همه چیز درباره بیمه آتش سوزی صنعتی و غیر صنعتی

ثبت درخواست " بیمه آتش سوزی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
همه چیز درباره بیمه آتش سوزی صنعتی و غیر صنعتی

بیمه آتش سوزی صنعتی و غیر صنعتی برای صاحبین مشاغل و کسب و کار، جهت رفع ضرر و زیان‌های هر حادثه احتمالی، امری ضروری است که بهتر است در ابتدای کار آن را در اولویت‌های خود قرار دهند. مکان اکثر مشاغل مانند کارگاه‌ها، مراکز پخش دارو، فروشگاه‌های مواد غذایی و پروتئین، مجتمع‌های تجاری، کارخانه‌ها و غیره؛ به دلیل محتویات و تجهیزات درون خود در هر لحظه ممکن است در معرض حوادثی چون آتش سوزی قرار داشته باشند.

داشتن بیمه آتش سوزی صنعتی و غیر صنعتی می‌تواند موجب محافظت کسب و کار شما در برابر آتش سوزی و انواع حادثه‌های این دسته شود؛ که این عامل موجب تداوم چرخه فعالیت‌های صنعتی و غیر صنعتی یا حتی سکونت خواهد شد. با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" توضیح کاملی از خدماتی که در انواع بیمه آتش سوزی ارائه می‌شود، بپردازیم.

 

بیمه آتش سوزی صنعتی و غیر صنعتی شامل چیست؟

مواد قابل اشتغال به دلیل عوامل فیزیکی و شیمیایی متعدد، با گردهمایی 3 عامل اکسیژن، مواد سوختنی و حرارت میتوانند منجر به آتش سوزی شوند. ایجاد خسارت از طریق آتش سوزی زمانی تحت پوشش بیمه در می‌آید که آتش سوزی ناخواسته و در مکانی نامناسب باشد؛ در این صورت شعله از حریق امن خود خارج شده و به سایر مواد و اشیا اطراف سرایت می‌کند و اینگونه باعث بروز خسارت‌های مالی و جانی خواهد شد.

به یاد داشته باشید که با رشد صنعت و فناوری نیاز به بیمه آتش سوزی صنعتی و غیر صنعتی روزبه‌روز  جهت محافظت از اموال ، در برابر آتش سوزی‌ها و حوادث غیر قابل پیش بینی، بیشتر می‌شود. ساختمان، موجودی ثابت، دکوراسیون، تاسیسات، ماشین آلات، مواد اولیه و غیره؛ در هر دو مراکز صنعتی و غیرصنعتی در اثر داشتن بیمه در برابر هرگونه حادثه مخربی مانند آتش سوزی، صاعقه، زلزله، طوفان و گردباد، ترکیدگی لوله آب و غیره مورد محافظت قرار خواهد گرفت.

بیمه آتش سوزی در سه نوع مسکونی، صنعتی و غیر صنعتی از طرف شرکت‌های بیمه گذار در اختیار شما هستند. در ادامه بیان خواهیم کرد که دو نوع بیمه آتشسوزی صنعتی و غیر صنعتی شامل مربوط به چه مکان‌هایی هستند.

 

بیمه آتش سوزی صنعتی

منظور از مراکز صنعتی تمام انواع کارخانه‌ها، مجموعه‌های صنعتی رنگسازی، خودروسازی، ساخت مصالح ساختمانی و لوازم بهداشتی، پالایشگاه‌ها و نیروگاه‌هاست.

 

بیمه آتشسوزی غیرصنعتی

مراکز غیر صنعتی در بیمه آتشسوزی، عبارتند از فروشگاه‌های تجاری، بیمارستان‌ها، ساختمان‌های اداری، آموزشگاه‌ها و سایر مکان‌های مشابه محل کار و کسب هستند (مثل آپارتمان های تجاری).

 

قیمت بیمه آتش سوزی صنعتی و غیر صنعتی

 

10 نکته مهم بیمه آتش سوزی صنعتی و غیر صنعتی

زمانی که قصد دارید بیمه آتشسوزی غیر صنعتی یا صنعتی خریداری کنید به نکات زیر توجه کنید:

  •  اگر شیء تحت پوشش بیمه به درون منطقه امن آتش بیفتد، خسارت آن توسط بیمه تامین نخواهد شد؛ چرا که جسم به درون منطقه آتش، بدون آنکه آتش از منطقه خود خارج شود، افتاده است. 
  • بیمه گر پس از انجام توافق با بیمه گذار ،متعهد می‌شود که در صورت بروز خسارت در اثر آتش سوزی به اموال بیمه شده، در  عوض دریافت حق بیمه آتش سوزی صنعتی و غیر صنعتی، مطابق با تعهدات خود در دوره زمانی توافق شده در بیمه نامه آن‌ها را جبران کند.
  • این نوع بیمه  خسارت‌های جانی و بدنی را برخلاف خسارت‌های مالی، مورد پوشش قرار نمی‌دهد.
  • هر گونه خطر اضافی یا خسارتی که بیمه گذار حق بیمه آن را پرداخت نکرده باشد و به عبارتی آن را بیمه نکرده باشد؛ شرکت بیمه موظف به جبران آن نخواهد بود.
  • اگر خسارت وارده ناشی از شورش، قیام، انواع اقدامات احتیاطی و انتظامی، آشوب، جنگ داخلی، انفجار مواد منفجره و مانند این موارد باشد؛ توسط بیمه پرداخت نخواهد شد.
  • از جمله وظایف شرکت بیمه طبق بیمه نامه، داشتن مسئولیت و به تبع آن جبران خسارت‌های وارده بر همسایگان در اثر آتش سوزی می‌باشد.
  • در اکثر بیمه نامه‌ها اسکان موقت، در اثر غیر قابل سکونت بودن مکان، به دلیل حادثه آتش سوزی نیز به عنوان مورد مهمی در نظر گرفته می‌شود.
  • آسیب‌های وارد شده از سوی بیمه گذار یا به عبارتی هر فردی که از جبران خسارت‌های بیمه نفی می‌برند؛ در صورتی که عمدی باشند، به هیچ عنوان توسط بیمه جبران نخواهند شد.
  • در هنگام تنظیم قرارداد بیمه به شروط گذاشته شده توسط بیمه‌گر و بیمه‌گذار لازم است بسیار توجه شود؛ چرا که پس از آن بیمه تنها در چهارچوب شروط گفته شده اعتبار خواهد داشت.
  • هزینه بیمه آتش سوزی صنعتی و غیر صنعتی تحت تاثیر موارد متعددی است؛ که از میان آن‌ها می‌توان به نوع سازه، سال ساخت، نوع فعالیت، منطقه شهری، میزان ریسک مورد بیمه، پوشش‌های انتخابی و میزان رعایت نکات ایمنی اشاره کرد.

 

10 نکته مهم بیمه آتش سوزی صنعتی و غیر صنعتی

 

پرداخت حق بیمه و ارزش واقعی اموال

جبران خسارت‌های وارد شده در اثر آتش سوزی بر اساس مبلغ توافق شده در بیمه نامه و نسبت به ارزش واقعی مطابق با سال بیمه شده مورد محاسبه قرار  خواهد گرفت. لازم است در هنگام تنظیم بیمه نامه، بیمه گذار نسبت به بیمه شدن اموال و مکان خود با توجه به ارزش واقعی آن‌ها به همراه احتساب استهلاک، توجه نشان دهد. 

در صورتی که حق بیمه پرداخت شده کمتر از ارزش واقعی اموال در زمان بروز حادثه باشد؛ مطابق با قانون شماره 10 بیمه، پرداخت خسارت از سمت شرکت بیمه مطابق با ارزش واقعی اموال در لحظه بروز حادثه خواهد بود.

 همانطور که گفته شد از اولین و مهم‌ترین اقداماتی که لازم است در شروع هر کسب و کاری به آن توجه شود؛ داشتن بیمه آتش سوزی صنعتی و غیر صنعتی می‌باشد. اهمیت بالای این بیمه در جهت جبران خسارت‌های وارده در اثر حوادث ناخواسته خصوصاً در کسب و کارهای بزرگ اصلاً قابل چشم پوشی نیست.

 به یاد داشته باشید که  جبران خسارت های وارده توسط شرکت بیمه تنها در ازای حق بیمه آتش سوزی می باشد؛ که توسط بیمه گذار طبق توافق نامه بر طبق شروط گفته شده، پرداخت شده باشد. اگر صاحب هر کسب و کاری هستید، جهت محافظت از اموال خود اصلا تعلل نکنید و همین الان جهت اطلاع از آخرین قیمت و مشورت با شرکت‌های بیمه آتش سوزی غیر صنعتی و صنعتی در بازار آنلاین «خدمت از ما» اقدام کنید.

4.5 امتیاز از 1093 رای


بیمه آتش سوزی
برای سرویس بیمه آتش سوزی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین