بهترین روش‌های تزیین منزل با چوب بامبو

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
بهترین روش‌های تزیین منزل با چوب بامبو

تزیین منزل با چوب بابو، از روش‌هایی است که دوست‌داران طبیعت می‌توانند، حس مثبت سبک زندگی مینیمال و اورگانیک را برای خانه به ارمغان بیاورند. بامبو یا خیزران، گیاهی بومی چین است و اهالی این کشور اعتقاد دارند که وجود این گیاه در محیط زندگی، خوش یمن است.

هرچند امروزه به طراحی دکوراسیون با چوب بامبو اکتفا می‌کنیم، اما این گیاه در گذشته مصارف گسترده‌تری در حوزه معماری داشت. کشورهایی که محل رشد بامبو هستند از دیرباز این گیاه را به عنوان مصالح ساختمانی، مثلا پوشش بام و یا سازه باربر سقف و دیوار استفاده می‌کردند.

به خوش یمنی این گیاه چینی اعتقاد داشته باشید یا نه، چیزی از زیبایی آن کاسته نمی‌شود و کماکان می‌توانید تزیین منزل با چوب بامبو را در گزینه‌های خود قرار دهید. ایده‌های تزیین دکوراسیون با چوب بامبو را در ادامه این مطلب بخوانید.

کاربرد بامبو در تزیین منزل، چوب بامبو یا گیاه زنده؟

یک دسته‌بندی کلی برای کاربرد بامبو در طراحی دکوراسیون منزل وجود دارد که به آن اشاره می‌کنیم:

  • استفاده از گیاه سبز بامبو
  • استفاده از چوب بامبو به صورت خشک شده

استفاده از گیاه سبز بامبو

در مورد این گزینه، می‌توانید گیاه سبز بامبو را در خاک بکارید و در کنجی از خانه نگهداری کنید؛ یا می‌توانید ساقه‌های بامبو را در گلدان‌های بلند ترجیحا شیشه‌ای، با کمی آب نگهداری کنید. این ساده‌ترین روش تزیین منزل با بامبو است که می‌توانید حس طراوت را با آن به خانه بیاورید.

در این روش مهم است که اصول نگهداری بامبو را بلد باشید تا بتوانید مدت طولانی‌تری آن را در منزل نگهداری کنید. هرچند عمر این روش، نسبت به روش دوم کوتاه‌تر است ولی باید بدانید بامبو گیاه نسبتا مقاومی است و برای طولانی مدت می‌تواند منزل شما را سبز و باطراوت نگه دارد.

استفاده از چوب بامبو به صورت خشک شده

چوب خشک شده بامبو، دیگر برگ و ریشه ندارد و به رنگ قهوه‌ای روشن یا عسلی درامده است. در این شرایط، چوب بامبو از استحکام کافی برخوردار است تا به طرق مختلفی در تزیین منزل و طراحی دکوراسیون مورد استفاده قرار گیرد. ایده‌های زیاد و متفاوتی برای این منظور وجود دارد.

ایده‌های تزیین منزل با چوب بامبو

 

ایده‌های تزیین منزل با چوب بامبو

برای طراحی دکوراسیون با چوب بامبو، کارهای زیادی می‌توانید انجام دهید. ما در این جا به چند روش کلی اشاره می‌کنیم. فراموش نکنید که با الهام گرفتن از این ایده‌ها و به کارگیری خلاقیت خود به صورت توامان، می‌توانید به راهکارها و روش‌های جذاب‌تری برای طراحی دکوراسیون و تزیین منزل با چوب بامبو برسید.

 

ساخت لوازم منزل و دکوری با چوب بامبو

می‌توان از چوب بامبو، برای ساخت لوازم دکوری و یا حتی مبلمان منزل کمک گرفت. همان‌طور که اشاره شد چوب بامبو از استحکام زیادی برخوردار است و می‌تواند در ساخت وسایلی مثل میز و صندلی و یا قفسه و استند به کار رود. همچنین اگر علاقه داشته باشید می‌توانید انواع مختلف لوازم دکوری مثل لوستر، جا شمعی، گلدان و... را با چوب بامبو بسازید.

 

ساخت المان جداکننده و پارتیشن از چوب بامبو

به دلیل فرم خاص چوب بامبو که بلند و نی مانند است، و همین‌طور استحکام زیاد، این چوب‌ها می‌توانند به روش‌های مختلفی به عنوان جداکننده فضاهای منزل مورد استفاده قرار گیرند. مثلا می‌توانید از آن‌ها برای پارتیشن بندی سرویس بهداشتی و یا فضای نشیمن استفاده کنید. پارتیشن‌های بامبویی حتی می‌توانند نرده‌های محافظ راه پله‌های داخلی خانه شما باشند.

 

طراحی الامان پوششی و تزیینی برای دیوار

از چوب‌های بامبو برای پوشش و تزیین دیوارهای مختلف خانه استفاده کنید. این المان تزیینی شکل‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد، مثلا منظم باشد یا نامنظم، به دیوار فیکس شده باشد یا فاصله داشته باشد. این در نهایت بستگی به سلیقه و خلاقیت شما دارد. پیشنهاد می‌شود با جست و جوی بیشتر، خود را از دیدن ایده‌های متنوع‌تر بهره مند کنید.

راهکارهای طراحی دکوراسیون با چوب بامبو

 

مزایای طراحی دکوراسیون با چوب بامبو

اگر تا به اینجای مطلب را خوانده باشید، تاحدودی درمورد مزایای استفاده از بامبو آگاهی پیدا کرده اید. در این بخش یک جمع بندی از فواید این گیاه خواهیم داشت و اشاره می‌کنیم که چرا باید بامبو را در تزیین منزل به کارگیریم.

بامبو برای دوست‌داران طبیعت و محیط زیست:

چوب بامبو از منابع پایدار طبعیت محسوب می‌شود. به این معنی که علی‌رغم مقاومت و طول عمر بالا، به راحتی در طبیعت تجزیه می‌شود و ضرری برای محیط زیست ندارد.

علاوه بر آن، اگر طرفدار محصولات ارگانیک باشید و علاقه داشته باشید در زندگی شهری و شلوغ این روزها، ارتباط خود را با طبیعت حفظ کنید، بامبو یک انتخاب خیلی خوب است. با چوب بامبو یا گیاه سبز آن، می‌توانید طبیعت را به خانه خود بیاورید.

 

مقاومت و استحکام بالای بامبو

اگر تصمیم دارید گیاه سبز بامبو را در طراحی دکوراسیون خود به کارگیرید، خوب است بدانید این گیاه با کمترین زحمت و دردسر برای نگهداری، به راحتی تا پنج سال عمر می‌کند.

اگر از چوب بامبو، برای تزیین منزل و ساخت لوازم دکوری استفاده می‌کنید، حتی ظاهر این نی‌ها هم نشان می‌دهد که طول عمرشان اگر از طول عمر منزلتان بیشتر نباشد، کمتر هم نیست.

 

زیبایی

بامبو یعنی زیبایی در سادگی است. چوب‌های بامبو به خاطر بافت و تکستچر منحصر به فرد و همین‌طور رنگ خنثی و زیبای آن، می‌توانند مناسب هر نوع از دکوراسیون باشند. البته که زیبایی شناسی تا حد زیادی به سلیقه افراد بستگی دارد؛ اما کمتر کسی است که با زیبایی در عین سادگی چوب بامبو، موافقت نکند.

زیبایی و جذابیت چوب بامبو در حدی است که تقریبا هیچ کدام از انواع متریال صنعتی، نمی‌توانند با آن رقابت کنند. برای تلطیف فضا و تزیین منزل، چوب بامبو انتخاب بسیار خوب و مناسبی است. پس اگر قصد ایجاد تنوع و تغییر در محیط زندگی خود را دارید، از طراحی دکوراسیون با چوب بامبو غافل نشوید.

سخن نهایی

چوب بامبو یک منبع پایدار و زیبا برای طراحی فضای داخلی منزل به شمار می‌آید. تزیین منزل با چوب بامبو، علاوه بر ایجاد زیبایی منحصر به فرد، دوست‌دار محیط زیست نیز هست. برای طراحی دکوراسیون با چوب بامبو راهکارهای زیادی وجود دارد؛ هم می‌توان از گیاه سبز آن در گلدان مراقبت کرد و هم آن را به عنوان المان‌های مختلف در زمینه معماری به کار گرفت. این بستگی به شما دارد.

4.5 امتیاز از 1122 رای


طراحی و دکوراسیون داخلی
برای سرویس طراحی و دکوراسیون داخلی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین