بهترین ایده‌ها برای طراحی داخل کمد دیواری

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
بهترین ایده‌ها برای طراحی داخل کمد دیواری

کمد دیواری یک بخش اساسی و مهم در اتاق خواب شماست. بدون وجود کمد دیواری، همیشه باید به دیدن وسایل به هم ریخته و نامرتب در گوشه و کنار اتاق خود عادت کنید. البته گاهی اوقات چنین صحنه‌ای، حتی با وجود کمد دیواری هم دیده می‌شود. مطمئناً همه شما دوست دارید که وسایل خود را به صورت مرتب و سازماندهی شده داخل کمد قرار دهید و هر زمان که به هر کدام از این وسایل نیاز داشتید، بدون اینکه تمام وسایل را زیر و رو کنید، فقط در کمد را باز کرده و آن را بردارید!

برای اینکار باید طراحی داخل کمد دیواری شما به شکل هوشمندانه‌ای انجام شده باشد. در واقع فضای داخل کمد باید به گونه‌ای باشد که هر وسیله در محل مخصوص خود قرار بگیرد. اما چنین چیزی چطور ممکن است؟ ما در این مطلب تصمیم داریم یک راهنمایی کلی برای طراحی داخل کمد دیواری اتاق خواب به شما ارائه دهیم. همراه ما باشید.

 

 

نکات مهم برای طراحی داخل کمد دیواری

در صورتی که فضای داخلی کمد دیواری شما به خوبی طراحی شده باشد، به هیچ عنوان با مشکل کمبود فضا یا به هم ریختگی وسایل مختلف روبه رو نخواهید شد. اگر از آن دسته از افرادی هستید که به نظم و چیدمان وسایل داخل کمدتان اهمیت زیادی می‌دهید، باید به جای سفارش کمدهای آماده با طرح‌های از پیش تعیین شده، خودتان برای طراحی داخل کمد لباس دست به کار شوید. بعد از اینکه مشخص شد دقیقاً به چه چیزی نیاز دارید، می‌توانید طرح مورد نظرتان را به کمدساز سفارش دهید.

در اینجا به مهمترین نکاتی که برای طراحی داخل کمد دیواری نیاز دارید، اشاره خواهیم کرد.

 

طراحی داخل کمد دیواری به شکل سازمان یافته

 

1. چه وسایلی را در کمد نگهداری می‌کنید؟

قبل از هرچیزی، باید به این فکر کنید که قرار است چه نوع وسایلی را در کمد لباس خود قرار دهید. سپس بر اساس نیازتان، داخل کمد را طراحی نمایید. برای مثال اگر از اکسسوری‌های مختلف و فراوانی استفاده می‌کنید، حتما باید محل مشخصی از کمد را برای نگهداری از این اکسسوری‌ها اختصاص دهید.

یک مثال دیگر مربوط به زمانیست که شما یک کمد دیواری برای نگهداری رختخواب میخواهید، در این حالت طراحی داخل کمد دیواری برای رختخواب با یک کمد مخصوص لباس بسیار متفاوت است.

 

2. فضای داخل کمد را اندازه گیری کنید

به غیر از ابعاد کلی که برای طراحی کمد دیواری در نظر دارید، باید ابعاد فضاهای داخل آن را هم اندازه گیری کنید. برای مثال شما باید بخشی که برای آویزان کردن پالتو، مانتو و لباس‌های شب در نظر گرفته‌اید را با ارتفاع بلندتری طراحی کنید تا پایین لباس‌هایتان جمع و چروک نشوند. همچنین ابعاد کشوها هم باید متناسب با عرض تیشرت‌ها، شلوارها و سایر وسایل شما درنظر گرفته شود.

 

3. چند باکس یا محفظه مخفی در نظر بگیرید

حتما باید بخشی از طرح داخل کمد دیواری را به چند باکس و محفظه مخفی اختصاص دهید. وجود یک باکس مخفی کوچک برای نگهداری از اشیا قیمتی، کار هوشمندانه‌ای به نظر می‌رسد. همچنین چند باکس جادار و بزرگ برای نگهداری از لباس‌های خارج از فصل یا وسایل اضافه هم ایده خوبی است.

 

4. به نورپردازی کمد هم توجه کنید

بله درست شنیدید! نورپردازی هم می‌تواند بخش مهمی از طراحی داخل کمد دیواری باشد. در صورتی که شما از چند لامپ یا ریسه نوری کم مصرف در داخل کمد خود استفاده کنید، به راحتی می‌توانید داخل کمد را ببینید و در زمان پیدا کردن لباس‌ها یا تمیز و مرتب کردن کمد به مشکل بر نخورید.

 

طراحی داخل کمد دیواری اتاق خواب

 

ایده‌هایی برای طراحی داخل کمد دیواری اتاق خواب

اگر می‌خواهید یک کمد دیواری جادار با فضایی سازمان یافته و منظم داشته باشید، ما برای شما چند پیشنهاد جذاب داریم. شما می‌توانید یک یا چند مورد از ایده‌های زیر را با هم ترکیب کرده و با کمی تغییر در آن‌ها مطابق با نیاز خود، یک کمد دیواری کاربردی و جذاب سفارش دهید.

 

طراحی میز اتو

یک ایده جالب برای طراحی داخل کمد لباس، اضافه کردن یک میز اتوی تاشو است. این میز اتو هیچ فضای اضافه‌ای اشغال نمی‌کند.

 

طرح داخل کمد دیواری همراه با میز اتو

 

استفاده از سبد ریلی

شما می‌توانید بخشی از فضای داخلی کمد را به سبد ریلی اختصاص دهید. این سبدهای ریلی برای نگهداری از رخت چرک‌ها کاربرد دارند.

 

استفاده از کشوهای مختلف

طراحی چندین کشو با ابعاد یکسان و کافی داخل کمد باعث می‌شود که راحت‌تر بتوانید لباس‌های راحتی خود را تا زده و به تفکیک از هم، داخل کمد بچینید.

 

محل مخصوص اکسسوری‌ها

یکی دیگر از ایده‌های طراحی داخل کمد دیواری اتاق خواب، تعبیه کردن محل خاصی برای قرار دادن اکسسوری‌هاست. این بخش می‌تواند یک کشوی کوچک یا یک کانتر شیشه ای شفاف باشد.

 

طراحی داخل کمد لباس همراه با محل مخصوص اکسسوری

 

طراحی داخل کمد لباس را به چه کسی بسپاریم؟

اگر خودتان طرح داخل کمد لباس را در ذهنتان تجسم کرده‌اید، می‌توانید به سادگی آن را روی کاغذ بیاورید. در غیر اینصورت می‌توانید با یک تیم حرفه‌ای طراحی دکوراسیون و سرویس خواب مشورت کرده و با ذکر خواسته‌هایتان، مناسب‌ترین طرح کمد دیواری را به آن‌ها سفارش دهید.

بد نیست در زمان سفارش کمد دیواری برای اتاق خواب خود، به نکات زیر هم توجه داشته باشید:

  • حتما به سراغ شرکت‌های معتبری بروید که به خوبی توانسته‌اند رضایت مشتریان قبلی را جلب کنند.
  • مطمئن شوید که شرکت مجری کمد دیواری از بهترین متریال برای ساخت کمد استفاده می‌کند.
  • به ابعاد کلی کمد و تناسب آن با فضای اتاقتان توجه داشته باشید.

 

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم مهمترین نکات برای طراحی داخل کمد دیواری را به شما عزیزان آموزش دهیم. فضای کمد هر شخص باید متناسب با نیازهای خود آن شخص طراحی و سازماندهی شده باشد. بنابراین شما باید دقت کنید که به دنبال چه چیزی هستید و چه وسایلی را در کمدتان نگهداری می‌کنید. سپس بهترین طرح داخل کمد دیواری را روی کاغذ آورده و ساخت آن را به یک تیم طراحی و ساخت کمد دیواری بسپارید.

4.6 امتیاز از 4 رای


طراحی و ساخت کمد دیواری
برای سرویس طراحی و ساخت کمد دیواری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین