ایده‌های کشو مخفی در کمد دیواری

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
ایده‌های کشو مخفی در کمد دیواری

کشو مخفی در کمد دیواری از قدیم الایام بوده است، اما نه به شکل مدرن امروزی! کشو مخفی در کمد دیواری نقش صندوقچه قدیمی را داشته که آن صندوقچه نیز در کمد پنهان می‌شده است. امروزه به جای صندوقچه، کشو مخفی در کمد دیواری یا حتی کمد مخفی در کمد دیواری طراحی می‌شود.

البته کشو مخفی میز آرایش و کشو مخفی کابینت نیز بسیار رایج شده است. کشو مخفی ها سه هدف اصلی را دنبال می‌کنند، پنهان کردن اشیای گران قیمت، ساده و مینیمال نشان دادن فضا، بهینه تر کردن فضا.

در این مطلب از خدمت از ما ایده‌های کشو مخفی در کمد دیواری، میز آرایش و کابینت را با همدیگر مشاهده می‌کنیم. با خدمت از ما همراه باشید.

ایده‌های کشو مخفی در کمد دیواری

انواع کمد دیواری وجود دارد که به صورت ساده، مخفی، قفل دار، هوشمند و ... طراحی می‌شوند. کشو مخفی در کمد دیواری ایده مدرنی است که اهداف مختلفی دنبال می‌کند. برای مثال:

  1. ایجاد یک فضای مخفی برای نگهداری وسایل مختلف گران‌بها و یا حتی وسایل دم دستی
  2. استفاده بهینه از فضا
  3. نظم بخشیدن به فضای خانه

کشو مخفی در کمد دیواری در انواع بسیار مختلفی اجرا و پیاده‌سازی می‌شود، برای مثال:

کشو مخفی را می‌توان به صورت ساده یا قفل دار داخل کمد دیواری طراحی و اجرا کرد، بسته به کاربری که برای آن کشو در نظر گرفته شده است، ایده‌های زیادی برای ساخت آن وجود دارد.

 

کشو مخفی در کمد دیواری

 

کشو مخفی در کمد دیواری می‌تواند به صورت کم عمق یا عمیق طراحی شود. برای مثال در کشو مخفی عمیق در کمد دیواری در کف آن یک مخفیگاه کاذب ایجاد می‌شود. کشو مخفی در کشو مخفی کمد دیواری نقش صندوقچه امانات بانک را اجرا می‌کند، خصوصا اگر قفل دار باشد!

 

کشوی مخفی کاذب در کمد

 

از طرف دیگر برای مخفی کردن اشیا در کمد دیواری لزوما نباید به سراغ کشو مخفی بروید، بلکه شما می‌توانید مانند یخچال‌های ساید که به صورت door in door  طراحی می‌شود، کمد دیواری را نیز به صورت کمد در کمد! طراحی و اجرا کنید.  

کمد مخفی داخل کمد دیواری را باید به گونه‌ای ساخت که قابل دید نباشد و هم اینکه فضای کافی برای قرار دادن اشیا مورد نظر را داشته باشد.

 

ایده کشو مخفی

 

کشوی پنهان در کمد دیواری

 

کمد دیواری مخفی فضادار

 

کمد مخفی کمد دیواری پذیرایی حتی برای نگه داری وسایلی مانند تلویزیون امروزه رایج شده است. اگر نمی‌خواهید در سالن پذیرایی تلویزیون در دید باشد، بهترین ایده استفاده از کمد دیواری مخفی در کمد دیواری پذیرایی است.

احتمالا در سایت‌های مختلف مشاهده کرده‌اید که دیگر تلویزیون را روی میز تلویزیون قرار نمی‌دهند، بلکه آن را روی دیوار نصب کرده و یا آن را روی کمد دیواری پذیرایی نصب می‌کنند که به صورت مخفی در دل دیوار پنهان شده است.

 

ایده کشو مخفی تلویزیون

 

جای مخفی در کمد دیواری

 

در داخل کمد دیواری اتاق خواب یا حتی سالن پذیرایی می‌توانید کشو مخفی طراحی کنید که وسایل الکترونیکی مانند لپ تاپ و... را مخفی کنید.

 

کشوی مخفی کمد دیواری

 

جای مخفی در کمد دیواری

 

کمد دیواری مخفی فضای کاری

 

کمد دیواری مخفی تنها اختصاص به سالن پذیرایی یا اتاق خواب ندارد، شما می‌توانید فضای کاری خود را به صورت کمد دیواری مخفی طراحی کنید. برای این منظور می‌توان داخل کمد دیواری را به گونه‌ای طراحی کرد که با باز کردنش فضای کار رونمایی شود.

منظور از فضای کار، فضایی برای خیاطی، نقشه کشی، درس خواندن و... است. شما یک فضای کاری پنهان را در دل کمد دیواری ساخته‌اید که هم فضا را شلوغ نشان نمی‌دهد هم اینکه وسایل کار خود را از دید افراد پنهان کرده اید.

 

کمد مخفی داخل کمد دیواری

 

اگر در راهرو خود کمد دیواری دارید که وسایلی مانند کفش، کیف و سایر اقلام را نگه داری می‌کنید، بهتر است آن را مخفی کنید. برای داشتن راهرو ساده و در عین حال وسیع نیازمند مخفی کردن کمد دیواری هستید. برای این منظور شما می‌توانید کمد مخفی در کمد دیواری یا حتی کشوی مخفی در کمد راهرو را طراحی و اجرا کنید.

 

کشو مخفی جاکفشی

 

کشو مخفی در جاکفشی 2

 

طراحی کشو مخفی در کمد دیواری بستگی به سازنده آن دارد که ظاهر آن را با جذابیت بالا طراحی کند و با بکارگیری راه حل مبتکرانه‌ حفاظت، امنیت و جنبه زیبایی‌شناسی را در آن بگنجاند.

برای مثال نور مخفی کمد دیواری یک ایده جذاب و در عین حال مدرن است. هر یک از آپشن‌هایی که شما بخواهید به طراحی کشوی مخفی در کمد دیواریتان اضافه شود، مستلزم هزینه است، به همین منظور نیاز است که از قبل با نجار خود به یک طراحی زیبا و در عین حال کاربردی برسید تا هزینه‌ها مقرون‌به‌صرفه‌تر و نتیجه کار رضایت‌بخش‌تر باشد. قیمت ساخت کمد دیواری بسته به نوع آن متغیر است.

در تصویر زیر ایده‌های کشو مخفی در کمد دیواری را مشاهده می‌کنید.  

 

ایده کمد مخفی داخل کمد دیواری

 

کشوی مخفی در کمد دیواری

 

کمد مخفی داخل کمد دیواری اتاق

 

ایده کشو مخفی داخل کمد دیواری

 

کمد دیواری مخفی

 

درب مخفی کمد دیواری

 

کشوی مخفی ساده

 

کشوی مخفی کمد دیواری اتاق خواب

 

کشو مخفی برای میز آرایش یا میز تحریر

 

کشوی مخفی میز جلومبلی

 

کشو مخفی قفل دار

کشو مخفی در کمد دیواری را می‌توان به صورت ساده یا قفل دار طراحی کرد. کشو مخفی قفل دار در کمد دیواری ایده خوبی برای نگهداری اشیا گران قیمت است که هیچ کس هرگز نمی‌تواند مکان آن را پیدا کند. اگر هم به هر دلیلی مکان کشو مخفی در کمد دیواری مشخص شد، قفل آن مانع از باز شدن درب کشویی خواهد شد!

 

کشوی مخفی قفل دار

 

کشو مخفی با قفل

 

کشو مخفی میز آرایش

کشو مخفی در کمد دیواری فقط به کمد اتاق محدود نمی‌شود، می‌توان برای میز آرایش، کابینت، کتابخانه، میز تلویزیون، کنسول و... کشو مخفی طراحی کرد. برای مثال کشو مخفی میز آرایش به گونه‌ای طراحی می‌شود که جایگاه آن مشخص نیست، زیرا از هیچ یراق آلاتی روی آن استفاده نشده و همچنین به صورت پنهانی در زیر کشوهای دیگر یا در قسمت‌های دیگر تعبیه شده است. ایده کشو مخفی میز آرایش بسیار متنوع است، شما می‌توانید از تصاویر زیر الهام بگیرید.

 

کشو مخفی میز آرایش

 

کشو مخفی در میز آرایش

 

کشو مخفی داخل میز آرایش

 

کمد مخفی داخل میز آرایش

 

کشو مخفی داخل میز آرایش

 

کشو مخفی کابینت

کشو مخفی کابینت مانند کشو مخفی در کمد دیواری برای ایجاد فضای مخفی به کار می‌رود، اما اهداف کشو مخفی کابینت کمی متفاوت است، برای مثال:

کشو مخفی کابینت را می‌توان برای مخفی کردن وسایل دم دستی که نمی‌خواهید در جلو چشم باشند، طراحی کرد. تصاویر زیر ایده کشو مخفی کابینت را به شما نشان می‌دهد، که برحسب سلیقه و شرایط فضای خود می‌توانید از آن‌ها الهام بگیرید.

 

کابنیت مخفی یا کاذب آشپزخانه

 

اگر قصد دارید وسایل تیز مانند چاقو، قیچی و... را از دسترس فرزندتان دور کنید، ایده کشو مخفی کابینت یک راه حل عالی است. برای این منظور می‌توانید از یک کشو متحرک یا یک کابینت مخفی ریل دار برای قرار دادن وسایل تیز آشپزخانه استفاده کنید، یا اینکه حتی وسایل مورد نیاز آشپزی از جمله روغن، ادویه، کفگیر یا مقاله را در این فضا قرار دهید.

 

کشو مخفی زیر کابینت

 

ایده کشو مخفی کابینت

 

کشو مخفی کابینت در زیر کابینت‌های پایین برای قرار دادن وسایل آشپزخانه که تخت هستند، برای مثال تخته گوشت، سینی، سیخ و... ایده خوبی است.

کشو مخفی کابینت

 

کشو مخفی که برای قرار دادن تخته گوشت در کنار کابنیت سینک است، یک ایده طراحی مدرن بوده که در فضای خانه‌های لوکس مشاهده می‌کنید.

 

کشوی مخفی کابینت برای سطل آشغال

 

کابینت مخفی آشپزخانه

 

داخل کشوهای آشپزخانه نیز می‌توانید یک کشو مخفی قرار دهید تا با کمک آن فضای ذخیره‌سازی را افزایش داده و در عین حال فضا را ساده و مینیمال نشان دهید.

 

کشو یا کابینت مخفی

 

فضای کنار یخچال، گاز، سینک و... را می‌توانید کشو یا کابنیت مخفی کار کنید و از آن به عنوان فضایی برای نگه داری مواد خشک، غلات، حبوبات و.. استفاده نمایید.

 

ایده کشوی مخفی آشپزخانه

 

کشوی مخفی آشپزخانه

 

کشوهای مخفی و توکار داخل کابینت نیز برای قرار دادن وسایل پخت و پز مانند قابلمه و... در طراحی‌های مدرن به چشم می‌خورد. طراحی این کشوها به گونه‌ای است که به جای قرار دادن قابلمه‌ها روی همدیگر، از فضای ایجاد شده توسط این کشوها استفاده می‌شود و هر قابلمه یا ظرف بزرگ در جایگاه خود قرار می‌گیرد.

کشو مخفی کابینت در ‌بخش های مختلف کابینت قابل اجرا است. برای مثال زیر کانتر آشپزخانه، زیر کابنیت‌های کف، زیر کابنیت‌های بالایی، در زیر کشوهایی آشپزخانه و... فضاهایی هستند که برای اجرای کشو مخفی کابنیت می‌توان از آن‌ها بهره برد.

 

کشو مخفی در کابینت

 

نکات مهم در طراحی کشو مخفی و تکنیک‌های خلاقانه

در طراحی کشو مخفی باید تکنیک های خلاقانه به کار برد تا فضایی طراحی شده کاملا مهندسی و هوشمندانه باشد. برای این منظور:

  • ایده کشو مخفی باید به گونه‌ای باشد که هم به راحتی قابل دید نباشد و هم اینکه جذابیت ظاهری آن حفظ شود.
  • از طرف دیگر مکانیزم باز و بسته شدن آن باید به صورت خلاقانه باشد، برای مثال ایده کشو مخفی در کشو کمد دیواری یا کابینت به گونه‌ای نباشد که برای برداشتن یک وسیله، نیاز به برداشتن سایر اقلام از روی آن باشیم! این کار آزاردهنده است. برای این منظور نیاز است که کشو به صورت دو تکه طراحی شود که به سمت راست و چپ باز و بسته می‌شود، از این رو کشوی بالایی هیچ مزاحمتی برای کشو مخفی پایینی ایجاد نمی‌کند.
  • طراحی کشو مخفی باید مخفی کاری را در عین ظرافت اجرا کند. برای این منظور می‌توان از ترفندهای ساده مهندسی و سایر ترفندهای مکانیکی برای باز و بسته کردن کشو یا حتی کمد مخفی بهره برد.

ایده‌های خلاقانه زیادی برای طراحی داخل کمد دیواری وجود دارد، بستگی دارد که نیاز شما چیست.

 

طراحی کشو مخفی میز آرایش

 

کشو و کمد مخفی میز آرایش

 

کمد مخفی کمد دیواری و میز آرایش

طراحی و ساخت کمد دیواری ساده یا حتی کمد دیواری مخفی نیازمند خلاقیت، نبوغ، رعایت جنبه‌های زیبایی‌شناسی و آگاهی به علم مکانیک و ترفندهای مهندسی است. هدف کشو مخفی این است که به صورت یکپارچه با سایر ‌بخش ها ترکیب شود، به گونه‌ای که تشخیص آن دشوار باشد، بدین منظور ساخت کشو مخفی کمد دیواری نیازمند ایده‌های ابتکاری است.

با ثبت درخواست خود در اپلیکیشن یا سایت خدمت از ما می‌توانید خدمات مورد نیاز برای طراحی و ساخت کشو مخفی داخل کمد دیواری را در هر شهری که هستید دریافت کنید.


طراحی و ساخت کمد دیواری
برای سرویس طراحی و ساخت کمد دیواری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین