رنگ آمیزی و نقاشی نرده آهنی

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رنگ آمیزی و نقاشی نرده آهنی

نقاشی نرده آهنی یکی از بهترین و ارزانترین راههای تزئین نمای دکوراسیون و فضای داخلی و خارجی منزل است. آشنایی با رنگ آمیزی نرده آهنی، به انتخاب رنگ مناسب نرده راه پله ساختمان خانه یا محله کارتان نیز کمک می کند. رنگ آمیزی نرده آهنی شامل مراحلی است که اگر به درستی انجام نشود کاری سخت و خسته کننده است. علاوه بر آن اگر نرده در فضای خارجی خانه استفاده شده باشد، به دلیل باران و باد در فضای باز باید به نکاتی در نقاشی نرده فلزی توجه کرد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

در صورت انجام مراحل زیر طول عمر رنگ نرده نیز به جای چند ماه به چند سال افزایش می‌یابد. در این مقاله تاثیر رنگ نرده راه پله، رنگ نرده حیاط، رنگ نرده بالکن و... را نیز در دکوراسیون منزل بررسی می کنیم.

تاثیر رنگ آمیزی و رنگ نرده راه پله در دکوراسیون

نرده‌های فلزی یکی از بهترین انواع برای حفاظت و ایمنی راه‌پله‌ها و حیاط ساختمان است که دارای دوام و مقاومت بالایی در برابر ضربه، لک‌پذیری و آتش‌سوزی دارند.  رنگ نرده راه پله فلزی، یکی از مهم‌ترین اصول در مورد نگهداری و مقاومت نرده در کنار ظاهری زیبا و متناسب با دکوراسیون ساختمان شماست. رنگ‌های سفید و مشکی از پر طرفدارترین نوع رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله ها است؛  اما بهتر است قبل از نقاشی نرده و هنگام انتخاب رنگ، به سبک خانه و مدرن یا کلاسیک بودن آن توجه شود و بر همین اساس رنگ مناسب برای نقاشی نرده انتخاب شود.

 

رنگ‌آمیزی نرده آهنی مراحل رنگ‌آمیزی نرده آهنی رنگ مناسب نرده راه‌پله قیمت رنگ‌آمیزی نرده فلزی نرده فرفورژه

 

نقاشی نرده فرفورژه

نرده فرفورژه راه پله یکی از انواع نرده‌های فلزی تزئینی است. نرده‌های فرفورژه در مدل‌های زیبا به صورت خم و طرح دار باعث زیبایی هرچه بیشتر ساختمان شما می‌شوند.یکی از مراحل نقاشی ساختمان مدرن تغییر رنگ نرده آهنی و هماهنگی آن با محیط است. 

اما نکته‌ای که در نقاشی نرده فرفورژه وجود دارد این است که فرفورژه‌ها، به کمک خاصیت شکل پذیری آهن طرح‌های بسیار متنوعی دارند. رنگ نرده فرفورژه با توجه به پیچیدگی طرح دشوارتر بوده و در صورت آسیب‌دیدن نیز تعمیر با هزینه بیشتری صورت می‌گیرد. این نوع نرده‌ها به دلیل شلوغی و پر جزئیات بودن، در فضاهایی با طراحی سنتی و کلاسیک، بسیار  زیباتر از فضاهای مدرن و ساده هستند.

 

رنگ‌آمیزی نرده آهنی مراحل رنگ‌آمیزی نرده آهنی رنگ مناسب نرده راه‌پله قیمت رنگ‌آمیزی نرده فلزی نرده فرفورژه

 

مراحل رنگ آمیزی نرده آهنی 

     1. آماده‌کردن نرده برای پاک‌کردن زنگ‌زدگی: دلیل اصلی پاک‌کردن زنگ‌زدگی روی نرده اطمینان از جذب شدن کامل ضدزنگ است. زنگ‌زدگی‌ها را پیدا کنید. همچنین سعی کنید برای جلوگیری از برخورد اجزا و براده‌های آهن هنگام نقاشی نرده، از دستکس و عینک مناسب استفاده کنید.

 

مراحل رنگ آمیزی و نقاشی نرده

 

     2. یک برس سیمی یا سمباده زبر برداشته و زنگ‌زدگی‌ها را پاک کنید: این بخش از نقاشی نرده، ممکن است زمان‌گیر باشد اما برای رنگ آمیزی نرده آهنی به صورت مناسب بسیار مهم است. هنگامی که پاک‌کردن زنگ‌زدگی‌ها تمام شد یک سمباده نرم‌تر برداشته و زبری‌های باقی‌مانده روی نرده را از بین ببرید.

 

مراحل نقاشی و رنگ نرده راه پله

 

     3. نرده را با آب شستشو دهید: در مرحله سوم از نقاشی نرده، باید نرده را با آب بشویید؛ با این کار خرده‌های باقی‌مانده روی نرده پاک می‌شود.

 

نقاشی و رنگ نرده راه پله

 

     4. پوشش سطوح با ضدزنگ: به کمک یک رولر یا قلم مو تمامی سطوح نرده را با ضدزنگ پوشش دهید. همچنین برای نتیجه بهتر در رنگ آمیزی نرده آهنی، میتوانید مدتی صبر کنید تا ضدزنگ به طور کامل خشک شود، سپس این کار را دوباره انجام دهید. (برای خشک شدن ضدزنگ حدود 24 ساعت صبر کنید.)

 

مراحل رنگ نرده راه پله فلزی

 

     5. مطمئن شوید رنگ مخصوص سطوح آهنی را تهیه کردهاید: همه ی رنگ‌ها به صورت یکسان تولید نمی‌شوند؛ رنگ‌ها میتوانند برای چوب، پلاستیک، آهن یا فولاد باشند. 

 

رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله

 

     6. نرده‌ها را رنگ کنید: پس از خشک شدن ضدزنگ شروع به رنگ‌کردن نرده‌های آهنی کنید. برای این کار یک قلم‌موی مناسب بردارید و رنگ‌زدن را شروع کنید. می توانید برای لای درزها و کناره‌های نرده از قلم‌موی باریک‌تری استفاده کنید. رنگ‌زدن را در یک جهت انجام دهید تا اثر قلم‌مو روی نرده‌ها کمتر مشخص شود. پس از اتمام کار بگذارید رنگ خشک شود. سپس برای پوشش بهتر یکبار دیگر نرده‌ها را رنگ کنید. 

 

بهترین رنگ برای نرده راه پله

 

بهترین رنگ برای نرده راه پله فلزی

انتخاب بهترین رنگ برای نرده راه پله  تاثیر بسیاری بر روی دکوراسیون ساختمان شما دارد. برای انتخاب مناسب‌ترین ترکیب رنگ نرده راه پله و زیباترین رنگ ساختمان باید به سبک، دکوراسیون و لوازم منزل دقت کنید و رنگی متناسب با آن‌ها را انتخاب کنید. همچنین توجه داشته باشید که رنگ نرده راه پله فلزی شما در معرض تماس مستقیم بوده و امکان لک ‌شدن و نشستن گرد وغبار روی آن وجود دارد. بنابراین بهتر است رنگی انتخاب کنید که لکه‌ها را کمتر نشان بدهد. هچنین برای فضاهای کوچک یا سقف‌های کوتاه بهتر است از رنگ سفید استفده کنید.

با این کار فضای شما روشن تر و بزرگ تره جلوه می‌کند. هر چند استفاده از رنگ مشکی در فضاهای کوچک یا سقف کوتاه مناسب نیست اما در صورت داشتن فضای مناسب باعث می‌شود راه‌پله شما به یک نقطه چشمگیر و زیبا تبدیل شود.

 

عوامل موثر در قیمت نقاشی نرده راه پله فلزی

محاسبه قیمت رنگ نرده راه پله فلزی خانه مانند قیمت بخشهای آهنی ساختمان متغییر بوده و براساس نوع و دستگیر بودن یا ساده بودن نرده و همچنین رنگ انتخاب شده برای نقاشی نرده، توسط کارفرما قیمت گذاری می‌شود. در یک ساختمان امکان دارد چند نوع بخش آهنی وجود داشته باشد. مثلا یک بخش سخت و دستگیر باشد ولی بخش دیگر آن‌ها بسیار ساده باشد. در این صورت بخش سخت به صورت ۳ رو یا ۲ رو محاسبه می‌شود (2 یا 3 برابر متراژ نرده) ولی بخش ساده به صورت تک رو حساب می‌شود (برابر با متراژ نرده ) .

در برخی مواقع نیز با توجه به شرایط کار ممکن است قیمت‌گذاری به صورت توافقی انجام شود. مثلا قیمت رنگ آمیزی نرده‌ هایی که به صورت فرفورژه و دستگیره هستند بیشتر از قیمت رنگ آمیزی نرده‌ های ساده است.

 

رنگ‌آمیزی نرده آهنی مراحل رنگ‌آمیزی نرده آهنی رنگ مناسب نرده راه‌پله قیمت رنگ‌آمیزی نرده فلزی نرده فرفورژه

 

کلام آخر

سعی کنید مراحل رنگ آمیزی نرده آهنی را به‌درستی انجام‌دهید. نرده را از همه‌ی زنگ‌زدگی‌ها، گرد‌ و‌ غبار و رنگ پاک‌کنید. قبل از شروع رنگ‌آمیزی، سطح نرده باید تا جای ممکن صاف و یکدست شود. در مقاله بالا سعی کردیم درباره بهترین رنگ نرده راه پله و قیمت رنگ نرده راه پله فلزی و همچنین مراحل و چگونگی نقاشی نرده صحبت کنیم که با انجام‌دادن صحیح این مراحل طول عمر رنگ نیز افزایش خواهد‌ یافت.

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading