نحوه کالیبره کردن باتری گوشی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه کالیبره کردن باتری گوشی

نحوه کالیبره کردن باتری گوشی

کالیبره کردن باتری گوشی یکی از کارهایی است که با انجام ان می‌توان طول عمر باتری گوشی را بیشتر کرد و همچنین شارژ گوشی را بیشتر نگه داری می‌کند. اگر شما با شارژ نشدن یا دیر شارژ شدن گوشی خود مشکل دارید و از سلامت باتری خود اطمینان دارید کالیبره کردن باتری گوشی  به شما کمک خواهد کرد که این مشکل را برطرف کنید. کالیبره کردن باتری گوشی یعنی تنظیم دوباره سیستم عامل تا اطلاعات را درست نمایش دهد.

 

 

کالیبره کردن باتری چگونه است؟

هرچقدر که از عمر باتری گوشی بگذرد توان نگهداری باتری آن کاهش می یابد. زمانی که بین مقدار واقعی باتری ومقداری که گوشی همراه شما نشان می‌دهد تفاوت وجود داشته باشد مشکلاتی را به همراه دارد که در سیستم عامل های مختلف روش آن متفاوت است.

در سیستم عامل اندروید در قسمت وضعیت باتری(battery stats) می‌توان از وضعیت کلی شارژ مطلع شد. اما گاهی این قابلیت دچار اشکال می شود و میزان شارژ باتری را به درستی نمایش  نمی دهد و قبل از اینکه باتری گوشی کامل خالی شود( به 0%) برسد، گوشی خاموش می شود.

برای کالیبره کردن باتری گوشی دو روش وجود دارد. روش اول روش عمومی است که در همه حال قابل استفاده است اما روش دوم تنها زمانی قابل استفاده است که گوشی روت شده باشد(برای اندروید).

 

كاليبره كردن گوشي سامسونگ

 

روش کالیبره کردن باتری بدون روت کردن

دراین روش ابتدا شارژ گوشی را خالی میکنیم تا گوشی خاموش شود سپس گوشی را روشن میکنیم و می‌گذاریم دوباره خاموش شود سپس بدون روشن کردن گوشی آن را به شارژ متصل کرده و اجازه می‌دهیم به طور کامل(100%) شارژ شود. گوشی را از شارژر جدا کرده و ان را روشن می‌کنیم و میبینیم که باتری عددی کمتر از 100 را نشان میدهد دوباره گوشی را به شارژ وصل کرده و می‌گذاریم یه 100% برسد. بعد از آن گوشی را از شارژ کشیده و ری‌استارت میکنیم اگر دوباره عددی غیر از 100 را نشان داد ان را به شارژ وصل می‌کنیم تا مجددا پر شود، این کار را تا زمانی که نمایشگر باتری عدد 100 را نشان داد تکرار می‌کنیم و دوباره اجازه می‌دهیم تا باتری خالی شود و در آخر گوشی را دوباره کامل شارژ میکنیم و باتری گوشی کالیبره می‌شود.

 • توجه داشته باشید در صورتی از این روش استفاده کنید که مشکل باتری کاملا جدی است.

 • این روش هر سه ماه یک بار توصیه می‌شود.

 • این روش دارای عوارضی برای باتری است.

 • شاید این روش کمی سخت باشد اما روشی کارامد برای کالیبره کردن باتری گوشی است.

 

 

روش کالیبره کردن باتری گوشی‌های روت شده(سامسونگ)

کالیبراسون در دستگاه های روت شده در مراحا اولیه مشابه روش اول است و باید مثل روش قبل عمل کنید وبعد از آن برنامه Battery Calibration را دانلود می‌کنیم ولی قبل از اجرای آن باید از %100 بودن باتری اطمینان داشت. نرم افزار به سرعت اجرا کنید و روی Battery Calibration فشار دهید. پس از کالیبره شدن باتری از گوشی بگذارید  شارژ دستگاه بطور کامل خالی شود و گوشی خاموش شود. دراخر در حالت خاموش گوشی را به شارژ بزنید تا زمانی گوشی کامل شارژ شود. در این حالت نیز گوشی شما کالیبره می شود.

 

نرم افزار كاليبره كردن باتري اندرويد

 

روش های افزایش طول عمر باتری

 1.  ویبره‌‌ گوشی را به حداقل برسانید

 2. صفحه نمایش را بهینه سازی کنید

 3. انیمیشن‌ها را خاموش کنید

 4.  زمانی که از وایرلس استفاده نمی‌کنید خاموش‌اش کنید

 5. از سینک‌شدن اتوماتیک اپلیکیشن‌ها و دریافت داده در پشت صحنه جلوگیری کنید

 6. فهرست اخرین اپ‌های استفاده‌شده را پاک کنید و کمتر از ابزارهای (widget) استفاده کنید

 7.  Google App بهینه‌سازی کنید

 8.  اپ‌ها را مدیریت کنید

 9.  نوتیفیکیشن اپ‌ها را خاموش کنید

 10. از اپلیکیشن Greenify استفاده کنید

 

کد کالیبره باتری گوشی سامسونگ

 

نرم افزار های کالیبره کردن باتری اندروید

اگر می خواهید میزان واقعی شارژ باتری خود را مشاهده کنید از برنامه Advanced Battery Calibrator استفاده کنید این برنامه با نرم افزار دیگری به نام Battery Life Repair کار خواهد کرد. میزان دانلود این دو برنامه کالیبره کردن باتری گوشی  بسیار بالا بوده و مورد استقبال کاربران گوشی های اندروید است.

 

چگونه باتری گوشی را قوی کنیم؟

 • از شارژهای اصل استفاده کنیم شارژرهای تغلبی به شدت کیفیت باتری را کاهش می‌دهند.

 • توجه داشته باشید که کابل شارژر شما اسیب دیده نباشد.

 • وقتی گوشی در حال شارز است از آن استفاده نکنید.

 • از قرار دادن گوشی در مکان های داغ در زمان شارژ خودداری کنید.

 • اگر باتری گوشی خراب شد ان را کالیبره کنید.

 

کد کالیبره باتری هواوی

 

نتیجه کلی از کالیبراسیون باتری گوشی

در اینجا از ضرورت و اهمیت کالیبراسین باتری گوشی و نحوه کالیبراسیون باتری گوشی صحبت‌هایی شد که امیدوارم مورد استفاده شما مخاطبین عزیز قرار گرفته باشد . ولی اگر مطالب فوق کار امد نبود و مشکل نرم افزاری و سخت افزاری برای گوشی همراه شما اتفاق افتاد می‌توانید با تعمیرکاران تخصصی خدمت از ما در این زمینه تماس حاصل کنید و در کمترین زمان با بالاترین کیفیت مشکل گوشی خود را حل کنید.

4.5 امتیاز از 1597 رای


تعمیرات موبایل و تبلت
برای سرویس تعمیرات موبایل و تبلت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین