار رفته در کف آشپزخانه و سرویس بهداشتی در جنس، رنگ و طرح تفاوت دارد. تنوع بالای رنگ و جنس سنگ بر اهمیت استفاده از سنگ کف ساختمان در بین افراد علاقمند به این سبک دکوراسیون افزوده است.

 

سنگ کف آشپزخانه در دکوراسیون داخلی

 

در حالت کلی نوع کاربری ساختمان، سبک طراحی دکواسیون، سلایق افراد، فضای نصب سنگ در دکوراسیون داخلی یا خارجی، فضای نصب سنگ کف خانه و در نهایت رنگ سنگ کف در انتخاب این مدل کف پوش تاثیر مستقیم دارد.

 

مدل‌های مختلف سنگ کف خانه

سنگ کف خانه وابسته به مدل و جنس متریال به کار رفته در ساخت آن در دسته بندی‌های مختف قرار می‌گیرد. سنگ‌های استفاده شده در ساخت انواع کف پوش وابسته به محیط کاربردی آنها در رنگ و طرح‌های متنوع عرضه می‌شوند.

 

سنگ کف سالن پذیرایی

 

مدل‌های سنگ کف ساختمان وابسته به جنس، ویژگی‌های ساختاری و مصارف کاربردی این سنگ‌ها در انواع مختلف دسته بندی شده‌اند.

 

سنگ کف خانه در جنس‌ و رنگ متنوع

 

متداول ترین نوع سنگ‌های ساختمانی و تزئینی به کار رفته در ساخت انواع کفپوش را می‌توان در موارد اشاره شده در زیر معرفی نمود.

 

مرمریت در سنگ کف ساختمان

از نمونه‌های پر استفاده سنگ برای تهیه کف پوش ساختمان می‌توان به مرمریت اشاره داشت. این سنگ برای طراحی و ساخت سنگ کف سالن پذیرایی، سنگفرش اتاق، لابی هتل، سنگ کف پله و پاگرد در ساختمان‌های مسکونی و تجاری بسیار کاربرد دارد.

 

مرمریت در سنگ کف ساختمان

 

تراورتن برای سنگ کف خانه

بیشترین نوع استفاده از سنگ تراورتن در پروژه‌های ساختمانی برای طراحی و ساخت نما است. امروزه برای ساخت کف پوش محوطه‌های بیرونی و سنگ کف خانه در حیاط گزینه‌ای مناسب و پر کاربرد به شمار می‌آید. این سنگ به دلیل ویژگی ضد لغزندگی و مقاومت بالا برای دکوراسیون خارجی ساختمان استفاده می‌شود.

 

تراورتن برای سنگ کف خانه

 

سنگ کف ساختمان از جنس گرانیت

مقاومت بالای سنگ گرانیت در کنار طرح و رنگ متنوع آن را برای سنگ کف ساختمان‌های تجاری، اداری، سنگ کف پارکینگ، سنگ پله و پاگرد مناسب کرده است. بنابراین استفاده از سنگ گرانیت برای کف خانه بیشتر در محیط حیاط و پارکینگ اوصولی می‌باشد.

 

سنگ کف ساختمان از جنس گرانیت

 

سنگ گرانیت برای کف پله‌های متنهی به حیاط ساختمان یا راه پله طراحی شده در محیط داخلی نیز بسیار کاربردی است. 

 

سنگ کف ساختمان از جنس گرانیت

 

کاربرد مرمر در سنگ کف خانه

جلوه زیبای سنگ مرمر و دیگر ویژگی‌های ساختاری آن را بعنوان بهترین گزینه برای سنگ کف پذیرایی تبدیل کرده است. امکان هماهنگی سنگ کف سالن در این جنس با دیوار پوش و دیگر موارد دکوراسیون و طراحی داخلی به راحتی امکان پذیر است.

 

کاربرد مرمر در سنگ کف خانه

 

علاوه بر این درسنگ کف ساختمان‌هایی مثل تالارهای پذیرایی، هتل‌ها، مساجد و نمونه‌هایی از این قبیل از طرح‌های خاص سنگ مرمر استفاده شده است.

 

سنگ کف پذیرایی از جنس مرمر

 

کف پوش با جنس سنگ چینی

سنگ چینی که در بین افراد متخصص در زمینه طراحی کف ساختمان با سنگ به چینی معروف بوده از مقاومت بالایی برخوردار است. این ویژگی بسیار کاربردی در نصب و اجرای سنگ کف خانه در سرویس بهداشتی، پذیرایی و پارکنیک با این جنس کف پوش تاثیر بسزایی داشته است.

 

کف پوش با جنس سنگ چینی

 

موارد نصب و اجرای سنگ کف ساختمان

نصب و اجرای سنگ کف ساختمان علاوه بر جنس و طرح سنگ در موارد نصب نیز از اصول خاصی برخوردار است. همانطور که در بخش قبلی اشاره شد، نصب سنگ کف ساختمان برای محیط‌های بیرونی و درونی کاربرد یکسانی دارد.

نکته‌ی بسیار حائز اهمیت که در درجه بندی مطلوب بودن اجرای سنگ کف خانه تاثیر داشته ویژگی‌های محیطی است. سنگ کف پذیرایی به نسبت سنگ کف سرویس بهداشتی در معرض دید بیشتری بوده و تناسب آن با محیط در نظر ببننده تاثیر زیادی دارد.

 

اجرای سنگ کف ساختمان

 

از طرفی وضعیت جریان هوا در محیط‌های بیرون ساختمان و مکان‌هایی مثل آشپزخانه و سرویس بهداشتی نیاز به سنگ‌هایی با مقاومت بالا را برای نصب کف پوش به نسبت محیط داخلی سالن و اتاق‌ها ضرورت می‌بخشد.

برای کف سالن سنگ بهتر است یا سرامیک

حتما این سوال برای شما هم پیش آمده که برای کف سالن سنگ بهتر است یا سرامیک؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت کاربرد سنگ در طراحی و ساخت سنگ کف پذیرایی با استقبال زیادی برای دکوراسیون سالن نشیمن و پذیرایی مواجه شده است.

برخی ویژگی‌های مشترک سنگ و سرامیک مثل خاصیت سردی سطح آن و همین طور مقاومت بالای این مدل کف پوش‌ها باعث شده هر دو را در یک رده سنگ کف خانه قرار دهند.اما ساختار کلی این قبیل کف پوش‌ها با تفاوت‌هایی نیز همراه است. 

 

برای کف سالن سنگ بهتر است یا سرامیک

 

اما تنوع بالای رنگ و طرح سرامیک، قیمت نسبتا ارزان آن نسبت به سنگ، قابلیت نصب آسان در برخی مواقع استفاده از سرامیک را در برابر سنگ برتری بخشیده است. اما در حالت کلی شرایط محیط، سلایق افراد و سبک دکوراسیون اجرا شده در سالن بر انتخاب سرامیک یا سنگ کف پذیرایی تاثیر دارد.

سنگ کاری
برای سرویس سنگ کاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading