چگونه فشار آب خانه را افزایش دهیم؟

نصب پمپ آب و منبع
چگونه فشار آب خانه را افزایش دهیم؟

راه‌های افزایش فشار آب خانه

با کاهش منابع آب شیرین برای استفاده یکی از اتفاقات شایع کاهش فشار آب می‌باشد. حال این سوال مطرح می‌شود که چگونه فشار آب خانه را افزایش دهیم؟ اگر مشکل کاهش فشار آب خانه برای شما هم پیش آمده و شما به دنبال راهکارهای افزایش فشار آب بدون پمپ یا پمپ افزایش فشار آب داخل واحد هستید در ادامه راهنمایی‌های کلیدی برای شما قرار داده‌ایم. 

اگر علاوه بر راه های افزایش فشار آب خانه به موضوعات زیر نیز علاقه‌مندید، ادامه متن را بخوانید.

 • افزایش فشار آب تانکر
 • افزایش فشار اب ابگرمکن
 • افزایش فشار آب بدون پمپ
 • افزایش فشار آب شلنگ
 • دستگاه افزایش فشار اب
 • پمپ افزایش فشار داخل واحد
 • مینی پمپ افزایش فشار داخل واحد
 • پمپ مخصوص فشار آب آبگرمکن دیواری          

 

چگونه فشار آب خانه را افزایش دهیم؟

گاهی اوقات علت افت فشار آب خانه ناشی از رسوب گیری شیرآلات است. قبل از هر چیز برای رسوب گیری شیرآلات حمام و روشویی یا شلنگ‌ها اقدام کنید. گاهی باید شیرآلات خود را تعویض کنید.

اگر بعد از این اقدامات همچنان افزایش فشار قابل توجه نبود، ادامه این متن را بخوانید.

 

راه‌های افزایش فشار آب بدون پمپ

برای کسانی که به دنبال جواب این سوال که "چگونه فشار آب خانه را افزایش دهیم؟" هستند و هزینه پمپ آب برای آن‌ها زیاد هست، راهکارهایی با قیمت پایین‌تر به شما پیشنهاد می‌دهیم. شما می‌توانید بر اساس میزان مصرف آب یک منبع آب تهیه کرده و آن را بر روی پشت بام خود قرار دهید. شما این منبع را وارد سیستم لوله کشی آب ساختمان خود می‌کنید و پس از آب شدن منبع نیروی جاذبه و وزن آب جمع شده داخل منبع باعث می‌شود که فشار آب داخل لوله کشی شما افزایش پیدا کند. با این کار شاهد افزایش فشار آب بدون پمپ خواهید بود.

 

پمپ افزایش فشار آب داخل واحد

شما اگر در ساختمانی زندگی می‌کنید که سایر واحدهای آن ساختمان تمایلی به هزینه کردن برای قرار دادن یک پمپ آب برای کلیه واحد ها نیستند، می‌توانید یک پمپ آب کوچک که معمولا به نام پمپ آب افزایش فشار آبگرمکن شناخته می‌شود بر روی سیستم آب ورودی واحد خود نصب کنید و با استفاده از آن فشار آب داخل ساختمان خودتان را بالا ببرید.

 

راه‌های افزایش فشار آب بدون پمپ

 

دلایل کاهش فشار آب خانه چیست؟

 • از دلایل شایع کاهش فشار آب خانه، افزایش تراکم جمعیت در یک منطقه می‌باشد. در این صورت بهترین راه قرار دادن یک پمپ آب و منبع برای ساختمان است.
 • یکی دیگر از دلایل کاهش فشار آب رسوب گرفتن لوله‌ها می‌باشد. این مشکل به خصوص برای خانه‌هایی که لوله آب آن‌ها از جنس لوله‌های گالوانیزه می‎باشد بیشتر اتفاق می‌افتد.
  بهتری کار در این مواقع تعویض لوله‌ها است. شما می‌توانید با لوله کشی با اسفاده از لوله‌های پولیکا مشکل خود را حل کنید.
 • وجود نشتی در سیستم آب می‌تواند تاثیر در میزان فشار آب داشته باشد. برای تشخیص وجود نشتی در سیستم لوله کشی آب ساختمان خود شما ابتدا تمام شیرهای آب ساختمان را ببندید. سپس عدد کنتور را چک کنید و 1 تا 2 ساعت صبر کنید و سپس دوباره عدد کنتور را چک کنید.
  این عدد نباید تغییر کرده باشد و اگر تغییر کرده بود به معنی وجود مشکل در سیستم لوله کشی آب ساختمان شما است.
 • یکی دیگر از عوامل کاهش فشار آب رسوب گرفتن سافی شیرهای آب می‌باشد.
  برای رفع این مشکل شما می‌توانید شیرهای آب خود را با استفاده از آچار فرانسه باز کرده و این سافی‌هارا تمیز کنید.

 

افزایش فشار اب تانکر

 

هزینه سیستم افزایش فشار آب

اگر شما بخواهید یک سیستم کامل شامل منبع و پمپ آب را در ساختمان خود قرار دهید نیاز به هزینه کردن مقدار بیشتری پول هستید. اگر نیاز باشد علاوه بر پمپ آب و منبع لوله کشی خود را نیز تعویض کنید باید هزینه آن را نیز حساب کنید.

اکنون شما متوجه شدید که چگونه فشار آب خانه را افزایش دهید و اگر قصد گرفتن قیمت و شروع کار را دارید می‌توانید هم اکنون در خواست خود را در سایت و یا اپلیکیشن "خدمت از ما" ثبت نمایید. پس از ثبت درخواست شما متخصصین حاضر در خدمت از ما برای شما قیمت پیشنهادی خود را ارسال می کنند و شما می توانید با ورود به پروفایل هر یک از آن ها بهترین سرویسکار را برای خود انتخاب نمایید.

 

پمپ مخصوص فشار آبگرمکن دیواری

آبگرمکن‌های دیواری بر خلاف آبگرمکن‌های ایستاده برای گرم کردن آب باید فشار داخل آن‌ها زیر یک عدد مشخص نباشد. اگر فشار آب داخل آبگرمکن‌های دیواری پایین بیاید، این نوع آبگرمکن‌ها آب را گرم نکرده و خاموش می‌شوند. 
برای افزایش فشار آب آبگرمکن می‌توانید از پمپ‌های کوچک افزایش فشار آب برای آب ورودی آبگرمکن استفاده کنید تا آب گرم خانه شما همیشه با فشار مناسب و دمای یک سان در دسترس شما باشد.

4.20 امتیاز از 15 رای

نصب پمپ آب و منبع

برای سرویس نصب پمپ آب و منبع از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تاسیسات

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading