نصب شیشه سکوریت

ثبت درخواست "شیشه بری"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نصب شیشه سکوریت

نصب شیشه سکوریت که به آن شیشه میرال یا شیشه نشکن نیز گفته می‌شود. امروزه در ساخت و ساز کاربرد بسیاری دارد. با نصب شیشه میرال می‌توانید شیشه‌های ضد ضربه و ضد گلوله داشته باشید و این مزیت برای فروشگاه‌ها و مغازه‌ها و دیگر مکان‌هایی که در تماس مستقیم با جان انسان‌ها است، جهت افزایش ایمنی در برابر هرگونه فشار و ضربه اهمیت بالایی دارد.

 با همراهی ما در ادامه مطلب به شناخت کاملی از نصب شیشه سکوریت و خصوصیات بهترین نصاب شیشه سکوریت آن در مجله اینترنتی "خدمت از ما" خواهید رسید.

شناخت شیشه سکوریت

بر خلاف شیشه‌های معمولی که به راحتی می‌شکنند و قطعات درشت و تیزی از شکستن آن‌ها حاصل می‌شود. نصب شیشه‌ سکوریت به شما این امکان را می‌دهد که علاوه بر شفافیت و دید بسیار بالا، در صورت شکستن به تکه‌های صیقلی و ریزی تبدیل شوند؛ که احتمال هرگونه آسیب جانی را به صفر برساند.

 از کاربردهای متداول این شیشه می توان به استفاده از آن در درب اتوماتیک، درب‌های شیشه‌ای و پارتیشن‌های شیشه ای اشاره کرد. برای نصب شیشه سکوریت حتماً از شیشه بر متخصص جهت اندازه گیری مناسب و نصب اصولی کمک بگیرید. 

 

نکات مهم جهت نصب شیشه سکوریت

 • اندازه گیری شیشه قبل از تولید توسط کارشناسان، دقت کنید که پس از تولید شیشه دیگر امکان تغییر اندازه وجود ندارد.
 • در نصب شیشه سکوریت دقت کنید که به لبه‌ها و گوشه‌های آن ضربه وارد نشود و ابزار‌ها بر روی شیشه خراشی نیندازند.
 • فشار آمدن به لبه‌ها جهت نصب غیر اصولی یا تماس با سطح سختی؛ ممکن است موجب شکستن این مدل شیشه‌های نشکن شود.
 • حتماً برای حمل شیشه سکوریت از خودروهای مخصوص استفاده کنید.
 • به دلیل حساسیت بالای این شیشه‌ها بهتر است برای نصب حتماً از متخصصینی که دوره و آموزش های لازم نصب این مدل شیشه را دیده‌اند کمک بخواهید.
 • در هنگام انتخاب نصاب شیشه سکوریت به کیفیت، دقت و سرعت عملکرد او درکنار تحربه او توجه کنید. 
 • تراز بودن از همه زوایا در مرحله نصب بسیار مهم می‌باشد.
 • نصاب شیشه سکوریت باید در مرحله شاقول کردن، حداکثر دقت خود را خرج کند. چرا که باز و بسته شدن درست در شیشه‌ای به آن بستگی دارد.
 • زدن چسب به واشر های لولا، جز مراحل اصلی نصب می‌باشد.

 

نکات مهم نصب شیشه سکوریت

 

 شناخت شیشه میرال

شیشه میرال نوعی شیشه سکوریت است که مقاومتی آن بسیار بیشتر از شیشه‌های عادی در برابر فشار و ضربه دارند. یکی از کاربردهای متداول نصب شیشه میرال در مکان‌هایی است که شکستن شیشه ممکن است به جان انسان‌ها آسیب برساند. این شیشه‌ها در صورت شکستن به تکه‌های بی ضرری خورد می‌شوند؛ که جمع آوری آن را ساده می‌کند.

 انتخاب شیشه میرال از میان انواع و رنگ‌های مختلف آن، بیشتر بر اساس کاربرد آن صورت می‌گیرد. به عنوان مثال برای انتخاب این شیشه جهت ویترین مغازه از نوع کریستال و سفید شیشه میرال استفاده می‌شود؛ تا با شفافیت منحصر به فرد خود، موجب دیده شدن اجناس از درون مغازه شوند.

این شیشه در رنگ‌های دودی، مسی، آبی، طلایی، مات، رفلکس، شفاف و سوپر کلیر تولید می‌شود. از دیگر کاربردهای آن می‌توان به استفاده در لوازم خانگی مانند شیشه اجاق گاز و هود، صفحه بسیاری از گوشی‌های هوشمند،  بالکن‌های شیشه‌ای،  استفاده در بعضی موارد ساختمان مانند آسانسور،  ویترین ها و نمای شیشه ای اشاره کرد.

 

مراحل نصب شیشه میرال

 • اندازه گیری  ابعاد توسط شیشه بر مجرب و با مهارت جزء مهم‌ترین مراحل آن می‌باشد.
 • طراحی نقشه دقیقی از کار به تولیدکنندگان کمک می‌کند، که شیشه‌های متناسب با نقشه و کاربرد بسازند.
 • رعایت اصول و ایمنی لازم جهت نصب شیشه میرال امری بسیار ضروری می‌باشد. 
 • دقت کنید که نصب این شیشه‌ها مانند شیشه سکوریت نیازمند به افراد حرفه‌ای و تخصصی است. 

 

تعویض شیشه سکوریت

 برای اتصال و حرکت این شیشه‌ها از یراق آلات که شامل گیرها، بست‌ها، استوپ و لولا انتقال دهنده‌ها، دستگیره و قفل است، تشکیل می‌شوند. هر چه آلیاژ استفاده شده در این  یراق آلات مرغوب‌تر باشد احتمال خوردگی و زنگ زدگی آن‌ها کمتر و در نتیجه نصب شیشه سکوریت را با اطمینان بیشتری جلو می‌برد.

 کیفیت یراق آلات انتخاب شده تاثیر مستقیمی بر افزایش و کاهش عمر شیشه دارند. با وجود یراق آلات ارزان‌ قیمت در بازار، استفاده از آنها اصلاً توصیه نمی‌شود؛ چرا که آسیب‌های جدی به پروژه و سازه مورد نظر وارد می‌کنند و هزینه‌های مصرفی را به چند برابر افزایش می‌دهند.

 

قیمت نصب شیشه سکوریت

از عوامل تاثیرگذار بر قیمت نصب شیشه سکوریت متراژ، مدل و نحوه نصب آن می‌باشد. هرچه ابعاد کار بزرگ‌تر باشند قیمت نصب آن نیز به تبع آن بیشتر خواهد بود. در متراژ زیر ۱۰ متر قیمت با توجه به تعداد هر دهنه محاسبه خواهد شد. انتخاب نوع شیشه سکوریت، از میان شیشه سکوریت معمولی و شیشه لمینت نیز بر قیمت نهایی تاثیر بسیاری خواهد داشت.

 انتخاب نحوه نصب شیشه سکوریت با توجه به کاربرد آن، از میان سه مدل ثابت، ریلی و لولایی با تاثیر بر زمان نصب، قیمت آن را تغییر خواهد داد. البته  قیمت واحدی وجود ندارد و می‌تواند بر اساس انواع مختلف شیشه و اجرت نصاب آن نیز تغییر کند.

 

مراحل نصب شیشه میرال

 

تفاوت نصب شیشه سکوریت با شیشه معمولی

 شیشه‌های معمولی را می‌توان با هر ابعاد تهیه کرد و در هنگام نصب آن‌ها را برش داد؛ اما  ابعاد شیشه سکوریت باید قبل از تولید آن به طور دقیق اندازه گیری شود، تا ساخت و اساس آن صورت گیرد. چرا که پس از تولید امکان تغییر اندازه‌ها وجود  نخواهد داشت.

نصب شیشه‌های معمولی اندازه گیری و حمل آن‌ها می‌تواند توسط افراد مبتدی نیز انجام گیرد؛ اما برای شیشه‌های سکوریت حتماً باید فردی با تجربه جهت  نصب اصولی اندازه گیری و حمل آن اقدام کند.

 امروز شیشه‌های معمولی به دلیل کاهش مقاومت و خطراتی که به هنگام ضربه دیدن به دنبال دارند طرفداران خود را از دست داده و بیشتر افراد، شیشه‌های سکوریت یا میرال را جایگزین  مناسبی برای آن‌ها می‌دانند.

جمع بندی

اگر قصد انتخاب شیشه‌ای مقاوم برای مکان خود دارید؛ پیشنهاد میکنیم حتما به این مدل شیشه‌ها توجه کنید. شما می‌توانید جهت مشورت با مجرب‌ترین شیشه برها، جهت نصب شیشه سکوریت کمک بخواهید.  برای نصب شیشه میرال بهتر است ابتدا از طریق بازار آنلاین "خدمت از ما" با بهترین نصاب شیشه سکوریت ارتباط برقرار کنید و به رایگان قیمت بگیرید.

 

شیشه بری
برای سرویس شیشه بری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading