کمد دیواری آینه‌دار + مزایا و کاربردهای آن

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کمد دیواری آینه‌دار + مزایا و کاربردهای آن

کمد دیواری آینه‌دار از محبوب‌ترین مدل‌های کمد دیواری است که در اکثر خانه‌ها و بیشتر مدل‌ها و طرح‌ها کمد دیواری وجود دارد. این مدل کمد علاوه بر استفاده معمول از کمد دیواری، دارای آینه‌های بزرگ و قدی است که مخصوصا در اتاق خواب بسیار استفاده می‌شود.

اما به نظر شما چرا کمد دیواری آینه دار محبوب است؟ علاوه بر آن نحوه ساخت آن‌ها و انواع مدل‌ کمد دیواری ریلی آینه‌دار نیز از موضوعات مهم در این کمدها هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی کامل این کمدها و نصب آینه روی کمد دیواری بپردازیم.

 

کمد دیواری آینه‌دار چیست؟

کمدهای دیواری همان کمدهایی هستند که به شکل‌های مختلف در دل دیوار طراحی می‌شوند و برای نگهداری از انواع وسایل شخصی مانند لباس‌، کیف و کفش و همچنین وسایلی مانند کالاهای خواب استفاده می‌شوند. حال تصور کنید درب این کمدها به صورت آینه‌دار طراحی شود. علاوه بر کاربردهای عادی می‌توانید از آینه آن نیز در هنگام آماده شدن استفاده کنید.

این نوع کمد دیواری سرعت عمل شما هنگام آماده شدن افزایش می‌دهد. از این جهت که می‌توانید در همان لحظه لباس پوشیدن یا آماده شدن در مقابل آینه ایستاده و نیازی به جابجایی در اتاق‌های مختلف برای دسترسی به آینه ندارید.

 

کمد دیواری آینه دار

 

کاربردهای کمد دیواری آینه‌دار

از بهترین و زیباترین انواع کمد دیواری، مدل آینه‌دار است که علاوه بر کاربردی بودن، نمای بسیار زیبایی به اتاق می‌دهد. مهم‌ترین کاربردهای این نوع کمد دیواری به صورت زیر هستند.

 

نگهداری از انواع لباس و وسایل در کمد

اولین و مهم‌ترین کاربرد هر کمد دیواری نگهداری از لباس‌ها و وسایل شخصی فرد است. داخل کمد دیواری به صورتی طراحی می‌شود تا هم بخشی برای آویزان کردن لباس‌ها وجود داشته باشد و هم کشوهایی برای قرار دادن لباس‌های دم دستی. علاوه بر آن بخش‌هایی نیز برای طبقه بندی و مرتب سازی وسایل دیگر مانند کیف و کفش و اکسسوری و ... وجود دارد.

استفاده کاربردی از آینه

وجود آینه در هر فضایی مخصوصا اتاق خواب ضروری است. با این نوع کمد دیواری همزمان آینه بزرگ و کاربردی در اتاق دارید که می‌توانید با استفاده از آن به سرعت آماده شوید. همچنین می‌توانید در اندازه‌های مختلف و مدل‌های زیبا و کاربردی از این مدل آینه استفاده کنید.

زیباسازی فضا

کمد دیواری آینه‌دار را می‌توانید علاوه بر اتاق خواب در فضاهای دیگر مانند سالن‌ها و ورودی خانه نیز قرار دهید. از این رو طراحی کمد دیواری باید به صورتی باشد که علاوه بر کاربردی بودن به زیبایی محیط نیز کمک کند. آینه خود به تنهایی می‌تواند جذابیت فضا را چندین برابر کند.

 

مدل کمد دیواری ریلی آینه دار

 

ایجاد فضای بزرگ‌تر در اتاق

معمولا آینه‌ها به دلیل انعکاس نور، فضا را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان می‌دهند. به همین دلیل با استفاده از کمد دیواری آینه‌ای مخصوصا کمدهایی که سراسر ان‌ها با آینه پوشیده شده می‌توانید فضای اتاق را پرنورتر و دلبازتر کنید. آینه‌ها تمام اجسام را بازتاب می‌دهند و با انعکاس نور در اتاق فضای اتاق را روشن‌تر نشان می‌دهد. علاوه بر آن با نصب مدل کمد دیواری ریلی آینه‌دار به دلیل نحوه باز شدن درب‌های آن فضای بسیار کمتری در اتاق اشغال می‌شود.

 

انواع مدل کمد دیواری ریلی آینه‌دار

حال که با کاربردهای این مدل کمد دیواری آشنا شدیم، باید ببینیم چه مدل‌هایی از آن‌ وجود دارد تا بهترین گزینه را برای خانه خود انتخاب کنیم. انتخاب کمد دیواری بر اساس گزینه‌های مختلفی مانند فضای در دسترس، میزان بودجه، سلیقه، کاربردی بودن و ... صورت می‌گیرد. کمد دیواری آینه‌ای از انواع وسایل دکوری مدرن محسوب می‌شود که برای زیبایی دکور خانه نیز به کار می‌رود.

 

کمد دیواری تمام آینه‌ای

در این نوع تمام سطح بیرونی کمد، آینه است. این نوع کمد می‌تواند مزایا و معایبی به همراه داشته باشد. مهم‌ترین مزیت‌ آن ایجاد نمای زیبا و بسیار لوکس در اتاق است و فضا کاملا بزرگ به نظر می‌رسد. استفاده از این نوع کمد در هر اتاقی حتی با فضاهای کم امکان پذیر است. همچنین از این کمد می‌توانید به عنوان میز آرایش نیز استفاده کنید.

اما این نوع کمد در کنار مزیت‌های گفته شده، دارای معایبی نیز می‌باشد. بزرگ‌ترین عیب آن‌ها، آسیب پذیر بودن است. این آینه‌ها ممکن است با کوچک‌ترین ضربه‌ای آسیب ببینند. علاوه بر آن مدام به تمیز کاری نیاز دارند، زیرا کوچک‌ترین لکه‌ای بر آن‌ها پیدا نمایان است.

 

کمد دیواری تمام آینه

 

کمد دیواری آینه‌دار چوبی

مدل‌های چوبی دارای مقاومت بسیار بالایی هستند. اما به دلیل تنوع کمتر رنگ و طرح بیشتر در سبک‌های کلاسیک استفاده می‌شوند. در این مدل کمدها معمولا طراحی به صورتی انجام می‌شود که بخشی از آن آینه‌دار است. این مدل کمد به نسبت سایر مدل‌ها قیمت بالاتری نیز خواهد داشت، زیرا چوب طبیعی نسبت به جنس‌های دیگر گران قیمت‌تر است.

 

کمد دیواری آینه دار چوبی

 

کمد دیواری آینه‌ای ام دی اف

کاربردی‌ترین مدل کمد دیواری استفاده شده، از جنس ام دی اف است. این جنس تنوع طرح و رنگ بالایی دارد و افراد با هر سلیقه‌ای می‌توانند از آن استفاده کنند. همچنین به نسبت چوبی هزینه آن مناسب‌تر است و در برابر ضربه مقاومت بسیار بالایی دارد.

 

نحوه نصب آینه روی کمد دیواری

اگر کمد دیواری منزل شما آینه ندارد، می‌توانید از روش‌های مختلفی برای نصب آینه بر روی آن استفاده کنید. به این صورت با کمترین هزینه و بدون نیاز به تعویض کمد دیواری، آن را به مدل آینه‌دار تبدیل می‌کنید. آینه موردنظر خود را می‌توانید در ابعاد مختلف تهیه کنید. البته از آنجایی که آینه بر روی درب کمد نصب می‌شود باید مطابق با اندازه آن باشد. هر کدام از درب‌های کمد خود که قصد دارید آینه را بر روی آن نصب کنید اندازه گیری کنید. آینه موردنظر را خریداری کنید تا بر روی درب کمد نصب شود.

برای نصب آینه می‌توانید از چسب‌های مخصوص استفاده کنید. تمام سطح کمد یا پشت آینه را چسب زده و آن را به صورت دقیق بر روی درب کمد بچسبانید. توجه کنید آینه از اطراف بیرون نزند، زیرا از باز و بسته شدن درست درب کمد جلوگیری می‌کند. برای نصب آینه می‌توانید از پیچ و مهره‌های مخصوص نیز استفاده کنید.

اگر برای نصب آینه روی کمد دیواری تجربه کافی ندارید، بهتر است از یک نصاب کمک گرفته تا آینه را به درستی برای شما نصب کند. نصب غیر اصولی ممکن است مشکلاتی به وجود آورده و پس از مدتی آینه کنده شود و باعث آسیب دیدن شما شود. برخی از مدل‌های آماده درب کمد خود دارای آینه هستند. از این رو می‌توانید درب کمد را در همان بخش جدا کرده و از درب جدید آینه‌ای برای جایگزینی آن استفاده کنید.

 

نصب آینه بر روی کمد دیواری

 

قیمت کمد دیواری ریلی آینه‌دار

تا به اینجا به طور مفصل درباره کمد دیواری آینه‌دار و مدل ریلی آن صحبت شد. قیمت این مدل کمد، چالش مهمی برای طرفداران آن محسوب می‌شود. موارد بسیار زیادی وجود دارند که در هزینه نهایی این کمدها تأثیر دارند. از جنس، مواد اولیه، طرح و رنگ گرفته تا عوامل خارجی بازار که ممکن است قیمت اجناس را تحت تأثیر قرار دهند. بنابراین بهترین راه برای اطلاع از قیمت و هزینه کمد دیواری آینه دار (با درب ریلی یا لولایی) پرسیدن از سازنده این مدل کمدهاست.

اگر قصد دارید کمد دیواری آینه‌دار برای فضاهای موردنظر خود سفارش دهید، می‌توانید از طریق پلتفرم خدمت از ما برای پیدا کردن نیروهای متخصص و کارگاه‌های فعال در این زمینه اقدام کنید. شما می‌توانید سفارش خود را از طریق سایت یا اپلیکیشن خدمت از ما ثبت کرده تا این مجموعه بهترین گزینه‌ها را به شما پیشنهاد دهد. همچنین می‌توانید نمونه کارها و نظرات مشتریان را در خصوص این افراد و شرکت‌ها مطالعه کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

علاوه بر سفارش ساخت انواع مدلهای کمد دیواری، هر گونه کار نجاری را میتوانید از طریق نجاری تهران و سایر شهرها به متخصص ماهر بسپارید.

سخن آخر

استفاده از آینه‌های قدی در فضاهای مختلف مخصوصا اتاق خواب کاربردهای بسیار زیادی دارد. همچنین تأثیر بسیار زیادی در نور اتاق، زیباسازی و همچنین بزرگ‌تر نشان دادن اتاق دارد. حال ترکیب این آینه‌ها با کمد دویاری می‌تواند ایده‌ای بسیار جالب و کاربردی‌تر باشد. شما می‌توانید از درب کمدهای دیواری برای آینه کاری استفاده کرده و همزمان از هر دو استفاده کنید. کمد دیواری آینه‌دار بسیار کاربردی و پرطرفدار است و همانطور که گفتیم در فضاهای کوچک مزایای زیادی به همراه خواهد داشت.

4.0 امتیاز از 870 رای


طراحی و ساخت کمد دیواری
برای سرویس طراحی و ساخت کمد دیواری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین