چگونه کفپوش‌ها را تمیز و براق کنیم؟

ثبت درخواست "نظافت شرکت و محل کار"
چگونه کفپوش‌ها را تمیز و براق کنیم؟

اهمیت تمیز و براق بودن کفپوش‌ها در چیست؟

کفپوش‌ها به قدری در روحیه و ذهن افراد تاثیر دارند که باورش سخت است. کفپوش‌ها را می‌توان جزوی از دکور خانه به حساب آورد. اما واقعا چگونه کفپوش‌ها را تمیز و براق کنیم؟ اما متاسفانه کفپوش‌ها تا یک زمان نسبتا مشخص آن رنگ و جلای روز اول را دارند و پس از مدتی رنگ و جلای خود را از دست می‌دهند و به شکل مات و کدر در می‌آیند.

چگونه کفپوش ها را تمیز و براق کنیم؟


 

روش‌های تضمینی شستشوی پارکت چیست؟

روشی که در ادامه به آن می‌پردازیم، یک روش ساده و مطمئن می‌باشد. و در ادامه مطالب، انواع پارکت و روش‌های شستشوی آن‌ها را برای شما بازگو می‌کنیم:

ابزار و وسایل اولیه جهت شستشوی پارکت و لمینت:

 1. یک سطل کوچک آب
 2. یک تی تمیز و خشک
 3. جارو برقی (با فشار نسبتا پایین)
 4. یک جاروی دستی تمیز و نرم (نرم بودن جاروی دستی تاثیر گذار است)
 5. یک دستمال نانو جهت خشک کردن روی پارکت
 6. مایع مخصوص شستشو (بسته به نوع پارکت خود مواد شوینده را انتخاب کنید)

 

مراحل تمیز کردن پارکت و کفپوش

در اینجا مراجل تمیز کردن پارکت را برای شما شرح داده ایم، که یکی از بهترین روش های تمیز کردن پارکت با سرکه می باشد.

 • جاروی مورد نظرتان را آماده کنید

اول از هر چیز مشخص کنید که با چه جارویی می‌خواهید کار کنید؛

 1. جارو برقی: اگر جاروی برقی دارید مطمئن باشید که برس چرخشی یا هر برس دیگر روی جاروبرقی نباشد. از همان لوله خرطومی جارو برقی استفاده کنید. برس‌ها و سری‌های جارو برقی، روی سطح کفپوش خط و خش می‌اندازند.
 2. جاروی دستی: اگر از جاروی دستی استفاده می‌کنید به 2 موضوع توجه داشته باشید. یک اینکه جاروی شما نرم باشد حتما، و دوم اینکه به هیچ وجه جاروی شما رطوبت نداشته باشد.

 

تمیز کردن پارکت با سرکه

 

با استفاده از جاروی مورد نظر تمامی گرد و غبار و هر گونه کثیفی روی سطح کفپوش می‌باشد را تمیز کنید. این ذرات در زمان شستشوی کفپوش به شکلی عجیب سخت می‌شوند و می‌توانند روی سطح کفپوش را خش دار کنند.

 

 • شستشو با شوینده مخصوص

 • شستشوی پارکت‌های چوبی: یکی از بهترین روش‌های شستشوی پارکت، استفاده از مایع مخصوص پارکت شما و یک دستمال نانو می‌باشد. شما اگر یک کفپوش براق و تمیز می‌خواهید، حداقل هفته ای 1 بار باید به نظافت کفپوش‌ها رسیدگی کنید. توجه داشته باشید که کفپوش‌ها حتما باید خشک خشک شوند. شما باید از کمترین رطوبت برای شستشوی پارکت چوبی استفاده کنید. اگر هم اسپری جلا دارید، پس از اتمام کار بر روی سطح پارکت بزنید.

 

 • شستشوی کفپوش لمینت: برای کفپوش لمینت یا هر نوع کفپوش دیگر، مهمترین نکته انتخاب شوینده مخصوص کفپوش شما است. در این مرحله با شوینده مخصوص کفپوش لمینت و کمی آب کار را شروع می‌کنیم. توجه داشته باشید که کمترین میزان آب را استفاده کنید. اگر نتیجه بهتری می‌خواهید، از آب مقطر یا آب تصفیه شده جهت شستشو استفاده کنید.

 

کدام شوینده را باید انتخاب کنیم؟

شما با یک سرچ کوچک در اینترنت هم می‌توانید انواع شوینده‌ها را ببینید. شوینده‌ها عملکردهای متفاوتی دارند و هرکدام یک وظیفه دارد. برخی فقط برای براق کردن هستند و برخی برای برطرف کردن خط و خش روی سطح پارکت طراحی شده اند. برخی شوینده‌ها در بازار هستند که نیاز به آب ندارند. به نظر کارشناسان این نوع شوینده‌ها کارایی بهتری دارند.


 

آیا می‌دانید تفاوت پارکت چوبی و لمینت در چیست؟

 • تمیز کردن پارکت چوبی:

در واقع پارکت‌های چوبی همان ورقه‌های چوبی یا کفپوش‌های چوبی هستند که از چوب طبیعی درست می‌شوند. به دلیل جنس چوب است که توصیه می‌شود آب روی پارکت چوبی نریزید. چون سطح پارکت باد می‌کند و باعث تخریب چوب می‌شود.

 • تمیز کردن کفپوش لمینت:

این نوع کفپوش هم نسبت به آب حساس است اما نسبت به کفپوش‌های چوبی، حساسیت کمتری نسبت به آب دارند. اما ما همچنان توصیه می‌کنیم به هیچ وجه سطح کفپوش را با آب مستقیم شستشو ندهید.کفپوش لمینت از جنس HDF (الیاف فشرده چوبی) تهیه شده و برای نطافت معمولا بهتر می‌باشد. همکاران متخصص ما، با تجربه بالا و استفاده از بهترین مواد شستشوی کفپوش، آماده خدمت به شما هموطنان عزیز می‌باشند.


 

براق کردن انواع کفپوش‌ با ترفندهای "خدمت از ما"

 • براق کردن کفپوش چوبی:

اگر کفپوش چوبی دارید، پس حتما می‌دانید که این نوع کفپوش‌ها ظاهر و کیفیت خود را پس از مدتی از دست می‌دهد. اما نگران نباشید، ما ترفند‌هایی برای این کار آماده کرده ایم که مطمئنا برای شما هم کاربردی است.

 

 • تمیز کردن پارکت با سرکه:

وسایل مورد نیاز شما جهت تمیز کردن پارکت با سرکه: سرکه + آب تصفیه ولرم

ابتدا کف را جارو بکشید. حدودا یک پیمانه کمی کمتر، سرکه را درون سطل آب گرم بریزید و زیاد هم بزنید. تی را داخل سطل کنید و بعد سطح را بشویید. توجه داشته باشید که تی فقط نم باشد و آب آن را کامل بگیرید. دستکش رو هم فراموش نکنید.

 

 • براق کردن کفپوش کاشی و سرامیک:

اولین مرحله طبق معمول جارو کشیدن است. سپس یک سطل آب گرم تهیه کنید و مقداری الکل درون سطل بریزید. تی را درون سطل فرو کنید و به حالت نمناک روی سطح کاشی بکشید. البته شستشوی کاشی و سرامیک نیاز به فشار بیشتری برای پاک کردن لکه‌ها دارد ولی در کل با این روش شستشوی سطح کاشی و سرامیک، بسیار سریع و آسان می‌شود.

 

شستشوی کفپوش pvc

 

 • براق کردن کفپوش مرمری:

کفپوش‌های مرمری بسیار حساس هستند. افرادی که از این کفپوش‌ها استفاده می‌کنند باید یکسری اطلاعات اولیه را داشته باشند، در غیر این صورت به راحتی می‌توانند باعث تخریب کفپوش شوند. در کفپوش‌های مرمری، هیچگونه مواد اسیدی مانند سودا و سرکه و… نباید با سطح برخورد کند. برای شستشوی کفپوش مرمری کارهای زیر را انجام دهید:

اول یک اسفنج را در آب و مایع ظرفشویی بزنید و آب آن را بگیرید، یک قسمت از سطح را با آب گرم بپوشانید، و یک قاشق غذاخوری مایع ظرف شویی به همان سطح بریزید، سپس با اسفنج روی سطح مرمر بکشید تا کاملا تمیز بشود. در انتها با یک حوله بزرگ و خشک، سطح را کاملا خشک کنید.

 

 • براق کردن کفپوش لمینت:

براق کردن کفپوش لمینت کاملا مثل کفپوش چوبی می‌باشد. اول از هر چیز سطح را با جارو تمیز کنید. با یک سطل آبگرم و کمی سرکه (کمتر از یک پیمانه) و یک تی، سطح را تمیز کنید. تمیز بودن سطح از گرد و خاک، قبل از شستشوی سطح کاملا واجب و ضروری است. در غیر این صورت سطح شما کثیف تر هم می‌شود.

 

کلام پایانی جهت تمیز کردن پارکت

در مقاله‌ی چگونه کفپوش‌ها را تمیز و براق کنیم؟ سعی بر این داشتیم که ساده ترین روش‌های شستشوی انواع کفپوش را با شما به اشتراک بگذاریم. لطفا اگر شما هم نظر یا پیشنهاد یا انتقادی نسبت به این مقاله دارید، در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

همچنین اگر شما شرایط یا زمان کافی جهت این کارها را ندارید هیچ جای نگرانی نیست. فقط با یک تماس شما، همکاران ما در محل شما حاضر هستند. امکان سفارش تمامی خدمات نظافتی، پرستاری، باغبانی و … در شرکت خدماتی "خدمت از ما".

به این مطلب امتیاز دهید

3.64 امتیاز از 47 رای

نظافت شرکت و محل کار

برای سرویس نظافت شرکت و محل کار از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نظافت شرکت و محل کار

مطالب مرتبط با نظافت

نظافت منزل جنوب تهران
نظافت منزل سعادت آباد
نظافت توالت فرنگی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading