انتخاب بهترین سنگ نمای ساختمان

ثبت درخواست " سنگ کاری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انتخاب بهترین سنگ نمای ساختمان

راهنمای خرید سنگ نما از موارد ضروری در انتخاب و اجرای روش نصب سنگ نما برای تزیین نمای بیرونی ساختمان است. در واقع گزینش بهترین سنگ نما برای طراحی خارجی یک بنا مستلزم کسب اطلاعات دقیق و صحیح درباره انواع و بهترین سنگ نمای ساختمان است.

راهنمای خرید سنگ نما از جمع آوری ویژگی‌های ساختاری و ظاهری انواع سنگ نما توسط افراد متخصص و مطلع در این زمینه فراهم می‌شود. بهترین سنگ نما ساختمان از نظر مقاومت، زیبایی، تناسب با دیگر قسمت‌های ساختمان و سازگاری با محیط مورد نظر در قیاس با دیگر سنگ‌ها انتخاب می‌شود.

 

انواع سنگ نما برای نصب و اجرای روش طراحی نمای ساختمان با سنگ متناسب با محیط، آب و هوا و دیگر فاکتورهای پر اهمیت در طراحی و دکوراسیون ساختمان قابل معرفی و استفاده هستند. بنابراین اگر به دنبال اجرای نمای سنگی برای بنای مدنظرتان هستید حتما به دنبال جواب این سوال باشید که کدام سنگ برای نمای ساختمان مناسب است؟

 

بهترین سنگ نما برای شمال

 

 اهمیت راهنمای خرید سنگ نما

انتخاب انواع سنگ نما به دلیل نمایش فضای بیرونی ساختمان از نظر ظاهری و همین طور ارتباط آن با محیط بیرون از نظر جنس و مقاومت از اهمیت بالایی برخوردار است. سنگ‌ها جایگاه خاصی در طراحی و دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان دارند و بنا به محل نصب و استفاده‌شان به دسته‌های مختلفی تقسیم شده‌اند.

 

اهمیت راهنمای خرید سنگ نما

 

در این تقسیم بندی انواع سنگ نما و بهترین سنگ نمای ساختمان تعیین و بطور مجزا از دیگر سنگ‌های کاربردی در ساختمان معرفی می‌شود. راهنمای خرید سنگ نما با جمع آوری این اطلاعات و دسته بندی‌های تخصصی برای انتخاب بهترین سنگ نما در اختیار افراد گذاشته می‌شود.

 

نمای سنگی ساختمان مسکونی

 

در کنار هم داشتن ایمنی، زیبایی و دوام بالای سنگ نما تنها با یک انتخاب تخصصی و کمک گرفتن از راهنمای خرید سنگ نما فراهم می‌شود. در این مطلب با معرفی انواع سنگ نما برای شناخت بهترین سنگ نمای ساختمان با شما همراه خواهیم بود.

 

ویژگی‌های بهترین سنگ نما 

بهترین سنگ نما و یک سنگ مناسب برای نمای ساختمان باید از مقاومت و دوام بالایی برخوردار باشد. علاوه بر این شکستگی، ترک خوردگی در سطح آن مشاهده نشده و متخلخل نباشد. وجود هر کدام از این موارد به دلیل تماس سنگ نمای ساختمان با محیط بیرون منجر به نفوذ آب و باران در سطح سنگ نما و فرسایش آن می‌شود.

 

ویژگی‌های بهترین سنگ نما 

 

مقاومت در برابر واکنش‌های شیمایی ناشی از باران‌های اسیدی، آلودگی و وارونگی دما در شهر‌های بزرگ و صنعتی و همین طور اشعه نور خورشید از دیگر خصوصیات برای انتخاب بهترین سنگ نمای ساختمان است. یک سنگ مقاوم و بدون ترک در هنگام برخورد اجسام سنگین و فلزی صدای شیشه را منعکس می‌کند.

 

انواع سنگ نما برای ساختمان

 

راهنما خرید سنگ نما با ارائه ویژگی‌های کلی انواع سنگ مناسب برای طراحی بیرونی ساختمان شرایط را برای انتخاب اوصولی افراد آسان کرده و از بروز حوادث احتمالی و جدا شدن سنگ نما تحت تاثیر موارد بیان شده ممانعت می‌کند.

 

معرفی بهترین سنگ نمای ساختمان

همانطور که در بخش راهنمای خرید سنگ نما اشاره شد، انواع سنگ نما بر اساس ویژگی‌های ساختاری برای طراحی داخلی و خارجی دسته بندی شده اند. در این قسمت به معرفی مرغوب ترین و بهترین سنگ نمای ساختمان برای شناخت بیشتر می‌پردازیم.

 

معرفی بهترین سنگ نمای ساختمان

 

سنگ نما از جنس مرمریت

سنگ مرمریت که خاصیت ساختاری مشابه سنگ آهک فشرده شده داشته اغلب برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان و محیط‌های مثل راه پله و کف پوش استفاده می‌شود. چگالی این سنگ به نسبت انواع سنگ نمای تراورتن بیشتر و در مقابل از منافذ کمتری برخوردار است.

 

سنگ نما از جنس مرمریت

 

مهمترین نکته که در راهنما خرید سنگ نما مرمریت هم به آن اشاره شده است، توجه به نوع مرمریت و ساب آن است. (مرمریت با ساب براق برای نمای ساختمان مناسب نیست.) از گران ترین و با کیفیت ترین نوع سنگ مرمریت برای نمای ساختمان می‌توان به گونه دانه شکری ریزدانه آن اشاره داشت. از نظر ظاهری نیز بهترین سنگ نمای ساختمان از جنس مرمریت رنگ سفید و طوسی کم رنگ می‌باشد.

 

سنگ گرانیت برای نمای ساختمان

سنگ گرانیت که از نوع آذرین بوده با ویژگی مهم دوام و سختی بالایی که دارد از بهترین ها برای نصب و اجرای نمای سنگی ساختمان است. بافت درشت قابل مشاهده با چشم و رنگ‌های متنوع آن از خصوصیات ظاهری بارز در هنگام انتخاب این سنگ نما است.

 

سنگ گرانیت برای نمای ساختمان

 

سنگ گرانیت به دلیل تخلخل پایین و عدم جذب آلودگی برای محیط‌های با آب و هوای مرطوب و پر باران بسیار مناسب است. وجود کانی‌ها در تشکیل این سنگ ایجاد کننده رنگ‌های طوسی، سبز، قرمز و صورتی هستند که در ویژگی ظاهری این سنگ برای انتخاب بهترین سنگ نمای ساختمان تاثیر دارد.

 

سنگ تراورتن برای اجرای نمای سنگی

بافت لایه لایه سنگ تراورتن که به دلیل تشکیل شدن آن از سنگ رسوبی بوده خاصیت چسبندگی و مقاومت بالا را در این سنگ ایجاد کرده است. قیمت ارزان این سنگ نما به نسبت دیگر سنگ نمای ساختمان و عدم نیاز به اسکوپ گذاری به دلیل چسبیدن کامل آن به سیمان از دلایل استفاده این سنگ برای نمای یک بنا می‌باشد.

 

سنگ تراورتن برای اجرای نمای سنگی

 

ظاهر این سنگ در راهنمای خرید سنگ نما با ویژگی‌هایی مثل طرح‌های موج دار و ابر و بادی و رنگ‌های طوسی، خرمایی، بژ و ترکیبی از آنها معرفی شده است. قیمت سنگ نما تراورتن موج دار به نسبت ابر و بادی بیشتر است.

 

سنگ مرمر بهترین سنگ نما

اگر بودجه کافی برای اجرای نمای سنگی ساختمان دارید بطور حتم سنگ مرمر بهترین سنگ نمای ساختمان به شمار می‌آید. مقاوم بالای سنگ مرمر در کنار زیبایی و رنگ‌های منحصر بفرد آن مثل سبز، زرد و سفید از دلایل اصلی نصب این سنگ برای نمای مساجد، هتل‌ها و لابی ساختمان‌های بزرگ و خاص است.

 

سنگ مرمر بهترین سنگ نما

 

مقاومت بالای سنگ مرمر در برابر هوازدگی، گازها و باران اسیدی آن را برای نصب در محیط‌هایی با آب و هوای متغییر مناسب کرده است.

 

سنگ استون برای نمای بیرونی

ساختار تشکیل دهنده این سنگ در راهنمای خرید سنگ نما ماسه و کانی‌ها می‌باشد. مقاومت بالا در برابر هوازدگی، چسبندگی کم به ملات در هنگام نصب، نیاز به نصب گیره اسکوپ و در نهایت رنگ‌های قهواه‌ای، خاکستری و زرد از ویژگی‌های ساختاری و ظاهری این سنگ نما می‌باشند.

 

سنگ استون برای نمای بیرونی

 

جذب بالای آب در این نوع سنگ از دلایل مناسب نبودن نصب آن برای نمای ساختمان در محیط‌های مرطوب و پر باران است.

نکات مهم در مقایسه و انتخاب بهترین سنگ نما

برای انتخاب بهترین سنگ نمای ساختمان به بررسی ویژگی‌های اصلی انواع سنگ نما و اطلاعات مشاهده شده در راهنمای خرید سنگ نما پرداخته شد. در این قسمت برای جمع بندی کلی به یک سری نکات مهم برای انتخاب بهترین سنگ نما بصورت زیر اشاره می‌کنیم.

  • اهمیت موقعیت آب و هوایی را در انتخاب بهترین سنگ نمای ساختمان فراموش نکنید.
  • در مناطق سرد سیر با احتمال بارش برف و یخبندان تا جایی که ممکن است از سنگ‌های متخلخل استفاده نشود، نفوذ سرما و رطوبت در این سنگ‌ها منجر به ایجاد تلاشی در بافت سنگ و جداشدن سنگ نما می‌شود.
  • کانی‌های به کار رفته در تشکیل سنگ نما را مورد بررسی قرار دهید، علاوه توجه داشته باشید که از مقاومت خمشی و کششی خوبی برخوردار باشد.
  • در برابر تغییرات آب و هوایی و تغییرات فصول مقاوم بوده و دچار فرسایش و هوازدگی نشود.
  • رگه‌ها و رنگ‌های ظاهری آن با دیگر قسمت‌های ساختمان هماهنگی ظاهری داشته باشد.

4.5 امتیاز از 1214 رای


سنگ کاری
برای سرویس سنگ کاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین