آموزش نصب کولر گازی گری

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آموزش نصب کولر گازی گری

تصمیم دارید نصب کولر گازی گری را خودتان انجام دهید؟ اگر دستگاه‌تان گارانتی دارد، بهتر است اینکار را به متخصصان نمایندگی GREE بسپارید. اگر هم دستگاه گارانتی ندارد، باز هم بهتر است کار نصب كولر گازي گري را به یک تعمیرکار مجاز بسپارید.

اما اگر (به هر دلیلی) قصد دارید گزینه سوم را انتخاب کنید و خودتان دست به کار شوید، جای درستی آمده‌اید. در ادامه این مقاله قصد داریم آموزش نصب کولر گازی گری را در 5 مرحله بررسی کنیم. طریقه نصب اسپلیت گری نکات زیادی دارد، اما لازم نیست نگران باشید؛ در این مطلب همه آنها را پوشش خواهیم داد.

اجازه دهید اموزش نصب اسپلیت گری را با تعیین محل مناسب برای نصب دستگاه آغاز کنیم. با «خدمت از ما» همراه باشید.

 

طریقه نصب کولر گازی گری؛ انتخاب محل مناسب

مطمئنا اطلاع دارید که انتخاب دقیق محل نصب یونیت داخلی چقدر در این پروسه اهمیت دارد. انتخاب محل درست برای نصب کولر گازی گری یعنی صرفه‌جویی در انرژی، بهره‌وری بالاتر و طول عمر بیشتر.

به عنوان یک قانون کلی، بهترین محل برای نصب کولر گازی در پذیرایی در عرض فضای مدنظر و وسط آن است؛ چون دستگاه‌های جدید در اطراف‌شان روزنه‌هایی برای پخش کردن هوای خنک دارند، و راه آنها را نباید مسدود کرد. شما می‌توانید برای انتخاب درست‌تر، به محتوای کامل مجله "خدمت از ما" که درباره محل نصب کولر گازی است، سری بزنید.

(بیشتر بدانید: میزان مصرف برق کولر گازی)

 

پیش‌نیاز دیگر نصب كولر گازي گري

پیش از اینکه آموزش نصب کولر گازی گری را با هم آغاز کنیم، یک مورد دیگر را هم باید بررسی کنید: انجام شدن لوله‌کشی کولر گازی برای ساختمان. لوله‌کشی این دستگاه‌ها به دو صورت توکار و یا روکار انجام می‌شود.

معمولا هنگام ساخت خانه‌ها فضایی برای لوله‌کشی توکار کولر گازی در نظر گرفته می‌شود. اما اگر چنین فضای در خانه شما نیست، دو راه دارید:

 1. می‌توانید این فضا را با خودتان ایجاد کنید (که البته خرابی دارد)؛
 2. یا از روش رایج‌تر داکت‌کشی و ترانکینگ برای سیم‌کشی و لوله‌کشی روکار استفاده کنید.

انتخاب محل نصب یونیت خارجی را هم نباید فراموش کرد. بهترین محل نزدیک‌ترین جا به یونیت داخلی است. وقتی این نقطه را پیدا کردید، محل نصب یونیت خارجی را از داخل تا بیرون به اندازه قطر لوله‌ها سوراخ کنید، و مسیر آن تا محل نصب یونیت داخلی را داکت‌کشی کنید.

 

مراحل نصب کولر گازی گری Gree

 

راهنمای نصب اسپلیت گری؛ نصب یونیت داخلی

حالا همه‌چیز برای نصب یونیت داخلی دستگاه آماده است. البته طریقه نصب اسپلیت گری در این مرحله هم نکاتی دارد، برای مثال:

 • نگهدارنده کولر گازی را دور نور خورشید، در ارتفاع حداقل 1.5 متری از زمین، و روی دیواری نصب کنید که تحمل وزن آن را داشته باشد.
 • صفحه پایه کولر گازی GREE را اطراف لوله‌های آب و یا گاز نصب نکنید. همچنین دقت کنید که اطراف نگهدارنده و صفحه 15 سانتی‌متر فضای خالی باشد.
 • محلی را برای نصب کولر گازی گری انتخاب کنید که حداقل 1 متر از دستگاه‌های برقی که نوسان و نویز ایجاد می‌کنند، دور باشد.

حالا برای نصب یونیت داخلی مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برای نصب پایه نگهدارنده دستگاه، آن را روی دیوار نگه دارید و از تراز بودن آن مطمئن شوید. تراز کردن سینی پنل در آموزش نصب کولر گازی گری به زیبایی نهایی کار و جلوگیری از مشکل آب‌ریزی کمک می‌کند.
 2. سپس با استفاده از دریل و مته الماسه، سوراخ‌های نصب پایه نگهدارنده کولر گازی را روی دیوار ایجاد کنید. برای مقاومت بهتر، سوراخ‌ها را با کمی زاویه به سمت پایین ایجاد کنید.
 3. بهتر است در همین بخش از طریقه نصب اسپلیت گری سوراخ لوله‌کشی لازم برای رد کردن لوله‌های کولر گازی به یونیت خارجی را هم ایجاد کنید.

پس از انجام این مراحل (بدون اینکه دستگاه را روی پایه نگهدارنده‌اش بگذارید) باید وضعیت الکتریکی کولر گازی را بررسی کنید. پوشش روی کولر را بردارید، و از اتصال پایانه‌های برق مطمئن شوید.

اگر به راهنمایی بیشتری برای اینکار احتیاج دارید، به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید. نقشه برق کولر گازی گری هم در قاب برق آن است.

 

راهنمای نصب اسپلیت گری

 

آموزش نصب کولر گازی گری؛ لوله‌کشی

پیش قبل از نصب كولر گازي گري روی پایه نگهدارنده باید لوله‌کشی آن را تکمیل کنید. برای این منظور:

 1. لوله‌های دستگاه را با آچار به یونیت داخلی محکم کنید (مراقب باشید که هرزگرد نشوند)، و آن را از سوراخ لوله‌کشی که به خارج از ساختمان می‌رود، رد کنید.
 2. لوله‌ها و سیم‎های برق را با چسب برق به هم وصل کنید؛ لوله‌ها را داخل داکت‌ها قرار دهید، و روی آنها را ببندید.
 3. لوله تخلیه آب را به یونیت داخلی وصل کنید، و مطمئن شوید که آب تخلیه در محل مناسبی تخلیه می‌شود.

نکته: تا جایی که می‌توانید خم‌شدگی لوله‌های مسی (با فنر مخصوص) را کم کنید، تا کارکرد دستگاه با گذشت زمان دچار مشکل نشود. به ضخامت مطلوب لوله مسی هم دقت کنید تا پرچ کولر گازی نشت نکند، و لوله‌ها نشکنند.

 

راهنمای نصب کولر گازی گری؛ نصب کندانسور و یونیت خارجی

در این مرحله باید یونیت خارجی و کندانسور دستگاه را نصب کنید. همان‌طور که حدس می‌زنید، در اموزش نصب کولر گازی گری، محل نصب کندانسور هم استانداردهای خودش را دارد. برای نصب کندانسور یک سطح صاف ترجیحا بتنی و آزاد را انتخاب کنید؛ یا سراغ پایه‌های نگهدارنده بروید.

توجه داشته باشید که نصب کندانسور در سایه به کاهش مصرف برق و افزایش توان آن هم کمک می‌کند. همچنین، بهتر است این محل تا جای ممکن نزدیک به یونیت خارجی، با کمترین پیچ و خم، و حداقل 1 متر دورتر از آنتن، تلویزون و سایر وسایل نویزدار باشد.

وقتی چنین نقطه‌ای را پیدا کردید، برای نصب کندانسور کولر گازی gree مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. پوشش کندانسور را بردارید. واحد سیمکشی آن را پیدا، و کابل‌های برق را متصل کنید.
 2. کابل‌ها را با یک بست پلاستیکی ببندید، و پوشش را روی دستگاه قرار دهید.
 3. برای احتیاط، یک پوشش هم برای روی دستگاه و کابل‌های برق تهیه کنید، و آن را روی کندانسور بکشید.
 4. حالا باید لوله‌های دستگاه را به محل نصب لوله در کندانسور وصل، و مهره‌های آن را روی یونیت خارجی محکم کنید.

خدا قوت! تا اینجا مراحل اصلی نصب كولر گازي گري را انجام دادید. حالا تنها باید دستگاه را وکیوم، و آن را راه‌اندازی کنید.

 

نمایندگی نصب کولر گازی گری

 

وکیوم و راه‌اندازی کولر گازی GREE

بعد از تهیه دستگاه وکیوم، مراحل زیر را برای تخلیه هوا و رطوبت درون یونیت خارجی سیستم انجام دهید. انجام عملی این مرحله از راهنمای نصب اسپلیت گری حدودا 40 دقیقه طول می‌کشد.

 1. سرپوش دریچه‌های دوراهه، سه‌‎راهه و شیر سرویس را بردارید؛ و شلنگ وکیوم را به شیر سرویس وصل کنید.
 2. پمپ خلا را روشن کنید تا خلاء ایجادشده به 10 میلی‌متر جیوه برسد. سپس دستگیره فشار پایین را ببندید، و پمپ را خاموش کنید.
 3. پمپ خلا را قطع کنید، و سرپوش دریچه‌ها و شیر سرویس را دوباره ببندید.

در آخر اموزش نصب اسپلیت گری هم باید تمام اتصالات را با چسب برق عایق‌بندی کنید.

(بیشتر بخوانید: راهکارهای کاهش مصرف برق کولر گازی)

دنبال نمایندگی نصب کولر گازی گری می‌گردید؟

امیدوارم این مطلب به شما در نصب کولر گازی‌تان کمک کرده باشد. اما اگر اینکار فراتر از تخصص یا زمان آزاد شماست، می‌توانید از نمایندگی نصب کولر گازی گری یا نصاب‌های مجاز فعال در شهرتان کمک بگیرید.

تنها باید درخواست‌تان را در اپ یا وبسایت «خدمت از ما» ثبت کنید تا این کارشناسان با ارسال مبلغ پیشنهادی‌شان با شما ارتباط بگیرند. توجه داشته باشید که استعلام هزینه نصب اسپلیت گری کاملا رایگان است، و نیازی به ثبت نهایی سفارش نیست.

نصب کولر گازی و اسپیلت
برای سرویس نصب کولر گازی و اسپیلت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading