همه چیز درباره کمد دیواری رختخواب

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
همه چیز درباره کمد دیواری رختخواب

کمد دیواری رختخواب درواقع یک سازه دکوراتیو خیلی مناسب برای نظم دادن به رختخواب و لحاف و تشک هاست. به عبارتی دیگر، کمدهای دیواری به دکوراسیون اتاق شما نظم بخشیده و بسیار پرکاربرد هستند. ساده بودن کمد دیواری لحاف تشک باعث می‌شود که شما بتوانید از فضاهای بیشتری در اتاق خود استفاده کنید و تمام وسایل را به طور کاملا مرتب در کمد بچینید.

در ادامه به بررسی انواع کمد دیواری رختخواب می‌پردازیم و سپس نحوه طراحی داخل کمد دیواری برای رختخواب و چیدمان رختخواب داخل کمد دیواری را برای شما بیان می‌کنیم.

 

طراحی داخل کمد دیواری برای رختخواب

 

انواع درب کمد دیواری رختخواب

کمد دیواری رختخواب می‌توانند درهایی به صورت ریلی و همین‌طور لولایی داشته باشند. درهای ریلی جهت کاهش فضای اتاق خواب، به ویژه در اتاق خواب‌های دو نفره فوق‌العاده کاربرد داشته و دیگر هیچ نیازی نیست که برای باز و بسته کردن کمدها فضای مشخصی را در نظر بگیرید. از این رو برخورد در کمد لحاف تشک با تختخواب شما و یا سایر لوازم موجود در اتاق خواب رخ نمی‌دهد و استفاده کردن از کمد دیواری رخت‌خواب هیچ مزاحمتی برای شما ایجاد نمی‌کند.

 

برای قسمت بالای کمد رختخوابی چه نوع دربی به کار ببریم؟

بسیار بهتر است که برای درهای قرار گرفته در بالای کمد دیواری رختخواب، نوع لولایی استفاده شود؛ زیرا موقعیت آن‌ها در بالا و در ارتفاع است، از این رو باز و بسته کردن آن‌ به صورت ریلی ممکن است کار بسیار سختی باشد. به همین خاطر برای برای بخش‌های بالایی کمد از در لولایی استفاده کنید و در آن قسمت وسایلی که کمترین استفاده را از آن‌ها دارید، قرار دهید.

 

درب‌های ریلی چه محدودیتی برای ما ایجاد می‌کنند؟

درهای ریلی به سادگی بر روی ریل خود سر خورده و جابه‌جا می‌شوند. اما یکی از محدودیت‌های بدی که کمد دیواری رختخواب ریلی برای ما ایجاد می‌کند این است که با باز کردن درب کمد دیواری تنها به یک قسمت از کمد دسترسی داریم و به قسمت دیگر آن هیچ دسترسی نداریم. به همین خاطر امکان دارد برای کمدهای دیواری لحاف تشک مشکل بزرگی ایجاد کند و افراد نتوانند به طور کامل به فضای آن کمد دیواری دسترسی داشته باشند.

 

کمد دیواری لحاف تشک

 

چه موقع درب ریلی به‌کار ببریم؟

اگر فضای اتاق خواب شما به قدری کوچک است که امکان استفاده از کمدهای لولایی را ندارید، کمدهای دیواری ریلی می‌توانند گزینه بسیار خوبی برای شما باشند. قابل توجه است که کمد دیواری رختخواب ریلی معمولا قیمت بسیار بالاتری نسبت به کمد دیواری رختخواب لولایی دارند و نیاز است برای ساختن آن‌ها از متریال باکیفیتی استفاده شود.

کمدهایی با درب لولایی فضای بسیار زیادی را تنها جهت باز و بسته کردن درب اشغال می‌کنند، اما شما قادر خواهید بود با باز کردن درب کمد به همه فضای آن دسترسی پیدا کنید. از این رو به خاطر استفاده کردن و دسترسی داشتن به کل فضا، معمولا برای کمدهای دیواری لحاف تشک از نوع لولایی استفاده می‌کنند.

 

طراحی داخل کمد دیواری برای لحاف تشک و رختخواب

یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با کمد دیواری لحاف تشک، طراحی داخلی آن است. ممکن است شما جزو خانواده‌هایی باشید که رفت و آمد زیادی داشته و همچنین تعداد مهمان‌ها و افرادی که شب را در منزل شما می‌گذرانند زیاد باشند؛ بنابراین حتما به رختخواب بیشتری هم نیاز دارید. ممکن است نگهداری از حجم بالایی از لحاف تشک برای شما بسیار سخت بوده و نیاز به کمی راهنمایی و کمک داشته باشید.

 

چیدمان رختخواب داخل کمد دیواری

 

چگونه می‌توان بیشترین استفاده را از فضای داخل کمد دیواری رختخواب داشت؟

اینکه چگونه می‌توان بیشترین استفاده را از فضای داخل کمد دیواری رختخواب داشت، کاملا به طراحی داخل کمد دیواری برای رختخواب مرتبط می‌شود. اول از هرچیزی باید تعداد دقیق لحاف‌ها، تشک‌ها و همین‌طور بالشت‌ها را در نظر گرفته تا این‌گونه بتوانید فضای مورد نیاز برای هرکدام از آن‌ها را در کمد دیواری رختخواب مشخص کنید.

طبقه‌بندی و مرتب کردن لحاف و تشک در یک کمد دیواری رختخواب مانند طبقه‌بندی کمد دیواری لباس نیست، بلکه طراحی داخلی آن به شکل بسیار محدودتری انجام می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه چیدن کمد دیواری لحاف تشک را برای شما بیان کنیم.

 

نحوه چیدن کمد دیواری لحاف تشک

در ابتدا برای چیدن کمد دیواری لحاف تشک، فضای کمد را به دو بخش تقسیم کنید. عرض تشک‌های خود را به صورت دقیق اندازه بگیرید، سپس چند سانتی‌متری به آن اندازه به‌دست آمده اضافه کنید.

در مرحله بعد یک تخته را به صورت عمودی و در اندازه ارتفاع کمد دیواری رختخواب برش بزنید. اکنون آن تخته را به صورت عمودی در مکان خود قرار دهید. اکنون در قسمت بزرگتر کمد، لحاف تشک‌ها و در قسمت کوچک‌تر بالشت‌ها را قرار دهید. شما می‌توانید در آن قسمت از کمد که برای تشک ساخته شده، دو تخته به صورت افقی قرار دهید تا لحاف‌های خود را از تشک‌ها به صورت منظم و درست جدا کنید.

 

جداسازی کمد دیواری لحاف تشک چه مزایا و معایبی دارد؟

با این کار درهنگام استفاده از لحاف‌ها و تشک‌ها بسیار راحت‌تر خواهید بود. درصورتی که تمام رختخواب‌ها را بدون جداسازی و نظم بر روی یکدیگر قرار دهید، موقع استفاده از آن‌ها ممکن است تنها برای بیرون آوردن یک تشک یا لحاف که در زیر قرار دارد مجبور شوید تمام رختخواب‌ها را بیرون آورده و سپس بعد از بیرون کشیدن تشک مورد نظر مجددا به‌اجبار همه آن‌ها را در کمد قرار دهید.

 اما با تقسیم کردن فصای داخلی کمد دیواری خود، تشک‌ها را در بخش پایینی کمد و تمام پتوها و لحاف‌ها را در بخش بالایی قرار دهید. در قسمتی که مربوط به بالشت است فضا را به بیشتر از دو بخش تقسیم نکنید. بالشت‌ها را با نظم و ترتیب بر روی هم بچینید و کم کم بالا بروید. شما می‌توانید از این قسمت برای قرار دادن تمام ملحفه‌ها و همین‌طور حوله‌ها نیز استفاده کنید.

 

چیدمان رختخواب داخل کمد دیواری

همانطور که گفتیم، تقسیم‌بندی فصای داخل کمد دیواری لحاف تشک نیاز است به شیوه‌ای انجام بگیرد که تمام رختخواب‌ها مکان مخصوص خود را در کمد داشته باشند. مطمئنا تشک‌ها نسبت به سایر رختخواب‌ها وزن بیشتری دارند، به همین خاطر بهتر است که آنها را در قسمت پایینی کمد دیواری قرار دهید. با توجه به تعداد تشک‌های خود، فضای کافی را برای آن‌ها در نظر بگیرید. پتوها و همین‌طور لحاف‌های خود را در قسمت بالایی کمد قرار دهید و در صورت نیاز آن‌ها را لوله کنید.

 

ساخت کمد دیواری لحاف و تشک و رختخواب

 

تمام بالشت‌ها را به شکل افقی روی یکدیگر بگذارید. همچنین می‌توانید آن‌ها را به صورت ردیفی و در کنار یکدیگر قرار دهید. نکته‌ای بسیار مهم در چیدمان رختخواب داخل کمد دیواری این است که تمام تشک‌ها و همین‌طور لحاف‌هایی را که می‌دانید کمترین استفاده از آن‌ها را دارید در بخش‌های پايینی کمد قرار دهید. بالشت و پتوهایی که بیشترین استفاده از آن‌ها را دارید نیز در قسمت‌های بالایی کمد قرار دهید.

سخن آخر

آنچه که در این مطلب متوجه شدیم، طراحی داخلی مناسب و سازمان‌یافته به چیدمان رختخواب داخل کمد دیواری به صورت منظم و مرتب کمک بسیاری می‌کند. کافی است که دقیقا از فضای داخلی خانه خود و پس از آن میزان رختخوابی که استفاده می‌کنید، اطلاعات دقیقی در دست داشته باشید، با استفاده از اپلیکیشن خدمت از ما می‌توانید بهترین مجموعه و کارشناس ماهر برای اجرای طراحی داخل کمد دیواری برای رختخواب را در نزدیکی خود بیابید.

4.1 امتیاز از 1188 رای


طراحی و ساخت کمد دیواری
برای سرویس طراحی و ساخت کمد دیواری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین