تزیین ستون منزل

طراحی و دکوراسیون داخلی
شما در حال مطالعه مجله "خدمت از ما" هستید
تزیین ستون منزل

طراحی ستون داخلی منزل

ستون‌ها از عناصر معماری هستند که می‌توانند کاربردی یا صرفاً تزئینی باشند. تزیین ستون منزل در طراحی دکوراسیون داخلی منزل یکی از بهترین راه‌ها برای زیباسازی اتاق‌ها و فضای نشیمن در فضای باز است. تزیین ستون وسط خانه احساس کلاسیک را به خانه‌های مدرن می‌آورند. تزیین ستون وسط خانه شامل عناصر ظریف و همه کاره‌ای هستند که در سبک‌ها، اندازه‌ها و مواد مختلفی به چشم می‌خورند و می‌توان از آن‌ها برای تزئین هر فضای نشیمن و ایجاد خانه‌ دلخواه استفاده کرد.

برخی از سبک‌های تزیین ستون منزل

 • تزیین ستون گرد
 • تزیین ستون با آینه
 • تزیین ستون کنار دیوار
 • تزیین ستون سنگ نما
 • تزیین ستون وسط پذیرایی
 • تزیین ستون با ام دی اف
 • تزیین ستون با کاغذ دیواری
 • تزیین ستون با سنگ انتیک
 • تزیین ستون وسط پذیرایی با سنگ
 • تزیین ستون وسط هال با کاغذ دیواری

 

 

آیا ستون فقط برای دکوراسیون داخلی منزل استفاده می‌شود؟

معماران و طراحان دکوراسیون خانه برای حل مسئله ساختار ساختمان در مقابل زیبایی ساختمان از ستون‌ها بهره برده‌اند. تزیین ستون وسط خانه یکی از آن چالش‌های دکوراسیون منزل است. که برای حمل بار از سقف، طبقه فوقانی یا سایر بارهای برای خانه شما ضروری است. ممکن است فکر کنید که ستون‌ها باید پوشانده شوند، اما ما در مقاله تزیین ستون منزل، روش‌های جذابی برای نمایش زیبایی دکوراسیون خانه به شما ارائه می‌دهیم!

 

تزیین ستون داخلی منزل برای دکوراسیون خانه

تزیین ستون منزل در دکوراسیون منزل تزیین ستون خانه طرح ستون وسط پذیرایی تزیین ستون وسط خانه

 

10روش خلاقانه استفاده از ستون به عنوان دکوراسیون داخلی منزل

تزیین ستون منزل به روش مبتکرانه‌ای برای پوشاندن ستون‌های داخل منزل می‌باشد که طراحی و تزیین ستون در دکوراسیون داخلی و نمای منزل با ابزارهای جدید باعث زیبایی دکوراسیون منزل است.

 

1. قبل از شروع در مورد مدل ستون داخل خانه و ساختار آن فکر کنید:

شما می‌توانید در دکوراسیون داخلی منزل و برای زیبایی منزل خود، ستون‌ها را با کمک معماری مناسب از ابتدا در مکان مناسب و خلاقانه‌ای قرار دهید. به خصوص اتاق‌های بزرگ مانند اتاق نشیمن یا آشپزخانه‌ها، ستون خانه را از ابتدا در جای مناسب قرار دهید. شما می‌توانید از متخصصان طراحی ستون داخلی منزل بخواهید که تزیین ستون منزل را طوری برنامه ریزی کنند که ستون‌ها در مکان نامناسب قرار نگیرد. تزیین ستون وسط خانه باید خلاقانه انجام شود.

 

دکوراسیون داخلی به کمک طراحی ستون داخلی منزل

طراحی ستون داخلی منزل به کمک دکوراسیون داخلی تزیین ستون وسط پذیرایی با ام دی اف طراحی ستون داخل منزل با ام دی اف ستون وسط پذیرایی

 

2. طرح مبلمان خود را در اطراف ستون‌ها برنامه ریزی کنید

برای تزیین ستون وسط خانه می‌توانید از مبلمان کمک بگیرد. برای بسیاری از خانه‌ها تزیین ستون وسط خانه می‌تواند به مرکز فضای شما تبدیل شود. از امتحان کردن و برنامه ریزی مبلمان خود در اطراف ستون‌ها برای تهیه یک صندلی دلپذیر برای مهمانان، نترسید.

 

3. اضافه کردن جزئیات لوکس با اضافه کردن ستون

اگر می‌خواهید عظمت را به دکوراسیون داخلی منزل خود بیاورید، هیچ ویژگی معماری بهتر از طراحی ستون داخلی منزل وجود ندارد. ستون‌های کلاسیک با سر ستون‌های چشم نواز می‌توانند به صورت تزیین ستون با سنگ انتیک و تزیین ستون با آینه ویا ستزیین ستون گرد با خطوط ساده نمایش داده شوند. یا می‌توانند به همان اندازه سبک Corinthian با برگ‌های پیچیده، گرداب‌ها و جزئیات بصورت دقیق طراحی شوند. استفاده از آن در یک سالن اصلی یا حتی در آشپزخانه شما فضایی مجلل و کلاسیک ایجاد خواهد کرد.

 

تزیین ستون وسط خانه و دکوراسیون داخلی منزل

تزیین ستون وسط خانه و دکوراسیون داخلی منزل تزیین ستون با آینه تزیین ستون تزیین ستون وسط پذیرایی

 

4. ستون‌ها از چه سبک معماری مناسب دکوراسیون خانه شما هستند؟

دوره‌های معماری مختلفی آمده و رفته اند. از هر دوره ویژگی‌هایی وجود دارد که نحوه پرداختن به ساختار و ستون‌ها را نشان می‌دهد. در مورد دوره‌های معماری تحقیق کنید. یا از یک معمار در مورد تزیین ستون منزل خود سؤال کنید؛ که چه ستون‌هایی با معماری کل خانه شما مطابقت دارد. با فهمیدن سبک معماری خانه خود می‌توانید، خانه خود را با یک دوره معماری خاص تزیین نمایید.

 

تزیین ستون با آینه در دکوراسیون خانه

تزیین ستون داخل منزل و تزیین ستون وسط خانه تزیین ستون با ام دی اف تزیین ستون با کاغذ دیواری

 

5. با استفاده از فضای سبز، در اطراف ستون‌ها زندگی را به خانه هدیه کنید

تزیین ستون‌ها می‌تواند به عنوان نقطه کانونی خلاقیت شما باشد. به ویژه در فضای باز یا تراس خانه شما مفید است. شما می‌توانید با طرحی ستون داخلی منزل فضای سبز را به صورت عمودی نمایش دهید. از یک طراح دکوراسیون منزل بپرسید که چه نوع شاخ و برگی برای تزیین ستون منزل شما ایده آل است. گیاهانی مثل پیچک یک گیاه محبوب در ایران است و در فضای باز از آن به صورت عمودی و افقی استفاده می‌شود.

 

تزیین ستون منزل با کمک گیاهان

تزیین ستون منزل در طراحی دکوراسیون داخلی چه تاثیری دارد؟ تزیین ستون وسط پذیرایی با سنگ تزيين ستون پذيرايي

 

6. انتخاب بهترین مواد برای ستون‌های داخلی خود

بسته به سبک طراحی فضای داخلی منزل خود، در نظر بگیرید که چه نوع موادی برای تزیین ستون منزل شما بهتر است؟ برای بسیاری از خانه‌های در سطح شهر که شیک و مدرن هستند؛ طراحی ستون سنگی می‌توان بهتر باشد. طراحی ستون با سنگ انتیک واقعا جذاب است. در حالی که اگر خانه شما بیشتر به فضای داخلی تصفیه شده و سنتی است، پیشنهاد ما به شما تزیین ستون با ام دی اف یا تزیین ستون با کاغذ دیواری است. 

 

7. فضای داخلی خود را با ستون‌های سفارشی طراحی کنید

در حالی که هدف اصلی ستون‌ها صرفاً ساختاری بود، اما طراحان دکوراسیون خانه دریافته‌اند که با طراحی ستون داخلی منزل می‌توانند زیبایی خاص در فضای داخلی خانه به وجود آورند. ستون‌ها در راهروها و ورودی‌ها، باعث زیبایی ورودی خانه می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از ستون در ایوان و فضای باز، زیبایی بی‌نظیری به دکوراسیون خانه خود هدیه دهید.

 

8. استفاده از ستون‌ها به عنوان عناصر طراحی در خانه شما

یکی دیگر از عناصر طراحی که باید در نظر بگیرید: استفاده از ستون‌ها به عنوان پایه قفسه کتاب، سلول‌های نمایش و سایر مناطق فضای داخلی خود استفاده نمایید. بسیاری از معماران از ستون‌ها برای شیک کردن یک شومینه در هر دو طرف استفاده می‌کنند و از قفسه‌های داخلی برای نمایش کتاب، رسانه‌های تفریحی، مجسمه‌ها و موارد دیگر استفاده می‌کنند.

 

زیبایی تزیین ستون وسط خانه

تزیین ستون داخل منزل و زیبایی تزیین ستون وسط خانه مدل ستون وسط پذیرایی تزیین ستون با سنگ انتیک

 

9. فکر نکنید که می‌توانید یک ستون را به راحتی از طراحی حذف کنید

بسیاری از صاحب خانه‌ها هنگام نوسازی یا اصلاح خانه‌ خود، فرض می‌کنند که می‌توانند یک ستون را برای ساختن یک اتاق یا به وجود آوردن ظاهر دلخواه یک ستون را حذف کنند. قبل از تصمیم گیری برای حذف ستون‌های موجود، با یک مهندس سازه مشورت نمایید. در صورت حذف یک ستون از خانه ممکن است باعث آسیب به خانه شما شود یا منجر به آسیب دیدن شما و دیگران شود که شدت آسیب ببینند.

 

10. نقاط کانونی بصری را برای شکسته شدن فضاهای فضای باز با ستون‌ها اضافه کنید

در حالی که ستون‌ها برای ساختار ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند، شما می‌توانید از آن‌ها به عنوان یک روش شگفت انگیزی برای زیبایی فضای بیرون ساختمان استفاده نمایید. ستون برای ایجاد یک فضای سرگرم کننده در فضای باز یا در ایوانی که به استخر مشرف است استفاده می‌شود. تا زیبایی خانه شما را دوچندان نماید. سعی کنید از همان سازه خارجی منزل برای پوشاندن ستون‌های بیرون استفاده نمایید.

 

نمای ستون بیرون ساختمان

نمای میرونی تزیین ستون منزل تزیین ستون گرد تزیین ستون وسط هال با کاغذ دیواری

 

ایده‌های لوکس برای تزیین ستون خانه

چوب سخت، سنگ، سنگ مرمر و آینه به خوبی برای تزیین ستون خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد که به این موارد مواد سنگین می‌گویند. فایبرگلاس و PVC نیز از مواد سبک تزیین ستون خانه هستند که بهتر است برای تزئینی استفاده شوند. ستون‌هایی را پیدا کنید که نصب و رنگ آمیزی آن‌ها بسیار آسان باشد و با اضافه کردن این عناصر، به زیبایی داخلی به طراحی داخلی مدرن خود اضافه کنید.

استفاده از لامپ‌های LED، ایده خوبی برای طراحی مدرن روشنایی برای ستون خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. ستون‌ها کانون قابل توجهی را برای طراحی داخلی شما ایجاد می‌کنند و اصالت را به اتاق‌ها و فضاهای نشیمن اضافه می‌کنند.

ستون‌های گرد و مربع در مواد سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با سبک‌های زیبا بافت و شکل چشم نوازی به فضای خود هدیه دهید. نوع ستونی را انتخاب کنید که به نفع خانه شما باشد. مصریان، رومی‌ها و یونانیان طرح‌های جالبی را ایجاد کردند که می‌توانید از آن‌ها برای دکوراسیون منزل خود استفاده کنید.

 

تزیین ستون وسط خانه در حمام

تزیین ستون وسط خانه در حمام های بزرگ تزیین ستون کنار دیوار تزیین ستون با کناف

 

تزیین ستون وسط خانه شامل چه مواردی می‌شود؟

 • تزیین ستون وسط پذیرایی با سنگ
 • تزیین ستون گرد
 • تزیین ستون وسط هال با کاغذ دیواری
 • تزیین ستون کنار دیوار
 • تزیین ستون وسط پذیرایی با ام دی اف
 • تزیین ستون با کناف
 • تزیین ستون با کاغذ دیواری
 • تزیین ستون با سنگ انتیک

4.42 امتیاز از 36 رای

طراحی و دکوراسیون داخلی

برای سرویس طراحی و دکوراسیون داخلی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با طراحی و دکوراسیون داخلی

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading